0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4420 -: Август 22, 2007, 13:18:37 pm »
Денис,благодаря ти за бързия и отзивчив отговор!Бях на УЗ на 41 ден,констатацията беше:"бебе няма,миниатюрна киста в левия яйчник".В продължение на 5 дни приемах Дуфастон-3по1табл.Сега евентуално очаквам менструация.
Браво на теб, че отиде на лекар :D
Не се притеснявай за кистата, може би търпи обратно развитие.
С началото на следващият Мц всичко ще се нормализира. Дуфастона само ще помогне.
Дано това да не се повтаря и всичко да е наред.
Денис,благодаря за куража и оптимизма,който ми вдъхваш!Вчера(на 47 ден)най-после ми дойде м.-много болезнена този път.На 5-ия ден отново ще бъда на УЗИ и започвам стимулация с Кломифен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4421 -: Август 23, 2007, 07:15:18 am »
Денис пак се включвам...
Решила съм този нов МЦ независимо от Трисеквенса да меря БТ. как ти се вижда до тук тя  :?: и нали съм с нов термометър. Надявам се да не се задържи еднаква през целият МЦ.  :balk_21:
Няма смисъл да мериш - почини си от това мерене.
Графиката показва нивата на хормоните, а в случая ти ги вкарваш от вън и си е ясно още в началото каква ще е графиката: като пиеш естрогени - ще е по-ниска БТ, а когато е прогестин - по-висока и като цяло е сравнително висока през целият МЦ / с прием на хормони/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4422 -: Август 23, 2007, 07:18:48 am »
Денис,благодаря за куража и оптимизма,който ми вдъхваш!Вчера(на 47 ден)най-после ми дойде м.-много болезнена този път.На 5-ия ден отново ще бъда на УЗИ и започвам стимулация с Кломифен.
Успех и дано да стане :D

Спермограма и изследване за проходимост на тръбите сте правили , нали?
Добре е преди стимулация да се отхвърлят като вероятност там да е  проблема. В противен случай се 'стреля на сляпо' :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4423 -: Август 23, 2007, 09:29:16 am »
Денис,благодаря за куража и оптимизма,който ми вдъхваш!Вчера(на 47 ден)най-после ми дойде м.-много болезнена този път.На 5-ия ден отново ще бъда на УЗИ и започвам стимулация с Кломифен.
Успех и дано да стане :D

Спермограма и изследване за проходимост на тръбите сте правили , нали?
Добре е преди стимулация да се отхвърлят като вероятност там да е  проблема. В противен случай се 'стреля на сляпо' :D
Да,имаме спермограма(от месец май-слава богу чудесна),но смятаме да направим още една тази седмица за всеки случай.На 13.06.2007 ми правиха лапароскопия с фенестрация на яйчниците,тръбите са проходими.Чао!До скоро :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4424 -: Август 23, 2007, 10:10:04 am »
Чудесно Pipi_M - дано да стане. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4425 -: Август 23, 2007, 20:51:29 pm »
Денис добра ли ми е графиката, МЦ ми е 28 дни?
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4426 -: Август 24, 2007, 06:24:17 am »
Денис добра ли ми е графиката, МЦ ми е 28 дни?

Да, добре е.
Според мен О е била на 16 ден от МЦ, така че ако съм права МЦ може да е максимум 30 дена.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4427 -: Август 24, 2007, 08:18:51 am »
Здравей Денис!
Този месец пак ще те тормозя  :). Би ли ми погледнала графиката? Малко ме притеснява ниската температура във вторник. Дали съм била с ранна О или нещата са наред според теб. По принцип О ми е от 13 до 17 ден, нямала съм по-ранна.
Благодаря ти предварително за помощта!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4428 -: Август 24, 2007, 10:55:59 am »
Здравей Денис!
Този месец пак ще те тормозя  :). Би ли ми погледнала графиката? Малко ме притеснява ниската температура във вторник. Дали съм била с ранна О или нещата са наред според теб. По принцип О ми е от 13 до 17 ден, нямала съм по-ранна.
Благодаря ти предварително за помощта!
Рано е още да се каже със сигурност какво става.
Може тези дни да е О./12/13 ден от МЦ/ - но БТ трябва да се повиши още малко и  да се задържи висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4429 -: Август 24, 2007, 20:12:43 pm »
Денис, а можеш ли сега да ме ориентриаш горе долу какви са нивата на хормоните ми според тая графика Неразбирам как от графиката може да се види нивото на хороминте, но както и да е  :!: :balk_105:
Ти повече разбираш  :wink:
Ох, Фанта убиваш ме  :D
Не мога да ти кажа какви са нивата на хормоните ти по графиката .
При нормалният МЦ /когато всичко е наред с хормоните и те са си в референтни граници/ естрогените понижават Бт а прогестерона я повишава.
Ако има повече от 1 домин.фол-л се получават едни върхове /не винаги обаче/ които се дължът на промени в нивата на хормоните.
Просто графиката при норм.МЦ си има един общ вид.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4430 -: Август 24, 2007, 21:00:46 pm »
Здравей Денис,
виждам,че помагаш на доста момичета за графиките им.Би ли погледнала и мойта
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=elenapl
Меря Т както винаги,но за разлика от всеки друг път Т не се вдигна над 37.
Благодаря ти предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4431 -: Август 25, 2007, 08:09:49 am »
Здравей Денис,.............
Графиката ти според мен е добра.
Провери си за всеки случай термометъра, когато започне да се разваля много често става точно така - отчита по-ниски стойности.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4432 -: Август 25, 2007, 08:17:52 am »
Благодаря ти Денис!
За съжаление сме с мъжки фактор и няма как да стане нещо.Просто искам да съм наясно с  цикъла ми.Това с термометъра не се бях сетила.Утре 6те пробвам и с друг.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4433 -: Август 25, 2007, 08:29:10 am »
Денис,здравей!Минаха дните ,след които трябваше да видим как е графиката.Стария термометър го счупих без да искам,сега съм с нов,но стойностите не са се вдигнали.
Ти ми писа да си направя Прогестерона на 26-ти,но се пада неделя.Значи остава понеделник ,така ли ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4434 -: Август 25, 2007, 08:30:39 am »
Благодаря ти Денис!
За съжаление сме с мъжки фактор и няма как да стане нещо.Просто искам да съм наясно с  цикъла ми.Това с термометъра не се бях сетила.Утре 6те пробвам и с друг.

Не да пробваш с друг, а да сравниш терм-ра с който мериш с друг - мериш с двата едновремено под мишниците - верен е този който показва по-висока стойност.
Най-добре купи нов живачен за тази проверка.

ПП. Ако измерването е последовалено, неможе да се разбере, защото Т. се мени непрекъснато

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4435 -: Август 25, 2007, 08:33:59 am »
Денис,здравей!Минаха дните ,след които трябваше да видим как е графиката.Стария термометър го счупих без да искам,сега съм с нов,но стойностите не са се вдигнали.
Ти ми писа да си направя Прогестерона на 26-ти,но се пада неделя.Значи остава понеделник ,така ли ?
Здравей! :D
Да, става в понеделник.
По-добре е 7-8 ден отколкото 6-7 ден.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4436 -: Август 25, 2007, 09:07:21 am »
Не да пробваш с друг, а да сравниш терм-ра с който мериш с друг - мериш с двата едновремено под мишниците - верен е този който показва по-висока стойност.
Най-добре купи нов живачен за тази проверка.
Имам нов живачен(бях го взела за резервен)и направих пробата веднага.Наистина дигиталниат показа с 0.4 по ниска Т.Ще трябжа да го сменя май с живачен :(
Още веднъж ти благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4437 -: Август 25, 2007, 11:41:54 am »
Денис,какво мислиш за моята графика?Имало ли е овулация този месец и на кой ден е?Т е мерена ректално с дигитален термометър.http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=elena763
« Последна редакция: Август 26, 2007, 16:02:25 pm от elena763 »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4438 -: Август 25, 2007, 12:00:11 pm »
Моми4ета помагайте. 8OСтава нешто странно и не знам какво да си мисля и как да го тълкувам.В4ера късно следобяд прокървих(слабо),а по принцип и днес трябва да ми доиде.Тази сътрин ставам и кървенето се е засилило,както си е при  един нормален мензис.Странното оба4е,е,4е,в4ера бвх с БТ 36.90,а днес с 36.85. Досега в деня на М.,температурата рвзко ми  пада,както всъшност трябва и да бъде.
На някой слу4вало ли му се е подобно нешто :ask:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4439 -: Август 25, 2007, 12:14:35 pm »
Пепи, при мен по принцип БТ пада до 2-3 дни след като ми дойде. При последния цикъл, обаче падна 3-4 дни преди да ми дойде. Мисля, че е нормално да се променят нещата. Всичко може да повлияе. За твое успокоение можеж да напривиш един тест все пак.