0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4480 -: Септември 05, 2007, 18:41:46 pm »
Денис,аз си мислех 4е може да от О.,заштото то4но сега съм в Ову.(да се надяваме).
До сега никога не съм имала такива зацапвания извън мензиса.
Благодаря за отговора,мила.Да видим какво ште стане следваштите дни. :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4481 -: Септември 05, 2007, 20:27:34 pm »
  В момента нямам време да пиша,имам тема за моите хормони в "Хормонални проблеми при жената".А по-късно мога и тука да ги напиша.
  :)
Погледнах ги.
Естрадиола ти е нисък, както и прогестерона.
Прогестерона трябва да е повече от 15 ng/ml- това потвърждава, че е имало О.Ти си на границата, което не е добре говори, че може да има проблем с О./а и тези върхове, които се образуват в графиката, го потвърждават/.
Консултирай се с друг лекар - трябва да се докаже дали наистина има О.

ПП. Прогестерона е добре да е на горна граница.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4482 -: Септември 05, 2007, 20:36:12 pm »
  Има ли смисъл да правя ФМ този месец,след като изтървах времето за хормони м/у 3 и 5ти ден.Дали да не направя  двете неща следващия МЦ?
  Денис,благодаря ти много,незнам на какво се дължи странното поведение на моя лекар,почти никави коментари не прави по резултатите ми.То е ясно че ще го сменям.
  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4483 -: Септември 05, 2007, 20:49:43 pm »
  Има ли смисъл да правя ФМ този месец,след като изтървах времето за хормони м/у 3 и 5ти ден.Дали да не направя  двете неща следващия МЦ?
  Денис,благодаря ти много,незнам на какво се дължи странното поведение на моя лекар,почти никави коментари не прави по резултатите ми.То е ясно че ще го сменям.
  :)
Сменяй го.
Добре е да се направят двете неща в един МЦ.
Хормоните е добре да са на 3 ден, не по-късно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4484 -: Септември 06, 2007, 08:59:32 am »
Svejo, и моя съвет е да смениш лекаря, за да не губиш повече излишно време




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4485 -: Септември 06, 2007, 16:09:00 pm »
  Благодаря ,ви Денис и Луси,така ще направя!Този месец го изтървам,следващия ще продължа.
  :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4486 -: Септември 06, 2007, 17:21:53 pm »
Денис,приеми искрените ми благодарности!Благодаря ти за всеотдайността! :balk_7:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4487 -: Септември 06, 2007, 17:39:06 pm »
Денис,приеми искрените ми благодарности!Благодаря ти за всеотдайността! :balk_7:
Приемам ги  :D и се  радвам, ако наистина мога да помогна.
И тай като при мен не се случи чудото/номер 2/ дано при всички вас  да се получи и то много скоро.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4488 -: Септември 06, 2007, 17:45:17 pm »
Дай Боже и при нас и при теб да се случи,и при всички,които искат детенце.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4489 -: Септември 07, 2007, 13:58:00 pm »
Денис,би ли погледнала графиката ми.Според теб показва ли някакъв проблем?Това зацапване ве4е три дена,а и сутринта имаше мъни4ко,запо4на да ме притеснява.Първо си мислех,4е е от ову.,но 3 дена.....А аз си нямам и на идеа по принцип ако е от ову. колко дена трае.Ако е от друго по какво мога да разбера?Ништо не ме боли,само от време на време ме придърпва ту десния,ту левия яй4ник.
Не знам,и ми е нервно,заштото тук с лекарите е много сложно. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4490 -: Септември 07, 2007, 15:30:04 pm »
Денис,би ли погледнала ..........
До тук графиката ти е добре.
Бт трябва още да се повиши и да се задържи висока/за да е сигурно че е имало О./
Зацапването може да е от О., но може да е и от нещо друго/напр.киста, но пък графиката ти е добре за сега/
Може да е нещо инцидентно.Да изчакаме и да видим , може би нещата ще се оправят.
Обикновенно при О. зацапването е единично - при пукването на фоликула се отделя фоликуларна течност и кръв, тя попада в тръбата и изтича през влагалището.

ПП. Може зацапването да е и от раничка, полип и т.н и просто да е съвпаднало с О.
Ако пак се повтори - консултирай се с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4491 -: Септември 07, 2007, 15:35:53 pm »
Денис, аз искам да те попитам следното нещо- винаги ли за първи ден на МЦ се счита този, в който прокървиш, независимо по кое време на деня е станало това? На мен понякога ми идва късно вечер и все се чудя, а май някъде бях чела, че ако е следобед или по- късно, се брои че ти е дошло на следващия ден. Ще се радвам ако ми помогнеш в чуденето.. :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4492 -: Септември 07, 2007, 16:03:15 pm »
Мисля че първият ден на МЦ е когато си прокървила независимо по кое време на деня е било
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4493 -: Септември 07, 2007, 16:47:42 pm »
Денис, аз искам да те попитам следното нещо- винаги ли за първи ден на МЦ се счита този, в който прокървиш, независимо по кое време на деня е станало това? На мен понякога ми идва късно вечер и все се чудя, а май някъде бях чела, че ако е следобед или по- късно, се брои че ти е дошло на следващия ден. Ще се радвам ако ми помогнеш в чуденето.. :)
И на мен винаги ми идва късно ве4ер,ама винаги.И запо4вам цикъла от съштия ден в който ми е дошло,независимо от деня.Незнам дали е правилно,но така винаги правя. :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4494 -: Септември 07, 2007, 17:07:08 pm »
Денис,..............
Брои се денят, независимо колко късно ти е дошло. След като още не си легнала да спиш  :D
Ако е 3-4 часа през ноща може да го броиш от следващият ден /който вече е дошъл/
Излющването на лигавицата може да започне сега, но менст.кръв да започне да изтича след 2-3 часа. Така че дори и късно вечер да ти дойде, спокойно може да броиш деня.
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 17:09:30 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4495 -: Септември 07, 2007, 17:09:19 pm »
Благодаря на всички за отговорите и особено на Денис, на която всички вярваме на 100% Мерси :D  :balk_7:

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4496 -: Септември 07, 2007, 19:48:05 pm »
Наистина,Денис.Златулка е права,големи късметлийки сме вси4ки моми4ета от форума,4е те имаме.Не знам как ште можем да ти се отблагодарим,но съм сигурна,4е доброто,което правиш,ште ти се върне някой ден,сигурна съм.
Да си ни живи4ка и здрави4ка. :thankyousign: :kaos7:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4497 -: Септември 08, 2007, 07:58:59 am »
Мерси  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4498 -: Септември 08, 2007, 17:03:27 pm »
Денис,здравей и от мен.Отдавна не съм те тормозила, а и последните пъти не ми отговори, но нищо, вече съм в нов цикъл и се претеснявам от ниските температури.Според твоя опит нормални ли са или е възможен проблем.И ако можеш да ми кажеш миналия цикъл ми беше ановулаторен, но 29 дена.Да очаквам ли ОВУ като при цикъл 25-27 дена.Много благодаря предварително.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4499 -: Септември 09, 2007, 14:49:58 pm »
Денис погледни и моята графика ако обичаш