0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #40 -: Юли 08, 2012, 15:41:51 pm »
А защо маминка не се научи да казва както трябва на детето, за да има мир? Защо трябва снахата да премълчава за нещо, за да има мир? Не е конкретно към теб въпроса, кремкарамел, риторичен е  :lol:

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #41 -: Юли 08, 2012, 22:35:13 pm »
Моята също е подмятала, че 1 дете е достатъчно. Трудно се гледали 2 - от финансова гледна точка. Ние не сме решили още, но пък кой знае. :-) Сигурно е трудно, но пък радостта ще е двойна. :-)


Re: нова свекървенска тема
« Отговор #42 -: Юли 09, 2012, 00:32:22 am »
Мишле82, права си разбира се! Ако и към моето дете някой се обръща с име, което не харесвам, ще подскоча. :D Преди да разберем пола на бебето, си мислех за мъжко име (женското бях избрала преди 10 г.). Много харесвам Александър, но да му казват Алекс. А като си представих как някоя баба ще се провикне "Сашкоооооо" и настръхвах. Та и аз бих се заяла, каквато съм проклета... :D То сигурно затова ми се падна добра свекърва, за да отстъпва тя.  :D :D :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #43 -: Юли 09, 2012, 08:25:43 am »
ооо, любимото ми- всеки да нарича детето както си му дойде
не съм съгласна, ама изобщо
това дете си има име и за това е кръстено с него- за да го наричат по този начин, иначе можехме на всички да викаме бебе или дете
моята например е Стефания и съм готова да унищожа всеки, който я нарече Стефани
най-малкото ударението в тези имена е на различно място, как им хрумва изобщо да я наричат с това име не мога да си го обясня
елементарна култура е, ако наистина не си го чул да попиташ как точно е името, няма лошо
но доведения брат на Николай например е толкова префърцунен, че за него Стефани е уникално възвишено име и представете си повече подхожда явно на моето дете
е- просто не се виждаме с тях, за да не чувам, че я наричат по подобен начин
а свекърва ми, например докато беше жив свекър ми го наричаше дядо Стефанийчо /човека се казваше Стоян, но нали се сещате, че нямаше начин да си кръстя детето Стоянка/
та така, аз като откровен дебил, не си падам по умалителните, само Преслава си измисли прозвището- Пипи, защото до скоро не можеше да говори добре и си казваше така :)
но като цяло си ги наричам с имената, с които съм ги кръстила и държа в общия случай и другите да ги наричат така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #44 -: Юли 09, 2012, 13:05:28 pm »
Отплеснахме се от свекървите, ама да кажа и аз за името.
Всеки втори човек ме пита как й викаме на галено и отговора - София хич не им се нрави. Все я съкращават на Софи, а аз не се уморявам да казвам, че детето се казва София :wink:
Обичам дълги имена, звучат ми величествено. Но поради факта, че ги съкращават как ли не, си кръстих детето с по-кратко име.
Казвам се НиколИта и на колко съкращения и промени на името ми съм се наслушала за 34 години :D Любимите са ми НиколиНа и НиколЕта, нищо против тези имена, но никой не ме слуша когато си изричам името :wink: Дори в първия си пазпорт от зелените бях НиколЕта, иди доказвай кой си после -хахаха

Извинете, че се отплеснах :oops:

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #45 -: Юли 09, 2012, 13:17:05 pm »
Уф, тези свекърви :x И моята няколко пъти е казвала, че второ дете не ни трябвало, но не поради финансови причини, а забележете - нямало начин да обичам и двете еднакво 8O И от къде по дяволите го знае, след като съпруга ми е едно дете? Явно за нея това е правилното и затова и ние трябва да имаме само едно дете :x Гадното е, че явно го е втълпила и на мъжа ми по някакъв начин, защото тези дни разбрахме, че брат ми ще има бебе. Реакцията на мъжа ми след като останахме насаме беше "сега майка ти ще обича повече другото внуче" :x
А за името аз също отрано направих забележка, след като няколко пъти чух свекъра и свекървата да казват на детето ми Кольо и Кокче 8O
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #46 -: Юли 09, 2012, 15:54:46 pm »
 :jump12: иха, колко е весело в любимата ми тема... преди време (в началото на връзката ни) свекито се нервеше, че съм наричала любимият мечо  :lol:, а той се разтопява да му викам така. тя била решила преди време как ще се казва синът й, и според нея всички щели да започнат да му викат мечо и да му се подиграват  8O. е, никой не му вика мечо разбира се  :lol:, имаше по някое време иронични подмятания от нейна страна - къде сте мечки, какво правите мечки и други подобни.  :lol: мецан я скастри веднъж и не се е сещала скоро да ни бъзва.

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #47 -: Юли 09, 2012, 16:56:44 pm »
Ххеееехехе, и ние сме семейство мечки  :lol:

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #48 -: Юли 12, 2012, 18:55:30 pm »
...е, сигурно и на моята свекърва не й е забавно, защото не му казвам по име почти некога /само като ме ядоса/... ние сме семейство котки, откакто сме се взели...  :jump12:
Re: Как да се разбирам с майка му - свекървата?
« Отговор #49 -: Юли 18, 2012, 17:04:11 pm »
Ах.. как си права, тя свекърва ми не може да ме изтрае повече от 2 седмици, камо ли да живея при нея. Държи се отвратително и мисли сам за пари. Даже като се запознаха двете тя и майка ми, ми направи ужасно впечатление, че тя заговори за пари, а и взе да се оплаква от мен. Годеника ми живее като заврян зет вече една година при мен и на него не му е лесно и с мама имаме дрязги, имаше и скарвания между мама и него, както между него и майка му. Най-добре е да се отделим от всички родителски тела, но просто ще ни е много трудно с наемите. Аз не мога да си намеря работа, защото успея ли - определено нещата няма да са поставени така, както са в момента. А колкото до майка ми - тя остана разочарована от майка му (поради простата причина, че тя мисли само за пари), но в живота не е важно само материалната част от нещата, нали?
Колкото до майка му - тя се държа добре с мен само 6 месеца и после си показа лошият нрав. Държи се повече от зле  мен, сега иска годеника ми да замине за Украйна, а той едва си е намерил работа от няколко месеца насам и не може да излезе в отпуск туко-така, нещо и в работата има проблеми. А ък аз изобщо не съм поканена да ходя там нагости и мие едно тъпо и криво....
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #50 -: Юли 18, 2012, 22:46:41 pm »
Ох, като знам, че живот и здраве и аз ще ставам свекърва, кой знае как ще ме обсъжда снахата в някоя подобна тема  :lol:


Re: нова свекървенска тема
« Отговор #51 -: Юли 18, 2012, 22:47:42 pm »
Ох, като знам, че живот и здраве и аз ще ставам свекърва, кой знае как ще ме обсъжда снахата в някоя подобна тема  :lol:
Поне ще знаем  и ще търсим къде са ни изтипосали  :lol:

*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #52 -: Юли 18, 2012, 23:20:16 pm »
Пожелавам ви да станете и тъщи, и свекърви. Тогава ще се оплакват двойно от вас.  :lol:

Re: нова свекървенска тема
« Отговор #53 -: Юли 18, 2012, 23:23:45 pm »
Не знам.... мъжете сякаш по-малко умеят да се оплакват.... или поне тези които познавам аз са такива.
Благодаря за пожеланието :)


Re: нова свекървенска тема
« Отговор #54 -: Юли 19, 2012, 14:32:19 pm »
То натам вървим всички, дано станем и тъщи и свекърви!!!
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #55 -: Юли 19, 2012, 15:17:32 pm »
Ох, като знам, че живот и здраве и аз ще ставам свекърва, кой знае как ще ме обсъжда снахата в някоя подобна тема  :lol:

Един виц по темата:
Снаха и свекърва все се карали и снахата решила да си води дневник за всеки скандал. Та като стане и тя един ден свекърва, да чете и да знае как да постъпва, за да е добра свекърва. Минали години, снахата станала свекърва. Скарали се със нейната снаха и тя веднага отворила дневника, за да прочете какво е мислила тогава по въпроса. Чела, чела, завъртяла глава и казала "Хм...права е била мама..." :D :D :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #56 -: Юли 19, 2012, 15:24:23 pm »
Не се разбираме и няма как. Те са на 60 ние на 30 и отгоре. Делят ни 30-тина години. Компромиси правим, за да не се ядосваме взаимно. Трудно е когато искаш да помогнеш, а младите акъл не искат. Страх те е да ги оставиш, да не сгрешат, да не страдат. Не можеш да се мешаш, защото си лош и им казваш как да си живеят живота. В крайна сметка все ти си виновен, защото си на 60 а не си се обадил или си дал мнението си и са те послушали.  :lol: Затова с пристигането на свекър ми и свекърва ми директно си ги питам, какво ще кажат в своя защита. Виновни- отговарят те и всичко е ОК.  :lol:
И аз преди да ме попитат казвам Виновна, щото като снаха съм длъжна да го отнеса. така де, сина си е син. Разбирам ги  :lol:.
Шегата на страна. В последно време гледам да обръщам дребните битовизми на шега, защото живота стана много труден и всички ние си имаме достатъчно проблеми, за да се дразним допълнително. Плюс това си казвам, че и аз съм идиот с характера и ината на слон и на хората ама хич не им е лесно  :lol:
Много, много са ме ядосвали, но не мога да им се сърдя. Те са си те.

Kremkaramel готин виц. Ще го разкажа на свекърва ми  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #57 -: Юли 19, 2012, 15:26:45 pm »
Ха и аз "Барабар Петко с мъжете!"... :lol:
Аз съм го докарала и тъща и свекърва, мани мани... :D :D :D
кат ми докарат някой зет с татуировки и зелена коса, и една снаа.. :lol: с ноктопластика.... :D :D :D
Та  знаете ли какво било определението за снахата ?!
"Див звяр доведен с музика в къщи!" :D :D :D


*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #58 -: Юли 19, 2012, 16:30:12 pm »
А определението за свекърва било: "Живо същество без душа".  :lol:
*
Re: нова свекървенска тема
« Отговор #59 -: Юли 19, 2012, 17:06:58 pm »
И свекърва, и тъща били най-обичани както тортите - студени и със свещи.