0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #20 -: Септември 14, 2010, 11:31:59 am »
Ох,пробвах в къщи даже искат "гащи" не искат памперс,но си пикаят и акат и после се смеят.Аз ги питам през няколко минути и те ми викат "не,мамо няма пиш или другото" и така.Не има прави впечатление аз ги преобличам,обяснявам и след половин час същото и се отказах.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #21 -: Септември 14, 2010, 13:46:05 pm »
Аз също пробвах 3-4 пъти, но не се получаваше. Изчаквах известен период от 10 дни и пак пробвах. За мое учудване последния път нещата станаха от раз. В началото по-често пишкаше, явно се притесняваше да не напиша гащите, после свикна по-рядко да ходи и така! Не се отказвай, пробвай пак след време. През това време обяснявай, кажи им че са големи/вълшебната думичка/, а големите ходят на гърне и така! УСПЕХ! 
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #22 -: Септември 14, 2010, 14:06:26 pm »
Яна, много съжалявам, дано Вики оздравее бързо!

Нинче, ако мислиш, че Дари е готова, можеш спокойно да я пуснеш без памперс на ясла, никой няма да ти я върне, просто ще и занесеш няколко чифта дрехи. Иначе там ги слагат може би през 2 часа максимум, след ядене, преди и след ставане от сън, само обедния сън като е по-дълъг трябва да прецениш дали ще устиска, а можеш и да занесеш, непромокаемо чаршафче има в Джъмбо за около 10 лева.
Гери, така и мисля да направя - ще занеса няколко чифта дрехи и един памперс за всеки случай. А за обедния сън по принцип аз и вкъщи си й слагам памперс - за всеки случай. А и мисля, че като им обясня за "пикливите" й проблеми ще я слагат по-честичко на гърне. Доколкото разбрах и в яслата ги слагали доста честичко.

 Ако пък някой се напиша в яслата, другия го докладва веднага "мамо, той пиша гачите  :lol: ".

Ха-ха, Мими, така поне няма да пропуснеш какво се случва в яслата :D
Яна, бързо оздравяване на вас!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #23 -: Септември 14, 2010, 14:37:09 pm »
Момичета,
в Бг и в яслите ли не ги искат с памперси????
Тук си носехме памперси и си ги сменяха. Никой не ги е насилвал да сядат на гърне / то и няма, имат две тоалетни на група от по 12 деца/
Смята се, че до 3 год е съвсем нормално да са с пелени. В ДГ /след 3г./обаче май ги учат, който не се е научил разбира се.
Интересно ми е има ли полза от това, че ги учат в яслата?? Щото и при нас беше, когато момента сам настъпи :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #24 -: Септември 14, 2010, 14:39:04 pm »
Бързо оздравяване на всички болни дечица!

Отнопсно памперсите аз съм на същия принцип,
никога и нищо на сила!
Митака махна дневния на 1 и 10 месеца,
нощния на 2 и 5 месеца!В яслата миналата година
ходеше със слипчета и носех памперсгащи за обедия сън!
Обикновенно имахме един напишкан комплект, защото много плачеше сутрин
и веднага след това се напишкваше!

За българина "простак", а за мен са такива идиотите
оставили дете с 39Т в детската, само парична санкция
и невъзможност детето да посещава заведението!
Само като бръкнеш в джоба на псуващия може да има резултат,
уточнявам временен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #25 -: Септември 14, 2010, 14:57:47 pm »
Albena, никой не е писал, че не ги искат с памперси в яслите. Никой не ги насилва да сядат на гърне, а ги слагат в предполагаемото време, когато децата пишкат най-често - след сън и след хранене.
Аз съм на мнение, че родителите трябва да си учат децата на всичко - навици, песни, букви, цифри и т.н., в яслата и в ДГ всичко това се усъвършенства. Не можеш да чакаш детето да ти го научат чужди хора на ред и дисциплина, било то и най-обикновеното приучване да пиша в гърне. Нали в крайна сметка точно това е възпитанието  :wink:
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #26 -: Септември 14, 2010, 15:15:37 pm »
Здравейте и от нас!
Бързо оздравяване на болните.
Щастлив и слънчев 1-ви учебен ден на ученичетата утре!


Лидия, много ме стопли твоя разказ за зоологическата, дано всички мами са лоши колкото теб!

Албена
, и в Бг е така - в яслата, ако детето е още с памперс, си носиш памперси. Децата се слагат на гърнета, но не се насилват. В ДГ след 3г ги вземат, дори да са с памперс, но там много рядко има дете, което още не ползва тоалетната. А ако има, в ДГ вече се стараят бързо да ги научат, със съдействието и на родителите.

Моите са ходили на ясла, но не се научиха да казват, а ние не сме пришпорвали нещата. Дани го тествах на всеки 2-3 месеца от навършване на 1.5 години, но се получи едва на 2г 9м, от раз, за 3 дни свалихме и нощния памперс и това беше. Димана беше по-плавна, през деня свалихме на 2г 4м, за сън на 2г 6м, но държеше да й слагам памперс за акане. Него го преодоляхме едва на 2г 10м и ритуално изхвърлихме последния памперс :) Децата сами си показват, но според мен след 3г вече са много способни да учат и ако до тогава не е свален, след 3г родителите вече може да упражнят лек натиск и да ускорят процеса. Затова аз лично смятам за разумна политиката на ДГ тук да работят за сваляне на памперса след тръгване в 1 група, на 3 години.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #27 -: Септември 14, 2010, 22:51:25 pm »
Здравейте, да споделя и аз нещо за естествените нужди :). Когато записвах Лея пролетта в детската, тя все още се дърпаше яко и отказваше да ползва гърнето, директорката заяви: "Твърдо не, това е градина в която дете с памперс не се приема". Чудя се, ако не бяхме махнали памперса до днес, щеше ли аджеба да ни вземе или не. Всъщност, моето дете все още ака в гащите, но все пак е с гащи :D Досега ходи на ДГ само два дни, надявам се да си направи режим, в който не и се налага да върши тази работа в детската,очаквам всеки ден да ме превикат да си я взема по спешност :D. Нейният анален прериод уви продължава вече 4-ти месец, както и да е, засега се справяме, дано и занапред е така.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #28 -: Септември 14, 2010, 23:02:40 pm »
Е, мина първия учебен ден. То не боляло  :lol:
Малко ми е странно, защото нямаше ревове нито като го оставяхме, нито като си го взимахме, но за това има време.
Колко е ял и спал не се знае, но ако съдя по тениската му - хранил се е сам  :lol: Спомняше си половината меню, твърдеше че е ходил сам до тоалетната. С две думи не е моето това дете  :lol:

Мими26, кажи коя е тази ясла. Все по-рядко чувам за такива места.

Боби свали памперса юни месец, това ще рече на 2г.8м. Имах три неуспешни опита преди това - на 1г.8м /пълен провал/, на 2г,5м - разболя се и прекъснах, на 2г6м - пак се разболя и прекъснах. По време и на трите опита на детето изобщо не му правеше впечатление, че е мокро или пък на**но, дори не даваше да го сменя като си свърши работата в гащите. Аз търпеливо чаках и се молех да се случи естествено докато тръгне на градина, че там гледат много накриво, ако е с памперс.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #29 -: Септември 14, 2010, 23:22:35 pm »
Здравейте момичета,
темата за яслите е особенно актуална и за мен...Днес ходих да говоря със сестрата в яслата и  погледнах менюто за седмицата...Ами направи ме страшно впечатление...направо да си кажа - втрещих се 8O - боб яхния, филия с шарена сол /демек чубрица/ , кренвирш с картофено пюре и какво ли не още "странни" работи. Все си мислех, че зрелия боб е тежка и трудно смилаема храна за голям човек, да не говорим за деца на година и нещо...или пък подправките, били те чубрица са доста "нещадящи" за детското стомахче....Старанието ми при захранването отива на кино...толкова ги контролирах нещата...Още повече ме озадачиха, като ми казаха че храната не се пасира - "Научете ги да дъвчат и гълтат"...
И днес съм в нова чуденка - някой контролира ли тези неща? Какво се дава на децата в ясленските, а и в градинските групи?
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #30 -: Септември 15, 2010, 08:32:28 am »
Коки, честито ти пораснало момче  :D , ние сме в ясла №3. Наистина съм доволна, е понякога имам забележки, но винаги са реагирали хората. Вчера ми казаха, че и на обяд вече ги слагали да спят без памперс  :wink: А за менюто днес например ще закусват топъл сандвич с месо и кашкавал, на обяд - градинарска супа и кюфтета с бял сос, банан, следобедната я забравих. Ако се сетя ще снимам някой ден за цялата седмица. Просто се учудвам на това, което е писала Миним за кремвирша и т.н.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #31 -: Септември 15, 2010, 12:31:29 pm »
minim, боб и кремвирш наистина са си кофти храни за малки деца. Предполагам, че става дума за ОДЗ. Там готвят еднакво за всички, затова понякога храната е неподходяща за яслените групи. Сега почти навсякъде има родителски срещи, поставете въпроса за храната, не е толкова сложно да се съобразят.

Моите деца бяха в чиста ясла, не е имало такива храни и късчетата месо винаги бяха много дребни. Сега са в ЦДГ, дават боб, но много рядко. Кремвирш май не съм виждала в менюто досега. Менюто го слагат на страницата на градината http://www.cdg55.com/week_menu.php. В яслата го имаше на вратата и си го снимах с телефона всеки понеделник, за да решавам сутрин дали да ги храня у дома, следобяд дали да нося за разходката плод или нещо по-съществено...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #32 -: Септември 15, 2010, 18:24:02 pm »
Привет, момичета!
Някой знае ли къде в София се предлагат пюренца на Sunval. Не открих в нито Билла, нито в Кауфланд, в Метро също нямаше. Дайте идея къде да потърся.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #33 -: Септември 15, 2010, 21:15:45 pm »
Северинка знам на 3 места.
1. Магазина на Макси Кози на бул "Пушкин" в Павлово.
2. В самото Павлово в едно базарче под читалище "Витоша".
3. На пазара на Красно село, но там убий ме не мога да ти го обясня къде е,
а и от там съм купувала преди 2 години!
В първите има сега 100%, ако все пак на Красно село ти е близо,
дай си телефона на лични да ти обясня!

Мармотче  :hug2: липсваше ми!

Лиде :P и мен винаги ми е приятно да те чета,
а след последния ти пост отново се засили желанието ми
да загърбя глупавия си страх да шофирам, :?
дори само заради такива дни, а колко ми е и нужно!
Уфффф, как да го преодолея просто незнам, а невъзможността да го правя
страшно ме изолира и ограничава!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #34 -: Септември 15, 2010, 22:05:57 pm »
severina, във Вис Виталис също ги има.
mishanta, всички ни е било страх. Въпрос единствено на практика е. Ако можеш да си "крадеш" по някой и друг час в почивните дни за упражнения ще свикнеш.
minim, и при нас има странности в менюто, но чак кренвирши не съм виждала. В нашата ясла пък давали фреш с мед за подсилване на имунитета. Като казах, че не е захранен с мед ми казаха да му дам и ако има алергия да го отбележим в картона, ако не ще си му дават и на него. Няма като в яслата на mimi26 индивидуален подход. Не било сериозно да кажа, че не е захранен с нещо, ако е алергичен е друга работа  :x - има го в картона и тогава можели да поемат отговорност.
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #35 -: Септември 15, 2010, 22:17:43 pm »
мише, аз на село съм като Шуми, обаче в София нямам нерви да шофирам. И да не ми се смеете - карам само автоматик.  :oops: 
Май ще е най-добре да караш по малко през уикенда, когато няма много движение.

Ние сме малко сополиви, та вчера не можахме да спим, но добре, че не е нищо сериозно. И да се похваля - след няколко обаждания от моя страна най-накрая се сетиха, че е време да пуснат скапаното парно.  :x


Хубава седмица и болните да оздравяват!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #36 -: Септември 15, 2010, 22:23:00 pm »
 :oops: аз се засрамих направо. Добре, че не съм ви на главата, щяхте да видите вие какво ви харесва.  :)
Мише на мен ако ми вземеш колата загивам. Няма начин да не карам.
А и думата градски транспорт и пътуване с часове ме плаши повече от шофирането  :lol:
Давай смело.
Днес в градината са имали театър. Разбирайте батко и кака. Баткото бил голямата костенурка нинджа, каката малката и било много смешно.
Това ми разказаха и за край отсякоха: Стига ти толкова, да си дошла да гледаш.  :lol:
blue_sky автоматик не съм виждала, със сигурност ще си вържа краката на възел. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #37 -: Септември 15, 2010, 22:35:23 pm »
Мише,същата работа съм.Толкова ми се кара,а като се кача и ставам вир вода от ужас.Незнам какво ще правя като определено понякога ми се налага. :?

*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #38 -: Септември 15, 2010, 22:36:00 pm »
Уф...глупавият страх от шофирането и при мен го има :oops: И то не толкова от самото шофиране, а по-скоро от паркирането в София...Скоро, обаче, ще ми се наложи да карам Дара до яслата и после да ходя на работа с колата и незнам как ще се справя. А около офиса е "пълно" с паркоместа...Сега го отлагам до откат и ако ми се наложи да свърша нещо търча с количката по трамвая, но скоро ща не ща ще трябва да карам и аз си мисля същото - да потренирам почивните дни, когато и мъжа ми може да идва с мен.
*
Re: Хайде на училище :) 13.09-19.09.10г
« Отговор #39 -: Септември 15, 2010, 22:40:31 pm »
При мен с тренировки няма да стане щото ме е страх да качвам децата докато не се почувствам по уверена,а Митко не ме ли вижда и изпада в дива истерия.Не мога да отида до тоалетна.Днес например отиваме за бележник на Мишо и аз излизам набързо като го оставям на баща му в колата.Детето направо се захласна,та мъжа ми се тътри навсякъде след мен,носейки го.За това положение приемам всякакви съвети.Ми той ако си остане така как ще тръгне изобщо на градина? :?