0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #1 -: Септември 20, 2010, 20:18:20 pm »
Искрено вярвам , че наистина обещаните пари от премиерът Бойко Борисов няма да бъдат спрени и Фондът ще продължи да дава шанс на много семейства да осъществят мечтата си за детенце !!!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #2 -: Септември 20, 2010, 20:38:32 pm »
Искрено вярвам , че наистина обещаните пари от премиерът Бойко Борисов няма да бъдат спрени и Фондът ще продължи да дава шанс на много семейства да осъществят мечтата си за детенце !!!
:good_post:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #3 -: Септември 20, 2010, 21:03:30 pm »
дано нещата се оправят, защото това не е честно просто.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #4 -: Септември 21, 2010, 08:00:53 am »
Да, не е честно, но е реално. Останах като втрещена четейки материала. За една държава като Бьлгария знаете ли колко са 10 милиона? Нищо не са! Явно и ние... :x
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Фонд Ин-витро - Отказана процедура от клиниката.
« Отговор #5 -: Септември 21, 2010, 09:32:09 am »
Здравейте на всички. След вчерашните новини за изчерпани средства на фонда и отказани процедури от клиниките направо съм изпаднала в тих ужас. Оказва се, че в момента не е толкоз важно кога точно ще дойде реда на номерчето, а дали изобщо може да започнем процедура. Моля Ви, споделете дали след получаване на заповед сте успели да започнете процедура? Каква е реакцията на клиниките, и какво казват оттам? Ще има ли процедури или не?
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 10:29:29 am от stasyli »
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #6 -: Септември 21, 2010, 09:37:43 am »
Аз, вярвам че нещата ще се нормализират и пари ще се намерят. Добрата новина е, че разглеждането на молбите напредва към нашия намер. Убедена съм, че ще успеем и то скоро.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #7 -: Септември 21, 2010, 10:21:23 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #8 -: Септември 21, 2010, 10:29:37 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.

Това е в поне 5 теми вече, едно и също мнение. Не че ми пречи, но е досадно да четеш едни и същи неща в целия форум. :(
Да проблемът е голям, но така няма да се разреши.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #9 -: Септември 21, 2010, 10:38:03 am »
Аз мисля, че поста на 3004 е вече точно по темата.

И нейните притеснения са много основателни и очертават един наистина сериозен проблем, който може да възнекне, ако няма ясен отговор от фонда и от другите институции, които стоят зад финансирането на ин-витро опитите - какво се случва с одобрените и подписани заповеди, чийто срок тече или е към края си, ако няма средства за финансирането на опитите?

Дали срока ще се удължи автоматично, дали ще почне да се отчита след подновяване на финансовия ресурс или двойката ще изгуби правото си да ползва средствата?!?

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #10 -: Септември 21, 2010, 10:38:20 am »
Искам да споделя с какъв проблем се сблъсках в клиниката в Плевен.
Значи имам получена  заповед от фонда за втори опит през април месец, която изтича октомври месец.Преди да излезе клиниката в отпуск през август месец се разбрах с доктора да пусна всички необходими изследвания преди процедурата. Отивам да пусна и микробиология и познайте: Доктора ме моли да отложа още процедурата, защото фонда не отпускал пари и клиниката закъсала за пари. Да отложа ама за кога? Заповедта изтича октомври месец.
Лек и усмихнат ден на всички от мен!
П.П. Извинявам се ,че публикувам пост и в тази тема, но паниката при мен е голяма.
Извинявам се още веднъж.

Това е в поне 5 теми вече, едно и също мнение. Не че ми пречи, но е досадно да четеш едни и същи неща в целия форум. :(
Да проблемът е голям, но така няма да се разреши.
Всеки , на когото са отказали старт на процедура , по посочените причини би бил в паника !Естествено е момичето да търси отговори и да иска да разбере дали и други нямат този проблем още повече , че Заповедта и изтича Октомври !
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #11 -: Септември 21, 2010, 10:39:00 am »
3004 съжалявам за проблема! Вземи се в ръце и не се паникьосвай. Потърси си правата, на първо време /и в друга тема те посъветваха/ си удължи заповедта по медицински причини. Това трябва да направят от клиниката в Плевен, ти сама няма как да си напишеш епикриза. Питай ги какъв друг вариант ще ти предложат /имам предвид за удължаване/, това, че те преустановяват временно работата си с Фонда не значи, че ще ти трябва да си изпуснеш срока на заповедта!

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #12 -: Септември 21, 2010, 10:50:01 am »
Колкото до темата - мисля, че положението е временно. Вярвам, че на напъна ще издържат повечето клиники. В крайна сметка, от МЗ, не могат да не платят или да преустановят процедурите, могат да забавят плащанията. Скоро ще има яснота по въпроса, по-добре да се успокоим малко  :wink:
 

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #13 -: Септември 21, 2010, 11:28:31 am »
3004, няма как да ти отговорим , най- добре е да си потърсиш правата в плевенската клиника, още повече, че заповедтта е взета още април месец.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #14 -: Септември 21, 2010, 16:38:29 pm »
гледайте новините по БТВ и Канал 1 тази вечер - ще има развитие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #15 -: Септември 21, 2010, 19:37:31 pm »
  Моми4ета,сега по новините съобщиха,4е фонда не е спирал да работи и ще продължи да работи,да били са в застой около месец и половина,защото средствата били из4ерпани,но се надяват за следващата година да бъдат финансирани,не с 10 мил.а с 15 мил. лв.
така ,4е остава да 4акаме и да се надяваме,4е нещата са под контрол. :D
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #16 -: Септември 21, 2010, 19:45:16 pm »
Аз преди седмица стартирах подготовка за втори опит по фонд- изследвания и т.н. Срокът на заповедта ми изтича на 21 октомври,планирала съм отпуск и куп други неща...Сега се чудя  възможно ли е в клиниката да ми прекратят подготовката?И нещо друго не ми е ясно- щом съм одобрена на 21 април,значи ли това,че за моя опит са отпуснати средствата април месец?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #17 -: Септември 21, 2010, 19:53:23 pm »
Аз преди седмица стартирах подготовка за втори опит по фонд- изследвания и т.н. Срокът на заповедта ми изтича на 21 октомври,планирала съм отпуск и куп други неща...Сега се чудя  възможно ли е в клиниката да ми прекратят подготовката?И нещо друго не ми е ясно- щом съм одобрена на 21 април,значи ли това,че за моя опит са отпуснати средствата април месец?
Успех Ники !
Според мен ги отпускат при старт на същинската стимулация.
Не вярвам да ти прекратят подготовката - все пак си ходила скоро и ако имаше нещо такова предполагам щяха да те предупредят.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #18 -: Септември 21, 2010, 20:06:35 pm »
Ники, средствата не се отпускат към момента на издаването на заповедта, но щом си започнала втория си опит в клиниката, не вярвам да се прекрати процедурата. Просто фондът ще дължи тези пари на клиниката до изплащането им.
По слънчевата страна на улицата
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #19 -: Септември 21, 2010, 20:25:43 pm »
Дано е така,че отказах повишение в службата по този повод,а и посследните 6 месеца вървят според плановете за процедура .Току що по Пробг казаха,че министерството ще отпусне пари,така че се надявам всички да успеят да си направят опитите и клиниките също да имат финансов ресурс за това
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #20 -: Септември 21, 2010, 21:00:56 pm »
лекичко си отдъхнах, че и моята заповед все не може да стартира поради куп причини! Отказах се от професионално развитие на този етап,защото имам друга цел в момента. Дано да продължи финансирането и всички ние да намерим шанса си.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #21 -: Септември 21, 2010, 21:51:21 pm »
Момичета, надявам се да сте успели да гледате репортажите по новините на про бг, БТВ и канал 1, където ясно беше заявено от д-р Лалев че пари ще има и фонда не е спирал и няма да спира да работи. :)

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #22 -: Септември 21, 2010, 21:56:24 pm »
Момичета, надявам се да сте успели да гледате репортажите по новините на про бг, БТВ и канал 1, където ясно беше заявено от д-р Лалев че пари ще има и фонда не е спирал и няма да спира да работи. :)



лично аз не чух конкретен отговор, а преобладаваше "ще".....дано съм пропуснала нещо!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #23 -: Септември 21, 2010, 22:16:59 pm »
по конкретен от това, че пари ЩЕ има, незнам какво си очаквала да чуеш. Но моля, защо не пробваш да отидеш при министърката да ти ги покаже на сметка например :wink:
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #24 -: Септември 21, 2010, 22:25:54 pm »
по конкретен от това, че пари ЩЕ има, незнам какво си очаквала да чуеш. Но моля, защо не пробваш да отидеш при министърката да ти ги покаже на сметка например :wink:

Това не е повод за сарказъм в страна като нашата, където гаранция за нищо няма. Както една приятелка днес ми каза "то пари за лекарства на онкоболни няма ти се чудиш, че връщат от клиниките".
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #25 -: Септември 21, 2010, 22:31:06 pm »
Дано само клиниките не спрат процедурите.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #26 -: Септември 21, 2010, 22:33:47 pm »
След видяното по БТВ някак останах с впечатленито, че за тази година парите са изчерпани и ще има чак за следващата. Не знам дали правилно съм разбрала.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #27 -: Септември 21, 2010, 22:34:36 pm »
да, така е, но знаеш ли по някога е нужно да направим повече от това да мрънкаме по форумите, например и да всяваме паника. Гаранция нямаме за нищо в този живот, но повярвай ми опитваме се да направим всичко възможно фонда да продължи да работи толкова добре както и до сега и да знаеш никак не е лесно, при положение, че нямаме политическо лоби или каквито и да е други връзки, защото всички ние сме всъщност ВИЕ, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #28 -: Септември 21, 2010, 22:36:09 pm »
След видяното по БТВ някак останах с впечатленито, че за тази година парите са изчерпани и ще има чак за следващата. Не знам дали правилно съм разбрала.

Не не си разбрала правилно, изчерпани са предварително заложените в бюджета за 2010 г. 10 млн., сега се чака решение на МС за отпускане на допълнителни 5 млн. за ТАЗИ ГОДИНА.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #29 -: Септември 21, 2010, 23:16:42 pm »
Не гледах новините, но съм много благодарна за съществуването на фонда. Щастлива съм, че много момичета успяха.
Нека бъдем по сдържани, от кавги никой няма полза. Никой от тук "присъстващите " няма вина за създалата се ситуация. Не е ли по-добре да сме доволни, че ще отпуснат още 5 мил.???
Благодаря StefiZ !

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #30 -: Септември 21, 2010, 23:32:27 pm »
Стефи, благодаря ти много за навременната информация, която ни даваш и за борбата, която водите за каузата. Дано всичко наистина продължи както до сега и да се отпуснат още 5 милиона лева за 2010
Спряни пари за инвитро процедури
« Отговор #31 -: Октомври 01, 2010, 17:06:42 pm »
здравейте,днес бях при моя лекар и ми каза 4е спираме процедурата за инвитро това ми е втори опит и се притеснявам,има ли и други моми4ета със същият проблем и се надявам скоро да се оправят нещтата и да преведат парите.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #32 -: Октомври 01, 2010, 18:01:46 pm »
nica06 сподели в коя клиника си за да знаем кой клиники спират работа с фонда

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #33 -: Октомври 01, 2010, 20:53:29 pm »
В клиниката в плевен става въпрос
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2010, 21:18:02 pm »
и аз се радвам, че го има фонда :) Надявам се и занапред да го има и даже някой ден да стане като в САЩ - неограничени опити ин витро.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #35 -: Октомври 01, 2010, 21:29:53 pm »
Цитат
някой ден да стане като в САЩ - неограничени опити ин витро

Ако с това имаш пред вид, че в САЩ се правят неограничен брой опити ин витро без пациентите да плащат, много грешиш.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #36 -: Октомври 01, 2010, 21:52:15 pm »
точно както каза Цигу, в САЩ цената е средно 10 хил. долара и няма Фонд, имаш плащаш.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2010, 21:55:30 pm »
бъркате с израел ми се струва :wink:
там се поемат от държавата всички опити ин витро до успешен.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2010, 00:27:26 am »
Здравейте! В клиника Щерев ми отказаха да ми потготвят документи за втори опит чрез фонда, казаха че след месец и половина сигурно ще може. Това наистина ме изуми, защото трябва да подам само един документ, че обстоятелствата не са се променили. Надявах се, че поне може да подам документи, а когато ме одобрят тогава, поне да знам, че документите са при тях и чакам....
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2010, 07:47:37 am »
Здравейте! В клиника Щерев ми отказаха да ми потготвят документи за втори опит чрез фонда, казаха че след месец и половина сигурно ще може. Това наистина ме изуми, защото трябва да подам само един документ, че обстоятелствата не са се променили. Надявах се, че поне може да подам документи, а когато ме одобрят тогава, поне да знам, че документите са при тях и чакам....


Бях казала, че повече няма да пиша във форума, но не мога да не кажа следното:
аз също съм в клиника Щерев, на 23.09 ми подготвиха документите и на 24.09 ги подадох за трети опит под номер 9574! В тетрадка в която са записани номерата имаше и други от клиниката и доста хора записани за Малинов. Една от жените които са в стаята се обади на някой, че е одобрен и на 21.10 да отиде да си взе заповедта.
« Последна редакция: Октомври 02, 2010, 07:49:53 am от stoeka71 »
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2010, 11:21:23 am »
В този случай или са ме излъгали или всичко е се е случило за дни, защото когато бях на 29.09, за да обсъдя неуспеха на първият с опит, попитах моята лекарка дали може да ми потготвят документите за втори опит, тя ми каза, че в момента дори и това не може. Всичко било временно, но до месец и половина щели да се оправят нещата. 
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #41 -: Октомври 02, 2010, 12:13:31 pm »
Момичета, няма никаква конспирация :) Мисля, че в Щерев не подготвят документи от понеделник (27-ми), защото тогава бях там и бях свидетел как една лекарка обясняваше на друга, че вече са спрели по Фонда. stoeka71, хванала си последния влак - дано на него да се качи и твоята рожбичка след някой друг месец!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #42 -: Октомври 05, 2010, 10:21:29 am »
Започнаха вече и за пари да ни изнудват под предлог, че всичко било за наше добро.
В клиниката в Плевен предлагат договори съгласно , който започваш опита си фонд, но си го самофинансираш. След , като клиниката получи финансиране от фонда парите ще ни бъдат върнати.
А ние как точно ще разберем дали има финансиране не е ясно.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #43 -: Октомври 05, 2010, 10:24:10 am »
Момичета, писах и във форума на бг мама по повод това, не влизайте в подобни схеми, не е законно това.
днес ще говоря с д-р лалев по случая.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #44 -: Октомври 05, 2010, 10:29:16 am »
Благодаря, ти много Стефи!
Дано се предприемат някакви мерки и престанат да ни извиват ръцете.
Интересно ми е в другите клиники как процедират.
Момичета, моля Ви ако имате някаква информация пишете.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2010, 18:27:31 pm »
Здравейте момичета,
ние подготвихме документите в клиника Щерев и ги подадохме на 20-ти септември.Никой нищо не каза за прекъсване и проблеми с финансирането, нито от клиниката, нито във фонда.Но, вече бях чула от позната, която беше на преглед седмица по-рано в друга клиника, че се говори между лекари за спиране на парите...явно има проблем, но не ни остава нищо друго освен да се надяваме, че ще се намери решение.
Стискам палци и пожелавам на всички много късмет:)

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #46 -: Октомври 05, 2010, 23:03:07 pm »
Стефи,говори ли с д-р Лалев днес,какво каза той по въпроса?И аз съм в Плевенската клиника и ме интересува.Също ми се струва доста съмнително това с плащането и после възстановяване на сумата..
Предварително искам да ти благодаря,че отделяш от личното си време за да ни помагаш!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #47 -: Октомври 06, 2010, 12:08:50 pm »
Здравей те и от мен,искам да попитам някой има ли информация ще продължат ли клиниките да приемат жени от фонда ТАЗИ ГОДИНА и кога ще стане това,ако приемат?За другата година е ясно.На мен ми отказаха на 24.09 и не знам какво да правя сега,след като пуснах сума ти изследвания за около 1000 лв.
Здравейте и от мен,искам да попитам всички клиники ли отказват да приемат,на мен ми отказаха още на 24.09,и кога ще започнат да приемат от фонда?Аз мисля ,че другата година.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #48 -: Октомври 06, 2010, 14:22:45 pm »
Стефи,говори ли с д-р Лалев днес,какво каза той по въпроса?И аз съм в Плевенската клиника и ме интересува.Също ми се струва доста съмнително това с плащането и после възстановяване на сумата..
Предварително искам да ти благодаря,че отделяш от личното си време за да ни помагаш!

Всички члвенове на ОС и д-р Лалев също смятат че не е редно да се процедира така.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2010, 15:57:57 pm »
Стефи, имаш ли информация кога се очаква да има раздвижване относно плащане на клиниките за вече миналите процедури, за да могат те да започнат отново да поемат пациенти със заповеди от ФАР?
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2010, 16:05:00 pm »
До колкото знам има разрешение от МФ за превеждане на средства към МЗ за фонда, но кога точно, незнам.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2010, 16:21:29 pm »
Много хубава новина.Дано плащането да е скоро :P
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2010, 16:22:37 pm »
До колкото знам има разрешение от МФ за превеждане на средства към МЗ за фонда, но кога точно, незнам.
Много благодаря за информацията
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #53 -: Октомври 07, 2010, 09:34:48 am »
StefiZ, а от къде ти е информацията, ако не е тайна ?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #54 -: Октомври 07, 2010, 12:59:23 pm »
Здравейте има ли някои които да ни информира клиниките дали приемат жени от фонда ,във момента и ако не ,кога ще започнат?
Здравейте и от мен,искам да попитам всички клиники ли отказват да приемат,на мен ми отказаха още на 24.09,и кога ще започнат да приемат от фонда?Аз мисля ,че другата година.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #55 -: Октомври 08, 2010, 16:04:08 pm »
Здравейте!
Ние също сме върнати от плевенската клиника. Бяхме си направили всички предварителни изследвания, даже ни накараха да пуснем на ново някои поради изтичането на давностт и накрая какво ...? Заповедта ни изтича декември месец, но се притесняваме, объркани сме и толкова гадно се чувстваме, а уж трябва да сме спокойни в такъв период .
Четохме и официалното писмо от Министерството на здравеопазването, от 21.09.2010г

"МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО ПРЕДПРИЕМА НЕОБХОДИМИТЕ ДЕЙСТВИЯ ЗА НЕДОПУСКАНЕ СПИРАНЕ РАБОТАТА НА ФОНДА ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ

Във връзка с публикации, че от 2 месеца Фондът за асистирана репродукция е с изчерпан бюджет, МЗ информира за следното:

            През 2010 г. МЗ е осигурило в пълния им размер  предвидените за годината средства за осигуряване работата на Фонд за асистирана репродукция. С тези средства са обезпечени безплатните инвитро процедури на всички пациентки, одобрени от Обществения съвет на Фонда. Общият брой на досега одобрените за финансиране пациентки с получени заповеди е  6186, а  разгледаните  заявления са 8780.   Средно месечно постъпват и се обработват около 450 заявления.

Отчитайки социалната значимост на тази дейност и подкрепата, която тя среща в обществото, Министерството на здравеопазването ще продължи да търси възможности за финансиране на дейностите на Фонда за асистирана репродукция. За целта ще бъдат преведени допълнителни средства, които да позволят продължаване на работата на Фонда до намирането на трайно решение по въпроса. "


Ако сте го прочели, бихме искали да ви попитаме - вие как го разбирате това писмо, в смисъл, означава ли че хора със заповеди до 6186 не би трябвало да имат проблем с финансирането, че не трябва да бъдат връщани от клиниките?
Надяваме се, че въпроса ще бъде прочетен и от Стефи , тъй като никъде не можем да намерим правилния отговор! От 2-3 дена се опитваме да се свържем с Д-р Лалев, както и с компетентно лице от Министерството на здравеопазването, за да зададем и получим отговор на този въпрос, но за съжаление никой не вдига.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #56 -: Октомври 08, 2010, 16:30:35 pm »
Момичета, в този форум има 4 теми, в които се пише и пита едно и също, не мога да отговарям във всичките и на всеки втори еднакъв постинг. Не че не искам, просто нямам физическата възможност.

Писах в закованата тема, моля прочетете. :)
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2010, 21:00:57 pm »
Днес прочетох тази статия. Прегледайте я:

http://news.burgas24.bg/196614.html

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #58 -: Октомври 13, 2010, 11:21:12 am »
Момичета,какво става?Има ли нещо ново?Какво става с тези на които им изтича срока на заповедта?Фонда удължава ли срока и как става това?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2010, 08:59:05 am »
ИМА ПАРИ.Д-р.Лалев го каза в интервю в сутрешния блок на БТВ.Започнали са изплащането към клиниките от два дни,до края на седмицата,началото на другата ще изчистат дължимите пари към клиниките.Продължаваме.УСПЕХ НА ВСИЧКИ.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #60 -: Октомври 14, 2010, 13:48:35 pm »
http://dnes.dir.bg/news/in-vitro-zdravna-reforma-7261018?nt=9
Вижте повече инфо, за финансирането от фонда.
Успех и търпение!!!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #61 -: Октомври 18, 2010, 10:38:53 am »
Здравейте момичета ,знаете ли да ли приемат клиниките вече жени от фонда защото звънях миналата седмица и казаха ,че още не приемат,та сега ми е неудобно да им звъня пак
Здравейте и от мен,искам да попитам всички клиники ли отказват да приемат,на мен ми отказаха още на 24.09,и кога ще започнат да приемат от фонда?Аз мисля ,че другата година.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #62 -: Ноември 06, 2010, 14:40:06 pm »
dnes.dir.bg/news/in-vitro-zdravna-reforma-7122005?nt=4
                                               АЗ СЪМ ПАЦИЕНТКА НА КЛИНИКА МАЛИНОВ.НА 3.11 ИМАХ УГОВОРКА С ДОК ЗА ЗАПОчВАНЕ НА СТИМУЛАЦИЯ,НО ТОИ МЕ ВЪРНА Т.К.ФОНДА НЕ ОТПУСКАЛ СРЕДСТВА.ЗНАЕ ЛИ НЯКОИ  ДО КОГА щЕ НИ ВРЪщАТ?
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #63 -: Ноември 06, 2010, 15:52:22 pm »
dnes.dir.bg/news/in-vitro-zdravna-reforma-7122005?nt=4
                                               АЗ СЪМ ПАЦИЕНТКА НА КЛИНИКА МАЛИНОВ.НА 3.11 ИМАХ УГОВОРКА С ДОК ЗА ЗАПОчВАНЕ НА СТИМУЛАЦИЯ,НО ТОИ МЕ ВЪРНА Т.К.ФОНДА НЕ ОТПУСКАЛ СРЕДСТВА.ЗНАЕ ЛИ НЯКОИ  ДО КОГА щЕ НИ ВРЪщАТ?
Ти специално ли се регистрира за да пуснеш пози постинг?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #64 -: Ноември 06, 2010, 16:28:06 pm »
dnes.dir.bg/news/in-vitro-zdravna-reforma-7122005?nt=4
                                               АЗ СЪМ ПАЦИЕНТКА НА КЛИНИКА МАЛИНОВ.НА 3.11 ИМАХ УГОВОРКА С ДОК ЗА ЗАПОчВАНЕ НА СТИМУЛАЦИЯ,НО ТОИ МЕ ВЪРНА Т.К.ФОНДА НЕ ОТПУСКАЛ СРЕДСТВА.ЗНАЕ ЛИ НЯКОИ  ДО КОГА щЕ НИ ВРЪщАТ?
Ти специално ли се регистрира за да пуснеш пози постинг?

абсолютно невярна информация
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #65 -: Ноември 06, 2010, 22:16:57 pm »
Не само тези които са по фонда се отлагат процедурите, но и други които се самофинансират явно доктора няма да е в клниката!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2010, 16:08:31 pm »
Дали е вярно или невярно, но и аз съм факт,като отложен случай за инвитро процедура от Фонда.Този месец ми изтича заповедта и въпреки това я отложиха,като ми дадоха и документ, с който във Фонда да ми продължат периода!.Но също така ми предложиха инвитро на естествен цикъл,който да си самофинансирам.Така че процедури явно правят,но не и по Фонда.И аз съм в клиника Малинов!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2010, 17:01:43 pm »
Незнам какво е станало точно, но една позната искаше да почне процедура самофинансиране в клинка Малинов ноември и дори маше преглед насрочен за започването, но са я отложили поради отсъствие на доктора, може би защото е по специфичен случай незнам, но е факт, че са отложили без да е по фонда!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2010, 18:05:20 pm »
Така че процедури явно правят,но не и по Фонда.И аз съм в клиника Малинов!
Невярно. Отлагат, защото планират само стимулирани цикли, които ще приключат до 3.12

Незнам какво е станало точно, но една позната искаше да почне процедура самофинансиране в клинка Малинов ноември и дори маше преглед насрочен за започването, но са я отложили поради отсъствие на доктора, може би защото е по специфичен случай незнам, но е факт, че са отложили без да е по фонда!
Първо д-р Стаменов беше на конгрес, сега д-р Персенска ще отсъства.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #69 -: Ноември 09, 2010, 20:34:32 pm »
Първо д-р Стаменов беше на конгрес, сега д-р Персенска ще отсъства.
До края на седмицата ли ще отсъства д-р Персенска или само ден-два ?