0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #160 -: Октомври 21, 2010, 18:34:13 pm »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.

не е ли добре тези изследвания да се направят преди 1-вия опит, не като има неуспех - тогава?
                                                                                                            тези изследвания се правят задьлжително ако лекаря му е присьрце -ако не се сети ,загуба само за нас. ако ти бяха направени преди пьрвия опит ,можеше да не стигнеш до втори и вече да имаш бебе - както и всички нас
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #161 -: Октомври 21, 2010, 20:06:56 pm »
при пьрвия ми опит не са ме карали нищо да правя и беше пол.до 10г.с след това имунология която беше добра но вьпреки това бебето загина. Сега няма да правя абсолютни нищо.Бяха ме натьпкали с хапове и инжекции и ми се друсаха нервите от нищо.Сега реших да се доверя единствено на БОГ . В желанието си да имаме дете се подлагаме на какво ли не ,но установих от личен опит че всичко е БОЖА РАБОТА . Относно биопсиите имаше една тема в един саит- има ли забременели след биопсии и имаше само 2 жени,които мислеха че там им е бил проблема ,всички останалли нямаха това щастие.
По тази логика тогава да стоим и чакаме БОГ да се сети за нас ,че и ние искаме да станем майки.

Не съм много съгласна с начина ти на разсъждения, но това е мое мнение .
Що се отнася до имунологичните ... ами и моите бяха уж добре ,но се оказа че имам проблем по думите на док. след втория неуспешен!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #162 -: Октомври 21, 2010, 20:41:30 pm »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.
не е ли добре тези изследвания да се направят преди 1-вия опит, не като има неуспех - тогава?
                                                                                тези изследвания се правят задьлжително ако лекаря му е присьрце -ако не се сети ,загуба само за нас. ако ти бяха направени преди пьрвия опит ,можеше да не стигнеш до втори и вече да имаш бебе - както и всички нас

С това не съм съгласна - или по - скоро с тази част за биопсиите...Никъде не е доказано , че биопсиите помагат за забременяване - това че някой защитава труд и прави опитите си в-у нас е една дълга тема ...Ако толкова помагаха щяха да се практикуват както в останалите клиники в България , така и в тези на запад !!!Как ще обясниш неуспехът тогава при жени правили биопсии ...Твърдението ти не е доказуемо !
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 20:44:06 pm от evita1717 »
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #163 -: Октомври 21, 2010, 21:13:40 pm »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.
не е ли добре тези изследвания да се направят преди 1-вия опит, не като има неуспех - тогава?
                                                                                тези изследвания се правят задьлжително ако лекаря му е присьрце -ако не се сети ,загуба само за нас. ако ти бяха направени преди пьрвия опит ,можеше да не стигнеш до втори и вече да имаш бебе - както и всички нас

С това не съм съгласна - или по - скоро с тази част за биопсиите...Никъде не е доказано , че биопсиите помагат за забременяване - това че някой защитава труд и прави опитите си в-у нас е една дълга тема ...Ако толкова помагаха щяха да се практикуват както в останалите клиники в България , така и в тези на запад !!!Как ще обясниш неуспехът тогава при жени правили биопсии ...Твърдението ти не е доказуемо !
         лично аз не вярвам в боипсиите но имунология, генетика -да
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #164 -: Октомври 21, 2010, 21:22:25 pm »
Ако толкова помагаха щяха да се практикуват както в останалите клиники в България , така и в тези на запад !!!Как ще обясниш неуспехът тогава при жени правили биопсии [/quote] Това не е така,биопсии  мисля,че се практикуват отдавна в клиниките назапад и по-точно в Германия,тъй като имам книга "Желание за дете" на Клаус Диц от 1982 г.,в която пише как едно от изследванията за установяване на стерилитет е изследване на маточната лигавица члез лентовиден кюретаж,а именно казано биопсия. Така,че явно това се прави отдавна.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #165 -: Октомври 21, 2010, 21:23:38 pm »
И при мен така беше, след първия неуспешен опит ми назначиха-цветна снимка, имунологични, и биопсия (направихме 3).Та сега съм в очакване на резултата от втория ми опит, за което се моля да е имало ефект от всички тези промивки и лекарства.
Успех момичета.
не е ли добре тези изследвания да се направят преди 1-вия опит, не като има неуспех - тогава?
                                                                                тези изследвания се правят задьлжително ако лекаря му е присьрце -ако не се сети ,загуба само за нас. ако ти бяха направени преди пьрвия опит ,можеше да не стигнеш до втори и вече да имаш бебе - както и всички нас

С това не съм съгласна - или по - скоро с тази част за биопсиите...Никъде не е доказано , че биопсиите помагат за забременяване - това че някой защитава труд и прави опитите си в-у нас е една дълга тема ...Ако толкова помагаха щяха да се практикуват както в останалите клиники в България , така и в тези на запад !!!Как ще обясниш неуспехът тогава при жени правили биопсии ...Твърдението ти не е доказуемо !
         лично аз не вярвам в боипсиите но имунология, генетика -да
Преди малко ти твърдеше , че се правят " задължително " и ако се пропуснат е "загуба на време"!
Генетиката е пълна Индия и не вярвам , че има значение относно забременяването или не , по - скоро тя се включва на един по - късен етап , когато вече има констатирана бременност !
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #166 -: Октомври 21, 2010, 21:25:38 pm »
Вярваш на имунологията, а не вярваш на биопсиите?! Че те са свързани! При имунологията се взима кръв и се изследва периферията за проблеми, ако са резултатите са ОК проблема се търси по-дълбоко в клетките на маточната лигавица.
В книгата си д-р Стаменов доста разбрано е обяснил какви проблеми може да има в клетките на лигавицата препоръчвам ти да прочетеш това. Не съм съгласна, че биопсиите са загуба на време, била съм раздвоенаа и съм се лутала в решенията си какво да предприема, но скъпи момичета доверието в лекаря е важно, а не твърденията във форумите.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #167 -: Октомври 21, 2010, 21:53:07 pm »
ние с моя мьж правим опити от години ,и медицината не ни даде причина поради която да не можем да имаме дете ,бяхме доста по-млади.Преди време един човек ми каза следното -там кьдето свьршат човешките вьзможности ,започват БОЖИИТЕ,на това разчитам защото след2 мес.ще навьрша43г и моите човешки вьзможности ще се изчерпят .ВЕче имаме заеми и нямаме нищо за продаване.НЕ исках нищо друго да кажа.Никой от нас не чака ей така да стане чудо,всяко нещо има край но вярвам че ще е щастлив,
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #168 -: Октомври 21, 2010, 22:05:33 pm »
Изказвания от сорта на "ако вършеше работа, щеше да се прави и в другите клиники" са доста смешни. Нали именно това отличава новаторите от тези, които вървят по утъпканите пътеки и не променят нищо? Ако се правеше все едно и също, и до сега щяха да заклеймяват жените, дето коремите им остават "плоски", щяхме да си пращаме писма с пощенски гълъби и да се събираме на седянки, вместо да гледаме телевизия.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #169 -: Октомври 21, 2010, 22:06:18 pm »
ние с моя мьж правим опити от години ,и медицината не ни даде причина поради която да не можем да имаме дете ,бяхме доста по-млади.Преди време един човек ми каза следното -там кьдето свьршат човешките вьзможности ,започват БОЖИИТЕ,на това разчитам защото след2 мес.ще навьрша43г и моите човешки вьзможности ще се изчерпят .ВЕче имаме заеми и нямаме нищо за продаване.НЕ исках нищо друго да кажа.Никой от нас не чака ей така да стане чудо,всяко нещо има край но вярвам че ще е щастлив,

Разбира се ,че нашите възможности не са безкрайни. Съжелявам за неуспехите ти наистина и много добре разбирам колко ти е трудно.Аз самата съм на 35 год.,но и аз си мисля че и моите възможности са на изчерпване.... психически вече ми идва в повече макар да съм правила едва два опита.  

Все пак имаме и други алтернативи да станем майки.Лично аз смятам ,че след третия ми опит няма смисъл да продължавам. Искам да бъда майка , но това е прекалено висока цена и не мисля да я давам.  
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #170 -: Октомври 21, 2010, 22:09:05 pm »
ние с моя мьж правим опити от години ,и медицината не ни даде причина поради която да не можем да имаме дете ,бяхме доста по-млади.Преди време един човек ми каза следното -там кьдето свьршат човешките вьзможности ,започват БОЖИИТЕ,на това разчитам защото след2 мес.ще навьрша43г и моите човешки вьзможности ще се изчерпят .ВЕче имаме заеми и нямаме нищо за продаване.НЕ исках нищо друго да кажа.Никой от нас не чака ей така да стане чудо,всяко нещо има край но вярвам че ще е щастлив,
Успех и много късмет ти желая !И аз смятам , че чудото няма да стане от самосебе си - трябва помощта на лекаря , трябва борба ,трябва упорство , много сили и вяра!Но мисля ,че Бог помага и рано или късно всяка от нас ще бъде благословена и ще държи в ръцете си своята мечта , която ще пърха с невинни ръчички и ще даде смисъл на всичко , през което сме преминали!
Изказвания от сорта на "ако вършеше работа, щеше да се прави и в другите клиники" са доста смешни. Нали именно това отличава новаторите от тези, които вървят по утъпканите пътеки и не променят нищо? Ако се правеше все едно и също, и до сега щяха да заклеймяват жените, дето коремите им остават "плоски", щяхме да си пращаме писма с пощенски гълъби и да се събираме на седянки, вместо да гледаме телевизия.
Примерът ти е повече от неуместен и едното няма нищо общо с другото!
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 22:11:35 pm от evita1717 »
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #171 -: Октомври 21, 2010, 22:25:17 pm »
Вярваш на имунологията, а не вярваш на биопсиите?! Че те са свързани! При имунологията се взима кръв и се изследва периферията за проблеми, ако са резултатите са ОК проблема се търси по-дълбоко в клетките на маточната лигавица.
В книгата си д-р Стаменов доста разбрано е обяснил какви проблеми може да има в клетките на лигавицата препоръчвам ти да прочетеш това. Не съм съгласна, че биопсиите са загуба на време, била съм раздвоенаа и съм се лутала в решенията си какво да предприема, но скъпи момичета доверието в лекаря е важно, а не твърденията във форумите.
           имунологията открива автоимунни заболявания ,а биопсиите развитите дьржави не ги прилагат ,защото няма категорични данни ,че откриват проблема с имплантацията.Нашите доктори могат да кандидатстват за нобелови лауряти. щегувам се -извинете
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #172 -: Октомври 21, 2010, 22:27:53 pm »
аз пък съм на 37г. и дори и за миг не съм си помисляла да се отказвам.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #173 -: Октомври 21, 2010, 22:42:51 pm »
и аз се моля всички тук да станем майки и смело напред Една моя приятелка ми беше казала-защо някои жени забременяват в пияно и надрусано сьстояние и дори не им пука а други трябва да минат през толкова мьки -не е справедливо .НО точно това ще направи от нас чудесни майки и достойни хора от нашите деца.
*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #174 -: Октомври 21, 2010, 22:45:03 pm »
Не се карайте сега - този въпрос, който на лекарите не им е на 100% ясен, ние май няма да можем да го изясним напълно.
Това, което искам всъщност да кажа е, че тези биопсии който не иска - просто ги отказва.
И не пиша това за да се заяждам, а защото разсъждавах над този вариант - понеже имам инвитро след серийка от биопсии - за съжаление неуспешен. И сега - преди старта на поредното моят лекар ми предложи да направим контролна биопсия и тогава да стартираме. И нямам проблеми с NK клетки при кръвните изседвания.
Мислих предварително по въпроса (знаех че така се практикува с такива инати като мен) и накрая реших да приема и да я правим тази биопсия.
Макар че не намерих твърде убедителни данни за това повторение, в крайна сметка си казах:първо и най-важно - не знам колкото моите лекари; второ - имам доверие на моя лекар и май е добре да слушам; трето - дори да е само заради статистиката, "научен труд" или там каквото е - все ще е полезно за някой; четвърто - аз знам за себе си, че стандартните схеми при мен много много не работят и просто трябва да е интересно - тъй че продължаваме така - биопсия, четвърта и контролна; пето - интуицията ми подсказва да я правя тази биопсия; и шесто - и не най-малко важно е, че знам че ще стане и вярвам в това, та ако ще от носа, чрез долен достъп да ми вземат биопсия;
Хайде - давайте го по-весело малко! А на който не му се правят биопсии (не че са много приятни) да ги зареже;
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #175 -: Октомври 21, 2010, 22:56:00 pm »
абсолютно си права -на всеки според случая .на едни добре на други-не ,най-прекрасното е че имаш вяра , а тя е най-важна.Успех на всички и да се подкрепяме
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #176 -: Октомври 22, 2010, 10:14:29 am »
Аз с моя въпрос голяма дискусия стана, но сега съм без тръби, защото години наред ходих на лекарка в Бургас, която ми казваше, че съм добре и няма нужда от допълнителни изследвания и сега се чувствам сякаш трябва всичко да пробвам, за да не пропусна отново нещо и да загубя още време ... Зная, че в Надежда са добри специалисти, по думите ви се убеждавам в това и се надявам и аз в близките месеци да започна ин витрото си там.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #177 -: Октомври 22, 2010, 10:40:19 am »
Не се карайте сега - този въпрос, който на лекарите не им е на 100% ясен, ние май няма да можем да го изясним напълно.
Това, което искам всъщност да кажа е, че тези биопсии който не иска - просто ги отказва.
И не пиша това за да се заяждам, а защото разсъждавах над този вариант - понеже имам инвитро след серийка от биопсии - за съжаление неуспешен. И сега - преди старта на поредното моят лекар ми предложи да направим контролна биопсия и тогава да стартираме. И нямам проблеми с NK клетки при кръвните изседвания.
Мислих предварително по въпроса (знаех че така се практикува с такива инати като мен) и накрая реших да приема и да я правим тази биопсия.
Макар че не намерих твърде убедителни данни за това повторение, в крайна сметка си казах:първо и най-важно - не знам колкото моите лекари; второ - имам доверие на моя лекар и май е добре да слушам; трето - дори да е само заради статистиката, "научен труд" или там каквото е - все ще е полезно за някой; четвърто - аз знам за себе си, че стандартните схеми при мен много много не работят и просто трябва да е интересно - тъй че продължаваме така - биопсия, четвърта и контролна; пето - интуицията ми подсказва да я правя тази биопсия; и шесто - и не най-малко важно е, че знам че ще стане и вярвам в това, та ако ще от носа, чрез долен достъп да ми вземат биопсия;
Хайде - давайте го по-весело малко! А на който не му се правят биопсии (не че са много приятни) да ги зареже;

И аз мисля така!
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #178 -: Октомври 22, 2010, 12:55:49 pm »
mira_mi66, това чрез  долния достъп от носа много ми хареса. И аз си мисля, че не ни остава друго освен да вярваме и да се борим докрай. Поне ще сме сигурни, че сме направили всичко, което зависи от нас и няма за какво да съжаляваме. Аз съм много страхлива от медицински манипулации, но видях, че не е толкова страшно. Преживях повечето от тези изследвания, които всички правим и не беше толкова страшно и не болеше. Само страха е голям преди това. А и с помощта на Докторите до нас се справяме. Успех на всички.
Re: Пацентки на клиника Малинов / Надежда -тема 5
« Отговор #179 -: Октомври 22, 2010, 14:34:37 pm »
По едно време в клиниката правеха след трансфер акупунктура,практикува ли се все още този метод?