0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« -: Декември 13, 2010, 08:12:06 am »
Здрави и весели деца, дано с настъпването на студа все по-малко са болните дечица. Болните бързо да оздравяват и да се подготвят за настъпващите празници.
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 16:16:46 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #1 -: Декември 13, 2010, 10:15:30 am »
Добро утро от снежна София!

Здрава, усмихната и с много предпразнични емоции седмица!
Само се моля да се задържим здрави до събота, че от вчера Калина подкашля.

И у нас игрите подходящи за Митака се играят след като Калина заспи или
както е написала Цветенце пращам в спалнята на недостъпно
за лазещи девойки място, но ефекта е никакъв, защото тя иска да е с него.
Плаче, тропа на вратата и съответно, ако докопа нещо от неговите неща му го е загризала!
Аз смятам, че компютъра неминуемо ще бъде част от живота им
и те ще го открият след време с всичките му добри и не до там страни!
У нас засега той е само за гледане на филмчета или на "сВинки" на животни,
от скоро замени В с Н и казва вече снимки !
А те самите са голямата му страст!Книжки, анимал планет, игри, макети.
Онзи ден привечер изчезна ухото на един заек, малко по-късно Калина
дръпна един 30 минутен рев с давене и пръцкане и вече бях сигурна, че тя го е изяла.
Слава богу намерих ухото на другия ден, но сутринта продукта в гърнето
бе щателно претърсен, ако ме разбирате :lol:!
Сега с усмивка си спомням, но тогава бях така изплашена,
че ако не се бе успокойла и заспала, заминавахме в спешния!

Хубав ден от нас, снега още повече напонмя за предстоящите празници,
все пак до Коледа остават 11 дни!Хо хо хо хо....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #2 -: Декември 13, 2010, 11:13:50 am »
Здрави деца и спокойни майки в оставащите Предколедни дни!

Мен треска ме тресе, вече съвсем не се трая ....
Пуснах детенце на градина, заради празниците да усети подготовката...ама... сърцето ми е свито на топка, сякаш съм я пратила на заточение. Едно добре кашлящо дете отвътре съвсем ме довърши... :(
Моля се поне да издържи здрава до тържеството.
А тя отиде, въпреки че е в друга група с непознати деца и учителки, с такова желание.... :oops:
Едни ми викат "ти си луда" "баш за празниците да я разболеш", други "пусни детето, това му остава за спомен"  8O.
Та такива при мен са Предколедните трески...

Мишанта,напълно те разбирам...добре, че нещата са се оправили...   
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #3 -: Декември 13, 2010, 11:30:41 am »
Здрави деца и спокойни майки в оставащите Предколедни дни!

Мен треска ме тресе, вече съвсем не се трая ....
Пуснах детенце на градина, заради празниците да усети подготовката...ама... сърцето ми е свито на топка, сякаш съм я пратила на заточение. Едно добре кашлящо дете отвътре съвсем ме довърши... :(
Моля се поне да издържи здрава до тържеството.
Ох...и аз така! Всеки ден отивам да си я взема със свито сърце да не би я да кашля, я да й текне сополя...За сега удържаме фронта, да видим докога!
Пожелавам здрава и усмихната седмица, па макар и снежна! :D
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #4 -: Декември 13, 2010, 14:30:22 pm »
Здравейте, дано всички дечица са здравички!

Момичета, дали да купя пампери Либеро да опитам за дъщеря ми? Чувала съм, че са по-подходящи за момчета. А 3ката на Памперс хич не и пасва като кройка. Много  благодаря!


Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #5 -: Декември 13, 2010, 14:54:23 pm »
Здрава снежна седмица!
Дано вече всички вируси да се тръшнат от студа  и всички да са здрави за Празниците!
Леле, Раши, вече сте на 3-ка! Ние сме на 4-ка  :D Виж дали в някоя аптека нямат на бройка- колкото да пробаваш дали ви пасват...Иначе имам опит с Памперс, Хагис и Пуфис - останахме на Памперс, защото другите ставаха някакси на гранули и тежаха и се раздуваха ужасно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #6 -: Декември 13, 2010, 15:10:16 pm »
Здрава седмица на всички! Баткото пък в петък имаше проблеми-сополи. През нощта пъшкаше и му свистеше носа. В събота започнаха сополите. Сега пръскам олинт и промивам. Дано се справи с хремата. Та по повод яслите си мисля, че това, че не ходи не играе особена роля, защото ние пък си хващаме вирусите по градинките. Аз като е болен не го водя да играе със здравите деца. Мога да го изведа, но гледам да не е в контакт. Последния път се разболя след като едно кашлящо момченце дойде да му вземе ролера.

За памперсите най-добри са на памперс според мен, защото са най-тънки и поемат повечко. Другите наистина се издуват много и има по-малко абсорбент.
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #7 -: Декември 13, 2010, 15:19:11 pm »
Мерсиии :)

Инке, ами на 3ка сме по неволя. Никол не е никак едра. 3ката нали е от 4 кг, а ние сме почти 5. Дв0йката ни беше много тясна в кръста и къса. А сега тройката е добре на кръста, но е малко широка на крачетата.


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #8 -: Декември 13, 2010, 16:02:16 pm »
Здравейте и честит сняг!
Не съм писала известно време,но първо малката беше болна 2 седмици,после майка ми дойде,след като си замина свекърите дойдоха и нямах много време.
И на мен ми се иска да сменя пампитата,досега бяхме на Памперс,но нали им намалиха бройките,а вдигнаха цената.Двуомя се м/у Пуфис и Молфикс..Дайте съвет към кои да мина,някой казват,че Пуфиса били твърдички?

Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #9 -: Декември 13, 2010, 16:06:12 pm »
Весела седмица на всички!
Раши, ние сме на Памперс. Другите всички го подсякоха, включитено Хъджис и Либеро. Памперс Премиум Кеър засега ни е най-добрия избор. Редуваме с Памперс Актив Бейби с алое и сме доволни.
Хриска, ползвала съм Молфикс, доволна съм, но ме притесняваше главно това, че са много ароматизирани...прекалено много за мен. Все едно наблъскани с няква яка химия. Но и от тях по-късно се подсякохме де.

ЗА инфо - в ХИТ Памперсите все още са на 22 лв., почти на всякъде са вече 27-28 лв.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #10 -: Декември 13, 2010, 16:11:33 pm »
Здрава и слънчева седмица и от нас!
Много съм щастлива - пристигна колета от тойса и вече са ми осигурени по-голяма част от подаръците. Сега остава да дойде и Коледа.
За мен няма по-добри памперси от Хъджис Дисни. То във всеки памперс като се пиша повече, се раздува  :wink: Иначе според едно проучване, точно Хъджис Дисни поема най-много течност. http://papa-bebe.com/pampersi.html
Свате, ходих на Билата снощи ама такива намаления няма при нас. Да не би да са само за вашия град?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #11 -: Декември 13, 2010, 16:46:56 pm »
:D изкупили са ги гадините, или са ги скрили
не са само за тук, периодично като "отлистят" артикули /спират от продажба/ ги намалят драстично, за да ги разпродадат
мога да сканирам бележки  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #12 -: Декември 13, 2010, 16:53:01 pm »
Аз ти вярвам, свате, ама се учудих, защото точно тези белите пакети имаха само -25% етикет, идваше около 12лв. Палмолива сапуна беше на 0.99ст, а ш-ните бяха на 3.99. Затова си помислих, че е само за вас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #13 -: Декември 13, 2010, 16:57:11 pm »
о, има вариант просто да не са сменили етикетите
каквито шматки работят  :lol:
днес даже купих и 4ка от единия магазин за гъзетата на близначките на Ледена луна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #14 -: Декември 13, 2010, 16:58:36 pm »
Аз тогава как да разбера дали са намалени цените?
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #15 -: Декември 13, 2010, 17:11:51 pm »
Успешна седмица и от нас :D
По въпроса за пелените - порзвала съм хъджис, но пропускаха Пробвах и Пуфис, не са лоши, но са дебели и сега съм си на Памперс :) Взех от Кауфланд за 35 лв 99 бр
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #16 -: Декември 13, 2010, 17:11:58 pm »
Раши, премиум кеър на памперс 2-та са с по-разтеглив ластик от другите 2-ки. Пробвай с тях.
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #17 -: Декември 13, 2010, 17:28:55 pm »
Раши, премиум кеър на памперс 2-та са с по-разтеглив ластик от другите 2-ки. Пробвай с тях.

Мерси Мари, ще взема да пробвам :)


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #18 -: Декември 13, 2010, 17:54:02 pm »
Забравих да кажа, че има 2 вида Хъджис - класик и Дисни. Класика (този който се продава в Кауфланд) е гаден, другия е Дисни - пак 2 вида - турския е по-добър от английския (този който се прави за Бг). Това са мои наблюдения.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #19 -: Декември 13, 2010, 18:40:40 pm »
Здрави деца, пухкав сняг и румени бузи.

Ние също сме на памперс след като опитахме няколко вида други пелени:) Аз бях решила да ги сменя защото картинките на другите по-ми харесваха:)))))) Човек обаче първо опитва и ако му харесат взима, а аз взимам по 3 пакета (когато бяхме с пуфис) и после се чудя какво да ги правя:) Единият го смених а другите 2 едва ги изразходвах, като се има предвид, че в нас за 24 часа хвърлям по една голяма найлонова торбичка с памперси:) Бяха ми много твърди и пропускаха. Бяха ми дали и едни умни японски за проба на, които като станели за смяна една лента отпред до лепките се оцветявала в синьо. Е аз гледах памерса 30 мин. след като го бях сложила тя лентата вече се беше оцветила от малкото напишано а 2 часа по-късно си беше същият цвят. Инъче и те бяха много красиви:)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #20 -: Декември 13, 2010, 18:51:23 pm »
Здрава весела и усмихната седмичка и от нас.
Моника в петък се прибра мрънкаща. От време на време я поболваше коремчето. Вечерта веднъж имаше разстройство и това и беше. В събота и неделя беше на 6. Обаче тази нощ в един часа, аз се тръшнах подобаващо. Цяла нощ повръщане. Изнесох се в хола, а сутринта баща и я нарами с тортата и заприпкаха към градината. Утре имам много важна среща на обяд, а не мога да си седя на краката. Как се вика, един път се тръшка човек, ама подобаващо, та да се запомни  :). Един горен мъдрец точно в този момент и той реши, че ще расте и ме боли и ухото. Цял ден си мисля, че ухото ме боли от мъдреца, но май не е много вярно това. Одеве си сложих капки и разликата се усеща. Сега трябва да ми мине вируса с повръщането, за да ида да ми извадят горните мъдреци. И понеже единя долен мъдрец ми го вадиха 2 часа и го рязаха на части, защото не можеше да излезе, направо ми се реве. С две думи, с нас винаги е весело.
А Моника уж на 4 годинки, си е все същото бебе. Сутринта се тръшна, да я водя аз на градина. Нарита едно хубаво баща си и след като порева 15 минути, се облече сама и тръгна. После баща и ми разказа, че децата като са видяли тортата е настанал голям купон и с голям кеф е влязла, но понеделник сутрин трябва да има екшън. Иначе няма да е Моника.  :lol: Едно детенце и подари книжка с часовник. Много и хареса. Сега сме на тема как да разберем колко е часа. Трудничко и е, но не се отказва  :)



http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #21 -: Декември 13, 2010, 19:48:39 pm »
Знам, че и преди се е коментирало, но...
Днес наобяд съборих от хладилника един магнит и се счупи на две. Едната част падна под шкафовете на кухнята и нямах време да го търся, че децата бяха много гладни и ревяха и тримата. После забравих и сега като чистих и прибирах играчките им се сетих. Като извадих половинкатра се оказа, че на магнита е имало и термометър и предполагам живака е истекъл защото беше счупено стъклото. Съвсем, съвсем малък е но, моля ви, кажете ми колко опасно е за децата при положение, че цял слетобяд бяха в стаята и близо до кухненските шкафове. Трябва ли да гледам за нещо определено в поведението и състоянието им или може да е всичко:(? Алекс не спира да си чеше ушенцето и е цялото червено. Измих го и малко му олекна. Засега поне няма нищо, което да ме притеснява (на външен вид и поведение) ама знам ли.
Измих 4 пъти, проветрявам но най-много се притеснявам да не съм ги "натровила" или каквото там се случва с този живак:(
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #22 -: Декември 13, 2010, 19:53:57 pm »
Забравих да кажа, че има 2 вида Хъджис - класик и Дисни. Класика (този който се продава в Кауфланд) е гаден, другия е Дисни - пак 2 вида - турския е по-добър от английския (този който се прави за Бг). Това са мои наблюдения.

Подкрепям Мими26 напълно. Аз сравнително късно открих турския Хъгис, на финала, дет се казва, но и от другия си бях доволна.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #23 -: Декември 13, 2010, 20:07:53 pm »
Lisko, живак съм събирала с филия хляб - попива в шуплите.
Мойта дъщеря през повечето време беше с Либеро, от всички пелени, които бяха ароматизирани и уж с някакви гелове се избиваше.
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #24 -: Декември 13, 2010, 20:14:10 pm »
И аз съм чупила 3 термометъра и съм събирала с хляб-беше много ефективно.Лиско дано нищо им няма на малките.
Аз съм със Памперс също след проба на Пуфис и Хъгис.

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #25 -: Декември 13, 2010, 21:49:42 pm »
И при нас памперс си остана фаворит. Иначе съм пробвала - либеро, само че 2-ката, не ми хареса - много твърди и дебели, хъгис - класик и турския дисни, пуфис, ами памперс при нас са най-добрия вариант май...Известно време ползвахме и премиум кеър, само че цената ми идваше височка и пак си минахме на стандартния памперс. И последно мъжа ми донесе някакъв молфикс, само че от Турция, не беше никак лош, но незнам доколко отговаря на тези, които продават в БГ.
Лидия, и мен ме беше тръшнало само че миналия уикенд същия вирус - повръщане и разстройство точно за една нощ. Но на другия ден бях като пребито куче - не съм ставала от леглото. Наистина е много гадно, а и имам чувството, че децата много по-леко го изкарват от нас :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #26 -: Декември 13, 2010, 22:23:40 pm »
Лисе, аз съм чупила живачен термометър.
Звъннах на 112 и ми казаха да отида да купя
от аптеката сяра на прах и да посипя живака с нея!
Нямаше как да стане това, бях сама, Митака беше около годинка.
А самия живак бе по и във възглавниците на дивана, по земята, чудно.
Глътнах си граматиката, викнах снаха ми да седи с Митака.
Звъннах на снаха ми тя е лекар, която ми каза да го събера с лъжица
в стъклен съд, да проветря хубаво и след 2 часа да ползваме стаята.
Така процедирали в отделението където работи, често се случвали такива инциденти
преди когато още се ползваха живачни термометри.
Направих всичко, пуснах и прахосмукачка на която после хвърлих торбата.
След този случай не съм ползвала такъв никога!

За пампите редувам лятото Памперс, зимата Пуфис.
Но вече едва я удържам на едно място за да слагам памерс
и скоро ще минем на гащи Либеро, добри отзиви и спомени имам от тях.
Ползвах ги с Митко от 15-16 месеца докато ги сменихме окончателно със слипчета!

Всички болни да оздравяват, ей не ги мори и студ тея гадини!
На Калина кашлицата се усили вдигна и темература,
ми празници идват, що да ми е спокойно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #27 -: Декември 14, 2010, 00:02:47 am »
Мише, какви са тези гащи Либеро? Не са ли памперси пак?
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #28 -: Декември 14, 2010, 07:20:06 am »
Жаси, памперси са, но нямат лепеники, тях ги обличаш!
За Митака ми бяха много удобни, когато забременях с Калина.
Трудно го вдигах за да го сложа да легне някъде и да се борм
за да сложа стандартен памперс, с тях ми бе по лесно.
На Баба му също, която дойде да ми помага тогава.
Но според мен са подходящи за деца над годинката, а и размера май е над N5.
Такива гащи имат и Памперс, но не ми харесаха на него му бяха неудобни.
След час носене ставаха на топка между крачетата.
Вероятно за детенце с по-малко дупе биха били добре.

Въпрос на проба и напасване.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #29 -: Декември 14, 2010, 09:20:10 am »
Ще взема и аз да пробвам тези гащи,така и така се издържаме-ще ми е по удобно :)

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #30 -: Декември 14, 2010, 09:28:53 am »
Жаси, памперси са, но нямат лепеники, тях ги обличаш!
За Митака ми бяха много удобни, когато забременях с Калина.
Трудно го вдигах за да го сложа да легне някъде и да се борм
за да сложа стандартен памперс, с тях ми бе по лесно.
На Баба му също, която дойде да ми помага тогава.
Но според мен са подходящи за деца над годинката, а и размера май е над N5.
Такива гащи имат и Памперс, но не ми харесаха на него му бяха неудобни.
След час носене ставаха на топка между крачетата.
Вероятно за детенце с по-малко дупе биха били добре.

Въпрос на проба и напасване.


Хм...какви размери имат тия гащи? Заинтригувахте ме...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #31 -: Декември 14, 2010, 09:35:12 am »
Гащичките на Либеро са много хубави. Ползвах ги за Моника след годинка и нещо някъде, особено когато се опитвахме да махнем памперса. Тоест помогнаха ни да се научим, че нещо на дупето се сваля и се кляка, останалото влезе в главата по късничко.  :)Горе са с ластичета и са удобни и за мама и за бебе. Обаче пък са скъпички.  :)

Лиско, не се притеснявай. Количеството на живака е малко. И аз счупих един, когато Моника беше бебе. Прахосмукачката, проветряване на помещението по често.. Това е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #32 -: Декември 14, 2010, 09:45:06 am »
Мерсиии :)

Инке, ами на 3ка сме по неволя. Никол не е никак едра. 3ката нали е от 4 кг, а ние сме почти 5. Дв0йката ни беше много тясна в кръста и къса. А сега тройката е добре на кръста, но е малко широка на крачетата.
Раши, не знам какви Памперс ползваш, аз съм на премиум кеър, но може да не си обръщала внимание - при старите премиум кеър тройката е от 4 до 7 кг, а при премиум кеър макси драй (тези, които сега рекламират) тройката е от 4 до 9 кг. Виж дали не си купила от по-големите и може да провериш как е двойката на макси драй.

А, и да кажа, че във Вис Виталис на Стамболийски памперсите бяха на нормални цени (3-ка, Памперс премиум кеър макси драй - 24 лв.)
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 09:46:37 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #33 -: Декември 14, 2010, 09:53:05 am »
Здрава седмица и от нас!

Аз да продължа темата от миналата седмица за варицелата и ваксината. Разсъждавам си върху това, колко държи ваксината и кое е по-добре - да се преболедува или да се вземат превантивни мерки. Интересува ме главно за момиченца и по-специално по-късният, бременен период при жените, а и като цяло, как стоят нещата при възрастните, които преболедуват по-тежко варицелата?

За пелените - и ние като Мишантичка - лятото с Памперс, зимата с Пуфис.  Спомням си, че рекламно, към пакет Памерс съм получавала и от гащичките, много удобни наистина, Вероника обичаше да си ги ползва за шапчица  :lol: Не съм ги търсила, понеже реших, че са много скъпи. Пак с Рони бях много доволна и от Еви бейби, наложи се да ги ползваме вместо 5-та Памперс, понеже от тях се изрина цялото коремче. Като изключим липсващата екстра разтегливи лепки, не сме имали никакви забележки, но с Ники протекоха 1-2 пъти и не повторих.

Мише, как лекуваш Калинка малинка? Ники също се влачи с кашлица и сополи ( такива изобилие, упоритост и нюанси на зелено не бях виждала!) В събота ми вдигна 39С, едното му оченце слепна като от конюктивит, след дозичка Нурофен и Тобрекс в очите, детето се изпоти и не повтори. Но сополите борим вече с Бактробан.
Освен това, чакаме резултати от контролната микробиология и се моля да няма вече пневмококи!

Точно се зарадвах, че минусовите температури ще унищожат всички вируси, синоптик.бг ме "зарадва с +10 на 22.10...

Весела и успешна предпразнична подготовка на всички! :)

Лисе, ние имахме същата случка с термометър-магнит на хладилника, опитай се да си спомниш дали не беше със спирт - поне нашия беше с червена течност вътре. Много ме съмнява, че рекламни и сувенирни предмети ще са изработени с живак.
Аз повече се притесних какво се е случило със стъклото  :? Намерих само едната половина на скАличката, течността си беше вътре, въпреки разкрития отвор. Упоритостта на мъжа ми доведе до успешен финал с намирането на втората част, пожелавам и при вас всичко да приключи успешно!
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 10:01:39 am от ani4ka »
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #34 -: Декември 14, 2010, 10:23:44 am »
Аз да кажа за варицелата :lol: По принцип е лека шарка и колкото по-малко е детето толкова по-лесно я изкарва. Пролетта я изкараха и двете, деси на 3.6г., а ели на 1,1г. Деси имаше 10 пъпки по цялото тяло, а ели 50 но предимно на лицето и в косата, по тялото имаше 3 бр., не са вдигали Т, не са се чесали и пр. Педиатърката им каза, че навремето дори не са ни разбирали кога я караме, толкова била лека, но сега като всяко нещо се е изродила и тя и макар и рядко давала усложнения, т.е. висока Т по продължително време и ако се разчешат пъпките може и инфекция да се получи.
Тогава тя каза, че имало ваксина, но не съм я разпитала за подробности.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #35 -: Декември 14, 2010, 10:38:59 am »
Много ви благодаря:)
Вероятно наистина не е живак защото гледам, че на другите магнити с термометър течноста е наистина в червено. Но и да е било живак, децата са добре само дето майка им не спа и малкото спане, което и се полага,  за да ги слушам как дишат и всичко наред ли е:)))))) За втори път откакто са родени, Никол и Дани спаха цяла нощ без да се събудят да пият мляко:)))) Като ви казвам, че съм късметлийка:)))

Бързо да оздравяват всички деца, че да им нащипя бузите в събота:)
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #36 -: Декември 14, 2010, 10:43:01 am »
Мерсиии :)

Инке, ами на 3ка сме по неволя. Никол не е никак едра. 3ката нали е от 4 кг, а ние сме почти 5. Дв0йката ни беше много тясна в кръста и къса. А сега тройката е добре на кръста, но е малко широка на крачетата.
Раши, не знам какви Памперс ползваш, аз съм на премиум кеър, но може да не си обръщала внимание - при старите премиум кеър тройката е от 4 до 7 кг, а при премиум кеър макси драй (тези, които сега рекламират) тройката е от 4 до 9 кг. Виж дали не си купила от по-големите и може да провериш как е двойката на макси драй.

А, и да кажа, че във Вис Виталис на Стамболийски памперсите бяха на нормални цени (3-ка, Памперс премиум кеър макси драй - 24 лв.)
Мерсиии :) Ние не сме на премиум кеър, а на обикновени. Може и да купя една 2ка Макрси драй да видим. :)


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #37 -: Декември 14, 2010, 10:57:14 am »
Хайде и аз да се запиша. Не съм писала отдавна.
Анди ходи на градина вече, добре и се отразява. Спи си детето от първия ден там няма драми. Само като я взема почва да ме разиграва, ако не минем по маршрута който си е решила настава едно тръшкане гледам да и угаждам. Много е гладна и жадна, като я взема направо все едно не е мойто дете. Храни се сама от както ходи на градина и аз съм много доволна ... малко почивка и за мен. Принципно като е в къщи следобедната и закуска се състои само в плодове или кисело мляко с някоя бисквита. Явно порциите са малки и не и стигат, тя е 15кг  8O добре че е висока че иначе вече щях да се притесня, че ще ме стигне по килограми  :lol:

Аз съм отпуска до края на годината, но ще поработвам от вкъщи някой и друга кройка, правим палта за другата зима :wink: та ще се позабавлявам малко да си по припомням програмата с която работя, че от август не съм я докосвала.

Относно памперсите на мен вече ми писна от тях, Андата отново е изприщена след като от няколко месеца сме основно на Либеро и от време на време гащички на Хъгис.
Препоръчвам ви ги само че са скъпички, 5-та са около 40 бр и на промоция в Метро са о/о 20.50лв иначе са о/о22.50лв. Лятото по погрешка бях взела 6-ца малко са ни големи.

С гърнето имаме малък напредък бях се притеснила, че ще ака в гащите докато стане 1-ви клас, но има вече попадения. За казването все още е когато и дойде музата, факт е че на няколко пъти си казва че и се пишка ... Но няма да я тормозя когато тогава.

Хубава седмица на всички и здрави дечица.

« Последна редакция: Декември 14, 2010, 11:01:20 am от Малина »


*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #38 -: Декември 14, 2010, 11:50:26 am »
Мда...явно за нас няма да станат тези гащи, т.к. е около 9,500 кг. на 1,8 години, а най-малките като гледам започват от 10 кг. :(
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #39 -: Декември 14, 2010, 12:02:04 pm »
Стефи, аз съм чувала , че се сформират и групи на варицелно болни деца,където майките умишлено си водят детето, за да я изкара по-рано. Ама твоите къде успяха да лепнат тези пъпконосци? :)
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #40 -: Декември 14, 2010, 13:55:22 pm »
Ми къде, в градината, Деси я донесе :lol:
първо тя се опъпчи и точно 14 дни след нея и Елена.
А да не ви казвам аз как преживях 14 дни след като Деси се опъпчи, защото майка ми упорито твърди, че аз не съм карала нито една шарка, е явно съм карала поне варицела, защото не се заразих от двата "бацила" в къщи :lol:
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #41 -: Декември 14, 2010, 14:32:11 pm »
Нуну, със Симона съм ползвала най-малкия размер гащи на Либеро (5ца беше най-малкия май), въпреки че и тя беше малко под обявените им кг, но въпреки това не са ни били големи и ни вършеха добра работа. Сега за половин кг едва ли ще са ви толкова големи чак. Ако може някоя приятелка, ползваща 5ца, да ти даде 1бр да ги пробвате.
Мен за тези гащи ме светна Боровинката и беше така добра да ми даде и за проба :)
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 14:41:06 pm от tzvetenze »
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #42 -: Декември 14, 2010, 14:40:39 pm »
Ами в интерес на истината веднъж ми я бяха върнали с едни гащи от яслата, които видимо й бяха големи, но не помня какви... :oops: Ама те там нали имат навика да обуват на кой, каквото им падне...Ще взема да пробвам, благодаря....
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #43 -: Декември 14, 2010, 14:46:37 pm »
Лисе, няма как да има живак в рекламен термометър, сигурно е спирт, не бери повече грижа.

Здраве и румени бузки на всички дечица!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #44 -: Декември 14, 2010, 15:23:05 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #45 -: Декември 14, 2010, 15:48:57 pm »
Да се впиша и аз, че току виж свършила седмицата... :)

И понеже нямам кой знае какво да кажа, мога да се похваля, че Дария вече се храни по 6 пъти . Като яде в 23 часа, после към 6-7 и после в 11 .

Предполагам сте го обсъждали, но да попитам - защо е седмична темата ? Не е ли по-удачно да е до страница, за да е по-лесно ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #46 -: Декември 14, 2010, 15:52:28 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #47 -: Декември 14, 2010, 15:57:26 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична

ето затова :)
Извинете ме, спирам с лиготиите. И на мен ми е по-удобно да е седмична.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #48 -: Декември 14, 2010, 16:04:27 pm »
Миии седмична, така си я започнахме преди мнооооого години и така си остана, традициите са хубаво нещо :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #49 -: Декември 14, 2010, 16:10:01 pm »
на мен ми е по-удобно да е седмична

ето затова :)
Извинете ме, спирам с лиготиите. И на мен ми е по-удобно да е седмична.

:witch: кво да кажеш на злобната мини, нали иначе ще те банне
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13,12-19.12.2010!
« Отговор #50 -: Декември 14, 2010, 16:12:35 pm »
Аничко, давам сироп за кашлица и панадол, ако се налага.
За сега няма промяна, ни към по-добре, ни към по-зле.
Дано Ники се оправи бързо и пробата да е чиста!

Нуну от N5 започват гащите на Либеро, добре ще са и на Дари!
Може от тези на Памперс да тестваш, според мен те си бяха за по-финно детенце.
Либеро 5ца до седмица ще имаш за тест, ще звънна като взема.
По-скъпи са да, 50 стотинки е бройката.
Зависи, разбира се и от това колко броя се ползват в деня!

Ами и на мен седмична, иначе става дългоооооо...

Мини, много полезен линк :thankyousign:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #51 -: Декември 14, 2010, 18:21:28 pm »
Привет :)
Ние днес изкарахме 3 часа навън в парка с моя приятелка и нейното бебе. Гонех слънцето и направо си припомних, какво е да ядеш пица на парче в снега, подскачайки от крак на крак.
Въпрос - чета за Рапли метода за захранване. Какво мислите за него?
Аз давам на Ники парченце круша да си чеше венците например, но май само това съм давала, другото е било пюре или с парченца бисквити вътре. Аз го чета най-вече заради месните истории, че единствените месни пюрета, които Дробчо обича (чисти месо, не смес със зеленчуци) са на Плазмон, а те излизат златни-2.10-2.50 лв. бурканче от 80 гр., като едно бурканче ми е за едно хранене. Та затова се зачетох в този метод.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #52 -: Декември 14, 2010, 18:38:08 pm »
На малко дете не се дава такова голямо количество чисто месо на едно хранене.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #53 -: Декември 14, 2010, 19:05:48 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #54 -: Декември 14, 2010, 19:13:47 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
Ами след като е с нишесте, за мен това не е чисто месо  :wink:
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #55 -: Декември 14, 2010, 19:43:13 pm »
mimi26 месото в пюрето на Плазмон е 40%, другото е нишесте и вода. Пък и не съм забелязала да му е тежко на корема или да получава колики след чисто пюре.
Ами след като е с нишесте, за мен това не е чисто месо  :wink:

Е, чисто в смисъл че не е смесено със зеленчуци. Иначе пюретата на Бебевита, Зупка на Гербер пак са месо+зеленчуци, но не са му любими...да некажа, че трудно ги яде. Предпочита чист зеленчук (примерно тиква) и тези пюрета на Плазмон.
Приятелка захранва по този метод на Рапли и тепърва чета за него. Идеята е, че вместо пюрета се дават парчета сварени/сурови зеленчуци и плодове. Използва се естествената заложба на детето да хваща в ръце всичко и да го слага в устата. Тогава, когато не му е сладко и му писне да дъвче изплюва. Като предимство е, че после не го учиш да дъвче твърди храни, тъй като от малки им се предлагат храни с различна консистенция.
При мен някои зеленчуци са тотално отхвърлени - броколи, карфиол, морков. Последния успявам да го пробутам веднъж на месеца.
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #56 -: Декември 14, 2010, 21:45:56 pm »

Е, чисто в смисъл че не е смесено със зеленчуци. Иначе пюретата на Бебевита, Зупка на Гербер пак са месо+зеленчуци, но не са му любими...да некажа, че трудно ги яде. Предпочита чист зеленчук (примерно тиква) и тези пюрета на Плазмон.
Приятелка захранва по този метод на Рапли и тепърва чета за него. Идеята е, че вместо пюрета се дават парчета сварени/сурови зеленчуци и плодове. Използва се естествената заложба на детето да хваща в ръце всичко и да го слага в устата. Тогава, когато не му е сладко и му писне да дъвче изплюва. Като предимство е, че после не го учиш да дъвче твърди храни, тъй като от малки им се предлагат храни с различна консистенция.
При мен някои зеленчуци са тотално отхвърлени - броколи, карфиол, морков. Последния успявам да го пробутам веднъж на месеца.
Аз съм давала чисто месо - охладено , сварено и смляно на пасатора с бульона. На седем месеца - 10 грама, постепенно увеличаваш до 30, максимум 40 грама. Не бих захранила по този метод на Рапли. Това за мен не е захранване, а сензитивно обучение за цвят , мирис и вкус, но практически ако на детето не му харесва това, което си е сложило в устата не се наяжда  с него и не се храни. Според мен не е предимство  ученето за дъвчене, щото не познавам възрастен човек, който не се е научил да дъвче.
И малко на коледна вълна - хайде споделете какви подаръци избрахте за децата?
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #57 -: Декември 14, 2010, 22:02:54 pm »
Жасмин, защо трябва да го учиш да дъвче? Като му пораснат зъбките, сам ще разбере за какво служат. Поне при нас така беше, де. Веднъж май се опитах да му покажа как да дъвче, но без резултат. Явно му е било рано. После сам се научи.  :)

Аз съм още вкъщи, защото "голямото дете" още не се е оправило. Но това пък си има и своите предимства. Прекарвам много време с дребния и той направо се е залепил за мен. И най-накрая взе да заспива без да се люлеем на ръце.  8)

Хубава седмица и здрави дечица от мен!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #58 -: Декември 14, 2010, 22:15:34 pm »
Лейди, аз имам момичета:

*пони, което киха
*докторски комплект на Фишър прайс /нали е все болна напоследък, дори и играчките й такива/
*калинката, която рисува /дейзи нам си кво- много я иска и само за нея говори, още не съм я взела, но нямаме нищо за под елхата, всичко е разопаковано/
* човечетата Литъл Пийпъл на рожден ден за малечка
* ЗуЗу петс пак за нея
* Адвенткалендар Лего
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #59 -: Декември 14, 2010, 22:29:48 pm »
Жаси и аз мисля, че дори и 40% пак му е много на едно хранене.
В малките пюрета за захранване визирам 130 гр има 8%.
Друг е въпроса, че на вашата възраст още не бях дала месо.
Не съм запозната с тази схема, но да дадеш на бебе на 7 месеца
парче зеленчук или плод, освен да си почеше венците и не дай боже задави,
друго не виждам на какво ще се научи.
Естественната реакция да се пъха всичко в устата
у нас не веднъж е завършвала с давене, понеже Калина в момента
яде или къса с 6-7 зъба всичко което докопа!

А подаръците според интересите Митака обича животни и пъзели,
и Дядо Коледа ще му донесе 2 пъзела и една игра с карти- кое животно, къде живее.
Калина получи в наследство доста играчки и затова
за нея харесах нещо момичешко, сгъваема количка за кукли на Хаук!
От доста време събирам и разни дреболии които са им нужни,
за да има повече пакетчета под елхата!

Блу, браво на Кай, юнак е вече, как ще заспива на ръце!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #60 -: Декември 14, 2010, 22:33:36 pm »
blue_sky  и аз не мисля, че много се нахранват така. Но гледам как се радва на крушата, утре ще опитам и картоф да пробутам по този начин. Картофа дори в комбинация с тиква или пащърнак не минава. Опитвам се да направя разнообразно меню, а като плюе почти всички зеленчуци, някак си не се получава.
lady_11 а от къде взимаше месото - купуваше го, имаше определена марка или домашно?

За подаръци - на Ники сме поръчали боди от Смешки за дрешки, коледно костюмче и ще се запознае с дядо Коледа. То какво друго да подаря на бебе?
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #61 -: Декември 14, 2010, 22:41:23 pm »
Не съм запозната с тази система за захранване, но като се сетя как повръщаше до една година от всяко малко непасирано парченце, което срещаше в купичката си Александра и тръпки ме побиват. Тя и досега като се задави повръща. Та не бих дала на 7 месечно бебе да дъвче парче от нещо - било то парче морков за чесане, круша или друго подобно.

Лейди, у нас Дядо Коледа тази година ще е пестелив. Тя добре, че и Алекс е скромна - искаше играчка. :lol: И понеже едната й баба и взела влакче, я наведохме на идеята да поръча на Дядо Коледа влакче. :wink: И блузка с Мини Маус. Че Мини й е една от любимките, пък си няма дрешка с нея. И ако нещо много ми хване окото тук по магазините ако стигна - това ще е. Догодина, живот и здраве, повече.
 
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #63 -: Декември 14, 2010, 23:41:01 pm »
Весела и здрава предпразнична седмичка и от нас!

Ние още сме с пъпчици и колики, надявам се скоро вече да ги преборим. Днес бяхме на консултация и педиатърката сложи лепенка на пъпчето на Марти, каза че било лека форма на херния и лепенката била достатъчна, но аз се притесних. На някой случвало ли се е, дали наистина минава само с лепенка в такъв случай, че другия вариант е операция.

Да питам при вас дядо Коледа или дядо Мраз носи подаръците, че малко се обърках вече и май ще ги разделяме по равно да има и от двамата дядовци :) Иначе тази година само за каката сме предвидили, той и без това малчо непрекъснато получава тия дни :)
http://www.laredoute.fr/vente-bureau-modulospace.aspx?productid=324168491&documentid=201210&categoryid=75429340&numberpage=1&pos=11_n_n - този чин, търся допълнително магнитната азбука и на български, но засега безуспешно. Освен него, сме купили една шейна, която става за 2 деца и един комплект пластелин с формички на плей до.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #64 -: Декември 15, 2010, 07:57:56 am »
lady_11 а от къде взимаше месото - купуваше го, имаше определена марка или домашно?
Купувам  охладено месо и риба. Примерно за пилета предпочитам Джиев, за свинско - до Мол-а на стамболийски има една месарница на бг производител - там свинско и телешко. Агнешко, риба и пуйка - от Хит-а в Люлин. Вики като беше малък пововин кило месо ми стигаше за месеци напред.
Вики си е избрал трамвай. Ма специален - орандЖев. И понеже в Метро имаше едно такова чудо, но бяло с червено-оранжава лента, та почвам отсега да обеснявам, че джуджетата имат и бяла боя и шарят трамвая.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #65 -: Декември 15, 2010, 08:17:11 am »
Лейди, орандЖевия трамвай на Вики ми напомни за живия слон на Митака миналата година!

Хареса си преди месец моя младеж на една витрина един пъзел с Бамби
и ме водеше да го видим всеки ден, реших да му го купя за подарък.
Измислих една история как Дядо Коледа е пратил Джуджетата да го вземат за него
и затова няма да го има на витрината вече, скрито дадох на продавачката паричките!
И почти жестомимично обясних за какво става дума.
Почувствах се като онова Джудже, което беше дошло да го вземе за него,
както му обясни липсата на другия ден продавачката.
А аз получих най-ценния подарък за предстоящата Коледа
ококорените от трепета на очакването две детски очи.

Хубав и усмихнат ден!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #66 -: Декември 15, 2010, 09:37:10 am »
Добро утро от снежна Варна  :D И тук сутринта усъмнахме със сняг, макар и малко, все още  :D
Хубава седмица на всички! Да са здрави всички - и дечица, и майките, и татковците!
И да посрещнем с усмивки задаващите се празници  :D


Ние още сме с пъпчици и колики, надявам се скоро вече да ги преборим. Днес бяхме на консултация и педиатърката сложи лепенка на пъпчето на Марти, каза че било лека форма на херния и лепенката била достатъчна, но аз се притесних. На някой случвало ли се е, дали наистина минава само с лепенка в такъв случай, че другия вариант е операция.

Майче, Диляна беше също с херния. Пъпчето й доста се беше излязло навън, незнам от какво се получи, от големия рев ли по време на коликите ... то беше ужас. Та бяхме се притеснили. Но нашата педиатърка каза, че пъпките ни /тя имаше странни пъпки с гнойно връхче, едни твърди, от вътрешната страна на ръчичките, а на едното пръстче и на рамото бяха огромни, подобни на цирей/. Та хернията в сравнение с пъпките - каза, е просто нищо. Ако сме искали да сложим лепенка, но тя каза, че само ще се прибере. Така и стана - без лепенка, без операция, пъпчето се прибра само.  :)
Дано бързо се оправите и вие. Целувки от нас :D

Хубав ден на всички  :D
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 09:40:16 am от Eли :) »
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #67 -: Декември 15, 2010, 09:41:10 am »
Майче, даносе оправи бързо малчо. Сестра ми е имала херния на пъпа като ебе и доколкото си спомням от коментари на майка ми са залепяли монета върху пъпа, но каква незнам (имам съмнения за златна). Може би към 3-4 годинки да се прибра напълно. Такава магнитна дъска с г азбука мисля че виддях в Карфур (или някой друг такъв голям магазин). Днес ще обикалям и ще ти кажа, ако видя някъде.
нашия Дядо Коледа ще носи в яслата коли, а у нас голям аква дудъл за стена, пъзели и една игра с охлювчета. От Дядо Коледа на приятелите ни ще получат джунгла с животни, влак, също пъзели и още нещо, но не съм измислила какво. Засега сме се разбрали с тях да си разменим скришно подаръците и на Коледа малките да намерят много много подаръци от Дядо Коледа. Заради двамата дядовци, откак се появи втория процедирам така - за Коледа подаръците, от Дядо Мраз торбичка с лакомства за по-големите, за по-малките нещо подходящо за ядене за тях + малка плюшена играчка или нещо подобно.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #68 -: Декември 15, 2010, 09:48:26 am »
Добро утро! :D Като сте занищили темата за играчките имам въпрос към мамите, чиито деца посещават детска градина - Какви подаръци купувате за там? В голяма чуденка съм - хем ми се ще да е нещо не толкова скъпо, трябва да е цяло, за даможе все пак да стигне цяло до вкъщи /говоря че примерно ако купя примерно сервиз или нещо от сорта ще го разпилее още там/, освен това е в такава възраст, че играчките, които са за бебета ми се струват вече безинтересни за нея, а повечето занимателни игри пък са за над 2 годинки. :( Харесала съм например аквадудъла, но ми се струва още малка...Иначе за вкъщи вече взехме шейна, една количка за кукли, която купих за племенницата, но нашата се настани в нея и съответно си я "припозна", та сега ще трябва да вземам същата за племенницата, дрешки и други неща, от които има нужда. така или иначе няма да сме тук за Коледа и няма да има подаръци за под елхата, а и бабите ще подаряват също...Та такива са моите предколедни вълнения...
И като казахте обрив от памперс - тази сутрин Дара се събуди с ужасно изприщено дупе. Последните памперси баща й купува от Кауфланд и то на новата цена :x
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #69 -: Декември 15, 2010, 10:41:08 am »
Аз харесах един дървен влак в метрото, видя ми се малко скъпичък, но ако не намеря подобен ще взема него, а за малечка все още не знам, може би ходейки по магазините нещо да ми хареса.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #70 -: Декември 15, 2010, 11:01:20 am »
За градината Борето беше казала за списъка към дядо Коледа, че иска бебе с количка предполагам по голяма, понеже тя има една лятна, но аз я насочих към материали за труд и творчество и вече купих брокатени лепила, пластелин, блокче и др дреболийки, ще ги сложа в кутия и така ще ги опаковам.За елхата вкъщи ще опаковам нещо дребно може и повече от едно, за да и е интересно да разопакова.В яслата си спомням миналата Коледа,деца по 80-90см високи получиха пакети по-високи от тях, а нашият подарък беше раница прасенце ( това си беше поръчала) и излезе предпоследен от чувала направо невидим спрямо останалите подаръци :D.Дори сега за рождения ден не и бяхме взели подарък от нас с баща и , ама и тя въобще не е търсила :wink:.И ние с мъжа ми си казваме еха ако още 10-тина години така не забелязва,че няма подарък от нас рахат  :lol:
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #71 -: Декември 15, 2010, 11:05:01 am »
За коледа и поръчах:
- една кола на Little Tikes http://articulo.mercadolibre.com.mx/MLM-49943590-carrito-couzy-coupe-step-2little-tikesfisher-pricedisney-_JM, бяхме на гости на едно дете и там я видя, и сега всяка вечер иска там да ходим да кара колата. А аз къде ще я държа си нямам и идея :?
- едно люлеещо се куче http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Toys/Activity-Toys/Little-Tikes-Red-Rocking-Puppy(0071235)
-дървена кутия с различни игри http://www.toysrus.co.uk/Toys-R-Us/Toys/Preschool-Toys/Wooden-MultiActivity-Cube(0029686)
-пиано с микрофон- пак видяно при друго дете.

Всичко за сега е при бабата,и ще го взема след като заспи преди Коледа, за да си ги намери под елхата.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #72 -: Декември 15, 2010, 11:48:04 am »
А да не ви казвам аз как преживях 14 дни след като Деси се опъпчи, защото майка ми упорито твърди, че аз не съм карала нито една шарка, е явно съм карала поне варицела, защото не се заразих от двата "бацила" в къщи
моята майка пък често повтаря, че аз и брат ми никога не сме ревали, не сме се разболявали и не сме правили бели  :lol:  :wink:
 За подаръците темата при нас е сложна. Трябват подаръци за яслата, както и за другарско събиране с организиран Дядо Коледа, за всяко отделно гостуване при двете баби... Концентрирала съм се върху по-разумни подаръци. Единият е осигурен благодарение на 50%-то намаление в Reserved, като за 30лв. Вероника се  сдоби с анорак, жилетка, плетена рокличка и памучна блузка. Ще подарим Басните на Лафонтен, намалени от 30 на 9,95 лв. Твърди корици, твърди страници, книгата определено изглежда по-добре на живо, отколкото в сайта: http://www.helikon.bg/books/105/147019_basnite-na-lafonten-luksozno-izdanie.html. Една тематична,коледна книга: http://www.book.store.bg/p47976/naj-hubavite-stihotvorenia-za-koleda.html . Както и коментираните вече карти за рисуване: http://www.helikon.bg/games/16/153511_narisuvaj-100-zhivotni-aktivni-karti.html
В яслата ще занесем детски миксер, лелките ни казаха тактично, че ако искаме, играчката може да остане там. И сега, докато съм на тема ясла да ви разкажа, как щяхме да се сдобием с трето дете! Подчертавам, че по някаква причина лелките тази седмица са други! Та, отива мъжът ми да вземе Вероника, натиска звънеца, през прозорчето на вратата наднича Госпожата, кимва като че се е сетила кое детенце да изведе и пред мъжа ми застава чуждо момиченце. Обяснения, пояснения, водят му Ронката. Докато я облича, се сеща, че елечето и е останало вътре и звъни втори път, при което Госпожата повтаря действията си и води пак същото момиченце  8O  При което мъжът ми тотално се е втрещил. Не стига, че един път са щели да пласират детето като стока на друг човек, ами и втори път са го извели, без изобщо да се усетят, че броени минути преди това въпросният мъж вече е разговарял с тях. И е "получил" вече едно дете. Последвали обяснения, че било време въпросното момиченце да бъде взето, помислили, че баща му вече е дошъл и още куп подобни, нелепи оправдания. Като се сетя как някои деца плачат при всяко позвъняване, в очакване да бъдат взети, дори ревът не може да бъде гаранция, че малкото човече не познава този, който го взема и свят ми се завива от мисълта какво би могло да се случи!
Та такива Приказки под шипковия храст при нас...добре, че не са попаднали на мен, че не ми се мисли какво щеше да се разрази...

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #73 -: Декември 15, 2010, 14:11:31 pm »
Ох, темата с подаръците, голяма мъка имам аз, един принц Ерик го търся вече 3 седмици, ни по магазините го има, ни в нета, през два сайта го поръчах, и ми звънят че бил стар артикул и го нямало вече, ми що тогава им седи на сайта :x

На Ели сме взели аква дудъл и една мозайка, много обича да реди, а за Деси русалката Ариел и въпросния принц, който идея си нямам къде да намеря. И доста малки дреболийки, които вече съм опаковала в различен цвят хартия, за да има повече неща да разгъват и да се радват :lol:
Купихме им е роклички, които сами си избраха, естествено еднакви, защото Елена искаше като на кака си, но нищо, нямаме други еднакви дрехи, така че ще го преживея :lol:
Видях в мола и един нов щанд с ужасно много мемори игри на цена около 10 лв. та си мисля да напазаря и 1-2 такива.
Аз за 4г. стигнах до извода, че каквото и да им се купи на децата им държи вниманието 2-3 дни, след това се чудя къде да го прибирам и на кой да го подарявам. Така че, по добре по-евтини неща, но повече, за да им е интересно по-дълго време :lol:
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #74 -: Декември 15, 2010, 14:43:21 pm »
Стефи,този принц Ерик не е ли от едно филмче на Барби?Мисля,че на Метро ги гледах оригиналните им барбита и принцове,даже по скоро и ги купувахме,не вече сме на друга вълна.
Моята щерка си хареса за Коледа много симпатичн малък куфар чанта за ръчен багаж.
Думите и бяха-Аз вече съм голяма и ще ходя сама на лагер и зелено училище.В какво ще си слагам багажа?Та така,много ме улесни детето,че бях блокирала какво ще и купуваме.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #75 -: Декември 15, 2010, 14:44:12 pm »
Аз не купувам много играчки, точно по тази причина. Кристина има афинитет към неща, които се бутат,карат, подскачат и т.н. Например за миналата година и взех Зебрата на Фишър Прайс, която и до днес се ползва абсолютно всеки ден. Кукли изобщо не харесва, за първи път преди няколко дена прояви интерес към плюшени играчки/една ужасно грозна жаба/, която купих и сега я разнася, целува я непрекъснато и си ляга с нея.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #76 -: Декември 15, 2010, 14:58:26 pm »
Парси, по скоро е на дисни мисля, това е принца от малката русалка. Има доста други кукли от типа на барби принцовете, но тя ще го познае ако реша да я преметна :lol:
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 15:00:36 pm от StefiZ »
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #77 -: Декември 15, 2010, 15:07:37 pm »
Парси, по скоро е на дисни мисля, това е принца от малката русалка. Има доста други кукли от типа на барби принцовете, но тя ще го познае ако реша да я преметна :lol:

Значи във Варна в детски център Рая би трябвало да го има.Ако имаш познати във Варна да ти съдействат,може и да се намери.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #78 -: Декември 15, 2010, 15:27:37 pm »
Заинтригувахте русата незнаеща майка, какво е аква дудъл?

Стефи, нали Лиса идва за събота, един Принц ли ще и се опре! :lol:

Аничко, тези карти са страхотни, подарихме този комплект на Митака за РД.
Единствено което не ми хареса е, че хартията е гланцирана и се изтрива нарисуваното.
А и той не е така умел, и аз ги прибрах за малко по-натам.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #79 -: Декември 15, 2010, 15:45:35 pm »
Мише, това е едно килимче, на което се рисува с вода - има и писалка, която се пълни с вода и се рисува, после нарисуваното се изтрива и можеш да си рисуваш колкото искаш. Нека мамите, които го имат да се включат на какъв точно принцип е, тъй като на мен не ми е много ясно, само съм го виждала...Може би ще е подходящ подарък за по-натам, напр. за рождения ден на Дара, но още ми се вижда малка. Аз май измислих подарък за яслата - кулка бебе, която да прави нещо, например да пие от шише, или  да пишка, още не съм измислила...но в тоя род ще е!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #80 -: Декември 15, 2010, 15:56:35 pm »
sia  Моника пък не обичаше пасирано. И с вилица като и го намачках се мръщеше. Искаше си да си го хване, да си го дъвче макар и с два зъба. Просто късах по на ситничко. :)
А да не ви казвам аз как преживях 14 дни след като Деси се опъпчи, защото майка ми упорито твърди, че аз не съм карала нито една шарка, е явно съм карала поне варицела, защото не се заразих от двата "бацила" в къщи
моята майка пък често повтаря, че аз и брат ми никога не сме ревали, не сме се разболявали и не сме правили бели  :lol:  :wink:
 
Ани, досега не съм карала нито една шарка, а съм била контактна хиляди пъти. Така, че не съм се заразила според мен не е критерии за явно съм изкарала  :). Незнам на какво се дължи, но е факт.

За коледни подаръци изобщо не мисля. На моника рождения ден и беше преди дни и получи много подаръци и играчки. Майка и и баща и отнесоха стабилна сума за парти в детски клуб и коледа и нова година за Моника ще са в скромен стил. Поръчала си е на дядо Коледа Ютия, защото нейната я счупи и сега няма с какво да глади с мен. Та, с баща и ще вземем една хубава ютия. На баба и под елхата иска да има Билярд. Играха на един рожден ден и много и хареса. За нейния рожден ден получи, салон за красота, сервизи за кафе, танцуващи магарета, ревящи бебета и т.н. Мисля че поне още 2-3 месеца ще са и интересни и е абсурдо да се дават още пари за играчки :).
 В замяна на това, баща и ще получи едни хубави обувки, защото миналия месец получи за рождения си ден климатик и не останаха пари за обувки. А понеже лудия ни каракачанец скочи и ми скъса яке от естествена кожа и сега е лепено, мама ще получи от дядо коледа едно хубавко топличко палто. Ми така де, и Хасан е човек  :lol:

Аз изкарах вируса с повръщането, но с него ме подхвана и зъб. Мислех, че е растящ мъдрец, а се оказа зъб, на който сложих пломба преди два месеца  :x. Толкова съм възмутена, че няма на къде... 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #81 -: Декември 15, 2010, 16:46:27 pm »
Стефи, не знам в кои електронни магазини си проверявала, но тук http://megadar.bg/product_info.php?products_id=5659 е отбелязано, че продукта е добавен на 20.11.2010, което е доста скоро и може да го имат наличен.
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 16:53:34 pm от Fifa »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #83 -: Декември 15, 2010, 17:06:51 pm »
Нуну  :thankyousign:

У нас тази игра ще е напълно неприложима на този етап.
Креативните игри на който трябва да играе Митака на неговата възраст
са изключително неподходящи за Калина - боички, рязане и лепене, рисуване с моливи!
Правя усилия, но не се получава.Липсва му детска градина, но догодина ще навакса.
Компенсирам с четене на приказки, редим пъзели той неговите картонени, тя нейните  дървени.
Докато не ни издебне и докопа и загризе неговите елементи, 
правим разходки заедно когато времето позволява.
Така се успокоявам, здрави да са!

Мини, признах те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #84 -: Декември 15, 2010, 17:18:06 pm »
м, то пише че е добавен 2005 в единия, а през 2007 в другия сайт
ама не пречи да се запита де
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #85 -: Декември 15, 2010, 17:32:52 pm »
Фифа каква е тази зебра?

Лиде, явно отдолу под пломбата имаш кариес, който не е бил изчистен добре. Бягай да ти я махат, снимка и дано не е пулпит. От кофти зъболекари...айде не ми се разправя. Сменяй зъболекаря докато е време. На Раши мъжо е зъболекар. Ако искаш и на моята зъболекарка ще ти пусна координати на ЛС.


Лелеее, като чета колко подаръци купувате 8O Едно време аз си имах само един-два под елхата в нас и това е. За Детската не помня нищо. Но като тръгнах на училище знаех, че подаръците си ги получавам под елхата в нас, а не под елхата и в нас и при другите баба и дядо и на още 100 места. Много сложно в днешно време :?
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #86 -: Декември 15, 2010, 17:48:31 pm »
Вени ето тази:http://direct.tesco.com/product/images/?R=100-2472, добре, че едно от момичетата тук я показа, та така я открих./mini благодаря ти :wink:/
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #87 -: Декември 15, 2010, 18:28:11 pm »
Благодаря момичета, от двата сайта поръчвах, няма го, ще прислушам и другия :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #88 -: Декември 15, 2010, 18:32:41 pm »
jasmin_veni аз си имах зъболекар, от който бях много доволна, но се премести и ми беше далечко. Затова за едната му пломба отидох в квартала. И си го получих.  :lol: Вчера и открих кабинета и, жената си ми сложи арсен. По далечко ми е, но си заслужава.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #89 -: Декември 15, 2010, 21:40:03 pm »
На живо можете да видите аква дудъл в Хиполенд, не е същия който поръчах от май тойса, малко по-малък е. Всъщност има няколко вида, аз взех точно едно голямо платно, което може да се закача и на стената. Иначе имаме и картинки с мечо пух и влака томас, като се намокрят с химикала се покачва картинката, като изсъхне се скрива.
Това им взех сега http://www.mytoys.de/ministeps-Aqua-Doodle-XXL-Colour/Maltafeln/Kleinkindspielzeug/KID/de-mt.to.ca02.29.01/1865336
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 22:11:18 pm от mimi26 »
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #90 -: Декември 15, 2010, 21:53:44 pm »
Аз поръчах от този който става и за път, като книга се отваря, от плат е, с дръжки и химикалче, много е добро. Ели за малко да си тръгне с това на Марто :lol:
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #91 -: Декември 15, 2010, 22:17:13 pm »
Аз поръчах от този който става и за път, като книга се отваря, от плат е, с дръжки и химикалче, много е добро. Ели за малко да си тръгне с това на Марто :lol:
Стефи, добро е, но на нас ни трябва голямо поле за изява за двамата, а ако взема 2 ми идва скъпичко  :wink: Тоз принц  Ерик, днес не съм  го мярнала никъде. Обиколих де що има магазини и складове. На Дисни кукли има в Карфур, но най-вече от пеещите. Спомням си и за русалката, ама не помня с мъж ли беше или не.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #92 -: Декември 15, 2010, 22:21:41 pm »
Никъде го няма проклетника, прозвъних и още един сайт, в складовете го няма :lol:

Има един вариант в комплект с Ариел и цар Тритон, та ще се набутвам май и ще си имаме две кукли Ариел с един принц на края :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #93 -: Декември 15, 2010, 22:22:47 pm »
Оф, много го харесвам този Аква Дудал, но се чудя дали да си давам парите, тъй като Вики няма никакъв афинитет към рисуването. Просто детето има артистични заложби /това го казвам не само аз, но и учителките в ДГ/, но никакъв инетрес към белия лист.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #94 -: Декември 16, 2010, 11:22:57 am »
Привет в този снежен ден :) Ники хич не е впечатлен от зимата и снежинките :? Днес няма да излизаме и се чудя как да го забавлявам. Имаме бънджи, но знам, че може да стане беля и така си го държим, а той милия така иска да скача...е, поне аз си правя фитнес на ръцете така :lol:
[/url][/url]
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #95 -: Декември 16, 2010, 18:42:15 pm »
Мили момичета,
за огромно мое съжаление ние ще пропуснем купона в събота- имаме си варицела!!!Откъде, да му се невиди, я набарахме тази пущина- ум не ми го побира! Нито на ясла ходи детето, нито пък съм го събирала с други деца- само инцидентно на площадките сме се засичали...Явно някой ни е накихал без да усетим!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #96 -: Декември 16, 2010, 21:28:13 pm »
jasmin, каква беля може да стане с бънджито? Защо те притеснява?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #97 -: Декември 16, 2010, 21:41:14 pm »
Мили момичета,
за огромно мое съжаление ние ще пропуснем купона в събота- имаме си варицела!!!Откъде, да му се невиди, я набарахме тази пущина- ум не ми го побира! Нито на ясла ходи детето, нито пък съм го събирала с други деца- само инцидентно на площадките сме се засичали...Явно някой ни е накихал без да усетим!

Точно за това писах... Всички деца с варицела са на разходка по площадките, защото не са на ясла или градина. Едно от тези деца имаше една единствена пъпка на лицето, но пъпките са различни от обикновените. Бабата в крайна сметка си призна, че са с варицела.
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 22:22:17 pm от Tutto_bene »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #98 -: Декември 17, 2010, 09:38:36 am »
Тук във Варна е такава виелица, че не знам Лиска как ще се класира за купона в София! :(
В понеделник споделих, че ми е притеснено - ми оказа се, че наистина градините са развъдници на бацили само!!!!
Пуснах детето за 2 дни и от снощи сме с ужасна хрема и много зачервено гърло! :(
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #99 -: Декември 17, 2010, 10:01:12 am »
Добро утро! Според мен е безполезно да коментираме градините и съпътстващите ги болести, понеже няма да кажем нищо ново. И аз, след 10 дневно лечение, пуснах Вероника във вторник на ясла и на следващия ден отново беше с кашлица. Ники точно се беше пооправил, а от днес и той кашля... Ако трябва да коментирам контрола в яслите и градините, веднъж-два пъти седмично ще пиша за едно и също.

Моето момиче вчера е играло народни танци на коледното тържество. Бях оставила фотоапарат и от 10-ина снимки, има няколко на фокус. Не пускаха възрастни да присъстват, но разчитам на 8 Март да си напълня душата. Вече се замислям за третия рожден ден на каката и покрай това осъзнавам как бързо лети времето... :)
Уикенда ни предстоят куклен театър и разни други подобни занимания, а днес ще се опитам да заведа децата на празника по запалване на коледната елха пред общината :)
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 10:03:05 am от ani4ka »
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #100 -: Декември 17, 2010, 11:05:59 am »
Камбозола, педи и ортопеда ме предупредиха, че с тези бънджита обикновено стават изкривявания и травми на ставите. Много ми се иска да скача, но не смея. Идеята е, че при тях тежаста си пада на крачетата, които може да не са готови още да поемат тежеста на тялото. Когато аз го държа и скача, поемам част от тежеста, като го държа.

Инке Тинке, бързо оздравяване! Във вас карали ли сте варицелата? Има бум напоследък - в блока имаме няколко заразени деца.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #101 -: Декември 17, 2010, 11:57:13 am »
Хайде, и ние пак болни. Тъкмо му мина на Антон отита и сега отново температури и червни гърла :( Поне миналата седмица успяхме да си сложим МПР ваксината, явно и на тов атрябва да съм доволна.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #102 -: Декември 17, 2010, 11:57:27 am »
Мерси, Вени!
Даа, всичко сме карали като деца- има го документирано в картоните ни. Вече започват да завяхват пъпките, но как се мъчи горкото...Пазете по-малките бебчета от всякакви контакти, защото явно има бум на варицелата...Дори и от видимо здрави възрастни хора, защото се оказва,че маса народ не е карал шарки като дете.
Туто, аз ако бях видяла дете с пъпка...Лошото е,че са заразни и 2-3 дни преди да избият пъпките и тогава никой не знае,че са болни...Подозирам 5-годишнато дъщеря на едни приятели...Ще им звънна да ги питам дали не са се ошарили...
Абе, случилото се- случило, ама дано по-скоро се отърве от зверските сърбежи мъникът,че ми се пръска сърцето като се замята, а и не мога да му обясня да не се чеше- само му държа ръчичките....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #103 -: Декември 17, 2010, 12:01:21 pm »
Моля ви за помощ...
На моя колежка племенник е болничък. От два месеца педиатърът твърди, че кашлицата е от зъби 8O
Та вчера се оказало, че детето хич не е добре. В белодборна болница нямало места и препоръчват инхалации. Търсили са на няколко места, но ставало само с поръчка за няколко дни.
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?
Предварително благодаря!
Ники

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #104 -: Декември 17, 2010, 13:01:41 pm »
Ники за тези два месеца, твоята позната не потърси ли второ мнение?  :x

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #105 -: Декември 17, 2010, 13:09:53 pm »
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?

http://kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2

ето този, първият от показания линк, е най-подходящ. на сайта има възможност за поръчка онлайн, а има и телефони за контакт с дистрибуторите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #106 -: Декември 17, 2010, 13:33:48 pm »
За варицелата - аз я изкарах преди сватбата  :oops: Гадно е на стари години, ама няма начин!

Сърбежът може да се облекчи с ментолов спирт и цинкова паста.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #107 -: Декември 17, 2010, 13:38:32 pm »
И нашият е като посочения от Джам. В по-големите аптеки също продават, нашия така по спешност го взехме точно от аптека до пазара Красно село, защото нямах възможност да чакам ден за доставката.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #108 -: Декември 17, 2010, 13:49:37 pm »
Простете ме за невежеството :oops:, но за какво и в какви случаи се използват тези инхалатори? За какво спомагат инхалациите, какво лекуват? Или облекчават симптоми?...
С някакъв медикамент ли се използват?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #109 -: Декември 17, 2010, 13:56:04 pm »
инхалатори се ползват при различни заболявания на горните дихателни пътища - особено при бронхити, ларингити, астми... може да се инхалира само с физиологичен разтвор, а може и с медикаменти - по лекарско предписание.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #110 -: Декември 17, 2010, 14:17:47 pm »
Благодаря ви, много!
Изпратих линк на момичето, дано успее да вземе.
Здраве на всички деца пожелавам :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #111 -: Декември 17, 2010, 15:07:10 pm »
Цветенце и нашия е същия показан от Джам!
В момента Калина е със задна хрема, гърлото и гърдите са чисти,
но секретите не излизат навън и това поражда кашлица, особенно нощем!
Нашата педиатърка каза, че инхалациите повлияват най-добре такива състояния.
Аз ги правя само с физиологичен разтвор.
Хубавото е, че има маска за деца, и за възрастни!
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 15:09:18 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #112 -: Декември 17, 2010, 16:47:06 pm »
Мише, с какво друго се лекувате освен инхалациите? Нас ни измъчиха тези задни хреми и кашлици. След поредната консултация с УНГ, вече именит специалист, ни нарочиха за алергични. За сега сме само на антихистамин и макситрол, но не виждам бърза промяна в състоянието му  :(

Поздрави!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #113 -: Декември 17, 2010, 17:17:10 pm »
Камбозола, педи и ортопеда ме предупредиха, че с тези бънджита обикновено стават изкривявания и травми на ставите. Много ми се иска да скача, но не смея. Идеята е, че при тях тежаста си пада на крачетата, които може да не са готови още да поемат тежеста на тялото. Когато аз го държа и скача, поемам част от тежеста, като го държа.

хм, ами, според мен позата в бънджито е 1:1 като в кенгуро, а и може да се нагласи така, че да не се опира много на краката... Колкото ортопеди - толкова мнения, на мен ми казаха, че няма проблем да се ползва и от 3-ти месец, стига детето да държи главата стабилно и да се маха, щом се умори.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #114 -: Декември 17, 2010, 18:55:01 pm »
Благодаря, Яна. Мажем с ментолов спирт, а по-деликатните места с Фенистил гел.
Правим му и, както съветва Бърди, баня с овес...Проблемът май са повече вътрешните обриви- нали казват, че колкото има отвън, два пъти повече са отвътре...Днеска следобед сякаш е по-добре, да не дръпна Дявола за опашката!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #115 -: Декември 17, 2010, 19:43:55 pm »
Тук във Варна е такава виелица, че не знам Лиска как ще се класира за купона в София! :(

Бясна лисица виждали ли сте  :lol: Пътува за София тя  :? Дано е бил лек пътят й, доколкото може да е лек в това време ... :?

Като стана въпрос за бънджита и проходилки, ... аз се чудя още дали да купуваме изобщо проходилка ...  :? Първо, че у дома е мнооого тясно, и сега движим по пътечки, ще местя масата, за да освободя място .. А дали изобщо ще ми е нужна тази проходилка ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #116 -: Декември 17, 2010, 19:55:06 pm »
Ели, аз не съм си слагала децата в такова нещо- и двете ми на по 10 месеца проходиха
едно одеало на пода по-дебеличко, затрупай с играчки около нея и ето ти детски кът  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #117 -: Декември 17, 2010, 20:06:16 pm »
Благодаря Мини  :D
Аз и затова съм си мислила, но в употреба ще влезе един нов юрган от баба :), който никога няма да ползвам, щото сме с олекотени завивки  :) Хем ще й е мекичко, хем топличко  :) Евентуално с нещо да застеля отгоре и това ще е :)
И пари ще спестя от проходилката  :wink:
Пък и гледах в Хиполенд, най-евтините на Бертони са по 50 и кусур лева ...  :?
А и май няма голям смисъл от тях .. :?
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 20:13:35 pm от Eли :) »
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #118 -: Декември 17, 2010, 21:34:44 pm »
мини и аз така направих в нас, но пък ето ти другия проблем - по земя се оказа, че се стига до немислими за мен опасни места - под стола, да дръпнем покривката от масата, саксиите на мама да видим, я дисковете на тати, я ръбчета на маса. Най-голям проблем са ми кабелите - те са на земята, няма как да ги захвана по-високо и вчера докопа телефона. Проходилките някак ограничават си мисля. Няма как да се центрират в ръбовете на масите.
Ели аз имам наследство от роднини от проходилката от този тип : http://direct.asda.com/VTech-First-Steps-Baby-Walker/000714372,default,pd.html, но за момента освен място да заема, друга полза няма.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #119 -: Декември 17, 2010, 21:47:37 pm »
Ели, и моят проходи без проходилка.  :) Много искаше да го държим за ръка, докато се пусне сам, но сега е като влака-стрела.  :lol:

Моят мъж вече е по-добре, така че мога да си поема въздух.  8)

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #120 -: Декември 17, 2010, 21:53:00 pm »
Гледам вихрите темата за варицелата. Ще ви дам една идея, само да не ме разберете погрешно. Така или иначе децата се разболяват от варицела, скарлатина и куп други болести... може да се съберете една зачатска група от град и направите групова детска застраховка на място.
На кратко за 20 лв. на година, имате покритие за 10 000 лв. при евентуална злополука или инфекциозно заболяване /като варицела, скарлатина и .../
Ще ви дам един пример. Ако дете се разболее от варицела, то поне минимум 20 дни ще в карантина, тоест не може да посещава детско заведение. В този случай застрахователя ще ви изплати 6 % от 10 000 лв. или иначе казано 600 лв.
Ако имате въпрос ще ви дам по подробно инфо на ЛС. Повечето се познавате и виждате, а тази оферта е наистина добра и доста полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #121 -: Декември 17, 2010, 22:12:36 pm »
Честно казано, аз си мисля, че проходилките всъщност не са толкова да научат децата да проходят, колкото да ги забавляват (и да осигурят малко свободно време на родителите). Вече има доста варианти на подобни устройства - едни, дето се бутат, други, които се яхат...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #122 -: Декември 17, 2010, 22:26:12 pm »
Мише, с какво друго се лекувате освен инхалациите? Нас ни измъчиха тези задни хреми и кашлици. След поредната консултация с УНГ, вече именит специалист, ни нарочиха за алергични. За сега сме само на антихистамин и макситрол, но не виждам бърза промяна в състоянието му  :(

Поздрави!

midge аз за първи път се сблъсквам с подобна хрема.
Досега в подобни ситуации и тя и той са били със обилен секрет от носа.
Давам сироп за кашлица, имуностимулант, промивам със Стеримар,
капки Виброцил и инхалации с физиологичен разтвор.

Относно проходилките ползвала съм, и сега дори за да отида до тоалетната
или да въдворя девойката, докато обуя младежа за да излезем навън!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #123 -: Декември 17, 2010, 23:43:26 pm »
На мен проходилката ми вършеше чудесна работа, не толкова за да ходи, а докато свърша нещо. А и у нас място бол, та бе като торпедо.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #124 -: Декември 19, 2010, 07:08:20 am »
Проходилката почти не сме я ползвали. Както и количката, както и бънджито. Моника все ми висеше в ръцете и подскачаше.  :) Та тези ми ти съоръжения с удоволствие чакат да бъдат употребявани и са си новички.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #125 -: Декември 19, 2010, 09:46:04 am »
Моля ви за помощ...
На моя колежка племенник е болничък. От два месеца педиатърът твърди, че кашлицата е от зъби 8O
Та вчера се оказало, че детето хич не е добре. В белодборна болница нямало места и препоръчват инхалации. Търсили са на няколко места, но ставало само с поръчка за няколко дни.
Може ли някой да ме насочи за инхалатор?
Предварително благодаря!
Ники

Ники, ако още не са го взели твоите приятели, в Метро в Момента е на промоция 120 лв с ДДС.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #126 -: Декември 19, 2010, 11:13:49 am »
Инхалатор ние нямаме. С Вероника не ни е трябвал, но сега с Ники направо се чудя дали да купим един. В линка на Джам обаче са няколко модела, вие кой имате предвид? Сагата със сополите при нас още продължава. Пневмококите явно сме ги унищожили, но за сметка на това "цъфнаха" стафилококи. Явно кашлицата е от това, сополите също, но са толкова упорити, че утре пак ще ходим на лекар. Положението е притеснително, защото Ники днес дори повърна от 1 лъжичка каша, явно му е трудно да преглъща и се дави :(

Перденце, тази идея е доста добра, хич да не е , аз мисля децата съвсем умишлено да ги пусна в някоя "варицелена група", да я изкарат докато са малки, за да е по-леко.

Проходилка и аз ползвах главно за да свърша някоя домакинска работа. Повече от месец-два рядко се ползва този уред, затова, финансово е по-оправдано да се купува на старо или да се вземе на заем от познати.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #127 -: Декември 19, 2010, 11:23:20 am »
В линка на Джам обаче са няколко модела, вие кой имате предвид?

първия модел от линка, най-евтиния.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #128 -: Декември 19, 2010, 11:49:36 am »
Аничка, честно казано, ако имах идея,че може да пипнем варицела толкова рано, щях да му поставя ваксина. Това с по-лекото е мит. Четири дена вдига температура и става за около час като парцал- не може да стои прав, не може дори да седи, плаче сърцераздирателно, а да не казвам какво мятане е денонощно докато сърбят обривите. Друга драма е и това,че още сме с памперс- обривите там са постоянно влажни и изложени на риск от инфектиране. А 5 вида мазила, от които до едно плаче...Някои деца може и по-леко да го карат, но при положение, че никога не се знае предварително...Мисля,че ваксината не е случайно измислена- дори и да се разболее ще е в наистина лека форма.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #129 -: Декември 19, 2010, 11:54:10 am »
Ваксина за варицела в БГ не се търгува, в гръцко мисля е към 150-180 лв. ако не се лъжа. Да ви кажа, моето дете като беше по малко, много трудно изкарваше болестите, направо бях на косъм от побъркване. Сега е вече по различно, все пак имат вече някакъв изграден имунитет, но до като са малки е по опасно и трудно.

Аничка, аз имах идеята не да се съберете зачатска група за да се разболеете от варицела, а да си направите застрховка срещу злополука и инфекциозни болести на децата. Тъй като условието е такова, че трябва да са минимум 2 души за да се сключи застраховката. Другото условие да посещават ясли, градини и училища, може и персонала на детското заведение.
Мисля 20 лв годишно е повече от смешна сума... а по принцип доброволните застраховки се сключват, не да се изплати сума ако ти се случи нещо /не дай си боже/, а по скоро да бъдеш спокоен, че ако ти се случи непредвидено събитие, да имаш финансова помощ /така необходима за всички/ особено при децата. Дадох за пример варицелата, защото прочетох че е актуална в темата, но пък за скарлатина например няма ваксина...
« Последна редакция: Декември 19, 2010, 12:20:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #130 -: Декември 19, 2010, 19:25:52 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #131 -: Декември 19, 2010, 19:28:02 pm »
Мери, нормално е. И аз като кърмех ми дойде на 4тия месец при Алекс, на 6тия с Мила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #132 -: Декември 19, 2010, 20:41:58 pm »
Мери, нормално е след някой и друг месец кърмене да ти дойде цикъла. Аз вече се сдобих с такъв миналия месец, но пък верно намалих и броя на кърменията.
[/url][/url]
*
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #133 -: Декември 19, 2010, 20:51:31 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
И аз бих се включила.
Мари, брой ме ако решиш да сформираме софийска групичка :wink:
Re: Зимата дойде 13.12-19.12.2010!
« Отговор #134 -: Декември 19, 2010, 22:20:00 pm »
Аз бих се включила в такава групова застраховка, даже съм питала на няколко места и ми отказаха. Сега особено ми е необходима.
 Имам един въпрос, до колко е нормално докато кърмя да ми дойде цикъла.
И аз бих се включила.
Мари, брой ме ако решиш да сформираме софийска групичка :wink:
И аз към софийската групичка, моля  :wink:

Мери, аз се обзаведох с цикъл още на третия месец, а се кърмим и до днес (10 месеца). Забелязах, че по време на цикъл лактацията ми намалява.