0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #80 -: Юни 25, 2007, 08:55:09 am »
Благодаря ви от сърце  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #81 -: Юни 25, 2007, 12:51:32 pm »
грейси, и аз мисля че ти е време да опиташ с нов екип. нали знаеш - късмета на начинаещия... :wink: :D
И аз мисля така Грейс!И съм сигурна, че ще успееш!Наслаждавай се на лятото и бъди щастлива!
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #82 -: Юни 25, 2007, 20:44:25 pm »
И аз съм на същото мнение като Bella,пробвай с друг екип мила!
Успех!!!


Re: Проблемите на Grace
« Отговор #83 -: Юни 27, 2007, 08:32:04 am »
Грейси, каквото и да решиш, знаеш, че те подкрепяме. Това зацикляне и повторение на едни и същи стъпки и грешки е много неприятно и изнервящо.
Според мен също можеш да пробваш класическото инвитро и при евентуален неуспех, да му мислиш.
Стискам палци и ти желая успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #84 -: Юни 28, 2007, 13:36:16 pm »
Грейси, и аз те съветвам да смениш екипа.
Колкото до психиката, каквото и да си говорим, със сигурност и това ни влияе доста...
Браво и за решението за осиновяване.
Накрая всичко ще се нареди, сигурна съм!
Прегръщам те и съм с теб!!!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #85 -: Юни 28, 2007, 13:46:47 pm »
Грейси, всичко ще се подреди най-накрая!!! Бъди сигурна в това!!! Стискам ти силно палци!!! :P :P :P


*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #86 -: Април 07, 2008, 17:27:21 pm »
Хайде пак да се ъпдейтна, за който следи репродуктивните ми неудачи  :lol:
Лятото на 2007 - второ икси, което пак беше неуспешно. Резултатите  бяха горе долу същите като първия път - хубави яйцеклетки /този път 7 на брой/, висок процент на оплождане /всъщност, само една не се оплоди, защото не била достатъчно зряла/, хубави ембриони. Трансфер на 5-ти ден - един ембрион на стадий компактизация, един почти достигнал този стадий и един не толкова развит, но пак достатъчно добър.
Нямаше имплантация, както се видя от кръвните тестове.
Последва смяна на лекуващия екип.
Направих цветна снимка, която не отрази никакви проблеми.
Пуснах отново почти пълни имунологични изследвания, още не са излязли резултатите, очаквам ги с нетърпение.
Новият екип все още не ми е препоръчал план за действие, но на мен не ми се иска да се стимулирам повече, защото явно няма смисъл. Идеите ми са да пробвам естествени цикли.
Замислям се за повторна лимфоцитна имунотерапия, лошото е, че може да се наложи да е донорска.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #87 -: Април 07, 2008, 18:53:25 pm »
Грейс, желая ти да намериш верния път към твоето бебенце.
Към кой лекарски екип се насочи сега?  Дано промяната ти донесе много скоро най-хубавия резултат. От сърце ти желая здраве и много късмет!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #88 -: Април 07, 2008, 22:55:09 pm »
Грейс, защо мислиш, че ще трябва донор при евентуална втора АИ? Прави ли сте ХЛА тип.?
Ако имах финансовата възможност на баше място бих я направила при Райхел.
Поздрави

*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #89 -: Април 08, 2008, 08:42:28 am »
Албенка, сега правим ХЛА типизиране, но още не са готови резултатите.
Аз правих вече веднъж ЛИТ, в Солун, и не ми помогна. Затова мисля, че съпругът ми не е подходящ донор.
Мисля да пратя резултатите в Германия, поне за коментар, ако не друго  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #90 -: Април 08, 2008, 08:44:09 am »
Грейс, желая ти да намериш верния път към твоето бебенце.
Към кой лекарски екип се насочи сега?  Дано промяната ти донесе много скоро най-хубавия резултат. От сърце ти желая здраве и много късмет!

Мерси, Каси  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Проблемите на Grace
« Отговор #91 -: Април 08, 2008, 09:42:53 am »
Грейси, не знам какво да те посъветвам, може да е било и обикновен прост лош късмет... Стискам ти палци и много се надявам от някъде да изскочи един ясен и лечим проблем!
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Проблемите на Grace
« Отговор #92 -: Април 08, 2008, 16:53:03 pm »
Грейси, желая ти от все сърце много късмет!!!  :crossfingers: yahoo_17 Аз не се съмнявам, че ще успееш да сбъднеш своята голяма МЕЧТА!  :hug2:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #93 -: Декември 18, 2008, 09:34:22 am »
Тъй като в тази тема съм описвала почти всичко, което съм правила през годините, чувствам се длъжна да я продължа и дано бъда полезна на някой с моя опит.
След цветната снимка, която беше о.к., реших да опитвам естествени цикли.
Първият опит беше през май – филикулът се спука точно преди пункцията, голямо разочарование, още повече, че бях вляла имуновенин. Пристъпихме към инсеминация /осма по ред/, която беше неуспешна.
Август - втори опит за икси на спонтанен цикъл. Този път стигнах успешно до пункция, имаше една хубава и зряла яйцеклетка, която се оплоди и започна да се развива. На трети ден, обаче, се оказа, че ембриончето е стопирало развитие на три бластомера и до трансфер не се стигна. Беше все едно дежа вю от преди две години, когато ми се случи нещо подобно, много тежко изживяване, който е прекъсвал опит и не е стигал до трансфер знае колко е  разочароващо и трудно в такъв момент. Мислех си, че се връщам назад и не вървя на никъде, не знаех кой е верния път и се чувствах много самотна в лутанията си да го търся и да премислям за кой ли път нещата.
Със съпруга ми взехме решение да опитаме все пак още една стимулация, а Докторът ни подкрепи. Започнах в началото на ноември, на 13.11 беше пункцията, а на 15.11 трансфера. 11 дни по-късно видях за първи път в живота си положителен тест, нещо немислимо досега за мен, нещо толкова далечно, че чак не смеех и да си помисля за него. ЧХГ беше ниско, но при втория тест на 14 ден от трансфера значително се повиши, на 18 ден – още повече.
Все още ми е трудно да повярвам, че това се случва, въпреки че вече чух и сърцето на моето дете.
Тук искам да споделя какво беше различното при този опит, и дано този кратичък разбор помогне на някой:
-   още от лятото започнах да пия еутирокс по препоръка на д-р Тодорова. Нямам сериозни проблеми с жлезата /даже никакви/, но  ТСХ беше нестабилен и достигна стойности от 3.9;
-   пак по препоръка на д-р Тодорова месец и половина преди трансфера направих обременяване с глюкоза, което показа повишени нива на инсулина и започнах прием на метформин;
-   три месеца преди трансфера си сложих ваксина против рубеола. Незнам дали това има значение всъщност, но от имуноложките в клиника Малинов знам, че понякога ваксините повлияват имунната система не само по отношение на конкретната цел, за която са приложени;
-   сезонът беше различен. Оказа се, че всичките ми опити до сега са били все през пролетта и лятото, сега за първи път направих нещо по-сериозно през есента. Може би и това няма значение, но реших да го спомена;
-   ранен трансфер – също за първи път. Първият ми трансфер беше на 3-ти ден, вторият – на 5-ти ден. Сега трансферът се състоя още на 2-ри ден. Явно при мен естествената среда на развитие се е оказала по-добрия вариант.
Годината, която съвсем скоро ще изпратим, беше много трудна и тъжна за мен през повечето време, но ето, в самия край, ми се случи едно толкова значимо събитие  :D
Малко и слаби са думите, които бих могла да напиша тук, за да благодаря на д-р Стаменов, че винаги беше така топъл и внимателен с мен, че се надяваше с нас след трансфера и че сега е толкова щастлив от нашия успех, колкото и самите и ние. Не мога да изразя чувствата си на признателност и уважение, затова ще кажа само това, което идва от сърцето ми:
Бог да те благослови, Докторе, и нека все така ярко грее звездата ти!


« Последна редакция: Декември 18, 2008, 09:37:51 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #94 -: Декември 18, 2008, 09:39:16 am »
Лелееееееее, миличкаа!Как се радвам за теб!!!Тихичко честито, желая ти лека и безпроблемна бременност!Ти успя!Направо ми освети деня!Много се радвам!
Прегръщам те и те целувам!!!
:bighug:
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #95 -: Декември 18, 2008, 09:43:11 am »
Много се радвам за теб, Грейс!
Нека проблемите са вече зад гърба ти и оттук нататък да споделяш само хубави неща с нас!
Лека бременност ти желая и по -малко тревоги до сбъдването на мечтата ти да бъдеш мама!
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #96 -: Декември 18, 2008, 09:49:37 am »
Това е чудесна новина!
Грейс :bighug:
Много се радвам за теб!
Желая ти много, много късмет и лека бременност!

Не си спомням, втора АИ прави ли?
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #97 -: Декември 18, 2008, 11:10:02 am »
Много се радвам за тебе! Честито! Много голями надежди ни даваш,наистина.Бъди здрава и усмихната.
<a
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #98 -: Декември 18, 2008, 11:10:59 am »
Вилиииииии, нямаш представа как се радвам за теб!
Ето видя ли, че всичко е възможно!?
Успешен финал ти желая!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #99 -: Декември 18, 2008, 11:19:17 am »
Страхотна новина!!! Пази се много и успешен финал  :wink: