0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4540 -: Септември 19, 2007, 21:18:38 pm »
може ли на мен някой да ми каже как мога да си покажа графиката?Само да добавя че имам проблем с овулацията=поне така ми каза на мен доктор.и друг проблем имам-нямам цикал а теста кйто си правих излезе отрицателен.кажете си мнението моля...малко съм отчаяна-всъщост маи много съм отчаяна... :(
Благодаря Ви предварително...
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4541 -: Септември 19, 2007, 21:20:37 pm »
Отиваш в форум-опити за забременяване-под форум покажи си графиката-четеш и действаш
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4542 -: Септември 19, 2007, 21:26:28 pm »
mpia благодаря мисля че вече е готово.сега ми остават другите"проблеми".и благодаря още веднъж....:)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4543 -: Септември 19, 2007, 22:26:49 pm »
За да могат други потребители да разглеждат графиките ти, влез в ову календара>отляво -моят профил> "Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: 
Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители: 

Ако искате графиките ви да бъдат видими от хората, които проявяват интерес към тях изберете това поле, в противен случай оставете полето неизбрано.

Уверете се, че всички полета са правилно попълнени и натиснете бутона!"
Това е. Успех
Това е начинът да може графиката ти да ти излиза като подпис и останалите потребители да я виждат. Успех.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4544 -: Септември 19, 2007, 22:29:39 pm »
Денис ,мила би ли видяла отново графиката ми ,днес защо така падна бт.,дано утре се нормализира :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4545 -: Септември 20, 2007, 07:24:23 am »
може ли на мен някой да ми каже как мога да си покажа графиката?Само да добавя че имам проблем с овулацията=поне така ми каза на мен доктор.и друг проблем имам-нямам цикал а теста кйто си правих излезе отрицателен.кажете си мнението моля...малко съм отчаяна-всъщост маи много съм отчаяна... :(
Благодаря Ви предварително...
Ако този лекар е казал това и не е направил нищо по въпроса или поне не те е посъветвал ти да направиш, просто го смени.
При това положение според мен е най-добре да се обърнеш към клиника по стерилитет / не заради името, а защото там лекарите са добри/
Успех от мен...и мери БТ- тя би показала дали има проблем с О.
Прави и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4546 -: Септември 20, 2007, 07:30:34 am »
Денис ,мила би ли видяла отново графиката ми ,днес защо така падна бт.,дано утре се нормализира :ask:
Спокойно- не е страшно :D, може би сега е вторият пик на естрадиола и тъй като според мен БТ е малко ниска/може прогестерона да е по-малко/ и затова този спад на БТ е по-силно изразен.
ПП.Пика на Прогестерона и вторият пик на естрадиола са по едно и също време и ако прогестерона е по-малко - Бт може да е по-ниска/тя зависи от прогестерона, т.е той я покачва/
Дано утре да е пак висока :D

ПП.Провери за всеки случай термометъра

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4547 -: Септември 20, 2007, 09:03:29 am »
Благодаря ти Денис ,наистина днес бт се вдигна .Но направих един опит да си проверя термометъра (ползвам електронен ).Меря с живачен бт е 37,меря с електронния бт е 36.8.На кой да вярвам .Знам че по принцип този който показва повече ,но кажете и вие права ли съм или.... :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4548 -: Септември 20, 2007, 13:54:59 pm »
На живачният.
Опитай да държиш дигиталният 3-4 мин след сигнала и пак сравни с живачен /това ако искаш да продължиш мериш с дигитален/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4549 -: Септември 20, 2007, 14:36:40 pm »
Момичета ,
възможно ли сериозната разлика в температурата да се дължи на лош сън, кошмар или въобще на някакъв сън свързан с вълнение.
Събуждам се в 7.00 меря БТ и оставам в леглото до към 8.00, понякога в 8.00 меря отново, обикновенно няма разлика.Понякога имам кратки сънища между 7.00 и 8.00,но все забравях да премеря след това. От тази седмица меря и с живачен термометър, заради ниските и високи стойности в началото на цикъла. От Понеделник съм сама в офиса  :oops:и имам възможност да меря БТ по няколко пъти, разликата в БТ днес например е само 0,05 повече от сутринта 8O, вчера беше 0,1... Много ми е странно защо през деня температурата не е изразително по-висока...

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4550 -: Септември 20, 2007, 17:21:47 pm »
Аз знам че за да ти е реално измерена бт трябва да имаш най малко 4 часа непрекъснат сън.Бт значи температурата на човек измерена в пълен покой,затова бт през деня е различна от измерената веднага при събуждане,която пък се мери всеки ден по едно исъщо време.Но не зная бт през деня по висока ,или по ниска трябва да е,предполагам сигурно по ниска. :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4551 -: Септември 21, 2007, 06:33:58 am »
Аз знам че за да ти е реално измерена бт трябва да имаш най малко 4 часа непрекъснат сън.Бт значи температурата на човек измерена в пълен покой,затова бт през деня е различна от измерената веднага при събуждане,която пък се мери всеки ден по едно исъщо време.Но не зная бт през деня по висока ,или по ниска трябва да е,предполагам сигурно по ниска. :ask:
Подкрепям казаното.
БТ през деня е по-висока /защото се движим, вълнуваме, ядем и т.н.../

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4552 -: Септември 21, 2007, 09:33:19 am »
Термометрите ми неструват, електронният ми е от 2-3 г. Живачният си го купих преди 4-5 дни :(  Снощи взех елктронен от майка ми и денс в 7.00 - 36.9 в 7.45 - 37.05 а в момента е 37.4 :wink:
Майка ми остава без термометър за неограничен период от време. :twisted:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4553 -: Септември 21, 2007, 09:44:48 am »
От Понеделник съм сама в офиса  :oops:и имам възможност да меря БТ по няколко пъти, разликата в БТ днес например е само 0,05 повече от сутринта 8O, вчера беше 0,1... Много ми е странно защо през деня температурата не е изразително по-висока...
Няма смисъл да си мериш температурата през деня. Тя постоянно се променя, в зависимост  от много фактори, това само ще те обърка. Затова и хората са обяснили как точно се мери, след сън, по едно и също време, без движения. За да си наясно как се движи в сравнение с предишния ден.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4554 -: Септември 21, 2007, 09:52:48 am »
Знам, но се усъмних в термометрите, сега вече ще я меря само сутрин.
Не беше възможно да поддържам една и съща /почти/ БТ :D

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4555 -: Септември 21, 2007, 10:10:44 am »
И аз онзи ден си го смених. Бях с дигитален, но нещо ми се сториха доста съмнителни температурите, които меря с него. Купих си живачен и ги сравних. Оказа се че дигиталния мери с 0.3 градуса по-малко. Сега съм с живачния, обаче малко ме е страх да не го счупя  :?, че сутрин съм доста сънлива.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4556 -: Септември 21, 2007, 10:52:35 am »
О, и аз в началото се страхувах. Даже сънувах, че съм го счупила  8O Сега повече ме притеснява мъжа да не ме ритне нещо  :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4557 -: Септември 21, 2007, 12:39:12 pm »
О, и аз в началото се страхувах. Даже сънувах, че съм го счупила  8O Сега повече ме притеснява мъжа да не ме ритне нещо  :wink:
Аз затова се обръщам с лице към него, за да е в безопасност термометъра  :lol:
И редовно сънувам, докато придремвам по време на меренето, колко точно ми е температурата. Луда работа, ей  :balk_56:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4558 -: Септември 21, 2007, 19:48:11 pm »
О, и аз в началото се страхувах. Даже сънувах, че съм го счупила  8O Сега повече ме притеснява мъжа да не ме ритне нещо  :wink:
Аз затова се обръщам с лице към него, за да е в безопасност термометъра  :lol:
И редовно сънувам, докато придремвам по време на меренето, колко точно ми е температурата. Луда работа, ей  :balk_56:
:lol: :lol: Това все едно аз съм го писала  :lol: :lol:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4559 -: Септември 25, 2007, 14:29:41 pm »
Денис, би ли ми погледнала графиката? Според теб имам ли някакъв дефект на лутеалната фаза?