0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« -: Септември 13, 2010, 15:16:58 pm »
Денят мина а темичка не виждам.
Пускам я с пожелания за здраве и усмивки. Приятни емоции за учениците и усмивки за по малките.
Аз днес бях почивка и станах в 7 да будя Мони за градина. Обаче тя така хубаво спинкаше и мъркаше, че се бутнах отново под завивката и полежах още час. Към 8 Мони се събуди и ме погледна учудено. Мамо аз се наспах, а то още рано за градина. Аз понеже си нямах друга работа и казах, че съм се успала и видиш ли бързо трябва да се облечем и да тръгваме. Обаче в 9 на градина след закуска ходи ли се  :lol:. Един хубав завой и в зоопарка. Такава чудна разходка направихме. А тя сега на всички разказва как съм се успала и съм сбъркала завоя и как искала утре пак  :lol:
Поздрави, здраве и усмивки от нас.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 08:47:49 am от mini »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #1 -: Септември 13, 2010, 16:11:59 pm »
Заглавието е тематично и за нас.
Боби от утре тръгва на детска градина. Днес ходихме да занеса документи и да получа последни напътствия, а детето се разрева, защото му се влизаше при децата  :lol: На мен ми стана смешно, ще минат ден два и ще започне да реве, че не иска да влиза, ама от къде да знае детето сега  :lol:
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #2 -: Септември 13, 2010, 16:18:43 pm »
к(Р)оки, то не се знае, може пък с кеф да си ходи :) Бързо да се адаптира!
Алекс е странно ентусиазирана да ходи на детска градина. Явно много и харесва. И като ми откаже да пие сиропче против кашлица й припомням че колкото по-бързо оздравее, толкова по-бързо ще отиде пак при децата в детската градина и тя бързо го излапва сиропчето. :D За съжалаление, поне още три дена ще си е у дома. Дано бързо да се повлияе от инхалациите с вентолин.

Успешни първи стъпки на всички ученици и майки. То даже за майките първите дни е по-голяма драмата май. :lol:
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #3 -: Септември 13, 2010, 16:41:33 pm »
Хубава,успешна и здрава седмица!
Сия,бързо завръщане на Алекс в детската градина.
Кроки,и на вас лека адаптация.
На нас днес ни биха с 2 месеца закъснение Приорикс-а и ни боднаха за кръв.Младежа се държа геройски и на двете места :)
Изобщо ще го похваля много,защото вече и като му се пишка,се хваща отпред и казва"ъ-ъ" :),та вече сме с памперс само през нощта.

*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #4 -: Септември 13, 2010, 17:49:52 pm »
Слънчева и успешна седмица и от нас! Бърза адаптация на учениците, а болните бързо да оздравяват.

Парси, браво на твоя юнак, направо ти завидях, не толкова, че сте махнали дневния памперс, а че е по малък от Стефан и явно по слуша или е по умен :).

Елена от 4 дена ходене на градина се научи да говори на "бе", иначе вкъщи като я караме да казва правилно думите които греши, и сякаш не може да ги научи. Стефан, пък не бил ревал (не броим сутрешния рев) и само се разхождал :) На обяд като го прибирах и го питам, слушал ли е и хитреца вика "да", а като го питам утре ще ходи ли пак при децата и ми отговаря с твърдо "НЕ"  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #5 -: Септември 13, 2010, 18:03:04 pm »
Слънчева седмица, здрави деца и усмихнати родители!

Парси, браво на вас! Супер е Митаче.
Гери, Сия все така спокойни да са учениците. к(Р)оки, и ти в отбора с добрите ученици да си скоро. Същия рев имаме и ние често - в двора на яслата е детската кухня и ако децата са навън е рев да ходи при тях. Всеки път си казвам същото като теб.  :lol:
lidia, много харесвам отношението ти към живота, вселената, Мони и всичко останало. Много приятно и усмихнато ми стана.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #6 -: Септември 13, 2010, 18:12:46 pm »
Честита нова седмица, успешен старт на новите ученици
Гери, дано да е спокоен адаша на яслата и бързо да свиква
в унисон с темата, вчера докато рисувахме с Преславка на магнитната дъска и почнах да й пиша цифрички и след това от повтаряне детето на всяко едноо, казва- дееее
голям напредък, имайки предвид че на година и осем месеца казва само мама и айде на каката, която я гледа и то като се прибера аз почва да я бута към вратата с "айде, айде, адидиииии"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 20:10:44 pm »
sia, бързо оздравяване на Алекс. Браво за момичето, че не плаче и ходи с кеф на градина.
Весела седмица и от нас!
На Стилияна също много й хареса зоологическата градина, особено беше впечатлена от слона, носорога и хипопотама :lol:
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #8 -: Септември 13, 2010, 20:52:52 pm »
На нас тази година ще ни е втора и вече не им харесва детската градина,не искат да стават казват,че там не е хубаво искат навсякъде другаде само не и там.
Иначе нашите започнаха да говорят всичко от две години и два месеца сега нямат спирка и ми се иска тишина ама няма.
А най лошото е,че още са с памперс те там ни ги учат изобщо по лесно им е с памперсите,а само събота и неделя като са си вкъщи нищо не можем да направим.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 20:54:25 pm от asi73 »
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #9 -: Септември 13, 2010, 21:50:25 pm »
И Стефан е само на "да", "не", "ам" и "мама", иначе се чува и "пет" и "шест" да казва, но това е защото броя лъжиците с млякото на глас, че понякога се увличам и слагам повече  :oops:. Знам, че не трябва да го сравнявам с Ели която на неговата възраст знаеше много повече думи, а и взе да прави изречения, но се надявам скоро да почне да говори и така, да има нормален начин за комуникация с нас, а не да си блъска главата в пода, всеки път, като не успея да му прочета мислите.

asi73, може просто децата ти да не са готови да се научат да ходят на гърне. Аз също мислех, в началото, че като ходи на ясла и ще се научи, като гледа от другите, но не е така, самото дете трябва да осъзнае какво се случва с него и да почне да си казва. Ели в началото на август, т.е. на 2 години и 10 месеца махнахме дневния памперса, при това в рамките на един ден, без драми и без дебнения, детето взе да си казва, носи си само гърнето смъква си гащите, вдига ги, пълна програма ;). Две седмици по късно и махнах и нощния и е имала 2 пропуска от тогава, но пък тя си ляга с едно малко от 150мл. ;). Лошото е, че от 2 дена е решила, че в банята има чудовища и са едни уговорки за да отиде да си вземе гърнето, че вика и Стефан да я пази  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #10 -: Септември 13, 2010, 22:39:43 pm »
Успешна седмица на всички!
Парси браво на вас!
Лидия много хубаво завойче сте направили!

Нашата беборана днес стана на седем месеца :D толкова бързо минава това време.Тази нощ я сънувах,че я глася за първи клас,мъжа ми се майтапи,че довечера ще сънувам сватбата и :lol:

*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #11 -: Септември 13, 2010, 23:03:52 pm »
Минавам да "видя" как сте :wink: и да пожелая на всички здрава и успешна седмица!
Парси, браво на вас - Митачо ни сложи в задния си джоб! В тази връзка и вие също тръгвахте на ясла или се лъжа? В този ред а мисли аз много се двуомя как да постъпя в яслата. Ние също сме без памперс през деня - не казва обаче момата, но като я помоля през час час и нещо се изпишква и скоро не се е напишвала в гащите. Случвало се е дори да излезем с пъмперс и като се приберем /след 2-3 часа/ да е още сух и тя да се изпишка чак вкъщи. Та си мисля, че в яслата ще й "наденат" памперса така или иначе и никой няма да й се моли да се изпишка и само язък ми за труда :(
Геринко, Стефуняка голям артист ще дойде, значи хубаво на яслата ама ако може да не ходи ще е най-добре :lol:
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #12 -: Септември 13, 2010, 23:17:19 pm »
А най лошото е,че още са с памперс те там ни ги учат изобщо по лесно им е с памперсите,а само събота и неделя като са си вкъщи нищо не можем да направим.

Аси, аз на две години я пробвах Александра. Не ни се получи. На 2 и половина сама каза Не искам паст (разбирай памперс) и от тогава е с гащи през деня. Веднъж или два пъти да се е напишкала. Хич и не ти трябва да ги учиши да ги дебнеш, те сами ще си покажат. За през нощта до преди месец слагах памперс, защото се напишкваше през нощта и стоеше мокра докато се събудим сутринта. Сега вече е изцяло с гащи. :D
*
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #13 -: Септември 14, 2010, 07:45:54 am »
Нуну,и ние започнахме така.После взе да "казва" като свърши работата вече и сега от онзи ден е преди да я свърши :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училише :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #14 -: Септември 14, 2010, 09:12:36 am »
Слънчева седмица, здрави деца и усмихнати родители!

Парси, браво на вас! Супер е Митаче.
Гери, Сия все така спокойни да са учениците. к(Р)оки, и ти в отбора с добрите ученици да си скоро. Същия рев имаме и ние често - в двора на яслата е детската кухня и ако децата са навън е рев да ходи при тях. Всеки път си казвам същото като теб.  :lol:
lidia, много харесвам отношението ти към живота, вселената, Мони и всичко останало. Много приятно и усмихнато ми стана.
Да знаеш, аз съм лоша майка. Карам се, даже и викам понякога, списъка на забранените неща е много дълъг и наказвам много лошо като не се изпълнява. И час рев и сополи да са ми на главата, наказанията се понасят. Ее като кажа час права, минават 5 минути, ама тя още не го знае нали  :lol:
Казвате, че в яслата ги оставят с памперси за по лесно. Аз благодаря сърдечно на господ, че попаднахме в тази градина. Едната жена в яслата беше на години и пълничка, но страшно упорита. Жива и здрава да е. Цялата беше в пот всеки ден, течеше, но децата се хранеха сами, бяха с 5 чифта дрехи в раниците, но без памперс, научи ги да се обличат сами..
Песнички, танци, направо сърдечно и благодаря. С 25 деца, труда и е безценен. И то всяка година нови попълнения. Само за сведение, тя е 19 години в тази ясла. И е строга. Нямаше шест пет при нея. Дай боже повече такива хора. И сега двете госпожи са свестни жени. Не искам чудеса от тях. Искам да ги гледат, да не се пребият и да запълват времето им с полезни неща. Ако има проблем да ми кажат веднага разбира се.
Знаете ли, едно детенце в петък седеше на терасата самичко.  Попитах, защо е там. Казаха, че са го изкарали на хладно, защото е с 39 градуса, а вътре е много топло. Дали му Хексалгин, но не сваляло още. Викам, веднага се обадете на родителите му.
Опулих се, като ми казаха, че не е добре от сутринта и са звъняли 4 пъти, на четвъртия таткото пуснал звучна псувня.  :(  Госпожата каза, че майката не работи и си е в къщи, но не иска да го прибере. Чудя се като ги видя на родителската среща, дали ще се стърпя да не им "тресна" по един шамар, чесно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #15 -: Септември 14, 2010, 09:18:48 am »
За съжаление трескавата подготовка за първия ден в детската градина завърши с фалстарт! Вечерта детенце започна да приплаква, сутринта вече беше с ужасна хрема. След обяд ми вдигна и температура - 38С. Снощи посетихме "доблия чичо доктол" и така. Ще чакаме да се оправи,за съжаление ще трябва пак да пускаме изследвания, а като помня как ми строшиха предния път нервите! :( А и сигурно сега ще трябва аз да си ги платя!
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #16 -: Септември 14, 2010, 09:39:57 am »
Яна, много съжалявам, дано Вики оздравее бързо!

Нинче, ако мислиш, че Дари е готова, можеш спокойно да я пуснеш без памперс на ясла, никой няма да ти я върне, просто ще и занесеш няколко чифта дрехи. Иначе там ги слагат може би през 2 часа максимум, след ядене, преди и след ставане от сън, само обедния сън като е по-дълъг трябва да прецениш дали ще устиска, а можеш и да занесеш, непромокаемо чаршафче има в Джъмбо за около 10 лева. В началото така или иначе ще сте до обяд и можеш да разпиташ кога ги слагат на гърне, а и съм сигурна, че все ще има една свястна леля, която да я слага по-често, ако помолиш. Съседчето, което е 3 месеца по-голямо от Ели, миналата учебна година, твърдо го водеха без памперс, ама той си се напикаваше и най-важното беше че не му пука от тая работа, което за мен е признак, че детето не е готово да е без памперс, ама всеки сам си преценява, мисълта ми е, че не са го връщали или да са се карали с родителите, че го водят без памперс.
Аси, и ти можеш да направиш същото, махни им памперсите в къщи, виж как ще са нещата и ги пускай на ясла без памперс, ако са готови.

Лидия, това с болното детенце ме потресе, не разбирам, как може да има такива хора. Ако ми е болно детето света ще обърна да си го взема, а това с тия "родители"...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #17 -: Септември 14, 2010, 09:57:43 am »
Благодаря ти Гери, дано! Всички да оздравяват бързо!
В нашата градина искат за всеки случай да носим по една пелена за еднократна употреба от аптеката. /Тези, които се ползват в болниците и в Аг/ Струват стотинки и поема течността, а после се изхвърля.
На обяд Вики в повечето случаи устисква, щото не спи повече от 1 час, но сме имали и пропуски.  :oops: Вечер още е с памперс  :oops:, но пие много вода и винаги е пълен. Предната вечер се зарадвах, че е сух, но снощи пак беше както тя казва "БОМБа" :D. Мисля, че като захладнее и спре нощните води ще се получи!
Изобщо не съм я насилвала с гърнето. Тя посред зима реши, че е голяма и ще ходи без памперс и започна да си казва. Когато се заиграе обаче хуква в последната секунда и ... намокря малко гащите, та затова я питам понякога.
 А на такива родители, трябва да се налагат санции. Не стига, че има толкова деца, които няма кой да ги гледа и не могат да се вредят на градина, а тази си стои в къщи и не иска да си прибере болното дете! 8O   
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #18 -: Септември 14, 2010, 10:12:36 am »
В нашата ясла децата се слагат на гърна на определено време, както е писала Гери. Учат си ги без памперс, дори едната леличка постоянно пита децата за всеки случай. По принцип съм им казала, ако искат за всеки случай да им слагат на обяд памперси, но купчинката си е същата,явно не им слагат, но те и не пишкат докато спят. Основно като се събудят и ако не ги сложа веднага на гърнето - тогава е мокър памперса. Преди 2 нощи Дани ме вдигна посреднощ да "пишал на генто, не в панцито". Ако пък някой се напиша в яслата, другия го докладва веднага "мамо, той пиша гачите  :lol: ".
Сутринта ми стана много хубаво като ни посрещна едната леличка с думите "Хайде, приятели, откога ви чакаме" и двамата хукнаха да я прегръщат. На фона на това, което чувам, още по-очарована оставам от нашата ясла.
За болното детенце, нямам думи как може да има такива родители. Нека да имах възможност да си седя в къщи, щях да си ги гледам.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 10:48:37 am от mimi26 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #19 -: Септември 14, 2010, 10:27:14 am »
Яна, бързо оздравяване. Много неприятен номер за теб, но това е. ще се пребориш.
За санкциите съм за. И за псувни и крещане по персонала трябва да се налагат. И за случката с болно и невзето детенце също. При трето оплакване, детето да не посещава градина примерно. Това мисля, че би ги трогнало. Явно 39 градуса не успяват.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0