0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #40 -: Декември 01, 2010, 19:41:24 pm »
за кремчетата- искам да споделя, че наскоро купих на А-дерма един регенериращ, с който да мажа екземата на Стефания, верно много бързо възстановява епитела
аз самата имах едни твърди образувания по лактите, като големи пъпки, като се притесня или изнервя страшно много ме сърбяха, а те самите стояха груби и побелели, намазах се две вечери с Адерма и вече почти изчезна това
Зная, че продуктите на Адерма са едни от най-добрите, предлагани у нас
за Клоран също само добри отзиви съм чувала, ползвах тяхно кремче м.г от което не видях очаквания ефект
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #41 -: Декември 02, 2010, 16:10:29 pm »
Ох..и аз не мога да се включа цяла седмица... Яслената одисея явно навсякъде е еднаква. В понеделник си я взех с температура /според лелките 37,2/, като се прибрахме в нас нямаше и повече не е вдигала, но кашлица и хрема...Та до петък ще си я гледам вкъщи.
Мидж, и нашият най-голям рекорд беше мисля 3 седмици непрекъснато ходене на ясла. Но това беше октомври, от тогава 3 дни на ясла, една седмица вкъщи...Само го мъчим детето. Ама като ми трябва пустата му точка за градината имам ли избор?! Вече и на работа не смея да кажа, че отново сме болни :( Вече обмислям варианта да напусна и да си търся нещо на половин ден, или да работа от къщи, и аз незнам.
Здраве на всички!
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #42 -: Декември 02, 2010, 16:53:37 pm »
midge, понеже ви знам одисеята да кажа, че при нас педиатър-пулмолог още около годинката ни посъветва до 3 години никаква ясла. При нас пък в групата, в неделя има диагностицирано дете с морбили та сега сме в "шок и ужас" дет се вика да видим какво ще се случи.
Здрави деца пожелавам и здрави родители!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #43 -: Декември 02, 2010, 17:13:21 pm »
Ох, Марито, и след 3 години пак си е драма с това ходене на детска градина. На Александра личният й рекорд е 3 дни, повече не се е задържала здрава. Пак е с бронхит, удари я и в ставите. Ще пие пак АБ. Педиатърката ми предложи да ми дава бележки за отсъствията, докато се позакрепи. Ще видим как ще я караме.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #44 -: Декември 02, 2010, 18:16:47 pm »
midge, понеже ви знам одисеята да кажа, че при нас педиатър-пулмолог още около годинката ни посъветва до 3 години никаква ясла. При нас пък в групата, в неделя има диагностицирано дете с морбили та сега сме в "шок и ужас" дет се вика да видим какво ще се случи.
Здрави деца пожелавам и здрави родители!
Нали уж не пускали деца, които не са ваксинирани на ясла? После ме питат защо не пускам баткото на ясла. Ами точно за това!! Съвсем скоро преди 3,4 седмици бяхме излезли навън и отстрани на блока има люлки и малка площадка. Слизам аз с количката и малкия, а баща ми беше слязъл преди мен с баткото. Отивам при тях и баща ми се дърпа настрани. Имало някакво болно дете. Майка му казала да стои далеч от другите деца, че бил болен. Аз с цялото си нахалство я попитах от какво са болни. Тя се обърна и гордо заяви: "Варицела!"  8O Ами ако има бебета за ваксина, какво правим? Тези хора не са ли чували за карантина? То аз затова като изляза и се пазя най-вече от по-големите деца по градинките, защото обикновено като не са на ясла или градина са в градинката болни... И нещо друго пак по този въпрос. Имам приятелка, на която детето е колкото нашия батко, а мъжът и е JP. Тя работи с мъжа си и няколко пъти ми е споменавала, че няма да дава малкия на ясла, защото имунната система е слаба до 3, 4 годинки и ще си го гледат бабите в къщи.. Та чичо д-р така казва.
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 18:18:44 pm от Tutto_bene »
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #45 -: Декември 02, 2010, 20:13:23 pm »
sia, драма е, знам, сърцето ми е свито всеки ден как ще се прибере от градина. Да чукам на дърво.....не смея да се похваля. Обаче колкото и да отричат връзката с ранно боледуване, късно боледуване, дано има такава. Стилияна ми боледуваше доста до към 2-те години. Дано се е закрепила вече!
Туто, тя ходи на градина, не на ясла. Не съм я пускала на такава. Абе лошото е, че има майки (включително и аз познавам лично такива), според които няма лошо да се събират здрави с болни деца. Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 20:15:26 pm от Марито »
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #46 -: Декември 02, 2010, 21:04:42 pm »
Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
лошото е, че и докторите така смятат  :( Моята драма в момента е, че детето е почти постоянно със секрет в носа, но според педиатър, УНГ и назален секрет няма нищо. Е последно аз съм за лечение според тях.
Марито, за съжаление няма как аз да си остана в къщи. Варианта е бавачка, но пък ми се ще да изчакам прословутите 3 месеца адаптация и тогава да търся такава.
nunu, напълно те разбирам  :bighug:

Здраве на всички и бързо оздравяване на болните!
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #47 -: Декември 02, 2010, 21:08:27 pm »
туто, някога идваше чичо доктор и слагаше бележка "карантина" на вратата на болните от варицела и 10-11 дена никакво излизане. Аз съм я изкарала точно като дете. Иначе на сина му сложиха ваксина срещу разните шарки, включително и варицела, точно на годинка.

И ние от другия месец сме на ясла. Да видим точно какво ще се случи! Баща му го тренира за бяла мечка, дано да има файда!  :lol:

Всички болни деца да оздравяват! Тук е -6, така че всички вируси са изтрепани.  :wink:
« Последна редакция: Декември 02, 2010, 21:10:17 pm от blue_sky »

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #48 -: Декември 02, 2010, 21:15:38 pm »
Блу, все ще има ефект, поне според мен. И Деси я тренирах за бяла мечка, никога не съм й обула чорапогащник под панталон. Не че не боледува, боледува, но рядко и ги бори за 3 дни вирусите. За почти 3м. ходене на ДГ, миналата седмица стоя два дни в къщи, защото кашляше, до неделя беше пушка и пак е на градина.
За Елена не мога да кажа, защото си се гледаме в къщи, ще видим като тръгне как ще е, но за сега ще се гледаме.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #49 -: Декември 02, 2010, 21:21:40 pm »
sia, драма е, знам, сърцето ми е свито всеки ден как ще се прибере от градина. Да чукам на дърво.....не смея да се похваля. Обаче колкото и да отричат връзката с ранно боледуване, късно боледуване, дано има такава. Стилияна ми боледуваше доста до към 2-те години. Дано се е закрепила вече!
Туто, тя ходи на градина, не на ясла. Не съм я пускала на такава. Абе лошото е, че има майки (включително и аз познавам лично такива), според които няма лошо да се събират здрави с болни деца. Факт е, че имам познати в различни държави, които също казват, че сополи и кашлица не  е болест стига да няма температура.....
И аз познавам такива, но си мисля, че е опасно да водиш болно дете с шарка между други деца, особено за по-малките, на които им предстои ваксина, защото тогава може да стане непоправимото..
 Аз Криси като кихне и му пипам веднага носа да проверя дали не тече вече..А мъжът ми като ме види, че пиша нещо на компа ме бъзика: "Пак ли четеш за болестите? Има ли болести?" :lol:. Иначе като се разболяха и двамата с температура и малкия ми повръща и се подриска /беше на 5 месеца и малко/ се беше шашардисал. Аз няма как да опазя малкия от баткото. Когато се разболя първия път малкия, баткото си беше напълнил устата с вода и се изплю върху него, а вече имаше яки сополи. Просто нямаше как да реагирам толкова бързо,пък и не очаквах да направи точно това..
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #50 -: Декември 02, 2010, 22:23:06 pm »
Мини, явно на адашчетата белите дробове са им слабото място  :?. Стефан е с хрипове и 10 дена след Аугментина, сега го черпя със Зинат.
Днес ново двайсет, в 10.30 ми звъннаха от градината, че Ели плаче и казва, че я боли ухото. Баща и отърча да я прибере и да я води при личната и сега капем капки в ушите. А на мен ми иде да се хвърля от някъде, не за друго ами защото не мога да се клонирам и да огрея навсякъде.

Бързо оздравяване на всички болни дечица!  :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #51 -: Декември 02, 2010, 22:46:40 pm »
Стеф, аз пък си мисля, че просто имаш късмет Деса да ти е много здрава, защото така като чета почти няма дете с имунитет като нейния
дай Боже на всеки такова дете
Гери, аз за сега удържам без АБ, но ако и утре личната каже че има хрипове ще се черпим и ние /иначе тя изписа Сумамед, но предвид самия антибиотик и това, че няма Т реших да го пропуснем/
Бързо оздравяване на болните
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #52 -: Декември 03, 2010, 10:43:28 am »
За белите мечки и аз да кажа, че Вероника не си спомням да съм и слагала чорапогащник под панталончето. Зимата в София, при минусови температури, съм ги извеждала почти всеки ден с Никола. Не навличам с 5 ката дрехи, шапки, шалове и прочие.
Аз, с брат ми, също съм била отгледана така. За яслата няма нищо да казвам, да не урочасам положението, че всеки път като кажа, че е здрава, става нещо. От септември пак ходи, до момента имаме само един престой в къщи (чук чук чук).

Доста извън темата - кърмещи мами, кога ви се е възстановил цикълът? След първото раждане, на 11 месец, месец преди да спра да кърмя вече имах гости. С Ники...още чакам почукане, взех да се притеснявам вече, кърмя от дъжд на вятър нощно време.
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #53 -: Декември 03, 2010, 11:26:21 am »
Мен от сега ме гледат учудено, като видят,че Виктор е без чорапогащник под панталона. А температурите при нас още не са падали под 10 градуса. Ако от сега го навличам така, какво ли трябва да му обличам при 0 или -5!?
И във връзка с градусите имам питанка: принципно до колко градуса навън можем да не пропускаме разходка? Тук всички ме гледат учудено, като завявам, че не мисля да пропускам ден, дори и в дълбоката зима. Пресен пример от вчера е една позната мама, която много категорично ме убеждаваше, че под 15 градуса навън децата не трябвало да се изкарват, защото "още не им била развита добре дихателната система".  8O
Верно, че всичко си е до дете, но все пак ориентировъчно, при какво време не сте изкарвали децата си навън?

Наближава Коледа! Нека всички дечица да са здрави за този прекрасен празник!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #54 -: Декември 03, 2010, 13:06:36 pm »
Изкарвам Симеон да играе над 1 час до -10. При -15 или -20 и т.н. стоим само по 20 минути на пързалката. Чорапогащник не слагам, но понеже при нас условията са различни, обличам над анцуга грейка или както там се казва зимното облекло :)
Като беше съвсем малко бебе, изкарвах ако не е под 0 градуса и не духа прекалено силно.
И тук при кашлица и сополи не връщат. Обаждат се само ако детето има над 37,4 или видимо не се чувства добре.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #55 -: Декември 03, 2010, 13:22:17 pm »
Ох, като ви чета, с тези болести е голям ужас...
По този повод искам да попитам - има ли някаква тема за каляване ? Кога се започва и т.н.

Като бяхме малки се преместихме да живеем в Москва. Със сестра ми започнахме здраво да боледуваме зимата и баща ми реши проблема - всяка сутрин ни поливаше със студена вода. Беше ужасно, но помогна...Бях на 5-6 години.
Ей такива някакви схеми ме интересуват, от кога, как...
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #56 -: Декември 03, 2010, 13:42:48 pm »
Като бяхме малки се преместихме да живеем в Москва. Със сестра ми започнахме здраво да боледуваме зимата и баща ми реши проблема - всяка сутрин ни поливаше със студена вода. Беше ужасно, но помогна...Бях на 5-6 години.
Ей такива някакви схеми ме интересуват, от кога, как...
Извинявай, ама това за мен не е схема, а издевателство...
*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #57 -: Декември 03, 2010, 13:45:58 pm »
а това със студената вода не знам, нямам кураж да го практикувам :lol: :lol:
но Деси от малка се къпе с хладка вода, самата тя не иска много топличка.
Но мини е права, всичко си е до дете, не може зиморничаво детенце да се облича леко и то да трепери, затова трябва да се следи детето и да се водим по него.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #58 -: Декември 03, 2010, 14:03:02 pm »
По този повод искам да попитам - има ли някаква тема за каляване ? Кога се започва и т.н.

има, разбира се. мисля, че във всяка книга за отглеждане на бебета може да се намери такава. а и педиатърът със сигурност ще ти даде схема, даже би трябвало да ти я препоръча и без поискване.

каляването на малките бебета започва с извеждането на чист въздух, с привикването към леко (но достатъчно адекватно) облекло, масажите и гимнастиката на голото бебе, правилното хранене и т.н.

варварски методи като обливане със студена вода не бих практикувала.

независимо от това, всички деца боледуват и преминават през период на по-усилено боледуване, когато попаднат от изолираната семейна среда в среда на много деца и тесен контакт. това не е възможно да се избегне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Вятърко листи в гората пилей... седмицата 29.11-5.12.2010
« Отговор #59 -: Декември 03, 2010, 14:17:38 pm »
Алекс за две години е имал 2 пъти хрема, която се изразява в течащ нос, 2-3 пъти е имал лека температура при зъбоникнене и нищо друго. В началото като го взехме от болницата бях много притеснена за болестите, педиатърът ми каза, че на недоносените дробчетата са слабото им място и при най малкото, те ще боледуват. Слава богу оказа се точно обратното.
Но аз още от самото начало,  започнах да го изкарвам навън, без да спирам през зимата. Вероятно масажите и рехабилитацийте, които са му правени до 1 год и 3 месеца, са си оказали влияние. Той никога не е навличан, даже и зимата е по леко облечен и все ми правят забележка, че го държа гол, а то самото дете не може иначе. За предната зима е имал точно един ватиран панталон и една ватирана блуза, останалите му дрехи са се леки. Също така нищо топло не иска. Манджите се чакат да изстинат за да ги яде, иначе няма начин да ги набутам. А сокове или мляко  директно от хладилника, дори и зимата. А подгряла - а хвърлила.
Дано и Вяра бъде така, макар че не си права много илюзии.