0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #40 -: Септември 16, 2010, 08:03:15 am »
parsi, кога започна Миташки така да прави (на каква възраст)? Съвет, за съжаление, не мога да дам   :?
nunu, не го оставяй за последния момент, а започвай тренировките  :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #41 -: Септември 16, 2010, 08:13:21 am »
Parsi и Моника беше така в един период. Ще отмине.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #42 -: Септември 16, 2010, 08:14:25 am »
Ами,откакто почна да проумява повече.В смисъл може би около преди 4 месеца.Иначе като беше бебе разбира се не е забелязвал отсъствието ми толкова.
Лиде,искренно се надявам да е период,защото иначе ще се тормозим взаимно :)

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #43 -: Септември 16, 2010, 08:37:38 am »
Parsi, и мойте имат такива периоди - търсят и реват за този, който го няма, но в яслата нямаме проблеми. Да не говорим, че понякога страшно много съм се изнервяла, защото примерно искат и двамата мама да ги обуе или тати да ги свали от колата, а когато закъсняваме сутрин (както обикновено) направо излизам извън кожата си. Обаче това е положението, стискам зъби и се надявам бързо да им мине.
Мише, сядай в колата, хич не му мисли много. Аз ако не карах, незнам какво щях да правя. С двойна количка въобще не мога да се кача на градски транспорт, а и много по-бързо стигам с колата. Караш си бавно и спокойно и не ти пука, ако свиркат  :wink:
Мидж, говори с директорката. Не са те хората, които трябва да ти кажат кога да захранваш. Мед и аз не бях дала като тръгнаха и бях предупредила. Все пак детето ти не е експериментално животно да си пробваш, ако да де алергия, тогава да не дават. Когато ти прецениш тогава. Аз не съм дала орехи и какао, трябва ли да пробвам и тогава да кажа. Ще ме извиняват. Ако искаш вземи си бележка от личната с тези храни, които не си дала и я дай на сестрите, тогава няма как да не се съобразят (с какаото направих така аз).

Ето примерно меню в нашата ясла:
З: Попара с масло и сирене, нектар, в 10ч ябълка
Обяд: Супа телешко месо, огретен-картофи, салата моркови
Сл: Кисел нектар, бисквити с овесени ядки

З: Бутер питка с извара, пр.мляко, в 10ч. грозде
Обяд: крем супа картофи+крутони, зеле с пилешко месо, домат
Сл: Филия с пастет (масло+кашкавал) краставица, айрян

За сряда бях писала вчера

За днес:
З: Филия с пастет (масло и яйце) пр.мляко, в 10ч.грозде
Обяд:Супа млечна+сирене, пиле паприкаш, домат
СЛ:Грис халва, кисело мляко

З: Милинки, айрян, в 10ч. праскови
Обяд:Супа риба, картофени кюфтета, шопска салата
Сл: Мюсли, бисквита, ябълка, пр.мляко
В скобичките е това, което дават на мойте. Днес сутринта от вратата ме посрещнаха с думите, че има пастет и дали ще ядат филия с масло и яйце.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #44 -: Септември 16, 2010, 09:00:05 am »
 
Уф...глупавият страх от шофирането и при мен го има

:oops: Аз си мислех, че няма друга като мен!  :oops: Извънградско карам и то как, обаче това градското - в тая лудница немам нерви. Ще набия някой вярвайте! Всеки път се вбесявам на себе си, когато закъснявам и гледам как хората си хвърчат с колите, а аз чакам проклетия автобус. Особено след катастрофата, ха някой го видя да лети и крещя с пълно гърло, даже и в автобуса  :( :oops:.
Единственото ми спасение ще бъде да ми преместят службата до мъжа ми, та да пътувам с него. Ще спестя и разходи :) и нерви! Стискай те палци!
 Вики тъкмо започна да се оправя, да не вдига температура, и започнаха болките в коремчето. Тези лекарства са просто... НЕ ми се мисли като тръгне на градина какво ще правим :? 
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #45 -: Септември 16, 2010, 09:08:53 am »
mimi26, ама това е на директорката съвет и мнение. Какао вече му дадох или поне тези кремове, които дават в кухнята и се наричат така (по-скоро са есенции и оцветители, от което не ми става по-добре  :( ), цитруси сега ще давам, а за меда чакам да се консултирам с педиатърката ни.

yana-v, бързо да оздравява Вики!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #46 -: Септември 16, 2010, 10:28:25 am »
Ами,откакто почна да проумява повече.В смисъл може би около преди 4 месеца.Иначе като беше бебе разбира се не е забелязвал отсъствието ми толкова.
Лиде,искренно се надявам да е период,защото иначе ще се тормозим взаимно :)

Parsi, Период е. Почти всички на тази възраст горе-долу го минават. Аз също като влезех в кенефа или да се къпя, Дара надуваше яко гайдата. Дори и баща и да си е в къши.
Но трае доста, запаси се с търпение :)

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #47 -: Септември 16, 2010, 10:36:28 am »
Яна, бързо да се оправи малката. Ако сте лепнали вируса, сега следва разстройството. Затова ще го боли коремчето детето.
Мидж, нямам думи, вземи бележка от педиатърката, на която да пише храните, които не даваш още. За меда знам, че се дава след годинка и половина, а какаото след 3 (доколкото си спомням и д-р Бърди препоръчва същото), но всеки сам решава кога и как. Аз смятам да отложа какаото, колкото може повече.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #48 -: Септември 16, 2010, 10:40:51 am »
Ох, кой от всичките вируси е и аз не знам! Няма повръщане и разстройство. Тя след всеки илач  страда - коремчето й е много чувствително. Моля се вече да оздравява. Че пак изследвания и тн. Няма край този омагьосан кръг.
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #49 -: Септември 16, 2010, 10:44:20 am »
Здравейте момичета  :D Най-после се престраших да пиша в тази тема  :oops:
и дано не е нахално от моя страна, че започвам с въпросите, но искам да попитам вие до кога стерилизирахте интензивно шишетата на бебчетата си? Имам предвид преди всяко хранене, както се казва. Макар че аз не правя точно така, а като събера 2 шишета, стерилизирам, сглобявам и си стоят готови за употреба.
Диляна утре започва 4ти месец и се чудя дали да не започна да стерилизирам веднъж на ден и след това да мия само с препарата за съдове на Бочко и с гореща вода? Имайки предвид, че ръцете й са постоянно в устата, колкото и да ги мия, не мога да ги опазя чак толкова чисти ... А със залъгалка не мога да я науча, разбере ли, че не пуска мляко и плюе  :lol:
Четох, че до 3тия месец стерилизацията е преди всяко хранене, а след това, до 12тия месец стерилизация веднъж дневно е достатъчна.

Цитат
- 0-3 месеца - шишетата, помпата за кърма, бибероните, лъжичките трябва да се стерилизират преди всяко ползване. Залъгалките - 3 пъти дневно.
- 3-12 месеца - стерилизация веднъж дневно е достатъчна.
- над 1 годинка - през летните месеци, е препоръчителна стерилизация един път на ден на шишенца и залъгалки, дори и за деца до три годинки, защото тогава опасността от стомашно-чревни разстройства е по-висока.

Знам, че всеки решава сам, но ми се иска да ми кажете и вашето мнение  :D
Благодаря ви предварително  :D
Хубав и успешен ден  :D[/i][/color]
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #50 -: Септември 16, 2010, 10:50:41 am »
Ели, време беше да се включиш  :D
Аз до годинката стелиризирах на всяко хранене, после вече по-рядко. Сега от време на време шишетата и чашите за вода само. Не се притеснявай, че ръцете са и в устата, все пак тя все още не пълзи и няма контакт с по-мръсни повърхности, а само с нейните дрешки и завивки (освен, ако не си я оставила да се търкаля по земята  :lol: :lol: :lol: ). Като тръгне да ти шета, тогава ще видиш какво са "чисти ръце"  :lol:
А за бибата - по нашия път вървите. Ние така и не ги научихме тез биберони.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #51 -: Септември 16, 2010, 11:05:08 am »
mimi26, ама това е на директорката съвет и мнение. Какао вече му дадох или поне тези кремове, които дават в кухнята и се наричат така (по-скоро са есенции и оцветители, от което не ми става по-добре  :( ), цитруси сега ще давам, а за меда чакам да се консултирам с педиатърката ни.

yana-v, бързо да оздравява Вики!

midge
, мисля, че след навършване на 1 год. може да се опита с меда. Започни по мъничко, ако не е алергичен, според мен меда си е една доста полезна естествена, антибактериална храна.

Преди 2 години бяхме в Созопол на море. Сутрин се засичахме на закуска с останалите курортисти. Имаше едно семейство - българка и белгиец, живеещи в Белгия. Та тяхното бебе, тогава току-що навършило 1 година, закусваше филия с мед и ушите му пращяха. А аз гледах  и се пулех, нали захранвах /нашата госпожица беше на същата възраст тогава/ по 'всички правила' и умирах от страх от алергии. И завиждах, защото на нашата злоядница тогава се чудех какво да и приготвя и тикна, само и само да хапне.
Говорих с майката, просто я попитах знае ли, че меда се смята за силен алерген и т. н. Знаеше жената. Беше започнала да дава меда от няколко месеца, по препоръка на белгийската педиатърка, защото бебето боледувало много от дихателни заболявания. Какво точно не ми сподели.
Та така. Свят широк, хора различни.

П. П. Мое мнение е./не го натрапвам на никого/, че ние тук, /включвам и себе си/, малко преекспонираме нещата със захранването, алергии и т. н. Виждала съм много деца, бебета, захранени е неща, за които ние ако чуем, ще изпаднем в ужас. Здрави, прави, яки  деца.
И странно, цял ли живот ще ги пазим и опазим да не хапнат кебапче, кремвирш, пица, корн -флейкс....
А като се има предвид с какво качество е храната в БГ??? Нали се говори, че нито киселото мляко е истинско, нито колбасите са читави, пилешкото месо е пълно с антибиотици, плодовете и зекенчуците пълни с песцетиди... Е какво правим тогава??? Не можем да избягаме от действителността, за съжаление живеем при такива обстоятелства

И накрая само да допълня,/защото нали ние все обичаме да цитираме, как в цивилизованите държави било така, как правели хората в цивилизованите държави..../ че по мои лични наблюдения немските майки изобщо не са толкова стриктни при захранването и храненнето на децата си. Да не говорим, че децата им се търкалят боси и голи из пясък, трева, кал. Нещо, което едва ли някоя от вас ще гледа спокойно и доволно :D.

Пак повтарям, това са мои мисли и разсъждения, не искам на никого да ги натрапвам.

Поздрави

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #52 -: Септември 16, 2010, 13:42:11 pm »
Албенка, разбирам те напълно. И аз си го мисля понякога и далеч не съм от стриктните.
Немските майки пускат децата им да се въргалят в калта. Само ми кажи, питам, не съм ходила в Германия, има ли пикащи и акащи кучета навсякъде? Пепеляк и трънаци? Бълхи? Кърлежи? Наистина питам, защото след 10 минутно пълзене с коткана на съседите в тревата снощи, краката са и нахапани. А се сещам и за тения и глисти и съвсем откачам.  Калта не ме притеснява или изцапаната блуза.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #53 -: Септември 16, 2010, 13:56:12 pm »
lidia Наистина по цивилизования свят повечето площи са си зелени площи, а не пепляк и трънаци като при нас. Ама да ти кажа и на пъпа на Берн съм виждала как един огромен английски дог /оборудван с каишка и намордник/ "снесе" бая матрЯл в пясъчника на детска площадка и собственика безцеремонно си го отведе, без да почисти след него... Та както знаеш, тя простотията си е общочовешка черта, без оглед на възраст, раса и местообитание, а на нас чуждата ливада все ни се вижда по-зелена  :lol: Правим каквото можем според обстоятелства, пък то си става каквото ще. И на мен ми е почти обидно, че хората по улиците се обръщат и ми се смеят буквално, като извадя торбичката и събера акото на кучето, още по-обидно ми е когато ми се смеят другите собственици на кучета..., ама явно няма да доживея промяна в това отношение в милата ни родина.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #54 -: Септември 16, 2010, 14:06:18 pm »
Лиде, и бълхи има, и кърлежи има - тук не пръскат за такива неща, за да не им се наруши флората и фауната :x А за пикаещите и акащи кучета - има ги навсякъде. Оня ден едно дигна крак почти върху Мила, та вярвай ми щеше да се чете по вестниците какво е станало тук :x Единствената разлика е, че детските площадки имат хубава и зелена трева, повечето са покрити с камъчета и гумирана настилка и съответно съоръженията не са опасни за здравето на децата - поддържат се в изправност.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #55 -: Септември 16, 2010, 14:29:06 pm »
По въпроса за захраването с майка ми имаме доста спорове напоследък  :lol:
Казах й, че ще захраня Диляна след като навърши 5 месеца, а тя започна да ми изнася лекции как на 3 месеца ми дала пюре, с тензух ми била цедила сок от диня в устата /родена съм в началото на юни, значи съм била на 2-3 месеца/, слагала ми е мед на биберона, за да го захапя  :lol:, не че е успяла де  :lol: /то на кой ли ще прилича щерка ми  :lol: сега като не ще биберон  :lol:/, мазала ми е тялото с мас и разни други неща, на които сега гледаме ей така  8O.
Та такива ми ти работи. И накрая й заявих, че говорим на различни езици, че вече нищо не е както отпреди 30 години /дори аз  :lol:/ а тя ми каза, че съм станала много лоша  :lol:
И след като се посърдихме малко, вече уж не ми натяква неща отпреди много години все разправя, че не давам нищо да ми се каже  :lol:
Но като се замисли човек, едно време като е нямало толкова средства за масова комуникация, интернет и др., откъдето да се черпи информация, имало е една марка пюрета, една марка адаптирано мляко, и разни там каши и др. и в крайна сметка са ни хранили с това, което има ...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #56 -: Септември 16, 2010, 15:27:23 pm »
И в Германия няма да ходя  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #57 -: Септември 16, 2010, 16:24:23 pm »
Ели и за това ставаме все по-болни, масово млади хора се разболяват от тежки и неизлечими болести   :?
Аз не съм захранвала бавно и постепенно, защото ме е било страх от алергии, а защото смятам, че въвеждането на храни трябва да изгради вкусови предпочитания на детето и личната ми теза, че те така или иначе ще ядат боклуци, предпочитам до колкото мога да им ги спестя
онази вечер бяхме на гости на приятелско семейство, стана въпрос за музиката и как децата ми се радват на хард звучене или поп, рок и че вкъщи Планета не се пуска, а момичето с което преди да имаме децата редовно излизахме ми се изсмя, че как до онзи ден съм се "фъчкала" в дискотеката на такава музика- е, да "фъчкала съм се", като студенти и в компания, просто не можеш да си запушиш ушите, но това не означава, че на че децата ми на 2 години трябва да въртят гъза и да щракат с пръсти, нали ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #58 -: Септември 16, 2010, 17:42:02 pm »

...а тя започна да ми изнася лекции как на 3 месеца ми дала пюре, с тензух ми била цедила сок от диня в устата
Днес свекърва ми се опитваше да ми обяснява (дзверейки се в цицата ми от 5 см, докато хранех малкия - много отпускащо, добре, че не съм свенлива ;) ), как на 3 месеца трябвало да започна да му давам сокчета. Дано успея да я озаптя и да не посмее да му пробутва такива в мое отсъствие...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #59 -: Септември 16, 2010, 19:50:54 pm »
Аз пък днес се дзверих срещу една майка дето детето й е с 1 ден по малко от моето,тежи 15кг. и му буташе близалка в устата 8O.На въпроса защо му дава такива химии тя ми отговори,че не можела да го лишава-все пак това било дете 8O