0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #1 -: Септември 20, 2010, 20:18:20 pm »
Искрено вярвам , че наистина обещаните пари от премиерът Бойко Борисов няма да бъдат спрени и Фондът ще продължи да дава шанс на много семейства да осъществят мечтата си за детенце !!!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #2 -: Септември 20, 2010, 20:38:32 pm »
Искрено вярвам , че наистина обещаните пари от премиерът Бойко Борисов няма да бъдат спрени и Фондът ще продължи да дава шанс на много семейства да осъществят мечтата си за детенце !!!
:good_post:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #3 -: Септември 20, 2010, 21:03:30 pm »
дано нещата се оправят, защото това не е честно просто.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #4 -: Септември 21, 2010, 08:00:53 am »
Да, не е честно, но е реално. Останах като втрещена четейки материала. За една държава като Бьлгария знаете ли колко са 10 милиона? Нищо не са! Явно и ние... :x
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Фонд Ин-витро - Отказана процедура от клиниката.
« Отговор #5 -: Септември 21, 2010, 09:32:09 am »
Здравейте на всички. След вчерашните новини за изчерпани средства на фонда и отказани процедури от клиниките направо съм изпаднала в тих ужас. Оказва се, че в момента не е толкоз важно кога точно ще дойде реда на номерчето, а дали изобщо може да започнем процедура. Моля Ви, споделете дали след получаване на заповед сте успели да започнете процедура? Каква е реакцията на клиниките, и какво казват оттам? Ще има ли процедури или не?
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 10:29:29 am от stasyli »
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #6 -: Септември 21, 2010, 09:37:43 am »
Аз, вярвам че нещата ще се нормализират и пари ще се намерят. Добрата новина е, че разглеждането на молбите напредва към нашия намер. Убедена съм, че ще успеем и то скоро.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #7 -: Септември 21, 2010, 10:21:23 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #8 -: Септември 21, 2010, 10:29:37 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.

Това е в поне 5 теми вече, едно и също мнение. Не че ми пречи, но е досадно да четеш едни и същи неща в целия форум. :(
Да проблемът е голям, но така няма да се разреши.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #9 -: Септември 21, 2010, 10:38:03 am »
Аз мисля, че поста на 3004 е вече точно по темата.

И нейните притеснения са много основателни и очертават един наистина сериозен проблем, който може да възнекне, ако няма ясен отговор от фонда и от другите институции, които стоят зад финансирането на ин-витро опитите - какво се случва с одобрените и подписани заповеди, чийто срок тече или е към края си, ако няма средства за финансирането на опитите?

Дали срока ще се удължи автоматично, дали ще почне да се отчита след подновяване на финансовия ресурс или двойката ще изгуби правото си да ползва средствата?!?

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #10 -: Септември 21, 2010, 10:38:20 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.

Това е в поне 5 теми вече, едно и също мнение. Не че ми пречи, но е досадно да четеш едни и същи неща в целия форум. :(
Да проблемът е голям, но така няма да се разреши.
Всеки , на когото са отказали старт на процедура , по посочените причини би бил в паника !Естествено е момичето да търси отговори и да иска да разбере дали и други нямат този проблем още повече , че Заповедта и изтича Октомври !
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #11 -: Септември 21, 2010, 10:39:00 am »
3004 съжалявам за проблема! Вземи се в ръце и не се паникьосвай. Потърси си правата, на първо време /и в друга тема те посъветваха/ си удължи заповедта по медицински причини. Това трябва да направят от клиниката в Плевен, ти сама няма как да си напишеш епикриза. Питай ги какъв друг вариант ще ти предложат /имам предвид за удължаване/, това, че те преустановяват временно работата си с Фонда не значи, че ще ти трябва да си изпуснеш срока на заповедта!

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #12 -: Септември 21, 2010, 10:50:01 am »
Колкото до темата - мисля, че положението е временно. Вярвам, че на напъна ще издържат повечето клиники. В крайна сметка, от МЗ, не могат да не платят или да преустановят процедурите, могат да забавят плащанията. Скоро ще има яснота по въпроса, по-добре да се успокоим малко  :wink:
 

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #13 -: Септември 21, 2010, 11:28:31 am »
3004, няма как да ти отговорим , най- добре е да си потърсиш правата в плевенската клиника, още повече, че заповедтта е взета още април месец.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #14 -: Септември 21, 2010, 16:38:29 pm »
гледайте новините по БТВ и Канал 1 тази вечер - ще има развитие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #15 -: Септември 21, 2010, 19:37:31 pm »
  Моми4ета,сега по новините съобщиха,4е фонда не е спирал да работи и ще продължи да работи,да били са в застой около месец и половина,защото средствата били из4ерпани,но се надяват за следващата година да бъдат финансирани,не с 10 мил.а с 15 мил. лв.
така ,4е остава да 4акаме и да се надяваме,4е нещата са под контрол. :D
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #16 -: Септември 21, 2010, 19:45:16 pm »
Аз преди седмица стартирах подготовка за втори опит по фонд- изследвания и т.н. Срокът на заповедта ми изтича на 21 октомври,планирала съм отпуск и куп други неща...Сега се чудя  възможно ли е в клиниката да ми прекратят подготовката?И нещо друго не ми е ясно- щом съм одобрена на 21 април,значи ли това,че за моя опит са отпуснати средствата април месец?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #17 -: Септември 21, 2010, 19:53:23 pm »
Аз преди седмица стартирах подготовка за втори опит по фонд- изследвания и т.н. Срокът на заповедта ми изтича на 21 октомври,планирала съм отпуск и куп други неща...Сега се чудя  възможно ли е в клиниката да ми прекратят подготовката?И нещо друго не ми е ясно- щом съм одобрена на 21 април,значи ли това,че за моя опит са отпуснати средствата април месец?
Успех Ники !
Според мен ги отпускат при старт на същинската стимулация.
Не вярвам да ти прекратят подготовката - все пак си ходила скоро и ако имаше нещо такова предполагам щяха да те предупредят.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #18 -: Септември 21, 2010, 20:06:35 pm »
Ники, средствата не се отпускат към момента на издаването на заповедта, но щом си започнала втория си опит в клиниката, не вярвам да се прекрати процедурата. Просто фондът ще дължи тези пари на клиниката до изплащането им.
По слънчевата страна на улицата
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #19 -: Септември 21, 2010, 20:25:43 pm »
Дано е така,че отказах повишение в службата по този повод,а и посследните 6 месеца вървят според плановете за процедура .Току що по Пробг казаха,че министерството ще отпусне пари,така че се надявам всички да успеят да си направят опитите и клиниките също да имат финансов ресурс за това