0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #40 -: Декември 14, 2010, 13:55:22 pm »
Ми къде, в градината, Деси я донесе :lol:
първо тя се опъпчи и точно 14 дни след нея и Елена.
А да не ви казвам аз как преживях 14 дни след като Деси се опъпчи, защото майка ми упорито твърди, че аз не съм карала нито една шарка, е явно съм карала поне варицела, защото не се заразих от двата "бацила" в къщи :lol:
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #41 -: Декември 14, 2010, 14:32:11 pm »
Нуну, със Симона съм ползвала най-малкия размер гащи на Либеро (5ца беше най-малкия май), въпреки че и тя беше малко под обявените им кг, но въпреки това не са ни били големи и ни вършеха добра работа. Сега за половин кг едва ли ще са ви толкова големи чак. Ако може някоя приятелка, ползваща 5ца, да ти даде 1бр да ги пробвате.
Мен за тези гащи ме светна Боровинката и беше така добра да ми даде и за проба :)
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 14:41:06 pm от tzvetenze »
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #42 -: Декември 14, 2010, 14:40:39 pm »
Ами в интерес на истината веднъж ми я бяха върнали с едни гащи от яслата, които видимо й бяха големи, но не помня какви... :oops: Ама те там нали имат навика да обуват на кой, каквото им падне...Ще взема да пробвам, благодаря....
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #43 -: Декември 14, 2010, 14:46:37 pm »
Лисе, няма как да има живак в рекламен термометър, сигурно е спирт, не бери повече грижа.

Здраве и румени бузки на всички дечица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #44 -: Декември 14, 2010, 15:23:05 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #45 -: Декември 14, 2010, 15:48:57 pm »
Да се впиша и аз, че току виж свършила седмицата... :)

И понеже нямам кой знае какво да кажа, мога да се похваля, че Дария вече се храни по 6 пъти . Като яде в 23 часа, после към 6-7 и после в 11 .

Предполагам сте го обсъждали, но да попитам - защо е седмична темата ? Не е ли по-удачно да е до страница, за да е по-лесно ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #46 -: Декември 14, 2010, 15:52:28 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #47 -: Декември 14, 2010, 15:57:26 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична

ето затова :)
Извинете ме, спирам с лиготиите. И на мен ми е по-удобно да е седмична.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #48 -: Декември 14, 2010, 16:04:27 pm »
Миии седмична, така си я започнахме преди мнооооого години и така си остана, традициите са хубаво нещо :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #49 -: Декември 14, 2010, 16:10:01 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична

ето затова :)
Извинете ме, спирам с лиготиите. И на мен ми е по-удобно да е седмична.

:witch: кво да кажеш на злобната мини, нали иначе ще те банне
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #50 -: Декември 14, 2010, 16:12:35 pm »
Аничко, давам сироп за кашлица и панадол, ако се налага.
За сега няма промяна, ни към по-добре, ни към по-зле.
Дано Ники се оправи бързо и пробата да е чиста!

Нуну от N5 започват гащите на Либеро, добре ще са и на Дари!
Може от тези на Памперс да тестваш, според мен те си бяха за по-финно детенце.
Либеро 5ца до седмица ще имаш за тест, ще звънна като взема.
По-скъпи са да, 50 стотинки е бройката.
Зависи, разбира се и от това колко броя се ползват в деня!

Ами и на мен седмична, иначе става дългоооооо...

Мини, много полезен линк :thankyousign:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #51 -: Декември 14, 2010, 18:21:28 pm »
Привет :)
Ние днес изкарахме 3 часа навън в парка с моя приятелка и нейното бебе. Гонех слънцето и направо си припомних, какво е да ядеш пица на парче в снега, подскачайки от крак на крак.
Въпрос - чета за Рапли метода за захранване. Какво мислите за него?
Аз давам на Ники парченце круша да си чеше венците например, но май само това съм давала, другото е било пюре или с парченца бисквити вътре. Аз го чета най-вече заради месните истории, че единствените месни пюрета, които Дробчо обича (чисти месо, не смес със зеленчуци) са на Плазмон, а те излизат златни-2.10-2.50 лв. бурканче от 80 гр., като едно бурканче ми е за едно хранене. Та затова се зачетох в този метод.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #52 -: Декември 14, 2010, 18:38:08 pm »
На малко дете не се дава такова голямо количество чисто месо на едно хранене.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #53 -: Декември 14, 2010, 19:05:48 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #54 -: Декември 14, 2010, 19:13:47 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
Ами след като е с нишесте, за мен това не е чисто месо  :wink:
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #55 -: Декември 14, 2010, 19:43:13 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
Ами след като е с нишесте, за мен това не е чисто месо  :wink:

Е, чисто в смисъл че не е смесено със зеленчуци. Иначе пюретата на Бебевита, Зупка на Гербер пак са месо+зеленчуци, но не са му любими...да некажа, че трудно ги яде. Предпочита чист зеленчук (примерно тиква) и тези пюрета на Плазмон.
Приятелка захранва по този метод на Рапли и тепърва чета за него. Идеята е, че вместо пюрета се дават парчета сварени/сурови зеленчуци и плодове. Използва се естествената заложба на детето да хваща в ръце всичко и да го слага в устата. Тогава, когато не му е сладко и му писне да дъвче изплюва. Като предимство е, че после не го учиш да дъвче твърди храни, тъй като от малки им се предлагат храни с различна консистенция.
При мен някои зеленчуци са тотално отхвърлени - броколи, карфиол, морков. Последния успявам да го пробутам веднъж на месеца.
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #56 -: Декември 14, 2010, 21:45:56 pm »

Е, чисто в смисъл че не е смесено със зеленчуци. Иначе пюретата на Бебевита, Зупка на Гербер пак са месо+зеленчуци, но не са му любими...да некажа, че трудно ги яде. Предпочита чист зеленчук (примерно тиква) и тези пюрета на Плазмон.
Приятелка захранва по този метод на Рапли и тепърва чета за него. Идеята е, че вместо пюрета се дават парчета сварени/сурови зеленчуци и плодове. Използва се естествената заложба на детето да хваща в ръце всичко и да го слага в устата. Тогава, когато не му е сладко и му писне да дъвче изплюва. Като предимство е, че после не го учиш да дъвче твърди храни, тъй като от малки им се предлагат храни с различна консистенция.
При мен някои зеленчуци са тотално отхвърлени - броколи, карфиол, морков. Последния успявам да го пробутам веднъж на месеца.
Аз съм давала чисто месо - охладено , сварено и смляно на пасатора с бульона. На седем месеца - 10 грама, постепенно увеличаваш до 30, максимум 40 грама. Не бих захранила по този метод на Рапли. Това за мен не е захранване, а сензитивно обучение за цвят , мирис и вкус, но практически ако на детето не му харесва това, което си е сложило в устата не се наяжда  с него и не се храни. Според мен не е предимство  ученето за дъвчене, щото не познавам възрастен човек, който не се е научил да дъвче.
И малко на коледна вълна - хайде споделете какви подаръци избрахте за децата?
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #57 -: Декември 14, 2010, 22:02:54 pm »
Жасмин, защо трябва да го учиш да дъвче? Като му пораснат зъбките, сам ще разбере за какво служат. Поне при нас така беше, де. Веднъж май се опитах да му покажа как да дъвче, но без резултат. Явно му е било рано. После сам се научи.  :)

Аз съм още вкъщи, защото "голямото дете" още не се е оправило. Но това пък си има и своите предимства. Прекарвам много време с дребния и той направо се е залепил за мен. И най-накрая взе да заспива без да се люлеем на ръце.  8)

Хубава седмица и здрави дечица от мен!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #58 -: Декември 14, 2010, 22:15:34 pm »
Лейди, аз имам момичета:

*пони, което киха
*докторски комплект на Фишър прайс /нали е все болна напоследък, дори и играчките й такива/
*калинката, която рисува /дейзи нам си кво- много я иска и само за нея говори, още не съм я взела, но нямаме нищо за под елхата, всичко е разопаковано/
* човечетата Литъл Пийпъл на рожден ден за малечка
* ЗуЗу петс пак за нея
* Адвенткалендар Лего
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #59 -: Декември 14, 2010, 22:29:48 pm »
Жаси и аз мисля, че дори и 40% пак му е много на едно хранене.
В малките пюрета за захранване визирам 130 гр има 8%.
Друг е въпроса, че на вашата възраст още не бях дала месо.
Не съм запозната с тази схема, но да дадеш на бебе на 7 месеца
парче зеленчук или плод, освен да си почеше венците и не дай боже задави,
друго не виждам на какво ще се научи.
Естественната реакция да се пъха всичко в устата
у нас не веднъж е завършвала с давене, понеже Калина в момента
яде или къса с 6-7 зъба всичко което докопа!

А подаръците според интересите Митака обича животни и пъзели,
и Дядо Коледа ще му донесе 2 пъзела и една игра с карти- кое животно, къде живее.
Калина получи в наследство доста играчки и затова
за нея харесах нещо момичешко, сгъваема количка за кукли на Хаук!
От доста време събирам и разни дреболии които са им нужни,
за да има повече пакетчета под елхата!

Блу, браво на Кай, юнак е вече, как ще заспива на ръце!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)