0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #40 -: Април 23, 2010, 13:20:58 pm »
Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

A защо не обикновена чешмяна вода? Аз такава преварявам от самото начало.
Офф,тук чешмяната вода е отвратителна :? След изваряването шишетата са толкова бели,че може да пишеш по тях.За това и не ползвам чешмяна вода за Сияна.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #41 -: Април 23, 2010, 13:31:38 pm »
Лиско, аз стерилизирах до шестия месеца някъде.  Както и повечето ми познати.

Малина, аз съм кандидатствала само в детски градини близо до нас. С тия задръствания е абсурд надалече да е.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #42 -: Април 23, 2010, 13:33:08 pm »
Аз също захранвах с готовите пюрета, основно на Хип! Лисе, аз ги пазарувах от Метро основно, че там цената е сносна! Опаковани са по 3 от вид! Понякога ги пускат и на промоция! Не зареждат обаче пълния асортимент! Другото място е Депо центъра на Колхозния пазар и Кауфланд! Гледай им брошурите и според мен ако имат промоции и имаш възможност си купи! Аз и сега за всеки случай гледам да имам резерви! Вики продължава да ги харесва,ако не мога да склоня друго да хапне, Хиппа идва да помощ!! :oops:  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #43 -: Април 23, 2010, 15:02:09 pm »
Прекрасни сте както винаги:)
Много ви благодаря:)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #44 -: Април 23, 2010, 22:55:54 pm »
Аз също захранвах с готовите пюрета, основно на Хип! Лисе, аз ги пазарувах от Метро основно, че там цената е сносна! Опаковани са по 3 от вид! Понякога ги пускат и на промоция! Не зареждат обаче пълния асортимент! Другото място е Депо центъра на Колхозния пазар и Кауфланд! Гледай им брошурите и според мен ако имат промоции и имаш възможност си купи! Аз и сега за всеки случай гледам да имам резерви! Вики продължава да ги харесва,ако не мога да склоня друго да хапне, Хиппа идва да помощ!! :oops:  
А аз се обвинявах , че съм единствената майка, която държи едно-две пюрета за резерва, ако не хареса яденето. Щото туй мойто диване си променя вкусовете сега и ако не му хаеса приготвененото отварям пюре.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #45 -: Април 23, 2010, 23:22:40 pm »
И аз имам резерва пюрета, макар че не ще да ги яде зеленчуковите и тези с месо също. Имаше няколко определени които ядеше, но вече си предпочита мойте манджи и отвреме на време и майка ми и готви като ходим при нея.

Почнах да и готвя малко преди да стане на 1г и от тогава така си хапваме, че сега се обвинявам що не почнах още от началото да и готвя. Не ми отнема кой знае колко време 1 час като не през цялото време вися над печката  :D


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #46 -: Април 24, 2010, 00:03:50 am »
аз стерилизирах до 7-ми месец някъде.Вода никога не съм преварявала,правех млякото с някаква бебешка вода.
Захраних с готови пюрета ,а започнах да готвя като стана на 12м.

Успех на дечицата,очакващи класиране!
<br />
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #47 -: Април 24, 2010, 09:45:46 am »
Някой има ли идея защо се бавят толкова детските?Ако изобщо и на вас се бавят де :D

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #48 -: Април 24, 2010, 10:11:31 am »
Не се бях включвала отдавна, че малко ми беше напечено, но сега съм спокойна - в яслата имаше детенце със скарлатина и докато излязат резултатите бях на тръни, но са отрицателни. Цяла седмица са 4 деца в групата, като 50% са мои  :lol: :lol: :lol: Много се кефят да ходят и вече 2 месеца не са отсъствали (да не чуе дявола). Вчера ми сервираха, че от ХЕИ ги задължавали да носят слипчета върху памперсите - така ли е и при вас? Та сега ще ходя и слипове да купувам.
Лис, пюренца тиква на Хип - мойте диваци най-много тях харесват. На Депото са най-добри цените. И аз си имам запас (особено плодови - така пробутвам някои лекарства  :wink: ) А и когато тръгнем на път незнам дали ще мога да им приготвя нещо. Лиси, ще питам днес свекървата за ваксината и ако можем да намерим ще ти се обадя.
Блу, на мойте около 10мес. им дадох чашки, обаче на Авент с мек накрайник. Имат клапа, която не позволява да тече, ако не дърпат. Научих ги като махах за малко клапата и слагах мляко  :wink: като усетиха вкуса и започваха да пият, после слагах клапата веднага, докато не са забравили за какво става въпрос  :lol: За 2-3 дни се научиха. Имат и на Нук без клапа, обаче като метнат с чашата и навсякъде става мазано.
Като чета, почвам да си мисля че съм ненормална (не че съм си мислила че съм нормална де  :lol: ). Преваявах вода до годинката, като ползвах чешмяна през кана с филтър. До 11 мес. стелиризирах преди всяко ползване, после 1 път на ден, сега шишетата за млякото и чашките с водата на 4-5 дни - ей тъй да изтребя събралите се гъдини  :lol: луда работа като ви казвам  :lol: (като гладенето  :lol: :lol: ).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #49 -: Април 24, 2010, 11:18:25 am »
Парси, не ме карай да ти завиждам ... неблагородно
детски ли- че кой ти взема такива неща  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #50 -: Април 24, 2010, 12:13:09 pm »
Ние трети месец не може да нагласим документите за детските-все нещо не било наред,сега пък измислиха и документ от личния лекар за ваксините,нашия е от Казанлък пък подаваме документи в Горна,на документа пише съответно Казанлък и ще видим в понеделник дали няма пак да ни ги върнат :?
Ако пак се заядат нещо мисля да не се занимавам,че ми писна :x
Момичета да ви попитам с какво мажете лицата на бебетата,на Сияна и е много сухо и имам един крем на бочко но е защитен и я мажа с него само като излизаме?
А и ни се появиха малко крусти-как ги почиствате?

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #51 -: Април 24, 2010, 12:44:07 pm »
Хриска, нахтхерцен балсам на д-р Тайс - идеален за много суха кожа, мисля, че няма проблем и лицето да мажеш. Ние имахме проблеми и го ползвах за тялото - много добре ни действаше. За крустите - можеш да намажеш главичката около час преди да я изкъпеш с бебешко олио и после хубаво и нарешеш косичката с меката четка. После хубаво измиваш с шампоан и те ще паднат полека - лека. Особено ако го правиш поне веднъж в седмицата. :D
Относно детските - аз съм сигурна, че ако ни осигуряваха на това, което вземаме и се вписваме в дохода за детски сме умрели от глад, да не говорим, че едва ли щяхме да си позволим да имаме дете.... :( За съжаление и това е част от действителността в любимата ни държава!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #52 -: Април 24, 2010, 14:07:11 pm »
Парси,
моите детски вчера ми ги преведоха. Честно да ти кажа, не знам за април ли взимам сега или за март?
Но, тъй като, не разчитам кой знае колко на тия 35лв. и не обръщам внимание кога точно ги превеждат. Така или иначе, всеки месец си ги получавам.

Лиско,
аз стерилизирах до 4 месеца. Тя от там нататък и без друго започна да пъха всичко в устата си. това обезсмисли стерилизацията.
А пък вода - ами тя не е пила вода до към 7-8 месеца. давах и розов Девин.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #53 -: Април 24, 2010, 16:19:19 pm »
sia, малина, дано имате добри новини за детските градинки. Lady_11, честито на вас, прочетох те в бг-мамата :) Диманка е приета  в градината на батенцето, но тя беше с 9.2т, та се знаеше предварително.

За водата - и аз преварявах розов девин до 6м, после редувах преварени девин и чешмяна вода до 11-12 месеца. Дотогава и шишетата изварявах. После розов Девин до 2г и сега чешмяна, филтрирана през кана Брита.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 16:26:56 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #54 -: Април 24, 2010, 16:45:59 pm »
Ох Мармотче, не знам дали да се радвам още.
Александра се класира благодарение на генерирания код, 17 е от 20 приети дечица. Късметлийка ми е тя.

Обаче ... Не мога да се сетя дали си обнових информацията в профила. Миналата година бях в отпуск за гледане на дете до 2 години, но сега съм в неплатен за гледане на дете. И май ще имам проблем при записването.  :( Голяма съм патка. Чакам да отключат системата, за да видя дали ще мога да направя нещо. Има вариант и да прекъсна отпуска, предполагам.

Честито на Димана и на Виктор-Никола.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #55 -: Април 24, 2010, 18:52:50 pm »
Ех, преживяхме кампанията, голяма тръпка беше! И ние като Алекс на Сия сме жребийни печеливши, дано е за добро /както се казва в турсите сериали:)/.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #56 -: Април 24, 2010, 19:19:18 pm »
Хайде честито на приетите дечица :) Сия, стискам палци мила!
Ние за съжаление не сме сред тях...бабата ни не е много добре и не знам какво ще правим :(

Парси, аз нямам проблем с превеждането на детските.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #57 -: Април 24, 2010, 21:10:50 pm »
Хайде честито на приетите дечица :) Сия, стискам палци мила!
Ние за съжаление не сме сред тях...бабата ни не е много добре и не знам какво ще правим :(

Парси, аз нямам проблем с превеждането на детските.

И ние не сме приети...Аз не съм и очаквала друго де, при условие, че граничната група е с 8,3 точки, а ние сме с 8,2 :( Сега разчитам на яслата... Дано я приемат там, а после ще му мисля..Баби нямаме. Абе положението е трагично :?
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #58 -: Април 24, 2010, 21:25:45 pm »
И ние не сме приети, генерирания код е твърде голям...
То и аз честно казано реших да си пробвам късмета, е нямаме късмет...
Никак не си представях как ще пътува Анди всеки ден кв.Павлово-Мусагеница.
Да не говорим, че баща и в 10ч излиза за работа и се прибира към 19.30  :x
За съжаление и нашата баба, която е в София не е добре здравословно. Едвам диша и се качва пеш до 3ет. За гледане ще я гледа, но не може да я води на разходка.

Почвам да си харесвам частна и това е. Пък бабата ще я гледа когато е болна. Че моята работа е една, нито отпуска мога да си взема, нито болничен. После ми излизат и двете през носа...




Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #59 -: Април 24, 2010, 22:45:39 pm »
sia, мама Мийя, честито!
sia, не се тревожи, смисъла на тази точка е да си работещ родител - дали в един или друг отпуск за гледане на дете, ти СИ работеща, така че ако ти откажат записване за такова нещо, търси си правата до дупка - отдел Образование, съд ако трябва. Не вярвам, че ще се наложи.

Nadyn
, много ще стискам палци да имате късмет на второ и трето класиране, почти винаги се освобождава някое местенце в 2-те седмици след 1 класиране, дано е за Рая.

Малина, nunu, местата за яслите са много малко, дано имате късмет с чистите ясли. Между другото, Минчева писа в блога си тази седмица, че за догодина обмислят да се дава точката предимство за ясла и на деца, посещаващи частни ясли. Логично е, но не знам колко беше искрено това намерение и дали зависи от нея.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07