0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2010, 11:21:23 am »
В този случай или са ме излъгали или всичко е се е случило за дни, защото когато бях на 29.09, за да обсъдя неуспеха на първият с опит, попитах моята лекарка дали може да ми потготвят документите за втори опит, тя ми каза, че в момента дори и това не може. Всичко било временно, но до месец и половина щели да се оправят нещата. 
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #41 -: Октомври 02, 2010, 12:13:31 pm »
Момичета, няма никаква конспирация :) Мисля, че в Щерев не подготвят документи от понеделник (27-ми), защото тогава бях там и бях свидетел как една лекарка обясняваше на друга, че вече са спрели по Фонда. stoeka71, хванала си последния влак - дано на него да се качи и твоята рожбичка след някой друг месец!
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #42 -: Октомври 05, 2010, 10:21:29 am »
Започнаха вече и за пари да ни изнудват под предлог, че всичко било за наше добро.
В клиниката в Плевен предлагат договори съгласно , който започваш опита си фонд, но си го самофинансираш. След , като клиниката получи финансиране от фонда парите ще ни бъдат върнати.
А ние как точно ще разберем дали има финансиране не е ясно.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #43 -: Октомври 05, 2010, 10:24:10 am »
Момичета, писах и във форума на бг мама по повод това, не влизайте в подобни схеми, не е законно това.
днес ще говоря с д-р лалев по случая.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #44 -: Октомври 05, 2010, 10:29:16 am »
Благодаря, ти много Стефи!
Дано се предприемат някакви мерки и престанат да ни извиват ръцете.
Интересно ми е в другите клиники как процедират.
Момичета, моля Ви ако имате някаква информация пишете.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2010, 18:27:31 pm »
Здравейте момичета,
ние подготвихме документите в клиника Щерев и ги подадохме на 20-ти септември.Никой нищо не каза за прекъсване и проблеми с финансирането, нито от клиниката, нито във фонда.Но, вече бях чула от позната, която беше на преглед седмица по-рано в друга клиника, че се говори между лекари за спиране на парите...явно има проблем, но не ни остава нищо друго освен да се надяваме, че ще се намери решение.
Стискам палци и пожелавам на всички много късмет:)

*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #46 -: Октомври 05, 2010, 23:03:07 pm »
Стефи,говори ли с д-р Лалев днес,какво каза той по въпроса?И аз съм в Плевенската клиника и ме интересува.Също ми се струва доста съмнително това с плащането и после възстановяване на сумата..
Предварително искам да ти благодаря,че отделяш от личното си време за да ни помагаш!
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #47 -: Октомври 06, 2010, 12:08:50 pm »
Здравей те и от мен,искам да попитам някой има ли информация ще продължат ли клиниките да приемат жени от фонда ТАЗИ ГОДИНА и кога ще стане това,ако приемат?За другата година е ясно.На мен ми отказаха на 24.09 и не знам какво да правя сега,след като пуснах сума ти изследвания за около 1000 лв.
Здравейте и от мен,искам да попитам всички клиники ли отказват да приемат,на мен ми отказаха още на 24.09,и кога ще започнат да приемат от фонда?Аз мисля ,че другата година.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #48 -: Октомври 06, 2010, 14:22:45 pm »
Стефи,говори ли с д-р Лалев днес,какво каза той по въпроса?И аз съм в Плевенската клиника и ме интересува.Също ми се струва доста съмнително това с плащането и после възстановяване на сумата..
Предварително искам да ти благодаря,че отделяш от личното си време за да ни помагаш!

Всички члвенове на ОС и д-р Лалев също смятат че не е редно да се процедира така.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2010, 15:57:57 pm »
Стефи, имаш ли информация кога се очаква да има раздвижване относно плащане на клиниките за вече миналите процедури, за да могат те да започнат отново да поемат пациенти със заповеди от ФАР?
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2010, 16:05:00 pm »
До колкото знам има разрешение от МФ за превеждане на средства към МЗ за фонда, но кога точно, незнам.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2010, 16:21:29 pm »
Много хубава новина.Дано плащането да е скоро :P
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2010, 16:22:37 pm »
До колкото знам има разрешение от МФ за превеждане на средства към МЗ за фонда, но кога точно, незнам.
Много благодаря за информацията
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #53 -: Октомври 07, 2010, 09:34:48 am »
StefiZ, а от къде ти е информацията, ако не е тайна ?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #54 -: Октомври 07, 2010, 12:59:23 pm »
Здравейте има ли някои които да ни информира клиниките дали приемат жени от фонда ,във момента и ако не ,кога ще започнат?
Здравейте и от мен,искам да попитам всички клиники ли отказват да приемат,на мен ми отказаха още на 24.09,и кога ще започнат да приемат от фонда?Аз мисля ,че другата година.
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #55 -: Октомври 08, 2010, 16:04:08 pm »
Здравейте!
Ние също сме върнати от плевенската клиника. Бяхме си направили всички предварителни изследвания, даже ни накараха да пуснем на ново някои поради изтичането на давностт и накрая какво ...? Заповедта ни изтича декември месец, но се притесняваме, объркани сме и толкова гадно се чувстваме, а уж трябва да сме спокойни в такъв период .
Четохме и официалното писмо от Министерството на здравеопазването, от 21.09.2010г

"МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО ПРЕДПРИЕМА НЕОБХОДИМИТЕ ДЕЙСТВИЯ ЗА НЕДОПУСКАНЕ СПИРАНЕ РАБОТАТА НА ФОНДА ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ

Във връзка с публикации, че от 2 месеца Фондът за асистирана репродукция е с изчерпан бюджет, МЗ информира за следното:

            През 2010 г. МЗ е осигурило в пълния им размер  предвидените за годината средства за осигуряване работата на Фонд за асистирана репродукция. С тези средства са обезпечени безплатните инвитро процедури на всички пациентки, одобрени от Обществения съвет на Фонда. Общият брой на досега одобрените за финансиране пациентки с получени заповеди е  6186, а  разгледаните  заявления са 8780.   Средно месечно постъпват и се обработват около 450 заявления.

Отчитайки социалната значимост на тази дейност и подкрепата, която тя среща в обществото, Министерството на здравеопазването ще продължи да търси възможности за финансиране на дейностите на Фонда за асистирана репродукция. За целта ще бъдат преведени допълнителни средства, които да позволят продължаване на работата на Фонда до намирането на трайно решение по въпроса. "


Ако сте го прочели, бихме искали да ви попитаме - вие как го разбирате това писмо, в смисъл, означава ли че хора със заповеди до 6186 не би трябвало да имат проблем с финансирането, че не трябва да бъдат връщани от клиниките?
Надяваме се, че въпроса ще бъде прочетен и от Стефи , тъй като никъде не можем да намерим правилния отговор! От 2-3 дена се опитваме да се свържем с Д-р Лалев, както и с компетентно лице от Министерството на здравеопазването, за да зададем и получим отговор на този въпрос, но за съжаление никой не вдига.
*
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #56 -: Октомври 08, 2010, 16:30:35 pm »
Момичета, в този форум има 4 теми, в които се пише и пита едно и също, не мога да отговарям във всичките и на всеки втори еднакъв постинг. Не че не искам, просто нямам физическата възможност.

Писах в закованата тема, моля прочетете. :)
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2010, 21:00:57 pm »
Днес прочетох тази статия. Прегледайте я:

http://news.burgas24.bg/196614.html

Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #58 -: Октомври 13, 2010, 11:21:12 am »
Момичета,какво става?Има ли нещо ново?Какво става с тези на които им изтича срока на заповедта?Фонда удължава ли срока и как става това?
Re: Фондът временно спира плащанията към клиниките
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2010, 08:59:05 am »
ИМА ПАРИ.Д-р.Лалев го каза в интервю в сутрешния блок на БТВ.Започнали са изплащането към клиниките от два дни,до края на седмицата,началото на другата ще изчистат дължимите пари към клиниките.Продължаваме.УСПЕХ НА ВСИЧКИ.