0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2460 -: Ноември 07, 2006, 18:57:11 pm »
Ей, сега вече се надявам да се вижда всичко нормално?!
Нали?
Може ли да погледнете и моята графика? Тази стабилност ме шашка. Какво означава? Термометърът ми е живачен, съвсем нов...пробвах и с друг - не е от него. Меря по всички правила??? След 13-ия ден се стабилизира и покачването на 16-ия според мен е само от това, че сменихме завивката с по-дебела.
Предварително благодаря!
 :?

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2461 -: Ноември 07, 2006, 23:50:52 pm »
Denis :D
Благодаря ти много  :kiss:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2462 -: Ноември 08, 2006, 07:25:44 am »
Ей, сега вече се надявам да се вижда всичко нормално?!
Нали?
Може ли да погледнете и моята графика? Тази стабилност ме шашка. Какво означава? Термометърът ми е живачен, съвсем нов...пробвах и с друг - не е от него. Меря по всички правила??? След 13-ия ден се стабилизира и покачването на 16-ия според мен е само от това, че сменихме завивката с по-дебела.
Предварително благодаря!
 :?
Тази 'стабилност' трябва само да те радва  :D
По-добре е обаче да мериш - анално, по точно е.
Ако ти е студено , може температурата да е малко по-ниска, но не и с 3 десети.
Има два варианта за графиката:
- да не е имало О - както показват тестовете
- да е имало - може би на 14/15 ден от МЦ - както показва графиката и ако се абстрахираме от тестовете.
Правилно е да се коментира графика от М до М /менструация/, а не както правим ние по средата на МЦ.
За да е сигурно че е имало О. , БТ трябва да се задържи все така висока и дори още малко да се повиши  /с още 1-2 десети - да стане  36,6-36,7/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2463 -: Ноември 08, 2006, 09:56:40 am »
Денис, малко съм объркана...колко дни преди М трябва да ми бадне БТ?
Според мен се задържа доста висока...може и възпаление да имам ,а и такива силни болки в корема до сега не съм имала..имам чувството, че ще ми падне цялата карантия както си ходя :(...и постоянно ме обливат едни вълни и ставам цялата вир вода...

Благодаря ти предварително!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2464 -: Ноември 08, 2006, 10:10:23 am »
Денис, благодаря МНОООГО!
Не можеш да си представиш колко ме успокои! От пубертета свикнах все нещо да не ми е в ред и вече се шашкам от най-малкото.
Меря БТ анално и би трябвало стойностите да са съвсем точни. Колкото до О възможно е наистина още да не минала, защото когато забременях през януари стана на 23-тия ден от месеца, но реших че е инцидентно. Знам защото 2 дни по-рано бях на лекар и видяхме, че овуцита "пътува" и О ще дойде всеки момент.  :lol:
Продължавам с тестовете, за да я "хвана" най-после.

Благодаря!  :youwoman:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2465 -: Ноември 08, 2006, 10:21:07 am »
Денис, малко съм объркана...колко дни преди М трябва да ми бадне БТ?
.
.

Не е задължително БТ да пада преди М.
Според мен, ако не е станало трябва до 2-3 дена да ти дойде.
До тук графиката ти е супер.
Тази БТ непоказва възпаление /т.е нямаш висока ТТ/
Да не си настинала?/или грип/??? Да не е колит?
Може това което изпитваш да няма нищо общо с ПМС и причината да е друга.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2466 -: Ноември 08, 2006, 10:28:45 am »
Денис благодаря ти за бързия отговор!!!
В къщи всички са грипави  :( на мен уж нищо ми няма ,но зане ли човек ..
Според мен изпуснахме ову този месец...кексихме на 19...а до сега не сме правили изследвания колко са издръжливи плувците и яйцеклетките ми и т.н...Така,че според ен шанс няма , а и до сега никога така силно не  ме е болял корема.
Пак ти благодаря за бързия отговор  :youwoman:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2467 -: Ноември 08, 2006, 14:52:10 pm »
Привет, мили приятелки!!!Нищо, че не пиша, чета най- редовно вашите въпроси и отговори.Просто детето ми за 3път в един месец прави ангина и това много ме изнервя.Имам въпрос, от всичко изчетено дотук взех да се обърквам.Та, колко горе-долу става БТ при овулация?Знам, че нкъде го пишеше из форума, но не мога да го открия.Благодаря ви и не ми се смейте за неграмотността! :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2468 -: Ноември 08, 2006, 16:12:23 pm »
Денис може ли коментара на графиката ми от 23 до 27 ден,защото гледам някаква стъпаловидна промяна и дали ако по4на от другият цикъл да меря анално,колкото и гадно да ми е този на4ин графиката ми ще се промени... :P 8O 8)
Фантичке, ти как мериш? Не е ли анално?
Стъпаловидната промяна нищо не означава.
Графиката ти показва, че нещо не е наред - възпаление, киста и т.н , незная какво е - но има нещо и е време да отидеш на лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2469 -: Ноември 08, 2006, 16:23:07 pm »
Привет, мили приятелки!!!Нищо, че не пиша, чета най- редовно вашите въпроси и отговори.Просто детето ми за 3път в един месец прави ангина и това много ме изнервя.Имам въпрос, от всичко изчетено дотук взех да се обърквам.Та, колко горе-долу става БТ при овулация?Знам, че нкъде го пишеше из форума, но не мога да го открия.Благодаря ви и не ми се смейте за неграмотността! :lol:
Колко е БТ в деня на самата О. едва ли някой може да ти каже  :D
Мисля, че тя е различна дори и за различните МЦ-и.
Овулацията е в дните, когато БТ започне да се покачва.Когато БТ достигне една трайна стойност и се задържи така - това означава, че О е минала.
О. може да е в деня на най-ниската БТ, ако има рязка смяна на стойностите /с минимум 0,3-0,4 градуса/- това се наблюдава рядко.
О. може да е посредата на покачването - когато смяната на стойностите е стъпаловидно.
Всичко е много индивидуално и е трудно да се сравняват две графики.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2470 -: Ноември 08, 2006, 19:37:28 pm »
Денис аз меря вагинално с жива4ен термометър, а може би не си ми разбрала добре предното питане...
Вагинално, анално - стойностите са почти едни и същи.
Притесних се да не е орално, че тогава става страшно.
Но това да не те успокоява - отивай на лекар :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2471 -: Ноември 10, 2006, 09:36:10 am »
Денис здравей, аз съм отскоро във форума, но виждам, че си голям спец по графиките, затова те моля да погледнеш и моята.Цикълът ми е като по часовник 28 дни и все пак нещо не става. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2472 -: Ноември 10, 2006, 14:00:35 pm »
Денис здравей, аз съм отскоро във форума, но виждам, че си голям спец по графиките, затова те моля да погледнеш и моята.Цикълът ми е като по часовник 28 дни и все пак нещо не става. :(
Днес е първият ден на менструацията/М/, нали? :D
Оправи си графиката.
МЦ/менстуалният цикъл/ е от М до М. Първият ден от М е първи ден от МЦ.
Миналият МЦ е имало О. /за това показват няколкото по-високи стойности в последните дни на предният МЦ.
За да ти кажа нещо по-конкретно, е необходимо да е минал поне 2/3 от МЦ./т.е да е минала М и овулацията/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2473 -: Ноември 10, 2006, 15:46:22 pm »
Denis, тъй като ми е трудно тълкувам графиките, дали може да кажеш и на мен какво е положението с ову, като имаш предвид, че само последната графика е мерена по едно и също време. За съжаление при другите в събота и неделя си мерих tC 2-3 часа по-късно от работните дни  :? Цикълът ми е около 45-50 дни, като предпоследния е толкова кратък, защото пих дуфастон от 11 ден. Предвартелно благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2474 -: Ноември 10, 2006, 16:15:49 pm »
Denis, тъй като ми е трудно тълкувам графиките, дали може да кажеш и на мен какво е положението с ову, като имаш предвид, че само последната графика е мерена по едно и също време. За съжаление при другите в събота и неделя си мерих tC 2-3 часа по-късно от работните дни  :? Цикълът ми е около 45-50 дни, като предпоследния е толкова кратък, защото пих дуфастон от 11 ден. Предвартелно благодаря!
Погледнах графиките ти:
09/06- Не е имало О.
14/07- Няма достатъчно стойности и е трудно да се тълкува така каквото и да било.Когато измериш такива стойности /много ниски или много високи/както е напр. на 21 ден от МЦ/37.7/ и на 27 ден от МЦ/35.7/ - повтори изследването, защото е нелогично напр. за 27 ден, БТ да е с 7-8 десети по-ниска  от тази  в предходните и следващите дни.
Може и да е имало О на 32 ден / не съм много сигурна/
27/09- не е имало О.
Защо си пила Дуфастон? И защо от 11 ден на МЦ?
22/10 До тук графиката е добре, но непоказва да е имало О. Тя явно предстои. Добре е, ако може да я засечеш и с тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2475 -: Ноември 10, 2006, 16:16:24 pm »
Здравейте,не искам да пускам нова тема,за да не отекчавам.Днес ми е 24 ден от цикала правих домашен тест и пак имаше бледа черта,реших да не изперквам да го мисля и си направих кръвен.Е кръвния беше отрицателен :( Ама никой не ми каза стойноста на хормона защото съм нямала личен лекар?! Е та нали си плащам все пак?Показаха ми само едно като дом, тест ама кръгло и на него имаше една чертичка?!Та малко ми е странно как точно се иследва това ЧХГ?Денис може ли да ми погледнеш графиката и да си кажеш мнението,има ли смисал все пак да се надявам или вече не :( Поздрави.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2476 -: Ноември 10, 2006, 16:24:32 pm »
Здравейте,не искам да пускам нова тема,за да не отекчавам.Днес ми е 24 ден от цикала правих домашен тест и пак имаше бледа черта,реших да не изперквам да го мисля и си направих кръвен.Е кръвния беше отрицателен :( Ама никой не ми каза стойноста на хормона защото съм нямала личен лекар?! Е та нали си плащам все пак?Показаха ми само едно като дом, тест ама кръгло и на него имаше една чертичка?!Та малко ми е странно как точно се иследва това ЧХГ?Денис може ли да ми погледнеш графиката и да си кажеш мнението,има ли смисал все пак да се надявам или вече не :( Поздрави.
Графиката ти е супер.
Рано е още дори за кръвен тест. Много бързаш, я по-спокойно.
Как направи този кръвен тест? Взеха ли ти кръв от вената?
Когато отиде да си получиш резултата, не ти ли дадоха някакъв лист с резултат? Нещо не ми е ясно? Колко плати за теста?
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2477 -: Ноември 10, 2006, 16:29:03 pm »
Денис, пих Дуфастон, защото гинекологът така ми каза-за регулиране на цикъла от 11 ден...В последствие прочетох във форума, че не е било редно :( Кажи ми моля те, как определящ кога има уво, за да мога сама да си разчитам графиките. Все си мислех, че ову настъпва след като измеря tC  с няколко еденици по-ниска от предходния ден, а като гледам дните всичко ми изглежда на зиг заг  :? и съм тотално объркана? Отново благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2478 -: Ноември 10, 2006, 16:55:31 pm »
Да взеха ми кръв от вената.Казаха след 30 мин да отида за резолтата.Казаха ми ,че е отрицателен и ми показаха това нещо кръгло пластмасово с един голям прозорец и един много по малък на който имаше една чертика,нещо като домашен тест за бременност ама кръгъл.Аз изрично ги попитах за стойностите на хормоните, а те казаха,че щом нямам личен лекар не може да ми ги кажат 8O.Денис аз живея в Южна Африка,но цената е горе доло около 20 лева.А си мислех,че не е рано за кръвен,не знам.Благодаря ти за вниманието.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2479 -: Ноември 10, 2006, 17:03:20 pm »
Денис, пих Дуфастон, защото гинекологът така ми каза-за регулиране на цикъла от 11 ден...В последствие прочетох във форума, че не е било редно :( Кажи ми моля те, как определящ кога има уво, за да мога сама да си разчитам графиките. Все си мислех, че ову настъпва след като измеря tC  с няколко еденици по-ниска от предходния ден, а като гледам дните всичко ми изглежда на зиг заг  :? и съм тотално объркана? Отново благодаря!
По Бт няма как да разбереш кога ще бъде О.
Разбира се когато е минала.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум