0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4500 -: Септември 10, 2007, 06:34:39 am »
Денис,здравей и от мен.Отдавна не съм те тормозила, а и последните пъти не ми отговори, но нищо, вече съм в нов цикъл и се претеснявам от ниските температури.Според твоя опит нормални ли са или е възможен проблем.И ако можеш да ми кажеш миналия цикъл ми беше ановулаторен, но 29 дена.Да очаквам ли ОВУ като при цикъл 25-27 дена.Много благодаря предварително.
Извинявай не е нарочно- или съм го пропуснала без да искам или някой ти е отговорил така както мисля и аз.
Ще се постарая да не пропускам питане /а ако случайно го направя, моле те попитай пак/
О. никой не може да ти каже кога ще бъде.Може МЦ да е 25, но може да е и 29 дни.
Добре е да правиш тестове за О.
За ниските стойности - не е много нормално.Провери за всеки случай термометъра си.
И е добре да се консултираш с лекар, по принцип при теб има проблем с О. /ановулаторни цикли, повече от 1 фоликул и т.н/ В това положение няма смисъл да чакаш /я има О -я няма, а и като я има дали яйцеклеттата ще е годна, дали пък ЛФ ще е нормална и т.н/. Трябва лекар да помогне

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4501 -: Септември 10, 2007, 06:37:48 am »
Денис погледни и моята графика ако обичаш
До тук графиката ти е добре.
Мери анално - по-точно е и прави тестове за О.
Пий фолиева к-на

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4502 -: Септември 10, 2007, 10:31:59 am »
Денис,би ли видяла и моята графика.Благодаря ти . :bighug: :balk_144:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4503 -: Септември 10, 2007, 13:10:10 pm »
Благодаря Денис
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4504 -: Септември 10, 2007, 20:15:42 pm »
Денис много ти благодаря.Днес бях на преглед и  на 12 ти  ден имам само един фоликул отляво 21/17 мм и лигавица 4 мм.Май пак нямам никакъв шанс.Но всичко друго е наред, в смисъл, че няма индикации за проблем във връзка с тези ниски температури
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4505 -: Септември 11, 2007, 07:41:56 am »
Денис много ти благодаря.Днес бях на преглед и  на 12 ти  ден имам само един фоликул отляво 21/17 мм и лигавица 4 мм.Май пак нямам никакъв шанс.Но всичко друго е наред, в смисъл, че няма индикации за проблем във връзка с тези ниски температури
Това е добре, лигавицата е тъничка, но ако има по-късна О. може да нарасне още.
Аз съм оптимист /може лекарката да не я е измерила точно, може фоликула да се пукне при по-голям размер и т.н...След 2-3 дена почвай с коремните преси и дано да се пукне този фоликул.
Стискам палци :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4506 -: Септември 11, 2007, 07:43:43 am »
Денис,би ли...........
До тук графиката ти е добре- не показва да е имало О. Тя или е тези дни /днес/ или предстои
Направи тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4507 -: Септември 11, 2007, 10:51:37 am »
Денис много ти благодаря.Днес бях на преглед и  на 12 ти  ден имам само един фоликул отляво 21/17 мм и лигавица 4 мм.Май пак нямам никакъв шанс.Но всичко друго е наред, в смисъл, че няма индикации за проблем във връзка с тези ниски температури
Това е добре, лигавицата е тъничка, но ако има по-късна О. може да нарасне още.
Аз съм оптимист /може лекарката да не я е измерила точно, може фоликула да се пукне при по-голям размер и т.н...След 2-3 дена почвай с коремните преси и дано да се пукне този фоликул.
Стискам палци :D
Аз  да попитам,4е нешто не разбирам,за какви коремни преси става на въпрос? 8O
Някой ште ме светне ли? :oops:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4508 -: Септември 11, 2007, 11:03:09 am »
Денис колко дълго може да се пие фолиева киселина. В началото на годината я пих 3 месеца и като видях че бебето не става спрях.
На 9 ден от менструацията имах отделени много фоликули даже ми казаха че са повече отколкото  за 9 ден.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4509 -: Септември 11, 2007, 12:20:20 pm »
Денис, благодаря ти .Ей много ме окуражи да знаеш.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4510 -: Септември 11, 2007, 12:29:07 pm »
Денис,имам предложение!Защо не отвориш частен виртуален кабинет?Като гледам колко работа отмяташ,няма да има нужда да работиш друго.8 часов работен ден ще си го имаш от раз. :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4511 -: Септември 11, 2007, 20:24:51 pm »
Денис колко дълго може да се пие фолиева киселина. В началото на годината я пих 3 месеца и като видях че бебето не става спрях.
Преди време зададох подобен въпрос на Мели и тя ми отговори, че може да се пие и цял живот. Това е вит. В9 (или беше В6  :?)- абе едно от двете, но може да се пие дълго време. Аз лично я пия около 6 месеца вече.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4512 -: Септември 11, 2007, 20:48:15 pm »
Дори е препоръчително за всички жени в репродуктивна възраст да вземат като добавка фолиева киселина по 400 мг. дневно,защото не всички бременности са планирани.В никакъв случай не може да ти навреди.Пий си я редовно.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4513 -: Септември 11, 2007, 20:50:48 pm »
Това по колко таблетки дневно са?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4514 -: Септември 11, 2007, 22:05:26 pm »
Мисля че се пие по една таблетка на ден.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4515 -: Септември 11, 2007, 22:06:27 pm »
Благодаря Роси! :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4516 -: Септември 11, 2007, 22:11:52 pm »
В повечето случаи Фолиевата киселина се продава на таблетки от 400 мг.В такъв случай вземаш по една.А ако пиеш някакви витамини,обикновено съдържанието на фол.киселина в тях е от 200 мг.Тогава трябва да вземаш допълнително само фолиева киселина. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4517 -: Септември 12, 2007, 06:27:12 am »
Денис много ти благодаря.Днес бях на преглед и  на 12 ти  ден имам само един фоликул отляво 21/17 мм и лигавица 4 мм.Май пак нямам никакъв шанс.Но всичко друго е наред, в смисъл, че няма индикации за проблем във връзка с тези ниски температури
Това е добре, лигавицата е тъничка, но ако има по-късна О. може да нарасне още.
Аз съм оптимист /може лекарката да не я е измерила точно, може фоликула да се пукне при по-голям размер и т.н...След 2-3 дена почвай с коремните преси и дано да се пукне този фоликул.
Стискам палци :D
Аз  да попитам,4е нешто не разбирам,за какви коремни преси става на въпрос? 8O
Някой ште ме светне ли? :oops:
За най-обикновенни мъжки

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4518 -: Септември 12, 2007, 19:54:11 pm »
Денис, здравей отново. Аз вече ходих на преглед при д-р Владимиров в понеделник (13-ти ден от МЦ) и, гледайки ме на ултразвук, видя фоликул на л.я.-20 мм; на д.я.-4 мм и лигавица - 10 мм. Днес отново ходих (15-ти ден) и на л.я. фоликулът отново беше 20 мм. Снощи правих ову тест и бепше отрицателен. Днес двете чертички са еднакво наситени и го смятам за положителен (ако бъркам ме поправи, моля те). Та как да тълкувам нещата? Док искаше да изследвам ЛХ и Прогестерон днес, но понеже сме с доста лоши показатели на спермограмата, правена вчера, док каза, че няма смисъл. И да имало някакъв проблем при мен, при стимулацията щял да се реши.. Какво да мисля за този фоликул?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4519 -: Септември 13, 2007, 06:35:22 am »
Денис, здравей отново. Аз вече ходих на преглед при д-р Владимиров в понеделник (13-ти .............
Незнам мила - или ще се пукне фоликула или няма/ще претърпи обратно развитие или може да стане ЛУФ и пак да претърпи обратно развитие/.
Теста паказва, че има ЛХ, но колко е и дали ще е достатъчен да се пукне фоликула - не се знае.
Има няколко възможни варианта, които се свеждат до 2 отговора-ще има или няма да има О. - какво ще стане никой не знае.
Това може да се разбере само с изследвания и УЗ.
Дано да стане чудото.

ПП.Ако искаш мери БТ- ще се опитам по нея да разбера какво става - но знаеш, че не е 100% сигурно.
Стискам палци все пак да има О. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум