0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Проблемите на Grace
« Отговор #60 -: Октомври 05, 2006, 11:08:14 am »
Браво, сега вече е време на бебо да идва :lol:
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #61 -: Юни 22, 2007, 09:23:19 am »
Ето ме пак  :wink:
март 2007 - инсеминация на естествен цикъл, неуспешна
април 2007 - лимфоцитна имунотерапия /активна имунизация/ със съпружески материал
май 2007 - инсеминация на естествен цикъл, неуспешна
юни 2007 - стимулирана инсеминация, неуспешна
Всичките инсеминации трябваше да бъдат икси на естествен/полуспонтанен цикъл, но фоликулите не издържаха до деня на пункцията  :?
Отново на стартова позиция. За кой ли път  :(
Отникъде нищо на репродуктивния фронт, нито хубаво, нито лошо  :?
Ще се преминава пак към стимулация, то се е видяло, но се чудя има ли смисъл в нашия случай...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Проблемите на Grace
« Отговор #62 -: Юни 22, 2007, 10:21:07 am »
Грейс,  :bighug:

lb2f
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #63 -: Юни 22, 2007, 13:01:00 pm »
грейс,това с неизяснения стерилитет...винаги съм си мислела,че все трябва да има причина за да не става.забременяването е като редене на пъзел,ако липсва една малка частица картината не се получава.
до скоро и при нас беше всичко о.к.,но след 4 инсеминации и 1 инвитро реших да търся липсващите парченца от пъзела.излезнаха-антифосфолипидни,нк клетки и изчерпан яйчников резерв.може да звучи странно,но съм доволна,че намерихме нещо.сега поне знам с какво да се боря.
желая ти успех и бъди сигурна,че правиш всичко възможно за изясняване на причината
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #64 -: Юни 22, 2007, 13:09:37 pm »
Грейси, направи консултация в друга клиника. Имам чувството, че при вас се получава едно зацикляне и безкрайни процедури без промяна на стратегията.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #65 -: Юни 22, 2007, 13:20:57 pm »
Grace, ми тия полу-спонанни, не ги ли застраховате с Оргалутран или Цитротид? Казваш че всички са били предвидени за Иксита, нещо с таймирането се "балтаете".
 
Иначе за мен инсето е по-трудния начин за забременяване, етапно погледнато при икси нещата се случват 100% /до ЕТ/ или ако не се стигне до ЕТ - има видни причини /липса на оплождане, лошо качество и т.н./.

Аз самата също се чудя на къде да вървя. :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #66 -: Юни 22, 2007, 13:50:25 pm »
Оргалутран, да /последния път/. Обаче въпреки него пак се пукнаха току преди пункцията  :?
Кит Кат, тези изследвания съм ги правила /с изключение на яйчниковия резерв/, о.к са, няма установени отклонения. Неизяснени работи няма, това е вярно, но вярно е също така, че медицината не е дорасла още за някои неща.
Уайт, разсъждавам активно по въпроса. Твърде е възможно, колкото и да е добра една клиника, респективно лекар, да не може да ти помогне. Съмнявам се обаче, че някой друг лекар би ми предложил нещо различно от АРТ, а не съм убедена, че АРТ е правилният път за мен.
Може би ми е писано да бъда майка на осиновено детенце  :wink:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #67 -: Юни 22, 2007, 13:53:29 pm »
Грейси, опитай. Според мен в Българи лекарите са доста тясно специализирани (от опит го казвам). Ако не попаднеш на точната специализация, може да си тъпчеш на едно място с години.
Ще бъдеш прекрасна бременна и майка. :bighug:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #68 -: Юни 22, 2007, 14:12:07 pm »

Ще бъдеш прекрасна бременна и майка. :bighug:

Надявам се всички да бъдем  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Проблемите на Grace
« Отговор #69 -: Юни 22, 2007, 14:19:33 pm »
Грейс,
не се предавай  :bighug: Вярвам, че ще успееме  :balk_21:

lb2f
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #70 -: Юни 22, 2007, 14:22:19 pm »
Джази, толкова се надявам и аз... но някой път надеждата не ми стига  :?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Проблемите на Grace
« Отговор #71 -: Юни 22, 2007, 14:53:08 pm »
Джази, толкова се надявам и аз... но някой път надеждата не ми стига  :?

Ех, Грейс, толкова добре те разбирам  :( И аз имам своите моменти на отчаяние  :(
Но, не бива да се предаваме! Вярвам, че има щастие и за нас! Вярвам, че има начин да се случи и на нас! Само трябва да сме достатъчно упорити и да попаднеме на точният доктор.
Подкрепям White. Може би е време да опиташ на ново място.

lb2f
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #72 -: Юни 22, 2007, 15:32:39 pm »
Много тъжни резултати Грейс в това жарко лято . 

Преди малко си говорих  с един мой познат от Египет , много интересен човек , знаеш ни историята и ти , като теб се  кандилкаме из  дебрите на репродуктивната медицина .   Много интересен ред на мисли изказа, приятеля ми , според него ако няма видими причини , както  при теб и при нас, явно или е въпрос на психическа настройка на жената  или сме  тук с някаква мисия  - според   мен - стратирай и по втората писта на маратона  наречен осоновяване -  нещата  може и да се  случат  - а именно да Финишираме и на двете писти.

 А иначе за промяна на  обслужващата клиника , мисля , че е  положително ,  поне като активно търсещи промяната  семейни двойки , е  една  добра  стъпка с която да влезем в есенната сесия.

 Приеми нашата подкрепа и прекарай едно чудесно  лято , като се опитай да освободиш съзнанието си от напрежението  породено от репродиктивната медицина.

*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #73 -: Юни 22, 2007, 15:45:23 pm »
 Грейс, няма да се предаваш, вярвай че един ден и на твоята улица ще изгрее слънце. Знам,че на думи е лесно, но позитивното мислене помага много.
 Късмет.  yahoo_17
Стискам ти силно палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #74 -: Юни 22, 2007, 15:46:55 pm »
НДК, благодарско  :D
И за психогенния фактор съм мислила, но ми се струва, че това не е случая в нашето семейство, въпреки че сигурно има определено значение, де.
Имам отпуснати от касата 26 ампули Гонал Ф, така че най-вероятно ще пробвам едно класическо икси това лято.
Ако отново не се получи, ще сменя лекуващия екип. Може пък късметът да ми е на друго място, знае ли човек  :lol:
Осиновяването също смятаме да стартираме това лято.
Много ми се иска вече да приключвам с това, по един или друг начин.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #75 -: Юни 22, 2007, 15:48:04 pm »
Благодаря за подкрепата, Ини  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Проблемите на Grace
« Отговор #76 -: Юни 22, 2007, 17:28:29 pm »
Грейси, много се надявах  на положителен резултат при теб, но уви!  :? Бъди силна и вярвай, че ще успееш, напук на всички неуспехи досега!!! Пожелавам ти от все сърце УСПЕХ на предстоящото икси!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #77 -: Юни 22, 2007, 17:48:05 pm »
Мила Грейси, ти се ъпдейтна качествено :(

Знаеш, че си ми много много близка на сърцето и ума, но искам и тук да те окуража - нещо като не става дълго време, после става пък много хубаво :D :D

Една прегръдка и от мен :D
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #78 -: Юни 23, 2007, 14:46:58 pm »

Знаеш, че си ми много много близка на сърцето и ума, но искам и тук да те окуража - нещо като не става дълго време, после става пък много хубаво :D :D


Подкрепям Фреши! За всяко нещо си има време и място! Всеки от нас върви по определен път, начертан от съдбата! И трябва да го извърви, иска или не. А когато стигне крайната цел, ще поеме по друг трънлив път. Така си мисля аз, така сме създадени, да преодоляваме всякакви препятствия! Грейс, ти не си сама в борбата, нали? Предполагам си обичана и обичаш! Господи, какво богатство, ако е така! И аз съм била отчаяна, и преглъщала, преглъщала какво ли не, и колко лабиринти минах и тепърва ще минавам, но не спрях да вярвам, че един ден ще стана майка. И ще бъда горда! Днес аз се надявам да стигна до финала и да гушна своите бебета-живи и здрави! Само това искам сега и днес! А само до преди половин година исках просто да стане, да се случи! Знаеш ли, още не мога да повярвам, че  ми се случва. На моменти съм объркана, знаеш ли, но се сещам за годините, в които само Вярвах! Да, само това имах-моята вяра! И естествено любовта на човека до мен. Познавам те лично, и знам, че няма начин да не стане. Имам честта да познавам още такива момичета, като теб, които не спират да се борят, сред тях са Фреши, Евро, Deep, Котаранка, Рали пат, и още, и още. До скоро сред тях бяха Ани4ка, Naha.... Пишехме си на кю, и не преставахме да се подрепяме, и аз все им повтарях, ще стане, ще стане. Щастлива съм, че ги познавам всичките. Това са много силни момичета! Мъжки момичета! Всичките! Като теб! Надявам се да ти вдъхна още повече кураж и сили, защото вярвам, че и твоето бебе те чака някъде там....моля те не спирай да го търсиш...

Сега ще ти напиша едно страхотно стихотворение от един от най-достойните българи,
оставям го без коментар. Нямам това право. Прегръдки: Касси

 "Към себе си"

  Дамян Дамянов

Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката,
си направи сам стълба и  излез!

Когато от безпътица премазан си и си зазидан в четири стени,
от всички свои пътища прерязани,
нов път си направи и пак тръгни!
Светът когато мръкне пред очите ти,
и притъмнее в тези две очи,
сам слънце си създай и от лъчите му с последния до него се качи!

Трънлив и сляп е на живота ребуса,
на кръст разпъва нашите души,
загубил всичко не загубвай себе си,
единствено така ще го решиш!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Проблемите на Grace
« Отговор #79 -: Юни 24, 2007, 22:53:13 pm »
грейси, и аз мисля че ти е време да опиташ с нов екип. нали знаеш - късмета на начинаещия... :wink: :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!