0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2010, 13:27:35 pm »
Браво, Ани4ка! Критичните ситуации явно събуждат всички импровизаторски качества на майките. Добре, че децата са добре, това е единственото важно  :wink:

Лис, честита ти бригада мамини помощници!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2010, 18:20:12 pm »
Хахаха сега ми е смешно, но тогава бях в паника. Няма да се кача на колата ли...На три скока и бях на капа и, не ме интересуваха ни драскотини, ни хлътвания, въпреки че алармата озвучи музикално ситуацията, абе като във филм бях :)
lidia, аз бих заменила с АМ, стига Никола да знаеше как се борави с биберона. Децата ми не са ползвали такава екстра и сега Ники трудно засмуква шишето :( Общо взето, чеше си зъбите с меката част :)

Момичета, дайте съвет, от днес почваме да борим пневмококите с Клацид. Изписаха ни съпровождащи лечението  пробиотици, но други майки от обкръжението ни,споделят че много често този АБ водел до алергии. Та питанката ми е - да давам ли и противоалергично или да чакам... А хич не ми се иска да спираме и почваме по 100 неща, искам веднъж завинаги да я приключим тази тема с гадните коки!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2010, 19:40:54 pm »
Здравейте сладури!

Лисе, много ме кефиш. Голям купон е у вас май! :)

Хубава седмица!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #23 -: Декември 01, 2010, 00:40:32 am »
Аничко, чета те и направо ми спря дъха!Браво на тебе  :hug2:
Подобен сценарий много ме притеснява, за щастие засега ми е само в главата,
но Митака е във фаза да се затваря и все бърза да слезе преди мене когато излизаме
и да се затвори отвън!Говоря му, казвам, че ще наказвам, ефект 0!
Приема си го като игра и това е...
За шишето, Калина категорично го отказваше, но пропи кисело в шише,
защото му знаеше вкуса с лъжица, и после постепенно АМ.
За около 4-5 седмици, спокойно и без драми на 11месеца приключи нейния кърмачески период.
При нас сработи - НУК тясно шише, биба М размер за мляко, АМ Лактана Био!

Лисеее, ей голямо дежаву, точно тази вечер като ги къпех си мислех,
как протича банята у вас, щото скоро като Калина стане по-стабилна
и аз мисля заедно!Да ги нацелуваш подред по нослетата!

 ornaico1Здраве на всички, та да се видим на 18 ти... santa2 tree2a





Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #24 -: Декември 01, 2010, 08:42:32 am »
Мише, Моника го прави същото, само, че на вратите вътре има ключ. През деня когато ни няма заключвам. Лятото се заключи за първи път и беше много доволна от себе си. Баща и влезе през прозореца на спалнята. Тя ни е на първия етаж. От тогава започнах да прибирам ключовете, но когато забравя отново се заключва с разликата , че сега е голяма и като се развикам веднага отключва. Децата са уникални просто. Няма спокойствие и отпускане. Вечно нащрек с тях.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #25 -: Декември 01, 2010, 09:00:54 am »
Момичета, дайте съвет, от днес почваме да борим пневмококите с Клацид. Изписаха ни съпровождащи лечението  пробиотици, но други майки от обкръжението ни,споделят че много често този АБ водел до алергии. Та питанката ми е - да давам ли и противоалергично или да чакам... А хич не ми се иска да спираме и почваме по 100 неща, искам веднъж завинаги да я приключим тази тема с гадните коки!

Аничка, до алергии не знам дали води, но има зърнеста структура и моето дете не се справи с него. Както го изпиеше, така го повръщаше. Педиатърката ни ми каза, че много малко деца се справят с пиенето му. Дано да нямате проблеми с него.

Александра след 2 дни ходене на детска градина пак е болна.  :( Направо ми писна от тая детска градина и тия вируси. Ако не ходеше с огромно желание сигурно щях да я отпиша. Те й се събират по 5 дни на месец да ходи там.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #26 -: Декември 01, 2010, 09:04:05 am »
Сия, няма да се плашиш  и Стефания отново е със спазъм от неделя, зверската кашлица й разказа играта  :( и аз обмислям спиране, а Николай е силно против
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #27 -: Декември 01, 2010, 09:58:45 am »
Сия, забелязах аз, че течността е на гранулки, но реших, че съм избързала с даването, без да изчакам добре да се разтвори. На сутрешната доза вече разбрах, че структурата си му е такава. Чукам на дърво, че поне не го повръща.
 
Аз да попитам, някой знае ли на А-дерма как се казва шампоанчето за атопичен дерматит? Нямам против препоръки и на друга марка, разбира се. На Вероника са и се появили едни чудеса, които за мен са крусти, педиатърката смята, че е атопичен дерматит и препоръча смяна на шампоана. В листовката на Linex baby пише, че нарушената чревна флора може да доведе до АД, та профилактично мога и щерката да почерпя с малко пробиотици  :lol:   

Мише, Ники вече ходи стабилно, но не мога да се вкарам в екшън с едно съвместно мокро приключение с двете деца. Може би различната им възраст поражда в мен съмнението, че къпането ще е успешно. Всеки ще дърпа към своите обекти на интерес, а те вече са доста различни ;)))

Да ви е спорен днешният първи, декемврийски ден! И така - цял месец чак до догодина ;)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #28 -: Декември 01, 2010, 10:12:58 am »
Аничка, за крустите аз взех едно обикновенно олио, намазах ги, изчаках малко и преди баня ги изресах с гребенче. Паднаха и не се появиха.
ЗА лицето - ние сме с много чувствителна кожа и ползвам само Мустела Стелапротект, знам, че и за АД ги препоръчват, но пък и АД доколкото знам се открива с куп изследвания, не просто на око. В мненията на Бърди имаше повече по темата.

Ние се готвим за празник и съмпоканила гостите на обяд, че да не нарушаваме режима с къпането вечерно време. Сега съм се заровила в някви обичаи и какво се прави и нещо хич не ме кефят. Най-вече шаранската история.


П.С. Ники си е сцепил нокътя на крачето надве, вертикално. За трети път тази седмица чистя кръв от счупени нокти :( Мога ли да облепя счупеното с лепенка, за да не ги разранява повече?
« Последна редакция: Декември 01, 2010, 10:30:39 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #29 -: Декември 01, 2010, 11:07:30 am »
Аничка, представих си паниката, която си изпитала от заключената врата - този сценарий ми се е случвал три пъти, мъжът ми вече е като отряд за бързо реагиране. Добре, че сте се разминали без инциденти!

Аз децата отдавна ги къпя заедно, иначе при нас много се проточват нещата и тази схема 2в1 по ме устройва във времето, а и двамцата са просто във възторг :D взаимно се сапунисват, мият, подават си играчки, само дето малко тясно идва коритото, а вана нямаме и съм решила да търся някакво по-голямо корито, ако изобщо има по-големи. Излишно сигурно е да казвам, че този, който ги къпе - баща им обикновено, излиза вир вода :)
Ние обаче не можем да се справим с едновременно приспиване. Антон напусна вече моето легло отскоро и спи много по-добре, съответно и аз, адаптира се бързо в дървената кошара, в която никога не беше спал. Обаче като са двамата в стаята си няма заспиване и засега сме на варианти отделно приспиване и пренасяне после по леглата.

Сия, Мини, бързо да се оправят девойките!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #30 -: Декември 01, 2010, 11:46:11 am »
Е, дойде време и аз да се запиша тази седмица  :lol:
Лис, купона е пълен у вас, нямам търпение да ви видя.
Аничка, не мога да си помисля дори да изпадна в такава ситуация. На мен кръвта ми беше слязла в петите веднъж, когато успяха да си отворят входната врата, едва ги хванах преди да хукнат по стълбите, а бяха на годинка и 2-3 месеца. Докато бяха при мен в кухнята, в следващия момент на площадката, а уж не можеха да стигат. От тогава е заключено и ключа на високо.
Ние започнахме да ги къпем заедно откакто започнаха да седят стабилно. Вече не ползваме и коритото, къпем ги под душа, иначе няма вадене от това корито. Купихме от пътеките за баня и на нея. Не че не е екшън, защото почват да се бутат и гонят кой да е по-намокрен от водата. В крайна сметка баща им е най-мокър.
Правила съм на малките изследвания за АД - взима се кръв от вената и се прави за отделни групи. На Дани му излезе към храна, прах, плесен и т.н. Не съм правила конкретно за какво. Къпем със Себамед пяна за вана - с всичко друго ми се зачервяват и изриват, мажа с Клоран - за суха и чувствителна кожа и крусти. Открих го като им излязоха крустите, от тогава го ползваме. Невероятен е.
Цветенце, с приспиването да ти кажа при нас какъв номер минава, ако ги оставя сами, почват да се хилят, говорят, стават, затова лягам на спалнята и аз и им казвам че ако не заспят ще изгася звездичките (на тавана имаме флуорисцентни звездички) - не че ще успея де, ама те това не го знаят. Сега ги е страх да не взема да ги изгася и стискат очите да заспиват  :lol: Ако случайно решат, че ще говорят, само докато кажа:"Тихо, ей сега ставам да гася звездичките" и вече казват "Ние пинкаме"  :lol:
Вече някой като ги пита ще спите ли, те - "Да, тото мама гаси здичките"  :lol:
Сега имаме да учим стихчета за Дядо Коледа, ама нещо май няма да стане номера. Докато почна едното Мама ми оплете и се почва "мойта мама", "Не, мойта мама", а другото - елхичке зелена - "Не искам зелена, искам тиньо" и влизаме в безкраен дебат...
Ох, не писах, 2 дни и сега се улях  :oops:
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #31 -: Декември 01, 2010, 12:36:18 pm »
Здравейте и от нас! Здрави да сме всички пожелавам!

Нашата яслена одисея е същата, като описаните - след рекорд от 3 седмици посещение сме втора седмица в къщи, преди рекорда пак така - 2 дни на ясла, 10 дни в къщи. И ние водим спор с мъжа ми дали да продължаваме с яслата или да търсим жена да го гледа. Аз съм за жена, той да продължаваме с опитите. Според периатърката ни да опитаме 3 месеца и после да търсим други варианти. Като ви чета направо не знам...

Сега са забавни тези екшъни, които разказвате, но какво сте преживели само вие си знаете. Да няма такива инфарктни ситуации желая.

На всички с по две и повече :D деца направо шапки ви свалям. Истински герои сте! Търпение и здраве на всички!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #32 -: Декември 01, 2010, 13:11:00 pm »
Привет и от нас! Здраве на всички, а болните бързо да оздравяват!

Аз миналата седмица така и не можах да се доредя да пиша. Днес съм си в къщи за съжаление не по много хубави причини... И у дома с болестите и яслата е така. Стефан стоя 2 седмици в къщи с хрема, кашлица и температура на антибиотик, Ели се включи към него през втората седмица. После дружно във вторник тръгнаха на градина и ясла, Ели все още леко прокашляща, но след като разболяха баба си и нямаше кой да ги гледа нямах голям избор. И така миналата седмица Елена ходи 3 дена и в петък баща и се смили да я гледа в къщи. Неделя вече спря да кашля, е да ама вчера Стефан се върна с температура и хрема и кашлица и така днес аз съм в къщи да го мъкна до личната. Довечера ще кацне баща ми единствения здрав и не работещ пенсионер за да го гледа тия дни, лошото е че той един памперс не може да смени, ама ще се учи няма как. Имахме си и бавачка, за прибиране от градина като са здрави, ама тя заминава за Шотландия и бях в голяма чуденка къде да търся нова, добре, че на съседчето баба му се нави на страхотната ни оферта - "вземаш две деца от градината и получаваш третото безплатно" ;), че не знам как щях да се оправя. Ако имаше как щях да ги спра, но нямам баби в София, а целодневно бавачка, няма да ни понесе финансово, а баба преместена при нас няма да ми понесе психически (свеки едвам я изтраях 2 седмици). Да не говорим, че и на двамата им харесва да ходят там. Та това са новините от нас.

За къпането, и аз понякога ги слагам двамата в коритото, нищо че им е тясно, ама те си играят и им харесва. Спането при нас е лесно - в 22.30 с по едно шише с мляко, пускам нощна лампа и детски песнички и след 2 минути спят и двамата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #33 -: Декември 01, 2010, 13:58:54 pm »
Ани4ка, сега видях, че в миналата тема си писала за този пневмокок на Ники. Дани беше точно същата картинка - ваксиниран е с пълен курс Превенар, но при една хрема даде положителен тест за пневмокок в носния секрет. На нас ни предписаха само антибиотични капки Цилоксан локално в носа, хремата мина и следващата проба беше отрицателна. Всички други у дома не са носители. Не знам защо се заразяват и след ваксина, може би е друг щам, непокрит от ваксината...

Ние също ги къпехме заедно в коритото, много им беше забавно. Сега вече под душа или самостоятелно в коритото, двамата не се побират :) Догодина ще направим вана по този повод.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #34 -: Декември 01, 2010, 14:26:45 pm »
Ваната е голямо удобство  :bubblebath:
Не знам как ще е с две, ама с едно е голяма забава. Всъщност от години Симеон не го къпем отделно, винаги е под душа с татко си или във ваната с мен. Не си представям как ще го изкъпя без да се намокря :lol:
В корито е бил до 7-8 месец. После гушнат в някой от нас под душа. Отскоро дори му доставя удоволствие да му мием косата - не вярвах, че ще доживея този момент, обикновено цялата кооперация знаеше в кои дни му мием косата :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #35 -: Декември 01, 2010, 16:19:45 pm »
Сия ,Мини, Гери, дано не пропусна майка с болно детенце,
бързо да оздравяват децата! :bighug:

Ани4ко, Мими ти е написала за кремчето на Клоран,
подкрепям с две ръце!На мен ми го даде една Майка тук,  :thankyousign: Оле!
Тубичката изчисти крустите на още 5 бебета след нас.

Цветенце, в Метро/Благоевград гледах едни доста големки корита с две дръжки,
много подходящи ми се сториха за къпане 2/1. Но, аз още не смея!
Засега къпане, приспиване и спане у нас са полово дефинирани!
Спалнята е мъжката стая, детската е женската.Така има мир и спокойствие.
А ние си определим среща в хола в 24 часа и сутрин се питаме дали някой от двамата е ходил!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #36 -: Декември 01, 2010, 16:43:01 pm »
Да се включа и аз за къпането.Борето винаги я къпем отделно просто няма как да се изкъпе с някой от нас с тази голяма коса.На всяко къпане я заплашвам,че ще и я отрежа след като не дава да я мия а тя плаче и казва не мамо не.При нас къпането особено на косата включва и таткото,малкта му държи ръката за кураж докато аз се боря като прасе с тиква с косата и.За момента се къпем в един голям леген а после се плавим на душа.Спането ни е проблем,лягам до нея в леглото и четем приказки а тя почва аз нямам телевизор искам нещо да гледам,яде ми се,пие ми се вода,аз гледам да съм търпелива но не и угаждам на прищявките и така,лошото е че докато не заспи не мога да стана от леглото....................
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #37 -: Декември 01, 2010, 18:04:05 pm »
А ние си определим среща в хола в 24 часа и сутрин се питаме дали някой от двамата е ходил!

 :wink: звучи така познато

Отскоро имаме нови легла в детската и децата вече спят сами, но ние много рядко се засичаме едновременно будни. Обикновено който приспива децата, заспива с тях, събужда се в 1 часа, премества се в спалнята, където другият вече спи, а сутринта децата ни вдигат около 6ч. Стигнахме дотам, че ако имаме да обсъждаме нещо важно, навиваме часовника за 5:30 сутринта или се срещаме за обяд :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #38 -: Декември 01, 2010, 18:10:12 pm »
И аз къпя децата в едно корито- няма по-голямо щастие от това
напоследък обаче Преслава е преместена в леген, че е вече 13 кг, а кака й 18 и коритото малко взе да им отеснява
Гери, Гери, и вие ли в кюпа  :(
и ние за лош късмет сме без гледачка, милата баща й се е влошил и си замина спешно, че майка й не се справя с обслужването, още не се е обадила дори да каже дали ще се връща и кога  :(
и тук не можем да случим, вече няма на кого да разчитаме  :(
Мармотче, ще ми е интересно да споделиш ако си намерила някакви приятни обучителни програми за деца над 3 години, зная че си неизчерпаем източник на такава информация, за това директно към теб се обръщам
Поздрави и здрави дечица на всички
« Последна редакция: Декември 01, 2010, 18:11:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #39 -: Декември 01, 2010, 19:15:06 pm »
Мармотче, Ники два пъти го изследвахме за пневмококи, първият път сполоки вече почти нямаше, вторият - напълно изчистено носле. С две думи - без грам симптоми. Ако не бяха контролните кръв и урина така и щяхме да си караме без лечение... Консултирах се със софийската педиатърка, тъй като Ники е със Синфлорикс, тя изкоментира, че той покрива 10-те най-често срещани щама и явно ние сме били "късметлии" с някой по-рядък.

За Себамед и Клоран не знам защо не се бях сетила сама?! Вероника до 1 годинка със Себамед безпроблемно я отгледах, след това редувах именно с Клоран.

Къпане в корито дори не мога да си представя с моите бандити, да не говорим, че откакто се изнесохме от свекърите на квартира, банята ни е хипер малка и ще е цяло чудо ако вътре се съберат възрастен + 2 деца. Къпем ги едно след друго под душа, когато аз или мъжът ми ще влизаме, примерно, влиза той по боксерки с Вероника, после ми я подава, след което поема Ники и ми го връща като чисто нов ;).

Като изключим нощните будения на Ники, с новата квартира си решихме проблема със заспиващата при нас Вероника. Инсталирахме и голямата кошара, обяснихме че в такива легълца спят порасналите дечица, а за да сме по-убедителни даже и казах, да се похвали в яслата, че вече си има собствено легло, за големи деца. И така, завивам я, четем, измисляме си или играем някоя приказка и на 5-тата минута - тишина :)