0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата...19.04-25.04
« -: Април 19, 2010, 13:11:59 pm »
Хайде пак аз :D със дежурните пожелания за здрави деца,спокойни майки и повече слънце!

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #1 -: Април 19, 2010, 13:22:58 pm »
Хубава и лека седмица на всички!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #2 -: Април 19, 2010, 13:28:38 pm »
Хубава и дай-боже здрава седмица и от нас!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #3 -: Април 19, 2010, 14:03:49 pm »
Слънчева и усмихната седмица!

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #4 -: Април 19, 2010, 15:57:21 pm »
И от мен хубава и здрава седмица, момичета! :)

Искам да ви питам нещо. Който иска, да ми отговори. :wink:

На кого от вас мъжете са ползвали т.нар. отпуск по бащинство, който е 2 седмици от датата на изписването на бебето? Имало ли е проблем от страна на работодателя? Или просто мъжете не се възползват от това, а си пускат платен годишен отпуск?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #5 -: Април 19, 2010, 16:03:30 pm »
Здрава седмица и от нас!

Днес сестрата на мъжа ми роди момченцата си в 37ма седмица. Едната душичка е 2300гр, а другата само 1380гр. Вярвам, че всичко ще е наред и скоро ще ги гушкаме у дома.

Едно притеснение от днес имам. Тео направи нещо като спазъм или пристъп - не знам как да го нарека: сякаш не му стигаше въздух. Така и не разбрах дали се задави или беше нещо като пристъп. Ще звъня на педиатърката, но ще ви помоля за препоръки какъв доктор трябва да го види - пулмолог ли, алерголог ли - и има ли някакви изследвания за които трябва да настоявам. Няма повишена температура, кашлица, хрема.

синьо кокиче, нашият татко си ползва отпуска и нямаше никакъв проблем от страна на работодателя му. Във фирмата, където аз работя, също е практика да се ползват тези отпуски.
« Последна редакция: Април 19, 2010, 16:06:35 pm от midge »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #6 -: Април 19, 2010, 16:12:47 pm »
Синьо кокиче мъжа ми също щеше да ползва отпуска и беше говорил с работодателя(нямаше проблем),само че се случи така че той влезе в болница и така или иначе беше болничен не се наложи да го ползва.

п.с.Беше ни много весело,той на втория етаж в болницата,аз на четвъртия.Цял ден бяхме заедно :D Изписаха го един ден преди мен и Сияна

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #7 -: Април 19, 2010, 17:45:35 pm »
И от мен хубава и здрава седмица, момичета! :)

Искам да ви питам нещо. Който иска, да ми отговори. :wink:

На кого от вас мъжете са ползвали т.нар. отпуск по бащинство, който е 2 седмици от датата на изписването на бебето? Имало ли е проблем от страна на работодателя? Или просто мъжете не се възползват от това, а си пускат платен годишен отпуск?
Защо да ползва платен годишен отпуск като му се полага и такъв? Мъжът ми също ползва, не че не го съчетаваше да ходи по изпити, ама...уж заради детето:oops: Още повече, че този отпуск се изплаща от НОИ,и, ако работи в частна фирма може само фиктивно да се води отпуск и да му го платят от НОИ, а същевременно да си получи и заплатата :wink: Айде да ви светна на далавери и аз... :D
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #8 -: Април 19, 2010, 22:46:46 pm »
Хубава седмица и от нас.
Болните да оздравяват.
И дано и времето да се оправи, че ми писна от този дъжд, днес си играхме на гоненица с облаците и накрая малко ни окъпа :?

Този отпуск за бащите 2009г. ли го въведоха?  :oops:

Наща мома от вчера е с 9 зъба :lol: ей велико зъбоникнене на 4-те горни резци.
Започнало на 12 април 2009 и завършило вчера :?


*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #9 -: Април 20, 2010, 10:19:32 am »
Хубава седмица и от нас.
Болните да оздравяват.
И дано и времето да се оправи, че ми писна от този дъжд, днес си играхме на гоненица с облаците и накрая малко ни окъпа :?

Този отпуск за бащите 2009г. ли го въведоха?  :oops:

Наща мома от вчера е с 9 зъба :lol: ей велико зъбоникнене на 4-те горни резци.
Започнало на 12 април 2009 и завършило вчера :?
Малина, точно от 01.01.2009 го въведоха, затова вие не сте ползвали. Ние обаче "намазахме" великата помощ от държавата, нямам думи просто....
Честито ви озъбване :D Дано да поспиш и ти малко по-спокойно най-накрая...
Ние вече сме здрави, надявам се. Дават го към края на седмицата да се оправи и времето, така че предлагам среща - и Мишанта обеща да е на линия :wink:/айде оспамих.. :oops:/
« Последна редакция: Април 20, 2010, 19:25:31 pm от mini »
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #10 -: Април 20, 2010, 10:39:48 am »
Здравейте и от мен!!!А з вече съм толкова депресирана от този дъжд. Ще взема да си капвам по две капки витамин Д от на бебка за по ведро настроение.
Нашият татко също се възползва от отпуска по бащинство, но за да му е по-дълга отпуската добави и малко от платената.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #11 -: Април 20, 2010, 19:15:39 pm »
Мидж,
не мога да ти дам съвет. :( Дано не се случват повече тези пристъпи.
Стискам палци и на близначетата. Дано всичко е наред!

Благодаря на тези, които ми отговориха за отпуска по бащинство. Включете се. :) Любопитно ми е дали има и други. Мъжът ми се притеснява от това, че за да си пусне молба за въпросния отпуск, трябвало предварително да представи акта за раждане. А знаем, че акта излиза около 2 седмици след раждането. Работи в частна, но голяма корпорация.

Пък да ви кажа как ме издразни родниият ми баща.
Така, Михаела е болна, но не това е проблемът, защото тя никога не е боледувала тежко. Има хрема и зачервено гърло. Казах на баща ми по телефона, че малката е болна, а той ми се изцепи: "И какво и има ПАК?" Ей, че ме ядоса ама! :x Викам му: "Какво значи пак?! Тя за последно беше болна на Нова година. Освен това никога не се е стигало до антибиотик и винаги е боледувала сравнително леко, с чисти дробове. И в болница до сега не е влизала. Да не ти казвам на приятелките ми колко често и сериозно им боледуват децата!" А и самата аз съм била доста болнава като дете.
Ама баща ми пак си знае неговото :x: "То Нова година ей къде беше. Има-няма 3 месеца и пак е болно детето!"
Много знаят да се бъркат иначе! :x
« Последна редакция: Април 20, 2010, 19:40:24 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #12 -: Април 20, 2010, 19:29:06 pm »
Пуска си молба за отпуска по съответния член /вижте го в наредбата/ и след като ви изпишат носи в счетоводството акта за раждане
отпуска започва да тече от деня на изписването на детето от болницата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #13 -: Април 20, 2010, 21:32:28 pm »
Днес ходихме при педиатърката. Според нея не е изключено да е от прах в играчките или да е нагълтал власинки (играеше с плюшена играчка, като го направи). Според нея не е възможно да прави спазъм, а тя да не чува нищо тревожно - дано да е така. Червено му е малко гърлото и смята, че има секрет в носа (според мен няма). Можело и от зъби да е, а да не е настинка. Изписа коларгол за носа и калциев глюконат сироп (и за двете прочетах колко са зле, но ще ги давам за сега). Каза да следя температурата.

Близнаците ни и те са добре - в кувьози са, но дишат сами и двамата!

синьо кокиче, занесохме си акта когато стана готов(няколко дни след началото на отпуска), а отпуска си пусна от изписването.
Да се оправя бързо Мишката, а на баща ти не му обръщай внимание - те изкукват вече, а и ние нататък вървим  :lol:

Поздрави от нас!!!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #14 -: Април 20, 2010, 22:19:01 pm »
Кокиче, по принцип искат служебна бележка от болницата на коя дата е изписано детето. Като им кажеш в болницата за какво става въпрос те знаят. За акт за раждане не си спомням...може и да искаха, но не пречи да го занесеш по-късно както са ти казали момичетата. Той работодателят разрешава този отспуск и няма право да го откаже по принцип. А така или иначе документите се носят в НОИ в началото на следващия месец, след месеца в който започва да тече отпуска. Т.е. ако са ви изписали на 20.04 примерно, работодателят ще занесе документите в НОИ най-рано на 30.04, респ. 01.05.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #15 -: Април 21, 2010, 10:57:50 am »
Привет и от нас в средата на седмицата с пожелания болните бързо да оздравяват! :)

Кокиче, кажи му на твоя баща, че моите и двамата от Нова година до сега са изпили по 3 антибиотика... А иначе не му се връзвай, променят се с годините, моя е и безработен и съвсем се е вкиснал...

А за отпуска по бащинство даже си мисля, че можеше и по късно да се вземе не е задължително да е веднага след раждането на детето, но не съм сигурна, защото моя мъж така и не взе, а и Стефан нали беше 1 месец в болница като се роди...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #16 -: Април 21, 2010, 13:57:52 pm »
Привет и от нас в средата на седмицата с пожелания болните бързо да оздравяват! :)

Кокиче, кажи му на твоя баща, че моите и двамата от Нова година до сега са изпили по 3 антибиотика... А иначе не му се връзвай, променят се с годините, моя е и безработен и съвсем се е вкиснал...

А за отпуска по бащинство даже си мисля, че можеше и по късно да се вземе не е задължително да е веднага след раждането на детето, но не съм сигурна, защото моя мъж така и не взе, а и Стефан нали беше 1 месец в болница като се роди...
Гери, грешиш мила. Идеята на отпуска е таткото да помага за отглеждане на детето веднага след излизането от родилното. Т.е. тия 2 седмици започват да текат от датата на изписването...Затова се взима бележка от болницата на коя дата е изписано детето. Можело е да ползваш отпуска, въпреки, че сте били 1 месец в болницата, той започва да тече след като ви изпишат.
Аз сега да ви се оплача ква щуротия ми се случи днес. Отивам рано сутринта в Цибалаб да да вземат на Дара кръв и урина. Бързам с количката по трамваи, защото таткото ни е с колата извън София...Вземат й кръв, тя оревава света и си тръгваме поживо - поздраво. В лабораторията две патки, които след като й взеха кръв ни дадоха картонче за да си проверим резултатите в интернет, талончето за джипито и нищо повече. Никой не се сети да ни вземе пари за консумативите /бяхме с направление/. А аз детето ли да успокоявам по-напред или да мисля да не съм забравила нещо да платя. По пътя се сетих, естествено, но реших, че за бебетата пък може и да е безплатно като сме с направление....Прибирам се вкъщи и кво да видя - няма резултати, щото не сме си били платили сумата от 4,50 лв.!!! Голяма простотия! Сега не стига, че трябва утре сутринта пак да мъкна детето, ами и искрено се надявам като платим тия прословути 4,50 лв. да са ни обработили материала и да не се налага да го бодат горкото пак...
Хубав ден от нас! Поне времето днес е по-добро!!!
« Последна редакция: Април 21, 2010, 14:04:36 pm от nunu »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #17 -: Април 21, 2010, 20:08:45 pm »
Нуну,не ти ли казаха веднага след взимане таксата,която трябва да платиш 8O.Грешката си е тяхна.Жалко че пак ще се тормози Дари.
На Митко пък онзи ден му взеха гърлен секрет със направление във Рамус и веднага ми казаха да си платя 1лв.

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #18 -: Април 22, 2010, 08:42:40 am »
добро утро!!!!
Искам да ви попитам , колко често сменяте шишетата и бибероните. Аз до сега сменях бибероните горе -долу на месец. Чудя се за шишетата дали да ги подменям на 3 месеца??????
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #19 -: Април 22, 2010, 09:18:41 am »
Слънчева седмица и здрави дечица!

papilio, аз не съм сменяла шишетата изобщо, но ние започнахме да ги ползваме основно към 6-тия месец. Бях ходила на курс за бременни, там се коментира въпроса и лекторката каза, че не е необходимо да се сменят толкова често, това било по скоро рекламна политика на фиримите производителки за да имат повече продажби.
Нека и другите се включат с мнение, пък ти си прецени дали да ги сменяш.