0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #100 -: Декември 17, 2010, 11:05:59 am »
Камбозола, педи и ортопеда ме предупредиха, че с тези бънджита обикновено стават изкривявания и травми на ставите. Много ми се иска да скача, но не смея. Идеята е, че при тях тежаста си пада на крачетата, които може да не са готови още да поемат тежеста на тялото. Когато аз го държа и скача, поемам част от тежеста, като го държа.

Инке Тинке, бързо оздравяване! Във вас карали ли сте варицелата? Има бум напоследък - в блока имаме няколко заразени деца.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #101 -: Декември 17, 2010, 11:57:13 am »
Хайде, и ние пак болни. Тъкмо му мина на Антон отита и сега отново температури и червни гърла :( Поне миналата седмица успяхме да си сложим МПР ваксината, явно и на тов атрябва да съм доволна.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #102 -: Декември 17, 2010, 11:57:27 am »
Мерси, Вени!
Даа, всичко сме карали като деца- има го документирано в картоните ни. Вече започват да завяхват пъпките, но как се мъчи горкото...Пазете по-малките бебчета от всякакви контакти, защото явно има бум на варицелата...Дори и от видимо здрави възрастни хора, защото се оказва,че маса народ не е карал шарки като дете.
Туто, аз ако бях видяла дете с пъпка...Лошото е,че са заразни и 2-3 дни преди да избият пъпките и тогава никой не знае,че са болни...Подозирам 5-годишнато дъщеря на едни приятели...Ще им звънна да ги питам дали не са се ошарили...
Абе, случилото се- случило, ама дано по-скоро се отърве от зверските сърбежи мъникът,че ми се пръска сърцето като се замята, а и не мога да му обясня да не се чеше- само му държа ръчичките....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #103 -: Декември 17, 2010, 12:01:21 pm »
Моля ви за помощ...
На моя колежка племенник е болничък. От два месеца педиатърът твърди, че кашлицата е от зъби 8O
Та вчера се оказало, че детето хич не е добре. В белодборна болница нямало места и препоръчват инхалации. Търсили са на няколко места, но ставало само с поръчка за няколко дни.
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?
Предварително благодаря!
Ники

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #104 -: Декември 17, 2010, 13:01:41 pm »
Ники за тези два месеца, твоята позната не потърси ли второ мнение?  :x

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #105 -: Декември 17, 2010, 13:09:53 pm »
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?

http://kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2

ето този, първият от показания линк, е най-подходящ. на сайта има възможност за поръчка онлайн, а има и телефони за контакт с дистрибуторите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #106 -: Декември 17, 2010, 13:33:48 pm »
За варицелата - аз я изкарах преди сватбата  :oops: Гадно е на стари години, ама няма начин!

Сърбежът може да се облекчи с ментолов спирт и цинкова паста.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #107 -: Декември 17, 2010, 13:38:32 pm »
И нашият е като посочения от Джам. В по-големите аптеки също продават, нашия така по спешност го взехме точно от аптека до пазара Красно село, защото нямах възможност да чакам ден за доставката.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #108 -: Декември 17, 2010, 13:49:37 pm »
Простете ме за невежеството :oops:, но за какво и в какви случаи се използват тези инхалатори? За какво спомагат инхалациите, какво лекуват? Или облекчават симптоми?...
С някакъв медикамент ли се използват?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #109 -: Декември 17, 2010, 13:56:04 pm »
инхалатори се ползват при различни заболявания на горните дихателни пътища - особено при бронхити, ларингити, астми... може да се инхалира само с физиологичен разтвор, а може и с медикаменти - по лекарско предписание.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #110 -: Декември 17, 2010, 14:17:47 pm »
Благодаря ви, много!
Изпратих линк на момичето, дано успее да вземе.
Здраве на всички деца пожелавам :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #111 -: Декември 17, 2010, 15:07:10 pm »
Цветенце и нашия е същия показан от Джам!
В момента Калина е със задна хрема, гърлото и гърдите са чисти,
но секретите не излизат навън и това поражда кашлица, особенно нощем!
Нашата педиатърка каза, че инхалациите повлияват най-добре такива състояния.
Аз ги правя само с физиологичен разтвор.
Хубавото е, че има маска за деца, и за възрастни!
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 15:09:18 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #112 -: Декември 17, 2010, 16:47:06 pm »
Мише, с какво друго се лекувате освен инхалациите? Нас ни измъчиха тези задни хреми и кашлици. След поредната консултация с УНГ, вече именит специалист, ни нарочиха за алергични. За сега сме само на антихистамин и макситрол, но не виждам бърза промяна в състоянието му  :(

Поздрави!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #113 -: Декември 17, 2010, 17:17:10 pm »
Камбозола, педи и ортопеда ме предупредиха, че с тези бънджита обикновено стават изкривявания и травми на ставите. Много ми се иска да скача, но не смея. Идеята е, че при тях тежаста си пада на крачетата, които може да не са готови още да поемат тежеста на тялото. Когато аз го държа и скача, поемам част от тежеста, като го държа.

хм, ами, според мен позата в бънджито е 1:1 като в кенгуро, а и може да се нагласи така, че да не се опира много на краката... Колкото ортопеди - толкова мнения, на мен ми казаха, че няма проблем да се ползва и от 3-ти месец, стига детето да държи главата стабилно и да се маха, щом се умори.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #114 -: Декември 17, 2010, 18:55:01 pm »
Благодаря, Яна. Мажем с ментолов спирт, а по-деликатните места с Фенистил гел.
Правим му и, както съветва Бърди, баня с овес...Проблемът май са повече вътрешните обриви- нали казват, че колкото има отвън, два пъти повече са отвътре...Днеска следобед сякаш е по-добре, да не дръпна Дявола за опашката!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #115 -: Декември 17, 2010, 19:43:55 pm »
Тук във Варна е такава виелица, че не знам Лиска как ще се класира за купона в София! :(

Бясна лисица виждали ли сте  :lol: Пътува за София тя  :? Дано е бил лек пътят й, доколкото може да е лек в това време ... :?

Като стана въпрос за бънджита и проходилки, ... аз се чудя още дали да купуваме изобщо проходилка ...  :? Първо, че у дома е мнооого тясно, и сега движим по пътечки, ще местя масата, за да освободя място .. А дали изобщо ще ми е нужна тази проходилка ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #116 -: Декември 17, 2010, 19:55:06 pm »
Ели, аз не съм си слагала децата в такова нещо- и двете ми на по 10 месеца проходиха
едно одеало на пода по-дебеличко, затрупай с играчки около нея и ето ти детски кът  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #117 -: Декември 17, 2010, 20:06:16 pm »
Благодаря Мини  :D
Аз и затова съм си мислила, но в употреба ще влезе един нов юрган от баба :), който никога няма да ползвам, щото сме с олекотени завивки  :) Хем ще й е мекичко, хем топличко  :) Евентуално с нещо да застеля отгоре и това ще е :)
И пари ще спестя от проходилката  :wink:
Пък и гледах в Хиполенд, най-евтините на Бертони са по 50 и кусур лева ...  :?
А и май няма голям смисъл от тях .. :?
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 20:13:35 pm от Eли :) »
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #118 -: Декември 17, 2010, 21:34:44 pm »
мини и аз така направих в нас, но пък ето ти другия проблем - по земя се оказа, че се стига до немислими за мен опасни места - под стола, да дръпнем покривката от масата, саксиите на мама да видим, я дисковете на тати, я ръбчета на маса. Най-голям проблем са ми кабелите - те са на земята, няма как да ги захвана по-високо и вчера докопа телефона. Проходилките някак ограничават си мисля. Няма как да се центрират в ръбовете на масите.
Ели аз имам наследство от роднини от проходилката от този тип : http://direct.asda.com/VTech-First-Steps-Baby-Walker/000714372,default,pd.html, но за момента освен място да заема, друга полза няма.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #119 -: Декември 17, 2010, 21:47:37 pm »
Ели, и моят проходи без проходилка.  :) Много искаше да го държим за ръка, докато се пусне сам, но сега е като влака-стрела.  :lol:

Моят мъж вече е по-добре, така че мога да си поема въздух.  8)