0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #20 -: Септември 21, 2010, 21:00:56 pm »
лекичко си отдъхнах, че и моята заповед все не може да стартира поради куп причини! Отказах се от професионално развитие на този етап,защото имам друга цел в момента. Дано да продължи финансирането и всички ние да намерим шанса си.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #21 -: Септември 21, 2010, 21:51:21 pm »
Момичета, надявам се да сте успели да гледате репортажите по новините на про бг, БТВ и канал 1, където ясно беше заявено от д-р Лалев че пари ще има и фонда не е спирал и няма да спира да работи. :)

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #22 -: Септември 21, 2010, 21:56:24 pm »
Момичета, надявам се да сте успели да гледате репортажите по новините на про бг, БТВ и канал 1, където ясно беше заявено от д-р Лалев че пари ще има и фонда не е спирал и няма да спира да работи. :)



лично аз не чух конкретен отговор, а преобладаваше "ще".....дано съм пропуснала нещо!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #23 -: Септември 21, 2010, 22:16:59 pm »
по конкретен от това, че пари ЩЕ има, незнам какво си очаквала да чуеш. Но моля, защо не пробваш да отидеш при министърката да ти ги покаже на сметка например :wink:
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #24 -: Септември 21, 2010, 22:25:54 pm »
по конкретен от това, че пари ЩЕ има, незнам какво си очаквала да чуеш. Но моля, защо не пробваш да отидеш при министърката да ти ги покаже на сметка например :wink:

Това не е повод за сарказъм в страна като нашата, където гаранция за нищо няма. Както една приятелка днес ми каза "то пари за лекарства на онкоболни няма ти се чудиш, че връщат от клиниките".
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #25 -: Септември 21, 2010, 22:31:06 pm »
Дано само клиниките не спрат процедурите.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #26 -: Септември 21, 2010, 22:33:47 pm »
След видяното по БТВ някак останах с впечатленито, че за тази година парите са изчерпани и ще има чак за следващата. Не знам дали правилно съм разбрала.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #27 -: Септември 21, 2010, 22:34:36 pm »
да, така е, но знаеш ли по някога е нужно да направим повече от това да мрънкаме по форумите, например и да всяваме паника. Гаранция нямаме за нищо в този живот, но повярвай ми опитваме се да направим всичко възможно фонда да продължи да работи толкова добре както и до сега и да знаеш никак не е лесно, при положение, че нямаме политическо лоби или каквито и да е други връзки, защото всички ние сме всъщност ВИЕ, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #28 -: Септември 21, 2010, 22:36:09 pm »
След видяното по БТВ някак останах с впечатленито, че за тази година парите са изчерпани и ще има чак за следващата. Не знам дали правилно съм разбрала.

Не не си разбрала правилно, изчерпани са предварително заложените в бюджета за 2010 г. 10 млн., сега се чака решение на МС за отпускане на допълнителни 5 млн. за ТАЗИ ГОДИНА.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #29 -: Септември 21, 2010, 23:16:42 pm »
Не гледах новините, но съм много благодарна за съществуването на фонда. Щастлива съм, че много момичета успяха.
Нека бъдем по сдържани, от кавги никой няма полза. Никой от тук "присъстващите " няма вина за създалата се ситуация. Не е ли по-добре да сме доволни, че ще отпуснат още 5 мил.???
Благодаря StefiZ !

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #30 -: Септември 21, 2010, 23:32:27 pm »
Стефи, благодаря ти много за навременната информация, която ни даваш и за борбата, която водите за каузата. Дано всичко наистина продължи както до сега и да се отпуснат още 5 милиона лева за 2010
Спряни пари за инвитро процедури
« Отговор #31 -: Октомври 01, 2010, 17:06:42 pm »
здравейте,днес бях при моя лекар и ми каза 4е спираме процедурата за инвитро това ми е втори опит и се притеснявам,има ли и други моми4ета със същият проблем и се надявам скоро да се оправят нещтата и да преведат парите.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #32 -: Октомври 01, 2010, 18:01:46 pm »
nica06 сподели в коя клиника си за да знаем кой клиники спират работа с фонда

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #33 -: Октомври 01, 2010, 20:53:29 pm »
В клиниката в плевен става въпрос
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2010, 21:18:02 pm »
и аз се радвам, че го има фонда :) Надявам се и занапред да го има и даже някой ден да стане като в САЩ - неограничени опити ин витро.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2010, 21:29:53 pm »
Цитат
някой ден да стане като в САЩ - неограничени опити ин витро

Ако с това имаш пред вид, че в САЩ се правят неограничен брой опити ин витро без пациентите да плащат, много грешиш.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2010, 21:52:15 pm »
точно както каза Цигу, в САЩ цената е средно 10 хил. долара и няма Фонд, имаш плащаш.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2010, 21:55:30 pm »
бъркате с израел ми се струва :wink:
там се поемат от държавата всички опити ин витро до успешен.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2010, 00:27:26 am »
Здравейте! В клиника Щерев ми отказаха да ми потготвят документи за втори опит чрез фонда, казаха че след месец и половина сигурно ще може. Това наистина ме изуми, защото трябва да подам само един документ, че обстоятелствата не са се променили. Надявах се, че поне може да подам документи, а когато ме одобрят тогава, поне да знам, че документите са при тях и чакам....
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2010, 07:47:37 am »
Здравейте! В клиника Щерев ми отказаха да ми потготвят документи за втори опит чрез фонда, казаха че след месец и половина сигурно ще може. Това наистина ме изуми, защото трябва да подам само един документ, че обстоятелствата не са се променили. Надявах се, че поне може да подам документи, а когато ме одобрят тогава, поне да знам, че документите са при тях и чакам....


Бях казала, че повече няма да пиша във форума, но не мога да не кажа следното:
аз също съм в клиника Щерев, на 23.09 ми подготвиха документите и на 24.09 ги подадох за трети опит под номер 9574! В тетрадка в която са записани номерата имаше и други от клиниката и доста хора записани за Малинов. Една от жените които са в стаята се обади на някой, че е одобрен и на 21.10 да отиде да си взе заповедта.
« Последна редакция: Октомври 02, 2010, 07:49:53 am от stoeka71 »