0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Проблемите на Grace
« Отговор #20 -: Юни 09, 2006, 11:55:57 am »
Фуси,  :bighug:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    balmi

Проблемите на Grace
« Отговор #21 -: Юни 09, 2006, 13:19:08 pm »
Цитат на: Grace
Благодаря ви още веднъж. Балми, идва твоят ред, почваме още от сега да стискаме палци  :D

Ама много лош късмет извадихме с Фрешчо  :cry:


Като гледам с какви темпове действа касата...., докато ми отговорят ще вляза в критическата.
На теб Грейси много целувки и лятото може да си правиме компания в клиниката. Както вече ти писах, мисля, че с по-сериозна стимулация нещата ще се получат.
Проблемите на Grace
« Отговор #22 -: Юни 09, 2006, 13:22:37 pm »
Цитат на: balmi

Като гледам с какви темпове действа касата...., докато ми отговорят ще вляза в критическата.

Ей бива ли такива приказки от млада, красива , червенокоса жена като теб Балми :balk_21:
Грейси много късмет и успех и на теб мила!
*

    balmi

Проблемите на Grace
« Отговор #23 -: Юни 09, 2006, 13:27:50 pm »
Цитат на: petiofi
Цитат на: balmi

Като гледам с какви темпове действа касата...., докато ми отговорят ще вляза в критическата.

Ей бива ли такива приказки от млада, красива , червенокоса жена като теб Балми :balk_21:
Грейси много късмет и успех и на теб мила!



Петя,  :balk_21: Май трябва да го раздавам по-бодро !!!!
Проблемите на Grace
« Отговор #24 -: Юни 09, 2006, 13:35:19 pm »
Грейси, много ме е яд, че стана така при теб и при Фреш.
Но съм съгласна с Мели, че 1 път не е показателен.
Когато се готвех за инвитрото я питах мойта докторка дали има случаи да не извадят читава яйцеклетка.И тя ми каза, че на скоро имало случай при сериозна стимулация да не извадят нито една качествена яйцеклетка.На втория опит обаче се получили 5 и мацката сега е бременна.Само мога да си представя как се е чувствала след първия опит.
Та така.Горе главата и ще се засичаме в лятната тема :)
*
Проблемите на Grace
« Отговор #25 -: Юни 09, 2006, 14:16:50 pm »
Цитат на: zeituni

Когато се готвех за инвитрото я питах мойта докторка дали има случаи да не извадят читава яйцеклетка.И тя ми каза, че на скоро имало случай при сериозна стимулация да не извадят нито една качествена яйцеклетка.На втория опит обаче се получили 5 и мацката сега е бременна.


Зейтуни, мила, успокои ме с това  :)
Наистина, чувствах се ужасно и още се чувствам така, но гледам бързо да се съвземам /то нямам и друг избор де  :wink: /
На теб много късмет ти пожелавам следващия път  :D Късметът май определено си е от значение.

Да използувам момента да питам за НК клетките. Направих си изследването в Клинична имунология при МЦ "Иван Рилски" и резултатът е 12 %. Според техните референтни граници /10-19/ този резултат е о.к., но според референтните на Плевенската имунология съм точно на границата.
Някой да има по-подробна информация по въпроса?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Проблемите на Grace
« Отговор #26 -: Юни 09, 2006, 14:27:21 pm »
Грейси, аз правих NK клетките при имунолозите на Стаменов (мисля, че ги правят в Александровска болница) и там референтните граници са до 12%. Но все пак мисля, че зависи и от използвания метод  :roll:
При мен бяха 13% и ми препоръчаха вливане все пак.
*
Проблемите на Grace
« Отговор #27 -: Юни 09, 2006, 18:23:57 pm »
Цитат на: pkoprinkova
При мен бяха 13% и ми препоръчаха вливане все пак.


Хм, дали и при 12 % препоръчват вливане?
Този въпрос с границите ми е много интересен, защото някои лекари смятат граничните стойности за гранично положителни, а други за гранично отрицателни. А пък аз да му се не види все на границата ще взема да се падна  :(
Петя, а дали в Александровска правят Антибета2? В МЦ "Ив. Рилски" не го правели  8O
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Grace
« Отговор #28 -: Юни 10, 2006, 20:07:47 pm »
в александровска правят антибета 2. нк клетките са ти гранични. най-добре питай конова дали препоръчва вливане. може да те посъветва да ги повториш евентуално. късмет грейси
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на Grace
« Отговор #29 -: Юни 12, 2006, 11:47:26 am »
Цитат на: zeituni
Когато се готвех за инвитрото я питах мойта докторка дали има случаи да не извадят читава яйцеклетка.И тя ми каза, че на скоро имало случай при сериозна стимулация да не извадят нито една качествена яйцеклетка.На втория опит обаче се получили 5 и мацката сега е бременна.Само мога да си представя как се е чувствала след първия опит.
Та така.Горе главата и ще се засичаме в лятната тема :)


Зейтуни, браво, ей от такива истории имаме нужда :D
И аз мисля, че част от нещата са си природа и късмет, иначе как така някои жени забременяват при 3-4 опит АРТ.
Благодаря ти, Бени!







*
Проблемите на Grace
« Отговор #30 -: Юни 12, 2006, 17:40:51 pm »
Грейси, вливай си и не мисли. Имуновенина спомага и за други процеси и маркери, които няма как да изследваш всичките. Аз много съжелявам , че не си влях преди инвитрото ми. Но втори път няма да допусна тази грешка! Успех и много прегръдки :love:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Проблемите на Grace
« Отговор #31 -: Юни 12, 2006, 18:11:57 pm »
Не съм съгласна,че трябва да вливаме ,без да го мислим !!!Говорила съм с доста лекари,влива се само,ако има НУЖДА!!!
*
Проблемите на Grace
« Отговор #32 -: Юни 12, 2006, 18:44:17 pm »
В събота Конова каза, че имуновенина няма странични ефекти. Дали е така не знам.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Grace
« Отговор #33 -: Юни 12, 2006, 22:34:15 pm »
морковче, имуновенина е имуноглобулин Г, направен от кръвна плазма от здрави хора. истината е че го изписват за щяло и нещяло. има един вариант да се разбере предварително дали има нужда - като се пробва. самата наука репродуктивна имунология е на не повече от 20 год. какво очакваш от основното й лекарство освен да е в експеримент. но е факт и че доста се повлияват положително, така както е факт че действието му е краткотрайно - само 28-30 дни. за това и доста лекари го отричат. обаче макар и краткотрайно действието му е по-дълго от химиотерапията напр. и с несравнимо по-леки странични ефекти, които идват от скоростта на инфузията най-вече.
мари като странични ефекти може да ти падне кръвното, да вдигнеш температура, да ти стане студено, да си алергичен (колкото и да е рядко) и др в този дух. нищо фатално защото ти по принцип си лежиш докато трае вливането
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Проблемите на Grace
« Отговор #34 -: Юни 13, 2006, 09:31:34 am »
По чуждите сайтове като основен недостатък се сочи високата му цена (там явно е доста скъп) на фона на несигурния ефект от него.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Grace
« Отговор #35 -: Юни 13, 2006, 09:35:12 am »
то не че тука е евтин
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Проблемите на Grace
« Отговор #36 -: Юни 13, 2006, 09:52:06 am »
Цитат на: Lilly
така както е факт че действието му е краткотрайно - само 28-30 дни.

Защо тогава Конова каза, че действа 2 - 3 цикъла?
Проблемите на Grace
« Отговор #37 -: Юни 13, 2006, 10:55:30 am »
Цитат на: Lilly
то не че тука е евтин


Лили, говоря ти за около 1000 паунда  :!:

Нашият е направо без пари :D
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Проблемите на Grace
« Отговор #38 -: Юни 13, 2006, 15:41:04 pm »
Цитат на: Mary
Цитат на: Lilly
така както е факт че действието му е краткотрайно - само 28-30 дни.

Защо тогава Конова каза, че действа 2 - 3 цикъла?

предполагам така е на първо вливане защото и на мене ми каза че първото вливане ще ми покрие 2 ову-та. иначе действа 28-30 дни. така или иначе се следи (проблемния показател) при бременност и се реагира според случая.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Проблемите на Grace
« Отговор #39 -: Юни 13, 2006, 18:18:54 pm »
Лошото е, че не всякога може да се открие съвсем точно "проблемния показател". Конова не случайно го изписва и съветва момичетата за вливане след 2-3 неуспешен опит, при върнати хубави ембриони. Доказано е , че имуновенина спомага за имплантацията. Но разбира се всеки сам си решава. Лично аз от тук нататък, преди инвитро ще жертвам  всеки път отгоре още 360 лв., пък дано да помогне. А лекарите отдавна съм ги оставила да си говорят... това е сравнително нова терапия за нашите инвитро клиники. Сигурна съм, че след няколко години ще е практика да се правят такива вливания, и то съвсем рутинно.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!