0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да сте здрави, настроението ви да е все повече празнично, и се движете по-далеч от балконите с необезопасени саксии тази седмица...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2010, 12:38:16 pm »
Много здраве за малки и големи! Болестите да бягат далеч...
Толкова е топло днес, че ми мирише на пролет чак :), още ми се види много далеч Коледа!
Странно ми изглеждат тази година украсените още от ноември витрини! 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2010, 13:15:58 pm »
При нас тази сутрин към 8 часа беше минус 20 градуса :) Не е толкова страшно, но трудно се диша. Симеон замръзна на шейната сутринта и се изсипа пред детската градина като чувал с картофи :lol: Били му замръзнали крачетата и не можел да ги сгъне, че да стане. Положителното е, че вирусът, който бяхме хванали, умря при минусовите температури след две разходки на снега :wink:
Вчера имаше празник на центъра - украсявахме градската елха, а децата слагаха по клоните й желанията си за Коледа. Повечето бяха за колички и кукли :wink: Едно детенце искаше обаче Дядо Коледа да му донесе нова къща.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2010, 13:24:37 pm »
Здрава седмица и от нас!Егати ветровете,егати чудото.Излязохме въпреки всичко,че иначе е топло,но Митко като духнеше вятъра и правеше 2 крачки назад :lol:

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2010, 13:24:50 pm »
Лелей, Ултра тези температури хич не ги обичам!
При нас беше 15 С сутринта! Затова пък всички са болни... :(
Вчера съжалявах, че не отидохме на детски рожден ден, но днес съм повече от доволна! След разговор с майката на рожденичката се оказа, че всички деца са били болни, но те "си ходели на градина и затова са така"! 8O Аз едва успях в събота да стопирам начална фаза на разболяване. Въпреки че видимо не ни личеше се притесних за другите :?, а се оказа, че ние сме били най-здрави. 8O
Да се захлажда и тук, та дано се разредят болестите тогава!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2010, 14:42:07 pm »
Дано бурните почти пролетни ветрове да отвеят болестите надалеч, пък може и някое слънчице да пробие...Весела и здрава седмица на малки и големи!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2010, 15:26:08 pm »
Аз днес не посмях в този вятър да изкарам Виктор навън.  :(
Миналата седмица след един такъв силен топъл ветрец се сдобихме със запушено носле и зачервено гърло. Та днес реших да не рискувам.

Здрава и дано да е слънчева седмицата!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2010, 17:02:43 pm »
Мен повече ме беше страх от летящи предмети - сутринта кофите бяха разбутани по улицата. Става въпрос за големите пластмасови контейнери - единият се беше спрял в паркирана кола...
Здрава седмица и от мен!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2010, 17:18:00 pm »
Здрава седмица и от нас :)
Ние направихме два опита - сутринта към 11 часа и сенника на количката се отвя на другата страна, втория път 15 часа - издуха играчката от количката. В 16 се прибрахме и дано утре е по-спокойно.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2010, 19:28:07 pm »
Весела седмичка. Много здраве и усмивки.  :)
Аз стартирах деня с главоболие. Забравих си чантата и телефоните, в колата лампата за горивото светеше а аз се оказах пред градината на мони без чанта, пари и телефони. Върнах се до нас, понеделник рано сутрин. След това от бързане без да искам щях да вляза в насрешното, после на два пъти ми се накараха, че блея на светофарите и няма да продължавам. За капак се спрях пред работата до един господин, който тъкмо слизаше от един джип. Силния вятър духна вратите и ги изтряскахме дружно една в друга. Позатъркахме ги, пойзвинихме се един на друг сякаш ние сме виновни и аз благополучно пристигнах в офиса към 9, а трябваше да съм там в 8  :lol:. Обаче, можеше и да е по зле, след това моето шофиране, направо си се радвам на успешното пристигане днес.  :lol:

След ледения вятър снощи, днес очаквах минусови температури. Сутринта се опаковахме с качулки, шапки ракавици и като изкязохме навън се втрештихме. То си беше лято.  Напът към колата се разопаковахме, защото хората ни гледаха доста странно. С две думи, добре стартирахме седмицата.  :lol:

Здраве и усмивки.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2010, 19:48:26 pm »
Лиде,с тебе е весело нама 6-5.
Здрава и усмихната седмица на всички!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2010, 00:07:11 am »
Здрава седмица и от нас !  :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2010, 08:55:21 am »
Хубава седмица и от нас:)
Порастналите вече дяволчета са здрави и ни се размина само с лека настинка този път:) Изпратихме тати на път и Никол като чуе гласъ му по скайп бяга да се крие в най далечния ъгъл защото е много страшно, когато компютъра говори:)))
Катерят се навсякъде а любимото им место за игра е на масата отгоре:) или да ближат екрана на телевизора. Спрях да чистя, Никол ближе ТВ, Aлекс ближе ламината а Дани стъклата на вратите.
Измъквам се тайно за да отида до тоалетна или до другата стая, защото на три гласа ме търсят:) Никол прави по 7-8 крачки но само като "я принудя":) Определено се страхува да се пусне засега. Аз и не бързам:):):)
Изкараха им по 2 нови зъба и по цял ден имахме едни мрънкащи дяволи.
Къпя ги заедно тримата в басейна в банята откакто сме сами, защото докато съм в банята с един другите двама се дерат на вратата и си блъскат главите. После обличането е една лудост, но друг начин засега няма:))))
Мисля тази седмица да сглобя и украся елхата и чакаме с нетърпение коледното парти на Зачатие за да видим всички приятели-малки и големи.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2010, 09:39:46 am »
Лисанке, пълна, весела къща  :lol: да са живи и здрави! това с къпането в басейна е супер идея - може да я приложа догодина  :wink:
При нас вчера вятъра изкорени огормен, висок бор в двора на съседа - добре че не падна върху къщата ни, че нали е дървена.... :?
Успешна и здрава седмица!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2010, 10:30:00 am »
Lisko пълниш ми душата направо  :D Да са ти живи и здрави сладурите.
dianka много неприятен инцидент.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2010, 10:58:27 am »
Спорна и здрава седмица на всички!
И аз не се разминах с екстремните изпълнения. В неделя вечерта, в 22ч, мъжът ми не можа да си влезе вкъщи, тъй като бравата на входната врата на блока е повредена. На всичкото отгоре батерията на телефона му паднала, та ходил чак до техните, да ми звънне, за да проверя отвътре дали мога да отворя. Децата съответно остават вкъщи сами. И за да е по-интересно, съвсем непредпазливо, да не кажа глупаво, в опита си да превъртя ключа в бравата хлопнах вратата, стоейки от външната и страна!  :oops: Седя отпред, по пижама, гледам заключената врата и не мога да повярвам на малоумието си! За секунди кръвта ми се свлече в петите, като си представих децата сами в апартамента. 15 мин. съм хвърляла камъни по прозорците, явно на никой не му пукаше, че може да остане без стъкло. Таксиджиите пред блока отказваха да надуят клаксона, "аз да не съм луд, да свиря по това време", отговаряха... Покатерих се върху една кола, за да съм по-близо до прозорците и това веднага даде ефект. О, облегчение! За секунди се изкатерих по стълбите до нашия апартамент, а там - шествие на хаоса! Ники, размахва четката за тоалетната чиния, тоалетната хартия раздърпана до последното късче, каката подскача из хола...как се зарадвах на тази иначе отчайваща гледка! Щастлива бях, че не са се покатерили на някой шкаф, да паднат или не са съборили нещо по главите си.

Към екстрите се добавят и неколкократните нощни събуждания на Ники. Трябваше да съм го отбила най-късно до навършване на една годинка, но вече цял месец драмата продължава, съпроводена със звучен рев в 3 и 5 през нощта. Чувствам се повече като биберон, защото въпреки кашата, главна цел си остава маминото мляко, но идея си нямам как да пресека това будене. Толкова съм отслабнала, че вече не ми стават дори дрехите от преди да забременея :(  Ако някой има тактики и хитринки, моля, спешно споделяйте!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2010, 11:38:19 am »
боже, тук направо сценарии за екшъни! Аничка, справила си се геройски!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2010, 11:43:01 am »
Аничка, аз заместих първо гърдата с шишето, защото кърма вече почти нямах,но ме ползваше за биберон. След това и слагах повечко вода в млякото. Така тя сама се отказа от него.

Ани, как така си се качила върху кола  :lol:. Ако мъжа ми беше собственика собственоръчно щеше да те удоши. Той за драскотинка умира прав, представям си някой по пижама да му скача върху колата  :lol:

 
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 11:45:51 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2010, 12:51:26 pm »
Лелей, а аз мислех,че на мен тази седмица не ми върви! 8O
Браво, Лиде, Аничка, справили сте се с екшъна!

А купона у Лиска е супер! :D
Ми Лиске, поне не чистиш! А и не ти трябва да се къпеш сигурно, след баня с тримата в басейна!  :)   

Да похваля Вики - вече казва "Р" доста добре и умира от кеф да повтаря "Рачо реже риба" :)
А ... да се оплача ли не знам - не спира да скача по леглата, а много ме е страх, че може да загуби равновесие и да си удари главата лошо! :(
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 12:54:12 pm от yana-v »
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2010, 13:08:16 pm »
аni4ka големи екшъни :D
Лис, поне не чистиш и миеш :lol:
аз да похваля Ники,че започна да яде една идея по-културно - вече омазва само лигавника :lol:
[/url][/url]
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2010, 13:27:35 pm »
Браво, Ани4ка! Критичните ситуации явно събуждат всички импровизаторски качества на майките. Добре, че децата са добре, това е единственото важно  :wink:

Лис, честита ти бригада мамини помощници!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2010, 18:20:12 pm »
Хахаха сега ми е смешно, но тогава бях в паника. Няма да се кача на колата ли...На три скока и бях на капа и, не ме интересуваха ни драскотини, ни хлътвания, въпреки че алармата озвучи музикално ситуацията, абе като във филм бях :)
lidia, аз бих заменила с АМ, стига Никола да знаеше как се борави с биберона. Децата ми не са ползвали такава екстра и сега Ники трудно засмуква шишето :( Общо взето, чеше си зъбите с меката част :)

Момичета, дайте съвет, от днес почваме да борим пневмококите с Клацид. Изписаха ни съпровождащи лечението  пробиотици, но други майки от обкръжението ни,споделят че много често този АБ водел до алергии. Та питанката ми е - да давам ли и противоалергично или да чакам... А хич не ми се иска да спираме и почваме по 100 неща, искам веднъж завинаги да я приключим тази тема с гадните коки!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2010, 19:40:54 pm »
Здравейте сладури!

Лисе, много ме кефиш. Голям купон е у вас май! :)

Хубава седмица!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #23 -: Декември 01, 2010, 00:40:32 am »
Аничко, чета те и направо ми спря дъха!Браво на тебе  :hug2:
Подобен сценарий много ме притеснява, за щастие засега ми е само в главата,
но Митака е във фаза да се затваря и все бърза да слезе преди мене когато излизаме
и да се затвори отвън!Говоря му, казвам, че ще наказвам, ефект 0!
Приема си го като игра и това е...
За шишето, Калина категорично го отказваше, но пропи кисело в шише,
защото му знаеше вкуса с лъжица, и после постепенно АМ.
За около 4-5 седмици, спокойно и без драми на 11месеца приключи нейния кърмачески период.
При нас сработи - НУК тясно шише, биба М размер за мляко, АМ Лактана Био!

Лисеее, ей голямо дежаву, точно тази вечер като ги къпех си мислех,
как протича банята у вас, щото скоро като Калина стане по-стабилна
и аз мисля заедно!Да ги нацелуваш подред по нослетата!

 ornaico1Здраве на всички, та да се видим на 18 ти... santa2 tree2a





Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #24 -: Декември 01, 2010, 08:42:32 am »
Мише, Моника го прави същото, само, че на вратите вътре има ключ. През деня когато ни няма заключвам. Лятото се заключи за първи път и беше много доволна от себе си. Баща и влезе през прозореца на спалнята. Тя ни е на първия етаж. От тогава започнах да прибирам ключовете, но когато забравя отново се заключва с разликата , че сега е голяма и като се развикам веднага отключва. Децата са уникални просто. Няма спокойствие и отпускане. Вечно нащрек с тях.  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #25 -: Декември 01, 2010, 09:00:54 am »
Момичета, дайте съвет, от днес почваме да борим пневмококите с Клацид. Изписаха ни съпровождащи лечението  пробиотици, но други майки от обкръжението ни,споделят че много често този АБ водел до алергии. Та питанката ми е - да давам ли и противоалергично или да чакам... А хич не ми се иска да спираме и почваме по 100 неща, искам веднъж завинаги да я приключим тази тема с гадните коки!

Аничка, до алергии не знам дали води, но има зърнеста структура и моето дете не се справи с него. Както го изпиеше, така го повръщаше. Педиатърката ни ми каза, че много малко деца се справят с пиенето му. Дано да нямате проблеми с него.

Александра след 2 дни ходене на детска градина пак е болна.  :( Направо ми писна от тая детска градина и тия вируси. Ако не ходеше с огромно желание сигурно щях да я отпиша. Те й се събират по 5 дни на месец да ходи там.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #26 -: Декември 01, 2010, 09:04:05 am »
Сия, няма да се плашиш  и Стефания отново е със спазъм от неделя, зверската кашлица й разказа играта  :( и аз обмислям спиране, а Николай е силно против
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #27 -: Декември 01, 2010, 09:58:45 am »
Сия, забелязах аз, че течността е на гранулки, но реших, че съм избързала с даването, без да изчакам добре да се разтвори. На сутрешната доза вече разбрах, че структурата си му е такава. Чукам на дърво, че поне не го повръща.
 
Аз да попитам, някой знае ли на А-дерма как се казва шампоанчето за атопичен дерматит? Нямам против препоръки и на друга марка, разбира се. На Вероника са и се появили едни чудеса, които за мен са крусти, педиатърката смята, че е атопичен дерматит и препоръча смяна на шампоана. В листовката на Linex baby пише, че нарушената чревна флора може да доведе до АД, та профилактично мога и щерката да почерпя с малко пробиотици  :lol:   

Мише, Ники вече ходи стабилно, но не мога да се вкарам в екшън с едно съвместно мокро приключение с двете деца. Може би различната им възраст поражда в мен съмнението, че къпането ще е успешно. Всеки ще дърпа към своите обекти на интерес, а те вече са доста различни ;)))

Да ви е спорен днешният първи, декемврийски ден! И така - цял месец чак до догодина ;)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #28 -: Декември 01, 2010, 10:12:58 am »
Аничка, за крустите аз взех едно обикновенно олио, намазах ги, изчаках малко и преди баня ги изресах с гребенче. Паднаха и не се появиха.
ЗА лицето - ние сме с много чувствителна кожа и ползвам само Мустела Стелапротект, знам, че и за АД ги препоръчват, но пък и АД доколкото знам се открива с куп изследвания, не просто на око. В мненията на Бърди имаше повече по темата.

Ние се готвим за празник и съмпоканила гостите на обяд, че да не нарушаваме режима с къпането вечерно време. Сега съм се заровила в някви обичаи и какво се прави и нещо хич не ме кефят. Най-вече шаранската история.


П.С. Ники си е сцепил нокътя на крачето надве, вертикално. За трети път тази седмица чистя кръв от счупени нокти :( Мога ли да облепя счупеното с лепенка, за да не ги разранява повече?
« Последна редакция: Декември 01, 2010, 10:30:39 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #29 -: Декември 01, 2010, 11:07:30 am »
Аничка, представих си паниката, която си изпитала от заключената врата - този сценарий ми се е случвал три пъти, мъжът ми вече е като отряд за бързо реагиране. Добре, че сте се разминали без инциденти!

Аз децата отдавна ги къпя заедно, иначе при нас много се проточват нещата и тази схема 2в1 по ме устройва във времето, а и двамцата са просто във възторг :D взаимно се сапунисват, мият, подават си играчки, само дето малко тясно идва коритото, а вана нямаме и съм решила да търся някакво по-голямо корито, ако изобщо има по-големи. Излишно сигурно е да казвам, че този, който ги къпе - баща им обикновено, излиза вир вода :)
Ние обаче не можем да се справим с едновременно приспиване. Антон напусна вече моето легло отскоро и спи много по-добре, съответно и аз, адаптира се бързо в дървената кошара, в която никога не беше спал. Обаче като са двамата в стаята си няма заспиване и засега сме на варианти отделно приспиване и пренасяне после по леглата.

Сия, Мини, бързо да се оправят девойките!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #30 -: Декември 01, 2010, 11:46:11 am »
Е, дойде време и аз да се запиша тази седмица  :lol:
Лис, купона е пълен у вас, нямам търпение да ви видя.
Аничка, не мога да си помисля дори да изпадна в такава ситуация. На мен кръвта ми беше слязла в петите веднъж, когато успяха да си отворят входната врата, едва ги хванах преди да хукнат по стълбите, а бяха на годинка и 2-3 месеца. Докато бяха при мен в кухнята, в следващия момент на площадката, а уж не можеха да стигат. От тогава е заключено и ключа на високо.
Ние започнахме да ги къпем заедно откакто започнаха да седят стабилно. Вече не ползваме и коритото, къпем ги под душа, иначе няма вадене от това корито. Купихме от пътеките за баня и на нея. Не че не е екшън, защото почват да се бутат и гонят кой да е по-намокрен от водата. В крайна сметка баща им е най-мокър.
Правила съм на малките изследвания за АД - взима се кръв от вената и се прави за отделни групи. На Дани му излезе към храна, прах, плесен и т.н. Не съм правила конкретно за какво. Къпем със Себамед пяна за вана - с всичко друго ми се зачервяват и изриват, мажа с Клоран - за суха и чувствителна кожа и крусти. Открих го като им излязоха крустите, от тогава го ползваме. Невероятен е.
Цветенце, с приспиването да ти кажа при нас какъв номер минава, ако ги оставя сами, почват да се хилят, говорят, стават, затова лягам на спалнята и аз и им казвам че ако не заспят ще изгася звездичките (на тавана имаме флуорисцентни звездички) - не че ще успея де, ама те това не го знаят. Сега ги е страх да не взема да ги изгася и стискат очите да заспиват  :lol: Ако случайно решат, че ще говорят, само докато кажа:"Тихо, ей сега ставам да гася звездичките" и вече казват "Ние пинкаме"  :lol:
Вече някой като ги пита ще спите ли, те - "Да, тото мама гаси здичките"  :lol:
Сега имаме да учим стихчета за Дядо Коледа, ама нещо май няма да стане номера. Докато почна едното Мама ми оплете и се почва "мойта мама", "Не, мойта мама", а другото - елхичке зелена - "Не искам зелена, искам тиньо" и влизаме в безкраен дебат...
Ох, не писах, 2 дни и сега се улях  :oops:
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #31 -: Декември 01, 2010, 12:36:18 pm »
Здравейте и от нас! Здрави да сме всички пожелавам!

Нашата яслена одисея е същата, като описаните - след рекорд от 3 седмици посещение сме втора седмица в къщи, преди рекорда пак така - 2 дни на ясла, 10 дни в къщи. И ние водим спор с мъжа ми дали да продължаваме с яслата или да търсим жена да го гледа. Аз съм за жена, той да продължаваме с опитите. Според периатърката ни да опитаме 3 месеца и после да търсим други варианти. Като ви чета направо не знам...

Сега са забавни тези екшъни, които разказвате, но какво сте преживели само вие си знаете. Да няма такива инфарктни ситуации желая.

На всички с по две и повече :D деца направо шапки ви свалям. Истински герои сте! Търпение и здраве на всички!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #32 -: Декември 01, 2010, 13:11:00 pm »
Привет и от нас! Здраве на всички, а болните бързо да оздравяват!

Аз миналата седмица така и не можах да се доредя да пиша. Днес съм си в къщи за съжаление не по много хубави причини... И у дома с болестите и яслата е така. Стефан стоя 2 седмици в къщи с хрема, кашлица и температура на антибиотик, Ели се включи към него през втората седмица. После дружно във вторник тръгнаха на градина и ясла, Ели все още леко прокашляща, но след като разболяха баба си и нямаше кой да ги гледа нямах голям избор. И така миналата седмица Елена ходи 3 дена и в петък баща и се смили да я гледа в къщи. Неделя вече спря да кашля, е да ама вчера Стефан се върна с температура и хрема и кашлица и така днес аз съм в къщи да го мъкна до личната. Довечера ще кацне баща ми единствения здрав и не работещ пенсионер за да го гледа тия дни, лошото е че той един памперс не може да смени, ама ще се учи няма как. Имахме си и бавачка, за прибиране от градина като са здрави, ама тя заминава за Шотландия и бях в голяма чуденка къде да търся нова, добре, че на съседчето баба му се нави на страхотната ни оферта - "вземаш две деца от градината и получаваш третото безплатно" ;), че не знам как щях да се оправя. Ако имаше как щях да ги спра, но нямам баби в София, а целодневно бавачка, няма да ни понесе финансово, а баба преместена при нас няма да ми понесе психически (свеки едвам я изтраях 2 седмици). Да не говорим, че и на двамата им харесва да ходят там. Та това са новините от нас.

За къпането, и аз понякога ги слагам двамата в коритото, нищо че им е тясно, ама те си играят и им харесва. Спането при нас е лесно - в 22.30 с по едно шише с мляко, пускам нощна лампа и детски песнички и след 2 минути спят и двамата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #33 -: Декември 01, 2010, 13:58:54 pm »
Ани4ка, сега видях, че в миналата тема си писала за този пневмокок на Ники. Дани беше точно същата картинка - ваксиниран е с пълен курс Превенар, но при една хрема даде положителен тест за пневмокок в носния секрет. На нас ни предписаха само антибиотични капки Цилоксан локално в носа, хремата мина и следващата проба беше отрицателна. Всички други у дома не са носители. Не знам защо се заразяват и след ваксина, може би е друг щам, непокрит от ваксината...

Ние също ги къпехме заедно в коритото, много им беше забавно. Сега вече под душа или самостоятелно в коритото, двамата не се побират :) Догодина ще направим вана по този повод.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #34 -: Декември 01, 2010, 14:26:45 pm »
Ваната е голямо удобство  :bubblebath:
Не знам как ще е с две, ама с едно е голяма забава. Всъщност от години Симеон не го къпем отделно, винаги е под душа с татко си или във ваната с мен. Не си представям как ще го изкъпя без да се намокря :lol:
В корито е бил до 7-8 месец. После гушнат в някой от нас под душа. Отскоро дори му доставя удоволствие да му мием косата - не вярвах, че ще доживея този момент, обикновено цялата кооперация знаеше в кои дни му мием косата :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #35 -: Декември 01, 2010, 16:19:45 pm »
Сия ,Мини, Гери, дано не пропусна майка с болно детенце,
бързо да оздравяват децата! :bighug:

Ани4ко, Мими ти е написала за кремчето на Клоран,
подкрепям с две ръце!На мен ми го даде една Майка тук,  :thankyousign: Оле!
Тубичката изчисти крустите на още 5 бебета след нас.

Цветенце, в Метро/Благоевград гледах едни доста големки корита с две дръжки,
много подходящи ми се сториха за къпане 2/1. Но, аз още не смея!
Засега къпане, приспиване и спане у нас са полово дефинирани!
Спалнята е мъжката стая, детската е женската.Така има мир и спокойствие.
А ние си определим среща в хола в 24 часа и сутрин се питаме дали някой от двамата е ходил!




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #36 -: Декември 01, 2010, 16:43:01 pm »
Да се включа и аз за къпането.Борето винаги я къпем отделно просто няма как да се изкъпе с някой от нас с тази голяма коса.На всяко къпане я заплашвам,че ще и я отрежа след като не дава да я мия а тя плаче и казва не мамо не.При нас къпането особено на косата включва и таткото,малкта му държи ръката за кураж докато аз се боря като прасе с тиква с косата и.За момента се къпем в един голям леген а после се плавим на душа.Спането ни е проблем,лягам до нея в леглото и четем приказки а тя почва аз нямам телевизор искам нещо да гледам,яде ми се,пие ми се вода,аз гледам да съм търпелива но не и угаждам на прищявките и така,лошото е че докато не заспи не мога да стана от леглото....................
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #37 -: Декември 01, 2010, 18:04:05 pm »
А ние си определим среща в хола в 24 часа и сутрин се питаме дали някой от двамата е ходил!

 :wink: звучи така познато

Отскоро имаме нови легла в детската и децата вече спят сами, но ние много рядко се засичаме едновременно будни. Обикновено който приспива децата, заспива с тях, събужда се в 1 часа, премества се в спалнята, където другият вече спи, а сутринта децата ни вдигат около 6ч. Стигнахме дотам, че ако имаме да обсъждаме нещо важно, навиваме часовника за 5:30 сутринта или се срещаме за обяд :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #38 -: Декември 01, 2010, 18:10:12 pm »
И аз къпя децата в едно корито- няма по-голямо щастие от това
напоследък обаче Преслава е преместена в леген, че е вече 13 кг, а кака й 18 и коритото малко взе да им отеснява
Гери, Гери, и вие ли в кюпа  :(
и ние за лош късмет сме без гледачка, милата баща й се е влошил и си замина спешно, че майка й не се справя с обслужването, още не се е обадила дори да каже дали ще се връща и кога  :(
и тук не можем да случим, вече няма на кого да разчитаме  :(
Мармотче, ще ми е интересно да споделиш ако си намерила някакви приятни обучителни програми за деца над 3 години, зная че си неизчерпаем източник на такава информация, за това директно към теб се обръщам
Поздрави и здрави дечица на всички
« Последна редакция: Декември 01, 2010, 18:11:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #39 -: Декември 01, 2010, 19:15:06 pm »
Мармотче, Ники два пъти го изследвахме за пневмококи, първият път сполоки вече почти нямаше, вторият - напълно изчистено носле. С две думи - без грам симптоми. Ако не бяха контролните кръв и урина така и щяхме да си караме без лечение... Консултирах се със софийската педиатърка, тъй като Ники е със Синфлорикс, тя изкоментира, че той покрива 10-те най-често срещани щама и явно ние сме били "късметлии" с някой по-рядък.

За Себамед и Клоран не знам защо не се бях сетила сама?! Вероника до 1 годинка със Себамед безпроблемно я отгледах, след това редувах именно с Клоран.

Къпане в корито дори не мога да си представя с моите бандити, да не говорим, че откакто се изнесохме от свекърите на квартира, банята ни е хипер малка и ще е цяло чудо ако вътре се съберат възрастен + 2 деца. Къпем ги едно след друго под душа, когато аз или мъжът ми ще влизаме, примерно, влиза той по боксерки с Вероника, после ми я подава, след което поема Ники и ми го връща като чисто нов ;).

Като изключим нощните будения на Ники, с новата квартира си решихме проблема със заспиващата при нас Вероника. Инсталирахме и голямата кошара, обяснихме че в такива легълца спят порасналите дечица, а за да сме по-убедителни даже и казах, да се похвали в яслата, че вече си има собствено легло, за големи деца. И така, завивам я, четем, измисляме си или играем някоя приказка и на 5-тата минута - тишина :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #40 -: Декември 01, 2010, 19:41:24 pm »
за кремчетата- искам да споделя, че наскоро купих на А-дерма един регенериращ, с който да мажа екземата на Стефания, верно много бързо възстановява епитела
аз самата имах едни твърди образувания по лактите, като големи пъпки, като се притесня или изнервя страшно много ме сърбяха, а те самите стояха груби и побелели, намазах се две вечери с Адерма и вече почти изчезна това
Зная, че продуктите на Адерма са едни от най-добрите, предлагани у нас
за Клоран също само добри отзиви съм чувала, ползвах тяхно кремче м.г от което не видях очаквания ефект
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #41 -: Декември 02, 2010, 16:10:29 pm »
Ох..и аз не мога да се включа цяла седмица... Яслената одисея явно навсякъде е еднаква. В понеделник си я взех с температура /според лелките 37,2/, като се прибрахме в нас нямаше и повече не е вдигала, но кашлица и хрема...Та до петък ще си я гледам вкъщи.
Мидж, и нашият най-голям рекорд беше мисля 3 седмици непрекъснато ходене на ясла. Но това беше октомври, от тогава 3 дни на ясла, една седмица вкъщи...Само го мъчим детето. Ама като ми трябва пустата му точка за градината имам ли избор?! Вече и на работа не смея да кажа, че отново сме болни :( Вече обмислям варианта да напусна и да си търся нещо на половин ден, или да работа от къщи, и аз незнам.
Здраве на всички!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #42 -: Декември 02, 2010, 16:53:37 pm »
midge, понеже ви знам одисеята да кажа, че при нас педиатър-пулмолог още около годинката ни посъветва до 3 години никаква ясла. При нас пък в групата, в неделя има диагностицирано дете с морбили та сега сме в "шок и ужас" дет се вика да видим какво ще се случи.
Здрави деца пожелавам и здрави родители!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #43 -: Декември 02, 2010, 17:13:21 pm »
Ох, Марито, и след 3 години пак си е драма с това ходене на детска градина. На Александра личният й рекорд е 3 дни, повече не се е задържала здрава. Пак е с бронхит, удари я и в ставите. Ще пие пак АБ. Педиатърката ми предложи да ми дава бележки за отсъствията, докато се позакрепи. Ще видим как ще я караме.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #44 -: Декември 02, 2010, 18:16:47 pm »
midge, понеже ви знам одисеята да кажа, че при нас педиатър-пулмолог още около годинката ни посъветва до 3 години никаква ясла. При нас пък в групата, в неделя има диагностицирано дете с морбили та сега сме в "шок и ужас" дет се вика да видим какво ще се случи.
Здрави деца пожелавам и здрави родители!
Нали уж не пускали деца, които не са ваксинирани на ясла? После ме питат защо не пускам баткото на ясла. Ами точно за това!! Съвсем скоро преди 3,4 седмици бяхме излезли навън и отстрани на блока има люлки и малка площадка. Слизам аз с количката и малкия, а баща ми беше слязъл преди мен с баткото. Отивам при тях и баща ми се дърпа настрани. Имало някакво болно дете. Майка му казала да стои далеч от другите деца, че бил болен. Аз с цялото си нахалство я попитах от какво са болни. Тя се обърна и гордо заяви: "Варицела!"  8O Ами ако има бебета за ваксина, какво правим? Тези хора не са ли чували за карантина? То аз затова като изляза и се пазя най-вече от по-големите деца по градинките, защото обикновено като не са на ясла или градина са в градинката болни... И нещо друго пак по този въпрос. Имам приятелка, на която детето е колкото нашия батко, а мъжът и е JP. Тя работи с мъжа си и няколко пъти ми е споменавала, че няма да дава малкия на ясла, защото имунната система е слаба до 3, 4 годинки и ще си го гледат бабите в къщи.. Та чичо д-р така казва.
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 18:18:44 pm от Tutto_bene »
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #45 -: Декември 02, 2010, 20:13:23 pm »
sia, драма е, знам, сърцето ми е свито всеки ден как ще се прибере от градина. Да чукам на дърво.....не смея да се похваля. Обаче колкото и да отричат връзката с ранно боледуване, късно боледуване, дано има такава. Стилияна ми боледуваше доста до към 2-те години. Дано се е закрепила вече!
Туто, тя ходи на градина, не на ясла. Не съм я пускала на такава. Абе лошото е, че има майки (включително и аз познавам лично такива), според които няма лошо да се събират здрави с болни деца. Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 20:15:26 pm от Марито »
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #46 -: Декември 02, 2010, 21:04:42 pm »
Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
лошото е, че и докторите така смятат  :( Моята драма в момента е, че детето е почти постоянно със секрет в носа, но според педиатър, УНГ и назален секрет няма нищо. Е последно аз съм за лечение според тях.
Марито, за съжаление няма как аз да си остана в къщи. Варианта е бавачка, но пък ми се ще да изчакам прословутите 3 месеца адаптация и тогава да търся такава.
nunu, напълно те разбирам  :bighug:

Здраве на всички и бързо оздравяване на болните!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #47 -: Декември 02, 2010, 21:08:27 pm »
туто, някога идваше чичо доктор и слагаше бележка "карантина" на вратата на болните от варицела и 10-11 дена никакво излизане. Аз съм я изкарала точно като дете. Иначе на сина му сложиха ваксина срещу разните шарки, включително и варицела, точно на годинка.

И ние от другия месец сме на ясла. Да видим точно какво ще се случи! Баща му го тренира за бяла мечка, дано да има файда!  :lol:

Всички болни деца да оздравяват! Тук е -6, така че всички вируси са изтрепани.  :wink:
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 21:10:17 pm от blue_sky »

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #48 -: Декември 02, 2010, 21:15:38 pm »
Блу, все ще има ефект, поне според мен. И Деси я тренирах за бяла мечка, никога не съм й обула чорапогащник под панталон. Не че не боледува, боледува, но рядко и ги бори за 3 дни вирусите. За почти 3м. ходене на ДГ, миналата седмица стоя два дни в къщи, защото кашляше, до неделя беше пушка и пак е на градина.
За Елена не мога да кажа, защото си се гледаме в къщи, ще видим като тръгне как ще е, но за сега ще се гледаме.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #49 -: Декември 02, 2010, 21:21:40 pm »
sia, драма е, знам, сърцето ми е свито всеки ден как ще се прибере от градина. Да чукам на дърво.....не смея да се похваля. Обаче колкото и да отричат връзката с ранно боледуване, късно боледуване, дано има такава. Стилияна ми боледуваше доста до към 2-те години. Дано се е закрепила вече!
Туто, тя ходи на градина, не на ясла. Не съм я пускала на такава. Абе лошото е, че има майки (включително и аз познавам лично такива), според които няма лошо да се събират здрави с болни деца. Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
И аз познавам такива, но си мисля, че е опасно да водиш болно дете с шарка между други деца, особено за по-малките, на които им предстои ваксина, защото тогава може да стане непоправимото..
 Аз Криси като кихне и му пипам веднага носа да проверя дали не тече вече..А мъжът ми като ме види, че пиша нещо на компа ме бъзика: "Пак ли четеш за болестите? Има ли болести?" :lol:. Иначе като се разболяха и двамата с температура и малкия ми повръща и се подриска /беше на 5 месеца и малко/ се беше шашардисал. Аз няма как да опазя малкия от баткото. Когато се разболя първия път малкия, баткото си беше напълнил устата с вода и се изплю върху него, а вече имаше яки сополи. Просто нямаше как да реагирам толкова бързо,пък и не очаквах да направи точно това..
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #50 -: Декември 02, 2010, 22:23:06 pm »
Мини, явно на адашчетата белите дробове са им слабото място  :?. Стефан е с хрипове и 10 дена след Аугментина, сега го черпя със Зинат.
Днес ново двайсет, в 10.30 ми звъннаха от градината, че Ели плаче и казва, че я боли ухото. Баща и отърча да я прибере и да я води при личната и сега капем капки в ушите. А на мен ми иде да се хвърля от някъде, не за друго ами защото не мога да се клонирам и да огрея навсякъде.

Бързо оздравяване на всички болни дечица!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #51 -: Декември 02, 2010, 22:46:40 pm »
Стеф, аз пък си мисля, че просто имаш късмет Деса да ти е много здрава, защото така като чета почти няма дете с имунитет като нейния
дай Боже на всеки такова дете
Гери, аз за сега удържам без АБ, но ако и утре личната каже че има хрипове ще се черпим и ние /иначе тя изписа Сумамед, но предвид самия антибиотик и това, че няма Т реших да го пропуснем/
Бързо оздравяване на болните
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #52 -: Декември 03, 2010, 10:43:28 am »
За белите мечки и аз да кажа, че Вероника не си спомням да съм и слагала чорапогащник под панталончето. Зимата в София, при минусови температури, съм ги извеждала почти всеки ден с Никола. Не навличам с 5 ката дрехи, шапки, шалове и прочие.
Аз, с брат ми, също съм била отгледана така. За яслата няма нищо да казвам, да не урочасам положението, че всеки път като кажа, че е здрава, става нещо. От септември пак ходи, до момента имаме само един престой в къщи (чук чук чук).

Доста извън темата - кърмещи мами, кога ви се е възстановил цикълът? След първото раждане, на 11 месец, месец преди да спра да кърмя вече имах гости. С Ники...още чакам почукане, взех да се притеснявам вече, кърмя от дъжд на вятър нощно време.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #53 -: Декември 03, 2010, 11:26:21 am »
Мен от сега ме гледат учудено, като видят,че Виктор е без чорапогащник под панталона. А температурите при нас още не са падали под 10 градуса. Ако от сега го навличам така, какво ли трябва да му обличам при 0 или -5!?
И във връзка с градусите имам питанка: принципно до колко градуса навън можем да не пропускаме разходка? Тук всички ме гледат учудено, като завявам, че не мисля да пропускам ден, дори и в дълбоката зима. Пресен пример от вчера е една позната мама, която много категорично ме убеждаваше, че под 15 градуса навън децата не трябвало да се изкарват, защото "още не им била развита добре дихателната система".  8O
Верно, че всичко си е до дете, но все пак ориентировъчно, при какво време не сте изкарвали децата си навън?

Наближава Коледа! Нека всички дечица да са здрави за този прекрасен празник!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #54 -: Декември 03, 2010, 13:06:36 pm »
Изкарвам Симеон да играе над 1 час до -10. При -15 или -20 и т.н. стоим само по 20 минути на пързалката. Чорапогащник не слагам, но понеже при нас условията са различни, обличам над анцуга грейка или както там се казва зимното облекло :)
Като беше съвсем малко бебе, изкарвах ако не е под 0 градуса и не духа прекалено силно.
И тук при кашлица и сополи не връщат. Обаждат се само ако детето има над 37,4 или видимо не се чувства добре.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #55 -: Декември 03, 2010, 13:22:17 pm »
Ох, като ви чета, с тези болести е голям ужас...
По този повод искам да попитам - има ли някаква тема за каляване ? Кога се започва и т.н.

Като бяхме малки се преместихме да живеем в Москва. Със сестра ми започнахме здраво да боледуваме зимата и баща ми реши проблема - всяка сутрин ни поливаше със студена вода. Беше ужасно, но помогна...Бях на 5-6 години.
Ей такива някакви схеми ме интересуват, от кога, как...
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #56 -: Декември 03, 2010, 13:42:48 pm »
Като бяхме малки се преместихме да живеем в Москва. Със сестра ми започнахме здраво да боледуваме зимата и баща ми реши проблема - всяка сутрин ни поливаше със студена вода. Беше ужасно, но помогна...Бях на 5-6 години.
Ей такива някакви схеми ме интересуват, от кога, как...
Извинявай, ама това за мен не е схема, а издевателство...
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #57 -: Декември 03, 2010, 13:45:58 pm »
а това със студената вода не знам, нямам кураж да го практикувам :lol: :lol:
но Деси от малка се къпе с хладка вода, самата тя не иска много топличка.
Но мини е права, всичко си е до дете, не може зиморничаво детенце да се облича леко и то да трепери, затова трябва да се следи детето и да се водим по него.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #58 -: Декември 03, 2010, 14:03:02 pm »
По този повод искам да попитам - има ли някаква тема за каляване ? Кога се започва и т.н.

има, разбира се. мисля, че във всяка книга за отглеждане на бебета може да се намери такава. а и педиатърът със сигурност ще ти даде схема, даже би трябвало да ти я препоръча и без поискване.

каляването на малките бебета започва с извеждането на чист въздух, с привикването към леко (но достатъчно адекватно) облекло, масажите и гимнастиката на голото бебе, правилното хранене и т.н.

варварски методи като обливане със студена вода не бих практикувала.

независимо от това, всички деца боледуват и преминават през период на по-усилено боледуване, когато попаднат от изолираната семейна среда в среда на много деца и тесен контакт. това не е възможно да се избегне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #59 -: Декември 03, 2010, 14:17:38 pm »
Алекс за две години е имал 2 пъти хрема, която се изразява в течащ нос, 2-3 пъти е имал лека температура при зъбоникнене и нищо друго. В началото като го взехме от болницата бях много притеснена за болестите, педиатърът ми каза, че на недоносените дробчетата са слабото им място и при най малкото, те ще боледуват. Слава богу оказа се точно обратното.
Но аз още от самото начало,  започнах да го изкарвам навън, без да спирам през зимата. Вероятно масажите и рехабилитацийте, които са му правени до 1 год и 3 месеца, са си оказали влияние. Той никога не е навличан, даже и зимата е по леко облечен и все ми правят забележка, че го държа гол, а то самото дете не може иначе. За предната зима е имал точно един ватиран панталон и една ватирана блуза, останалите му дрехи са се леки. Също така нищо топло не иска. Манджите се чакат да изстинат за да ги яде, иначе няма начин да ги набутам. А сокове или мляко  директно от хладилника, дори и зимата. А подгряла - а хвърлила.
Дано и Вяра бъде така, макар че не си права много илюзии.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #60 -: Декември 03, 2010, 14:22:39 pm »
Е, чак издевателство...
Поливаше ни с една кофа, а после ни разтриваше интензивно с хавлия. Кофти беше, защото ставаш рано, напускаш топлото легълце, недоспал си ( ставахме в 5 ) и айде в банята...Но, по-добре това отколкото болни по седмица две вкъщи. А и времената бяха такива, че нашите работеха, а нямаше баби или пари за гледачки...
Ние ходехме на училище с автобус, после пеша а зимните сутрешни температури бяха минус много. Спомням си, че със сестра ми всяка сутрин тичахме на терасата и гледахме термометъра с надежда - при -25 градуса не се ходеше на училище  :D Но при -20 си ходиш и още как !
Боледувахме много лошо с разни бронхити и т.н.

Благодаря Джам, ще потърся. Мислех, ако тук има тема да разгледам...иначе си спомням, че на лекциите за бременни обясняваха такива схеми, но не слушах много...бях на вълна "до 3 месеца". Обясняваха че след 3 месеца се започва - да стои на стайна температура ( 20-21 градуса ) за няколко минути. После с влажна кърпа се мокрят крайниците и подобни неща.
« Последна редакция: Декември 03, 2010, 14:25:20 pm от Raissa777 »
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #61 -: Декември 03, 2010, 14:41:38 pm »
18 -21 градуса е нормалната температура за детето, по принцип.
Моето дете също не е навличано, гледам в къщи винаги да е около 20 градуса ( в началото на мен ми беше студено и си лягах да спя с чорапи, но свикнах бързо).

Александра до преди да тръгне на детска градина беше боледувала само 3 пъти - 1 ларингит миналата Коледа, един вирус тежък с повръщане малко преди това и един бронхит пролетта. От както тръгна на детска градина това и е седмо боледуване. Като само 2 бяха леки. Таман прибера инхалатора и след ден два пак го извадя.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #62 -: Декември 03, 2010, 15:43:24 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x
отивам да си купувам пушка утре  :( :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #63 -: Декември 03, 2010, 15:53:47 pm »
Свате, как ви я дадоха таз диагноза?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #64 -: Декември 03, 2010, 15:58:01 pm »
Мини, как го решиха сега това АД? :(

Raissa777 у вас се е живяло спатански, недей го прилага на детенце!

Аз не обичам топла вода и жега, къпя с нормална температура на водата и не навличам децата!
Ето това е нещото за което водим единственни и ежедневни спорве с грандмадър
когато е тук. Чувам и пропускам и си ги обличам и къпя на хладно, както си знам!
Митака не е имал чорпогащник, чорапки до коленцата дори и в люта зима.
Или, спомням си сега, той имаше едни памучни ританки, които аз му обувах под космонафта на босо!
Калина нали е мома и има рокли, та и има няколко такива атрибута,
но под панталон и тя е с чорапи.

Аничко с Митака цикъла ми дойде на 40 ден.Кърмих тегаво до третия месец.
С Калина на осмия месец, когато кърмата ми взе да намалява.
Кърмих после още 3 месеца, като цикъла си ми бе редовен.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #65 -: Декември 03, 2010, 16:18:56 pm »
Алекс за две години е имал 2 пъти хрема

обади ми се пак, когато тръгне на детска градина.
и моят син не беше боледувал особено до преди тръгването на ясла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #66 -: Декември 03, 2010, 16:20:07 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x

глупости.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #67 -: Декември 03, 2010, 16:25:22 pm »
при нас ново 20- от днес Стефания е с диагноза АД :x

глупости.

какво е АД?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #68 -: Декември 03, 2010, 16:43:45 pm »
какво е АД?

атопичен дерматит
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #69 -: Декември 03, 2010, 16:58:56 pm »
Мини,и на мен ми е интересно как поставиха диагнозата,защото предишната ми педиатърка  беше казала и че Митко е с АД въз основа на 2-3 сухи участъка/петна/ на сгъвката на коляното.В крайна сметка се оказа че няма такова нещо.

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #70 -: Декември 03, 2010, 18:14:04 pm »
За обличането - горе се спомена една дума - адекватно. Точно така се старая и аз да обличам децата - адекватно на условията вън. И по-топли дрехи имаме, и по-тънки, не навличам безпричинно, но ако е много студено ползвам неща като чорапогащници, шапка и шал.
Не излизаме навън само, ако наистина условията предполагат да си остане човек вкъщи - буреносен вятър, проливен дъжд, мъгла. Но, ако при минусови температури не се излизаше, то тогава трябва да се зазимим в нас.
Закалявам най-вече с извеждането вън, всеки ден се изстрелваме в гората до нас да поиграят на чист въздух, както и се опитвам да ги храня с колкото е възможно по-пълноценна храна. Водим на ски за по седмица всяка година да подишат зимен планински въздух, а лятото да се поплицикат на слънце в морето. Общо взето правя стандартните неща, нищо по-специално. За обливане дори на бебета със студена вода съм чувала, но никога не бих приложила. Къпя децата с нормална за къпане температура. В нас държа температура на въздуха 20 градуса, и на мен в началото ми беше хладно, аз съм по-зиморничева, но с времето свикнах.

Аничка, при мен цикълът се възстанови след като се позахранихме - Антон беше на около 7-8 месеца, после кърмих до 13месеца, като имах редовен цикъл.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #71 -: Декември 03, 2010, 18:18:03 pm »
Мацки, имам един въпрос: Някой сменял ли е батерия на дигитален термометър? Имам чувството, че и двата ми не мерят вярно и се замислям, че най-вероятно батериите са се изтощили. Ако се сменят обаче, откъде да взема батерия и каква? Или най-добре да си купя нов?
А явно всички дечица, ходещи на ясла си боледуват много и сериозно. Нищо че майка ми ме убеждава как Дара боледувала, защото й била много слаба имунната система, защото детето било слабо и т.н...дрън-дрън! Само да уточня, че преди да тръгне на ясла е боледувала само 2 пъти по-сериозно и то пиелонефрит, което няма нищо общо с вируси и т.н...Ама ходи се обяснявай на майка ми - тя си има теории за всичко.
Цикълът ми се възстанови, когато Дара беше на 6-7 месеца, не помня точно, но някъде там. Доколкото знам всичко е мноооого индивидуално и няма много общо с кърменето. А иначе кърмих преко сили до 5-я месец, като никога не съм имала кърма в изобилие, а и дохранвах.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #72 -: Декември 03, 2010, 18:23:17 pm »
моят цикъл след като родих Стефания се възстанови, когато тя беше на 11 месеца, след това кърмих още два месеца
след като родих Преслава я кърмих до 17 месечна, а цикъла ми се възстанови месец след като я отбих

ами с последното си разболяване Стефания доста започна да се чеше по тялото, на няколко места по крачетата, ръчичките, вратлето има участъци разчесани до кръв
предвид и екземата на сгъвката на крака, която се появи при първия спазъм м.г личната заключи, че това е АД
каза, отваряте интернет и четете с какво да я мажете  8O
преди малко ходихме на второ мнение за "хриповете", според другия лекар не се касае за хрипове, а чист бронхоспазъм, който не се нуждае от антибиотик
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #73 -: Декември 03, 2010, 19:03:01 pm »
Мини, това според мен е по-скоро алергична реакция. Дани ми е с АД, но вземаха венозна кръв и правихме изследвания. Ако наистина е с АД, трябват кръвни, за да се види от какво е все пак. Каквото и да е, да се оправи и да го израсте бързо  :bighug:
На мен цикъла ми дойде точно на 7мия месец след раждането, а кърмих стабилно до годинката. Имах и страшно много кърма, така че не мисля че има някаква закономерност.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #74 -: Декември 03, 2010, 21:55:34 pm »
моят цикъл след като родих Стефания се възстанови, когато тя беше на 11 месеца, след това кърмих още два месеца
след като родих Преслава я кърмих до 17 месечна, а цикъла ми се възстанови месец след като я отбих

ами с последното си разболяване Стефания доста започна да се чеше по тялото, на няколко места по крачетата, ръчичките, вратлето има участъци разчесани до кръв
предвид и екземата на сгъвката на крака, която се появи при първия спазъм м.г личната заключи, че това е АД
каза, отваряте интернет и четете с какво да я мажете  8O
преди малко ходихме на второ мнение за "хриповете", според другия лекар не се касае за хрипове, а чист бронхоспазъм, който не се нуждае от антибиотик

Мини, и на мен не ми се вярва да е АД. Що не питаш личната с четене по интернет ли си е взела дипломата?
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #75 -: Декември 04, 2010, 00:52:23 am »
Аничка, цикълът ми се въстанови преди три дни :( Кърмя на 4 часа, само обедното пропускам, нощем по три пъти се кърмим. Явно всичко е индивидуално.
Раиса, четох в една книга за методи за каляване, които имат три основни принципа - постепенност, постоянство и третия не го помня. Например, започваш да оставяш бебето голо за 2 мин. един ден, след седмица стигаш до 5-6, след това до 15. Това беше примерно де, важи и за къпане и т.н.
Ники всеки ден е навън, ако ще вали, има вятър или мъгла се разхождаме по площадката пред блока, най-много на 10 мин. от нас. Ако е тихо сме в парка. Обличам го с панталонче, завивам крачката с одеало и пъхам в чувала, защото иначе изритва одеалото. Нагоре е с боди с дълъг ръкав, тениска и суичър. Рядко слагам шушляков елек, още нямаме ватирани дрехи.

Аз да споделя за къпането - един ден се развали термометъра за вода и го къпехме на хладка вода - писъци, чудоооо...От тогава сме на мааалко по-гореща, явно обича топлата вода.

Онзи ден, нокътчето на крака му се сцепи целия наполовина, кръвна здраво и по съвет на брат ми го полях няколко пъти със слаб разтвор калиев перманганат във вода, оставих го по боси крака два дни и днес нокътчето падна. Отдолу има ново 8O Направо се изумих с каква скорост израстна. Е, още е далече от завършен нокът, но там, където имаше кръв, вече няма и няма инфекция :D
[/url][/url]
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #76 -: Декември 04, 2010, 09:46:13 am »
Мини,да споделя макар и вече сигурно да го знаеш.Когато Митко имаше тези сухи петна един от лекарите при които го водих каза да не мажа с нищо освен с хубав преварен зехтин.След 3-4 намазвания се оправи.Сега не мажа с нищо.

Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #77 -: Декември 04, 2010, 10:15:29 am »
jam, не е вярно, че всички деца боледуват - аз не боледувах, въобще. А ходех на детска градина. Брат ми редовно си оставаше вкъщи, а аз се скъсвах да му пия от чашата, белким и мен ме огрее. Не стана, нито веднъж!

Раиска, за мен беше издевателство, като ме будят да ми дръпнат одеалото. Представям си, ако някой беше понечил да ме полива и с вода  :x

За АД - на една приятелка й повтаряха същото за бебето, маза я с какво ли не - без резултат. Детето се побъркваше от сърбежи. Най-накрая се оказа, че просто не понася памперси - никакви. Започна да й слага тензух между дупето и памперса, за да спре досега между кожа и повърхността на памперса. Това, като че ли помогна - само идея.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #78 -: Декември 04, 2010, 10:19:16 am »
cambozzola, ти си специален случай, с теб не можем да се сравняваме :wink:
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #79 -: Декември 04, 2010, 10:45:10 am »
Ами, дано тогава сме от малкото изключения, които ходят на ясла и са сравнително здрави!  :wink:  Поне за болнични не правят проблем, няма да ме "гледат на кръв" в работата, но е лошото, че са не повече от 2 дена на болест и 12 дена годишно за детето. После трябва да търся доктор, който мен да ме пише болна (там няма ограничения). За мъжа ми са "цели" два дена годишно. Ако иска да отсъства повече за гледане на болно дете, ще трябва да си пусне неплатен.

Раиса
, това не е закаляване за мен, а нарушаване на човешките права. Щях да се обърна към Съда в Страсбург.  :lol:

За мен е важно детето да излиза абсолютно всеки ден. Досега нямаме пропуск. Миналата година най-големият студ беше към -10 градуса и като е облечен, няма проблеми. Жегите от 35 градуса в България обаче са нетърпими за него. Не може да спи и се буди през половин час. :(

Иначе ние сме здрави, обаче нашият тати е със сецнат кръст от четвъртък и аз съм си вкъщи, та сега съм детегледачка, болногледачка и домакиня и казах, че от толкова бач ще ме заболи и мен кръстът. Забравих да добавя, че мъжете като са болни, направо са нетърпими. То не е лошо настроение, стенания и прочие.  :x Ако някой познава изключения от това правило, моля да ми каже, защото не вярвам, че има такива.

И с Коледните подаръци съм назад, но добре, че има Интернет.


Приятна събота и неделя!  :)

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #80 -: Декември 04, 2010, 11:48:51 am »
Събота е а аз с кафе пред компа,малката госпожица замина снощи на гости на баба си, да поемем малко въздух с таткото,че горкото дете вече често пита "Мамо пак ли си изнервена......"Купихме и бюро и стол за стаята и ще се опитам да сложа малко ред в детската стая днес.
За това което пише Раиса,смятам че си е напълно нормално за страна като Русия,за това не го намирам за варварско.Иначе Борето напук на зиморничавите си родители е супер морж дете.Само да усети завивка и край веднага е изритана(никога не сме ползвали чувал че),чорапогащник с 300 зора изтрайва тънък ако много настоявам да е с рокля, в градината в момента сме по тениски,няма шал и шапка ама грам не ги трае и аз се отказах да настоявам.Често като я гледам и замръзвам,но е факт че тя си е добре.Ако някоя вечер заспи с нас на спалнята,никога не е между нас,че ни простинаха бъбреците от нейните отвивания.Това е всяко дете си е различно и трябва да се водим по него.
« Последна редакция: Декември 04, 2010, 11:51:57 am от Delica »
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #81 -: Декември 04, 2010, 12:50:29 pm »
Дарето имаше един участък по гърдичките и отзат по гръбчето, където кожата беше много суха и се лющеше. При нас помогна Нахткерцен балсам на д-р Тайс. Дълго време не можеш да установя от какво е, най-накрая спрях да й давам мляко на Хумана - което давах тогава и проблемът изчезна. Незнам дали е било от това, или защото времето стана по-топло...За обличането и аз гледам да не я навличам много, макар че и аз самата съм много зиморничава. В момента обличам ватирано панталонче/ тънка вата/ и чорапи отдолу. Когато температурите паднат до 0 слагам и чорапогащник. Още нямаме зимен екип, но обмислям и такава покупка. Иначе по ваша препоръка с сдобихме и ние с шейна и само чакаме да падне снегът, в момента има само "сухи" тренировки на ламината :D
Камбозола,  аз също не съм боледувала навремето, но тогава едва ли е имало сегашните вируси и болести, а и съм живяла в много по-чист район от София, така че изобщо не мога да правя сравнение....
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #82 -: Декември 04, 2010, 13:39:09 pm »
Добре де, аз не мога да си отговоря на един въпрос и ми трябва помощ от мамите на по-големите дечица. Сополите задължително ли съпътстват ходенето на ясла и зимния сезон или са си индикация за проблем? Вече се чувствам не наред - според педиатри, приятелки и т.н.т то си било нормално за зима и ясла. Просто ще свикна и аз или...
И сега има много здрави деца. На колежка детето за две години в яслата боледува 2 (два) пъти. Дай Боже все така да е, а и повече да са като нея  :)
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #83 -: Декември 05, 2010, 10:12:00 am »
cambozzola, ти си специален случай, с теб не можем да се сравняваме :wink:
Ще ми се да знаех рецептата ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #84 -: Декември 05, 2010, 10:31:52 am »
Мидж, сополите никога не са били и не са нормално състояние
това е пълен абсурд
за да има секрет има нещо да го причинява и въобще няма кой да ме убеди, че има ясленски или градински феномен
как пък моето дете нямаше веднъж до 2 години просто сопол, а след това пусне ли сопол прави спазъм
точно от такива майки, дето подкашлянето и сопола не са нищо страда Стефания
за тяхните деца може да са нищо, те да имат имунитет да се преборят с вируса, но Стефания е разбита от АБ, КС и вентолини, има алергична предекспозиция и всеки един нехаен сополанко й докарва спазъм
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #85 -: Декември 05, 2010, 11:44:20 am »
Ох, Mini колко си права, обаче не можем да променим глупостта човешка.
Моето дете също ако не ходи на детско заведение, ще има супер имунитет, въпроса е че хич го няма когато е в група с болни деца. То и кой ли ще го има, интересно ...
Толкова съм бясна на обществото за лекомислието с което живеят, че се чудя как може да съм толкова сбъркана. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #86 -: Декември 05, 2010, 11:50:06 am »
Мини, и ние сме от тази група за съжаление - сопол = ларингоспазъм, кашлица или друго. Ми ще сменям доктори докато някой ме вземе на сериозно, че вече просто нямам сили...

Всички да се оправят бързо!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #87 -: Декември 05, 2010, 11:57:28 am »
ами това е, мислят ме мен за лудата
все по-често чувам- и кво като я захранва бавно и внимателно, като от толкова храни я пази, пак ти прави спазми  :( стига си лишавала детето, ще расте по-здраво със всичко
едва ли не излиза, че точно защото се стремя към този вид отглеждане й вредя
Преславка е друга бира- тя пуска сополи, вдига никаква Т за 2-3-4 дена и е шест
но никога не го е правила, ако кака й не е болна, което за мен означава, че Стефания ги носи и Преславка и тя поема
аз например като са ми болни децата ги извеждам на разходка, но не ги събирам с други, "мерим" улиците колкото да дишат чист въздух
обаче масово около мен- е кво да го направя като кашля, аз трябва да ходя на работа
аз сигурно не трябва да ходя и мога всеки ден да вземам болничен  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #88 -: Декември 05, 2010, 12:30:12 pm »
Според мен "нормални" сополи няма. Когато тръгне на градина или ясла има период на често боледуване, след това нещата придобиват нормален вид. В градината миналата седмица имахме 4 дечица с повръщане в групата и сигурно 7-8 с една хубава дълбока кашлица. Моника си държи фронта, аз нещо подкашлям и се опитвам да го пресека навреме.
Когато си я прибрах в петък, всичко бухаше а тя беше здрава, но драми от това никога не съм правила, докато веднъж ми я върнаха, защото била с червено гърло и като тръгнахме идващите майки ме гледаха ужасно злобно. Все едно съм я завела едва ли не с шарка. Поне на 5 трябваше да обясня, че и е червено гърлото, тоест "дъгичките"  8O
и аз няма как да и светкам с фенерче всяка сутрин та да го знам. Прегледа при педиатърка наложи само приема на инфлуцит и лекарката докато и пишеше бележката роптаеше, защото при този наплив на болни деца и минимум по 20 в чакалнята, те и пращат дете с розови дъгички. Та с бележката на другия ден си бяхме на градина. Всеки си е прав за себе си. Майки на които децата им боледуват често бяха готови да ме линчуват и за розовите дъгички, а техните ги водят бухащи и сополиви, щото то вече си е хронично било и 3 дена ходят 5 не ходят. Та така и тази тема като всички останали, всеки си гледа неговото дупе и неговите интереси и всеки е прав за себе си. И периода с боледуването, както и със зъбите и с рева и стръшкането е преходен, трябва търпение доколкото е възможно.
Mini и на нас ни цапнаха диагноза АД заради три лишейчета по лицето. Не съм се връзвала особено. С балсама на доктор Тайс за който разбрах от вас тук(не помня точно от кого) изчистихме този АД.  :x
Търпение и здрави нерви му е майката...
Вчера бяхме на гости на наши близки хора. Бабата на момичето е с рак на панкреаса.  Лекарите и дават седмица две. Не мога да се свестя още. Бабата си е баба, но добреди месец тичаше и гледаше внуче. Сърцето ми се къса..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #89 -: Декември 05, 2010, 15:18:29 pm »
Ами Лиде, аз не ходя да надничам по гърлата на децата, за да зная имат ли порозовели дъгички, или нямат
въпрос на светоусещане
аз ти говоря за тлъст, зелен, мазен сопол, който влиза в устата на детето
или дете, което толкова кашля, че не може да изкачи 10 стълби до групата
какво правят такива деца при още 30 и защо изобщо се допускат там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.
« Отговор #90 -: Декември 05, 2010, 15:25:53 pm »
Писах, писах и изтрих за да не засегна някой.
Ясно е, че ще го израстат този период. Но защо си усложняваме, още повече трудният живот. Често като си говорим с майки на децата, които ходят на ясли/градини, казват как се ядосват на такива родители, които пускат кашлящи и сополиви деца. И същите тези яростните и негодуващите си пускат децата, не лекувани с бактерии в носа и гърлото, само защото нямали симптоми и температура. От тук ви става ясно, че всичко е кръговрат. Едно да има в групата и е безсимптомно /а много добре знаем, че не е/ всички прихващат и така докато не си мине всеки по реда от групата с АБ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #91 -: Декември 05, 2010, 18:09:58 pm »
Ами Лиде, аз не ходя да надничам по гърлата на децата, за да зная имат ли порозовели дъгички, или нямат
въпрос на светоусещане
аз ти говоря за тлъст, зелен, мазен сопол, който влиза в устата на детето
или дете, което толкова кашля, че не може да изкачи 10 стълби до групата
какво правят такива деца при още 30 и защо изобщо се допускат там

Точно това се опитах да кажа и аз. Че не мога да и надничам всяка сутрин в гърлото, дали е с розови дъгички, а хората който тогава едва не ме набиха си водят децата с бележка за хронична кашлица и хроничен сопол. Не че ми пука особено, защото Моника вече преболедува и да чукна на дърво държим фронта, но така сякаш те се въртят в затворен кръг. И какви са тия хронични сополи и хронични ларингити и т.н. Извинявам се, но една такава хронична работа си е недоизлекувана инфекция.. а те в случая заблуждават и вредят на себе си и децата си.
В градината казват, че всички са с бележки и персонала няма какво да направи...и го вярвам, в предвид розовите дъгички заради които ни върнаха.. А да ви кажа как се взима бележка за болно дете. В чакалнята са 20 деца. Лекарката едва смогва да прегледа всички. Излиза сестрата и пита, на кой мога да помогна само аз. И хората с бухащи и сополиви деца си получават бележката. На следващия ден децата и пристигат на градина с хроничния сопол и кашлица... И така Мини след дълго боледуване, като си пусне детенцето здраво, след 3 дни е болно. Само че, Мини си я държи в къщи и гледа детето да е добре и да е здраво. А Пена чупи стойки и ми обяснява колко и е хроничен сопола, сякаш аз падам от марс, а е достатъчно в правото си да роптае, че аз не съм и видяла дъгичките и са ме върнали днес с детето  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0