0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4520 -: Септември 13, 2007, 09:52:14 am »
Благодаря ти, Денис. Продължавам да меря и да правя тестове пък ще видим.. Ще разчитам и на теб, както може би се досещаш  :wink: и след няколко дни пак ще те тормозя  :) Хубав ден от мен.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4521 -: Септември 13, 2007, 20:01:38 pm »
Денис,това ли било???.....Аз си помислих да не би коремните преси(но в буквален смисъл) да спомагат,ако имашпроблем с пукането на фоликулите.Не ми е и минало през ума,4е става въпрос за другите преси.
Извинявам се за тъпизма :oops: :D
Денис,ако имаш време би ли коментирала графиката ми до момента,имало ли е ову и дали правилно съм отбелязала датата.
Благодаря ти предварително :thankyousign:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4522 -: Септември 13, 2007, 22:15:02 pm »
Денис, здравей и от мен отново.Моля за твоето мнение.Да ти припомня на 12-ти ден, един фоликул от ляво 17/21 мм, лигавица 4 мм.Вчера 14-ти ден фоликул 27/31 мм????? , лигавица 8 мм.Според лекарката няма страшно от киста или каквото и да е било.Погледни ми БТ, почти не мърда.Май това нещо няма да се спука.Утре пак съм на преглед.Въпрос????Даже и да се спука, може ли да има годна яйцеклетка при такива размери.Освен това имам много обилна , разтеглива ЦС.Нищо не ме боли и не усещам нищо.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4523 -: Септември 14, 2007, 06:16:40 am »
Благодаря ти, Денис. Продължавам да меря и да правя тестове пък ще видим.. Ще разчитам и на теб, както може би се досещаш  :wink: и след няколко дни пак ще те тормозя  :) Хубав ден от мен.
Ще помагам с удоволствие  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4524 -: Септември 14, 2007, 06:24:59 am »
Денис, здравей и от мен отново....
Графиката ти е добре - не показва да има проблем - тя и точно такава трябва да е преди О.
Ще се спука фоликула, спокойно - прави коремни  :D поне 100 на ден.
Ако се спука яйцеклетката ще е  годна- това не го мисли.
Някои фоликули се пукат и при повече от 30мм и яйцеклетката си е хубава.Обилната ЦС показва че си във фертилни дни /около О./- действайте /това помага и за спукването на фоликула/, докато не стане гъста и бяла - показва че О е минала.

Спокойно всичко ще е наред  :D - дано да стане този път.
А колкото да БТ тя може да се повиши и чак на 4-5 ден след О. - не я мисли.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4525 -: Септември 14, 2007, 06:30:01 am »
Денис,това ли било........
Правилно си отбелязала О.- и аз мисля че е била тогава. БТ показва че е имало О.
Не ми харесва това зацапване около дните на О. ако пак се повтори консултирай се с лекар /защото не е нормално/
Графиката ти до тук е добре - дано да е станало чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4526 -: Септември 14, 2007, 07:53:29 am »
Здравей, Денис! Би ли ми погледнала графиката. Последните три цикъла съм без овулация. Хормоналните изследвания показаха, че ми е нисък естрадиола и затова този цикъл док ми изписа от първи до 20 ден естрофем 1 мг, и от 5 до 9 клостилбегит по 1/2 таблетка на ден. Сега като гледам графиката си, изглежда по различна от предните, но предпочитам да чуя твоето мнение.
Благодаря предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4527 -: Септември 14, 2007, 19:24:32 pm »
Здравей, ..........
Когато се приемат хормони Метода на БТ е неприложим.Може и да е имало О на 12 ден от МЦ но не съм сигурна - това трябва да се провери с ултразвук

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4528 -: Септември 14, 2007, 21:41:54 pm »
Денис, здравей пак.Днес отново бях на преглед и съм супер отчаяна.Този голям фоликул не само не се е спукал, но и върви назад /28/30 мм, лигавица 7 мм , погледни предните стойностти в графиката/.Сега не знам какво, ще стане.Започнах дуфастон за да се спука, но явно вече трети месец, ще бъда без ОВУ.
Обясни ми това, което казваш по-горе, че като се приемат хормони методът на БТ е неприложим.Аз съм на естрофем 2 по 2 мм от три месеца , без никакво прекъсване?????
Значи ли това, че графиката ми изобщо не е достоверна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4529 -: Септември 15, 2007, 07:35:22 am »
Денис, здравей пак....
Съжалявам миличка
А защо не ти биха прегнил за да се спука?
За хормоните и БТ- графиката се 'образува' под влияние на хормоните. Прието е че тя трябва да има определена конфигурация /когато МЦ е нормален, нормален- когато се обвазува 1 фоликул и той се пукне, има О и зачеване съответно./
Графиката съответства на определени нива на хормоните.
Ако напр. в началото на МЦ, по някаква причина нивата на прогестерона са високи- стойностите на БТ ще са по-високи и т.н/Всяко едно вкарване на хормон, води до промяна на другите хормони/защото те са свързани/ и от там промяна в конфигурацията.
 
А и условието за прилагане на Метода на БТ е това - да не се приемат хормони.
Напр. нямаш О. но пиеш Дуфастон- БТ се покачва но от Дуфастона, а не че е имало О. Гледайки графиката тя ще показва че може би  е имало О.
Ето една схема на хормоните- дали се отделят естествено или се вкарват от вън те действат по същият начин:
ТУК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4530 -: Септември 15, 2007, 07:50:14 am »
Благодаря за отговора. Това за приемането на хормони и БТ не го знаех. Явно напразно съм се зарадвала  :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4531 -: Септември 15, 2007, 08:51:29 am »
Здравей, Денис! Би ли ми погледнала графиката? Знам че е рано, но много се притеснявам от високата температура, която поддържам от началото на М. В сравнение с миналия месец разликата е огромна. Досега не съм държала такава БТ в началото на М. Това е графиката ми от миналия месец:http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=65941&userLoginName=mimi26
Благодаря ти отново за добротата и отзивчивостта!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4532 -: Септември 15, 2007, 09:10:44 am »
Здравей, Денис! Би ли ..........
Добре е графиката ти- не се притеснявай. :D
Миналият МЦ беше с прекрасна графика и ако прогестерона е бил повечко, което е добре може причината за по-високите стойности сега да е това.
Има време да падне БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4533 -: Септември 15, 2007, 09:20:31 am »
Ох, отново ти благодаря Денис! Успокоих се  :). Вече бях на нокти... Радвам се че сред нас има такъв добър и благороден ЧОВЕК като теб! Много целувки и дано мечтите на всички ни станат реалност по-скоро! :youwoman: :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4534 -: Септември 18, 2007, 16:07:51 pm »
Този месец не мога да си разбера нищо от графиката-температурата пада и се качва по всяко време.
Денис би ли ми погледнала графиката отново.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4535 -: Септември 19, 2007, 06:23:21 am »
Този месец не мога да си разбера нищо от графиката-температурата пада и се качва по всяко време.
Денис би ли ми погледнала графиката отново.
Провери първо термометъра - може да е от него.
Като цяло графиката ти е добра.
Според мен О е била на 17/18 ден от МЦ.
Този спад на 21 ден нищо не означава и тъй като е само 1 ден го приемаме за инцидент и не го гледаме /може да е и от терм-ра/.
За да е всичко наред - БТ трябва да се задържи висока и графиката да е сравнително хоризонтална.
До тук- няма проблем  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4536 -: Септември 19, 2007, 10:14:36 am »
 :thankyousign:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4537 -: Септември 19, 2007, 10:44:12 am »
Денис, пак аз  :D И в неделя ходих на лекар, но понеже бях притеснена- забравих да питам дали е имало О. :oops: Доколкото си спомням от картинката, която виждах на екрана, док премери нещо сравнително голямо, което се надявам да е било ж.т. ама знам ли.. Та ние понеже сме твърдо за ИКСИ, док ми каза да спра да меря БТ и да правя тестове. Аз обаче мисля да продължа още един МЦ защото ми се струва, че нещата при мен се пооправят (хвърли и ти един поглед ако имаш време). Та следващия МЦ ще изследвам хормони и основният ми въпрос към теб е свързан именно с това- 3-ти ден- LH, FSH, E2, test.- така ми е написал док и за да не се излагам в лабораторията- това Е2 естрадиол ли е?  :oops:. След това пише 21-25 ден- RRL, PRG- предполагам това са пролактин и прогестерон  8O Та това са ми въпросите.. Много ти благодаря за търпението и помощтта.  :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4538 -: Септември 19, 2007, 18:43:32 pm »
E2 e Естрадиол, а PRL - пролактин,  PRG - прогестерон
Успех и ще чакам да съобщиш резултата. :D
Прогестерона да е на 7 ден след /доказана/ О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4539 -: Септември 19, 2007, 19:32:44 pm »
E2 e Естрадиол, а PRL - пролактин,  PRG - прогестерон
Успех и ще чакам да съобщиш резултата. :D
Прогестерона да е на 7 ден след /доказана/ О.
Душица си ми ти  :D  :balk_21: Ще докладвам непременно. А иначе точно от теб знам, че прогестерона е на 7-ми ден след О. та и това ще е другата причина да продължа и следващия МЦ да меря БТ. Още веднъж ти благодаря,а на всички останали ще кажа- ценете Денис и я слушайте  :lol: :youwoman: