0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #60 -: Декември 03, 2010, 14:22:39 pm »
Е, чак издевателство...
Поливаше ни с една кофа, а после ни разтриваше интензивно с хавлия. Кофти беше, защото ставаш рано, напускаш топлото легълце, недоспал си ( ставахме в 5 ) и айде в банята...Но, по-добре това отколкото болни по седмица две вкъщи. А и времената бяха такива, че нашите работеха, а нямаше баби или пари за гледачки...
Ние ходехме на училище с автобус, после пеша а зимните сутрешни температури бяха минус много. Спомням си, че със сестра ми всяка сутрин тичахме на терасата и гледахме термометъра с надежда - при -25 градуса не се ходеше на училище  :D Но при -20 си ходиш и още как !
Боледувахме много лошо с разни бронхити и т.н.

Благодаря Джам, ще потърся. Мислех, ако тук има тема да разгледам...иначе си спомням, че на лекциите за бременни обясняваха такива схеми, но не слушах много...бях на вълна "до 3 месеца". Обясняваха че след 3 месеца се започва - да стои на стайна температура ( 20-21 градуса ) за няколко минути. После с влажна кърпа се мокрят крайниците и подобни неща.
« Последна редакция: Декември 03, 2010, 14:25:20 pm от Raissa777 »
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #61 -: Декември 03, 2010, 14:41:38 pm »
18 -21 градуса е нормалната температура за детето, по принцип.
Моето дете също не е навличано, гледам в къщи винаги да е около 20 градуса ( в началото на мен ми беше студено и си лягах да спя с чорапи, но свикнах бързо).

Александра до преди да тръгне на детска градина беше боледувала само 3 пъти - 1 ларингит миналата Коледа, един вирус тежък с повръщане малко преди това и един бронхит пролетта. От както тръгна на детска градина това и е седмо боледуване. Като само 2 бяха леки. Таман прибера инхалатора и след ден два пак го извадя.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #62 -: Декември 03, 2010, 15:43:24 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x
отивам да си купувам пушка утре  :( :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #63 -: Декември 03, 2010, 15:53:47 pm »
Свате, как ви я дадоха таз диагноза?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #64 -: Декември 03, 2010, 15:58:01 pm »
Мини, как го решиха сега това АД? :(

Raissa777 у вас се е живяло спатански, недей го прилага на детенце!

Аз не обичам топла вода и жега, къпя с нормална температура на водата и не навличам децата!
Ето това е нещото за което водим единственни и ежедневни спорве с грандмадър
когато е тук. Чувам и пропускам и си ги обличам и къпя на хладно, както си знам!
Митака не е имал чорпогащник, чорапки до коленцата дори и в люта зима.
Или, спомням си сега, той имаше едни памучни ританки, които аз му обувах под космонафта на босо!
Калина нали е мома и има рокли, та и има няколко такива атрибута,
но под панталон и тя е с чорапи.

Аничко с Митака цикъла ми дойде на 40 ден.Кърмих тегаво до третия месец.
С Калина на осмия месец, когато кърмата ми взе да намалява.
Кърмих после още 3 месеца, като цикъла си ми бе редовен.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #65 -: Декември 03, 2010, 16:18:56 pm »
Алекс за две години е имал 2 пъти хрема

обади ми се пак, когато тръгне на детска градина.
и моят син не беше боледувал особено до преди тръгването на ясла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #66 -: Декември 03, 2010, 16:20:07 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x

глупости.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #67 -: Декември 03, 2010, 16:25:22 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x

глупости.

какво е АД?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #68 -: Декември 03, 2010, 16:43:45 pm »
какво е АД?

атопичен дерматит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #69 -: Декември 03, 2010, 16:58:56 pm »
Мини,и на мен ми е интересно как поставиха диагнозата,защото предишната ми педиатърка  беше казала и че Митко е с АД въз основа на 2-3 сухи участъка/петна/ на сгъвката на коляното.В крайна сметка се оказа че няма такова нещо.

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #70 -: Декември 03, 2010, 18:14:04 pm »
За обличането - горе се спомена една дума - адекватно. Точно така се старая и аз да обличам децата - адекватно на условията вън. И по-топли дрехи имаме, и по-тънки, не навличам безпричинно, но ако е много студено ползвам неща като чорапогащници, шапка и шал.
Не излизаме навън само, ако наистина условията предполагат да си остане човек вкъщи - буреносен вятър, проливен дъжд, мъгла. Но, ако при минусови температури не се излизаше, то тогава трябва да се зазимим в нас.
Закалявам най-вече с извеждането вън, всеки ден се изстрелваме в гората до нас да поиграят на чист въздух, както и се опитвам да ги храня с колкото е възможно по-пълноценна храна. Водим на ски за по седмица всяка година да подишат зимен планински въздух, а лятото да се поплицикат на слънце в морето. Общо взето правя стандартните неща, нищо по-специално. За обливане дори на бебета със студена вода съм чувала, но никога не бих приложила. Къпя децата с нормална за къпане температура. В нас държа температура на въздуха 20 градуса, и на мен в началото ми беше хладно, аз съм по-зиморничева, но с времето свикнах.

Аничка, при мен цикълът се възстанови след като се позахранихме - Антон беше на около 7-8 месеца, после кърмих до 13месеца, като имах редовен цикъл.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #71 -: Декември 03, 2010, 18:18:03 pm »
Мацки, имам един въпрос: Някой сменял ли е батерия на дигитален термометър? Имам чувството, че и двата ми не мерят вярно и се замислям, че най-вероятно батериите са се изтощили. Ако се сменят обаче, откъде да взема батерия и каква? Или най-добре да си купя нов?
А явно всички дечица, ходещи на ясла си боледуват много и сериозно. Нищо че майка ми ме убеждава как Дара боледувала, защото й била много слаба имунната система, защото детето било слабо и т.н...дрън-дрън! Само да уточня, че преди да тръгне на ясла е боледувала само 2 пъти по-сериозно и то пиелонефрит, което няма нищо общо с вируси и т.н...Ама ходи се обяснявай на майка ми - тя си има теории за всичко.
Цикълът ми се възстанови, когато Дара беше на 6-7 месеца, не помня точно, но някъде там. Доколкото знам всичко е мноооого индивидуално и няма много общо с кърменето. А иначе кърмих преко сили до 5-я месец, като никога не съм имала кърма в изобилие, а и дохранвах.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #72 -: Декември 03, 2010, 18:23:17 pm »
моят цикъл след като родих Стефания се възстанови, когато тя беше на 11 месеца, след това кърмих още два месеца
след като родих Преслава я кърмих до 17 месечна, а цикъла ми се възстанови месец след като я отбих

ами с последното си разболяване Стефания доста започна да се чеше по тялото, на няколко места по крачетата, ръчичките, вратлето има участъци разчесани до кръв
предвид и екземата на сгъвката на крака, която се появи при първия спазъм м.г личната заключи, че това е АД
каза, отваряте интернет и четете с какво да я мажете  8O
преди малко ходихме на второ мнение за "хриповете", според другия лекар не се касае за хрипове, а чист бронхоспазъм, който не се нуждае от антибиотик
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #73 -: Декември 03, 2010, 19:03:01 pm »
Мини, това според мен е по-скоро алергична реакция. Дани ми е с АД, но вземаха венозна кръв и правихме изследвания. Ако наистина е с АД, трябват кръвни, за да се види от какво е все пак. Каквото и да е, да се оправи и да го израсте бързо  :bighug:
На мен цикъла ми дойде точно на 7мия месец след раждането, а кърмих стабилно до годинката. Имах и страшно много кърма, така че не мисля че има някаква закономерност.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #74 -: Декември 03, 2010, 21:55:34 pm »
моят цикъл след като родих Стефания се възстанови, когато тя беше на 11 месеца, след това кърмих още два месеца
след като родих Преслава я кърмих до 17 месечна, а цикъла ми се възстанови месец след като я отбих

ами с последното си разболяване Стефания доста започна да се чеше по тялото, на няколко места по крачетата, ръчичките, вратлето има участъци разчесани до кръв
предвид и екземата на сгъвката на крака, която се появи при първия спазъм м.г личната заключи, че това е АД
каза, отваряте интернет и четете с какво да я мажете  8O
преди малко ходихме на второ мнение за "хриповете", според другия лекар не се касае за хрипове, а чист бронхоспазъм, който не се нуждае от антибиотик

Мини, и на мен не ми се вярва да е АД. Що не питаш личната с четене по интернет ли си е взела дипломата?
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #75 -: Декември 04, 2010, 00:52:23 am »
Аничка, цикълът ми се въстанови преди три дни :( Кърмя на 4 часа, само обедното пропускам, нощем по три пъти се кърмим. Явно всичко е индивидуално.
Раиса, четох в една книга за методи за каляване, които имат три основни принципа - постепенност, постоянство и третия не го помня. Например, започваш да оставяш бебето голо за 2 мин. един ден, след седмица стигаш до 5-6, след това до 15. Това беше примерно де, важи и за къпане и т.н.
Ники всеки ден е навън, ако ще вали, има вятър или мъгла се разхождаме по площадката пред блока, най-много на 10 мин. от нас. Ако е тихо сме в парка. Обличам го с панталонче, завивам крачката с одеало и пъхам в чувала, защото иначе изритва одеалото. Нагоре е с боди с дълъг ръкав, тениска и суичър. Рядко слагам шушляков елек, още нямаме ватирани дрехи.

Аз да споделя за къпането - един ден се развали термометъра за вода и го къпехме на хладка вода - писъци, чудоооо...От тогава сме на мааалко по-гореща, явно обича топлата вода.

Онзи ден, нокътчето на крака му се сцепи целия наполовина, кръвна здраво и по съвет на брат ми го полях няколко пъти със слаб разтвор калиев перманганат във вода, оставих го по боси крака два дни и днес нокътчето падна. Отдолу има ново 8O Направо се изумих с каква скорост израстна. Е, още е далече от завършен нокът, но там, където имаше кръв, вече няма и няма инфекция :D
[/url][/url]
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #76 -: Декември 04, 2010, 09:46:13 am »
Мини,да споделя макар и вече сигурно да го знаеш.Когато Митко имаше тези сухи петна един от лекарите при които го водих каза да не мажа с нищо освен с хубав преварен зехтин.След 3-4 намазвания се оправи.Сега не мажа с нищо.

Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #77 -: Декември 04, 2010, 10:15:29 am »
jam, не е вярно, че всички деца боледуват - аз не боледувах, въобще. А ходех на детска градина. Брат ми редовно си оставаше вкъщи, а аз се скъсвах да му пия от чашата, белким и мен ме огрее. Не стана, нито веднъж!

Раиска, за мен беше издевателство, като ме будят да ми дръпнат одеалото. Представям си, ако някой беше понечил да ме полива и с вода  :x

За АД - на една приятелка й повтаряха същото за бебето, маза я с какво ли не - без резултат. Детето се побъркваше от сърбежи. Най-накрая се оказа, че просто не понася памперси - никакви. Започна да й слага тензух между дупето и памперса, за да спре досега между кожа и повърхността на памперса. Това, като че ли помогна - само идея.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #78 -: Декември 04, 2010, 10:19:16 am »
cambozzola, ти си специален случай, с теб не можем да се сравняваме :wink:
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #79 -: Декември 04, 2010, 10:45:10 am »
Ами, дано тогава сме от малкото изключения, които ходят на ясла и са сравнително здрави!  :wink:  Поне за болнични не правят проблем, няма да ме "гледат на кръв" в работата, но е лошото, че са не повече от 2 дена на болест и 12 дена годишно за детето. После трябва да търся доктор, който мен да ме пише болна (там няма ограничения). За мъжа ми са "цели" два дена годишно. Ако иска да отсъства повече за гледане на болно дете, ще трябва да си пусне неплатен.

Раиса
, това не е закаляване за мен, а нарушаване на човешките права. Щях да се обърна към Съда в Страсбург.  :lol:

За мен е важно детето да излиза абсолютно всеки ден. Досега нямаме пропуск. Миналата година най-големият студ беше към -10 градуса и като е облечен, няма проблеми. Жегите от 35 градуса в България обаче са нетърпими за него. Не може да спи и се буди през половин час. :(

Иначе ние сме здрави, обаче нашият тати е със сецнат кръст от четвъртък и аз съм си вкъщи, та сега съм детегледачка, болногледачка и домакиня и казах, че от толкова бач ще ме заболи и мен кръстът. Забравих да добавя, че мъжете като са болни, направо са нетърпими. То не е лошо настроение, стенания и прочие.  :x Ако някой познава изключения от това правило, моля да ми каже, защото не вярвам, че има такива.

И с Коледните подаръци съм назад, но добре, че има Интернет.


Приятна събота и неделя!  :)