0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #180 -: Октомври 22, 2010, 14:42:47 pm »
По едно време в клиниката правеха след трансфер акупунктура,практикува ли се все още този метод?

Да, едната е непосредствено след трансфера, а другата на следващият ден. Лично аз не открих полза от това, но е субективно. Цената беше май 80лв. на сеанс......не съм сигурна.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #181 -: Октомври 22, 2010, 15:10:51 pm »
Да все още се предлага Акупунктурата поне май месец като правих опита ми беше предложено да направя,но не направих защото повечето жени казваха,че това е безмислено.Цената беше 160 лева за две манипулации :bighug:

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #182 -: Октомври 22, 2010, 15:31:01 pm »
Значи все още се предлага,аз лично не съм правила и имах положителен резултат.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #183 -: Октомври 22, 2010, 16:57:28 pm »
А пък аз направих четири процедури юли месец и резултата е отрицателен  :wink:


*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #184 -: Октомври 22, 2010, 17:11:33 pm »
Аз направих само една процедура веднага след трансфера,но не ми хареса Ликсов и за втората не отидох.Подразних се,че не знаех предварително за това и едната сестра ми каза и  един вид излезе,че ако не направя нямало да имам успех като ми обясниха,че при тези момичета които са правили шансът бил по голям.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #185 -: Октомври 22, 2010, 17:14:02 pm »
Акупунктурата не е панацея, както и биопсиите и лепилото, и много други процедури. Може всичко да е изпълнено както трябва, да има "идеални условия" за бременност и тя пак да не настъпи. Това не значи, че методите и процедурите не помагат и са ненужни, а че в този опит така се е случило. В "нормалните семейства" без РП жените мноооого рядко забременяват още първия месец. Иска се търпение. Проблемът при нас е, че търпението отдавна ни се е изчерпило, парите все не ни достигат, а и време много нямаме. Така че желая на всички повече късмет и много вяра! Само това ни остава.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #186 -: Октомври 22, 2010, 18:04:03 pm »
Момичета тези от вас, който да правили акупунктура, тя болезнена ли е?В смисъл, тези игли като се забиват в тялото ви, аз само при мисълта и ме побиват тръпки.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #187 -: Октомври 22, 2010, 18:32:28 pm »
Не боли ... Има къде по големи болки. :lol: ако си решила да си направиш направия,поне за успокоение че си направила и това.Успех
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #188 -: Октомври 22, 2010, 19:35:24 pm »
не боли,даже е много успокояващо. аз направих след първия ми опит, но въпреки това не се получи.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #189 -: Октомври 22, 2010, 20:24:53 pm »
Включвам се и аз за д-р Ликсов.Напаравих 4 процедури съвсем скоро.Трансфера ми беше на 15.Много полезна за мен беше самата среща с д-р Ликсов.От него научих много неща,които са ми много полезни.Процедурите са абсолютно безболезнени.Въпрос на гледна точка.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #190 -: Октомври 22, 2010, 20:51:32 pm »
Акупунктурата не е панацея, както и биопсиите и лепилото, и много други процедури. Може всичко да е изпълнено както трябва, да има "идеални условия" за бременност и тя пак да не настъпи. Това не значи, че методите и процедурите не помагат и са ненужни, а че в този опит така се е случило. В "нормалните семейства" без РП жените мноооого рядко забременяват още първия месец. Иска се търпение. Проблемът при нас е, че търпението отдавна ни се е изчерпило, парите все не ни достигат, а и време много нямаме. Така че желая на всички повече късмет и много вяра! Само това ни остава.
Самата истина!


Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #191 -: Октомври 22, 2010, 21:02:00 pm »
desinka71, пишеш че много неща си научила от др.Ликсов, можеш ли да споделиш какви са те.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #192 -: Октомври 23, 2010, 10:27:22 am »
По темата за акупунктурата - навремето бях прочела някъде из форума едно мнение, което много ми хареса: цитирам неточно, но беше в смисъл, че щом смятате, че нещо ви помага, то наистина ви помага. Лично аз съм страшен скептик и алтернативната медицина в по-голямата си част не ми вдъхва доверие - по тази причина не отидох на акупунктура. Смятам, че, ако направиш нещо, без да вярваш в способността му да ти помогне, "нещото" няма да сработи. Но за тези, които вярват, мисля, че е още един начин да подкрепят постигането на положителен резултат.

Темата за биопсиите е съвсем различна, според мен, защото това си е чисто медициско изследване / лечение. Дали сме или не сме убедени в ефикасността му, е друг въпрос.

evita1717, не виждам кое му е неуместното на примера ми. Иновацията сама по себе си предполага, че нещо започва да се прави първо на едно място, а след време, при доказан успек, се практикува и на други места. Това, че нещото не се прави и другаде за момента, не е аргумент в полза на теорията, че е безполезно. И една молба - когато даваш квалификации на изказванията ми, моля те, доразвивай си идеята, защото иначе ми звучи като едно просто заяждане.
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 10:33:11 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #193 -: Октомври 23, 2010, 10:44:04 am »
cambozzola,  :good_post:
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #194 -: Октомври 23, 2010, 12:38:02 pm »
По темата за акупунктурата - навремето бях прочела някъде из форума едно мнение, което много ми хареса: цитирам неточно, но беше в смисъл, че щом смятате, че нещо ви помага, то наистина ви помага. Лично аз съм страшен скептик и алтернативната медицина в по-голямата си част не ми вдъхва доверие - по тази причина не отидох на акупунктура. Смятам, че, ако направиш нещо, без да вярваш в способността му да ти помогне, "нещото" няма да сработи. Но за тези, които вярват, мисля, че е още един начин да подкрепят постигането на положителен резултат.

Темата за биопсиите е съвсем различна, според мен, защото това си е чисто медициско изследване / лечение. Дали сме или не сме убедени в ефикасността му, е друг въпрос.

evita1717, не виждам кое му е неуместното на примера ми. Иновацията сама по себе си предполага, че нещо започва да се прави първо на едно място, а след време, при доказан успек, се практикува и на други места. Това, че нещото не се прави и другаде за момента, не е аргумент в полза на теорията, че е безполезно. И една молба - когато даваш квалификации на изказванията ми, моля те, доразвивай си идеята, защото иначе ми звучи като едно просто заяждане.
Както сама каза в първата част на поста си , аз съм на мнение , че ако не вярваш в нещо , а трябва да го направиш , просто защото някой е решил , че помага е глупаво и НЕ трябва да се съгласяваш , ако не си убеден , че там е ключът ... Друг е въпросът , че ако си направил наистина всички възможни изследвания и все нещо куца ...Тук вече е различно.Но когато някой твърди , че това е едно от задължителните първоначални изследвания - НЕ, не мога да се съглася!И колкото има аргумент в полза на това , че помага въпросното изследване , толкова има и за обратната теория , че е безрезултатно!Моят пост спрямо изказването ти не беше заяждане , защото по същата логика и аз мога да тълкувам и твоят предишен изказ по абсолютно същият начин ...Недей да търсиш под вола теле , ако обичаш !
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #195 -: Октомври 23, 2010, 12:48:36 pm »
Моля, придържайте се към темата! Не я превръщайте отново в поредния спор!

Правила и условия за ползване на форума:
8.Междуличностните отношения е добре да се изясняват чрез лични съобщения, а не публично във форума.


« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 12:51:15 pm от Мецани »
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #196 -: Октомври 23, 2010, 13:12:46 pm »
Моля, придържайте се към темата! Не я превръщайте отново в поредния спор!

Правила и условия за ползване на форума:
8.Междуличностните отношения е добре да се изясняват чрез лични съобщения, а не публично във форума.



Извинявам се !
Но искам само да вметна , че в никакъв случай няма подобен тип отношение спрямо cambozzola или когото и да било , а просто изказвах лично мнение , което не е задължително да бъде подкрепено или разбрано правилно , както се получи в конкретният случай!
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #197 -: Октомври 23, 2010, 13:39:02 pm »
Здравейте, момичета
Някой успя ли вече да си запише час за декември? Знаете ли колко време и кога ще почиват през декември тази година?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #198 -: Октомври 23, 2010, 14:21:26 pm »
здравейте момичета вече 6-ти ден съм на Фостомон,и следващите 2 дена пак на същото,притеснява ме това че на другите им включват и други,а на мен не това добре ли е или не е,док.казва че всичко е добре за сега,но толкова се притеснявам
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #199 -: Октомври 23, 2010, 15:14:40 pm »
Здравейте, момичета
Някой успя ли вече да си запише час за декември? Знаете ли колко време и кога ще почиват през декември тази година?
Мисля, че през декември ще довършат започнатите стимулации и най-вероятно някакви кратковременни лечения. Обикновено и док не знае до коя дата ще работят, научават го според ситуацията и последните процедури. Така, че зависи за какво точно искаш да си запишеш час.
здравейте момичета вече 6-ти ден съм на Фостомон,и следващите 2 дена пак на същото,притеснява ме това че на другите им включват и други,а на мен не това добре ли е или не е,док.казва че всичко е добре за сега,но толкова се притеснявам
Не се наемам да коментирам дали е добре или зле. Док си знае работата.