0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #60 -: Април 24, 2010, 23:00:23 pm »
Боже, боже, като ви чета с тези детски градини ми се изправя косата:(
Много сме далеч от това и макар да съм чувала, за предимството на близнаци и тризнаци при кандидатстване ми настръхва косата. ееех Българио...

Никол и Алекс използват всяка секунда да си налапат пръстите или юмручетата секунди след като са дърпали и скубали одялото си:) Немога да смогна да им чистя боклучетата, които се събират между пръстите:))))) Много сливи щяха да съберат ако имаше кой да събира смет:) Та затова може би и аз ще стерилизирам до към 7 месец и после ще спра. Или им е любимо да ближат чаршафите като са по корем:) Бари нищо не е с неговия език като се мие:)

Мими, благодаря за ангажираноста за ваксините. Все някой ден (тези седмици), трябва да я има налична вече. Педиатърката ни каза, че не е проблем да се отложи.

Честито на всички малки ученици а на неприетите пожелавам да са послушни и мама и тати да намерят вариант за гледане.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 23:06:30 pm от Lisko »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #61 -: Април 24, 2010, 23:05:47 pm »
Нуну благодаря за отговора!

Малко съм притеснена,акуто на малката е много зелено,а нашата педи събота и неделя не можеш да я намериш :? Ще видя утре как ще е и ще видим към кого ще се обърна.Мерих температурата-няма.Според вас на какво може да се дължи?
А и аз нещо се хремавя,дано не я заразя!

За тия детски градини направо не знам какво да кажа,всяка година едно и също!Като знаят,че местата не стигат да отворят нови!Българска работа!

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #62 -: Април 24, 2010, 23:11:15 pm »
Мармотче, не знам и аз вече. В поясненията е наблегнато на осигуровките, а по време на неплатения се плащат само здравни, не и социални. Т.е. аз имам период от 6 месеца, в който не съм плащала осугуровки.
Цитат
Родителят (вкл. и родител извън семейството) трябва да има трудов договор с платени осигуровки в НОИ или да се самоосигурява (едноличен търговец, свободна професия и др.) с платени осигуровки в НОИ.
Принципно, мога да се заям с отпуска по майчинство, който са посочили в условията им, тъй като такъв няма в нормативните документи. Има отпуск за бременност и раждане, отпуск за гледане на дете до 2 години и неплатен отпуск за гледане на дете до 8 години. Все е майчинство. :wink: Ама реших да си прекъсна неплатения отпуск и да си подновя осигуровките и да си внеса изрядни документите. Пък ако тогава се заядат, ще се чуе на далече. :lol:
Едва сварихме да си направим адресната регистрация, съвсем на финала взехме Разрешение за ползване, а сега и това. Ама и с това ще се сборя, надявам се.  :D

Мама Мийя, поздравления и за малката късметлийка Лея! Дано все така да е с късмет в живота.
Надин, стискам палци за следващите класирания!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #63 -: Април 24, 2010, 23:12:12 pm »
Хриска, на тризнаците понякога акуто също е зелено (тъмно зелено). Първия път се притесних доста и се обадих на приятелка:) Успокои ме, че и такива акута има без да е задължително индикация за нещо лошо. Аз все си мислех, че съм ги простудила или претоплила и бях питала педиатърката ни. Каза ни, че е нормално след като децата са видимо добре, нямат температури, не са отпуснати, не плачат различно от друг път.
Дано се оправяш по скоро.

...Но и на мен ми е интересно на какво се дължи при положение, че храната е винаги една и съща засега???
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #64 -: Април 24, 2010, 23:22:09 pm »
Хайде и ние да се похвалим с класиране за детската градина!
Ще ходи чак в Лозен, но в квартала - Изгрев, бяхме без никакъв шанс.

На всички некласирани сега - дано да успеете на второ и трето класиране! На класираните - честито, с желание да ходят децата и малко да боледуват!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #65 -: Април 25, 2010, 00:10:22 am »
tzvetenze, Супер ще дишат по чист въздух :-)
Мама е от Лозен, там поне е спокойно отколкото в града.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #66 -: Април 25, 2010, 07:26:14 am »
Lady_11, честито на вас, прочетох те в бг-мамата :)
Благодаря, макар че аз незнам как ще я карам с този филиал - два панелни апартамента със смесени групи. Все пак чувам само добри отзиви за персонала, което малко ме успокоява. За ДГ , до която живея, е обратното - много хубави условия и лош персонал /пример дете във втора яслена група се наказва чрез залепване на тиксо върху устата, подмяна на бельо на дете с дрехи на друго и прочие/.

И от мен честито на всички приети. На неприетите - не губете надежда, колкото и минимална да е тя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #67 -: Април 25, 2010, 08:52:54 am »
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
Лиско, противно на общоприетото мнение, шишетата въобще не е необходимо да се стерилизират, освен ако нямаш причина да смяташ, че чешмяната вода има замърсяване с бактерии, което е опасно и за теб. Иначе трябва просто да са добре измити. Ако държиш да стерилизираш и ползваш пластмасови шишета, надявам се поне, че са без BPA ( бисфенол-А), защото от високата температура той изтча по-лесно в съдържанието на шишето.  


Ако четеш английски, тук са събрали какво казват по въпроса различни организации http://babyparenting.about.com/b/2008/06/16/more-on-sterilizing-your-babys-bottles.htm

Б.
« Последна редакция: Април 25, 2010, 08:56:15 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #68 -: Април 25, 2010, 09:06:22 am »
Днес като отвориха пак системата, видях че от падащото меню има само едни вариант "Отпуск за гледане на дете" независимо платен или неплатен, така че май притесненията ми ще се окажат напразни. Искат ми служебна бележка че съм в отпуск за гледане на дете, без други уточнения . Извинете, че ви занимавах с моите радини вълнения.
Мармотче, благодаря ти за включването. Още вчера се поуспокоих след отговора ти. А днес вече се диша свободно. :D

Боби, за съжаление в България почти няма шишета без бисфенол.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #69 -: Април 25, 2010, 09:21:52 am »

Боби, за съжаление в България почти няма шишета без бисфенол.
При това положение е по-добре да са стъклени. Аз дори и на тези без бисфенол не им вярвам, защото кой знае какво са сложили сега за заместител, та още се чудя за моето бебче дали да не взема евентуално стъклени, въпреки че вече купих и пластмсови.

Б.



  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #70 -: Април 25, 2010, 10:17:08 am »
Ама като се затюхкате значи  :lol:
Аз пък да ви кажа, съседката е химик. Жената наскоро ми се оплака, че от разните химии и всевъзможни боклуци нищо и няма, обаче като пипне цветя и зеленчуци се изрива  :lol:
Какво знаете вие а :lol:. Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:

Иначе сме добре, Моника расте със страшна скорост. Времето лети.  :)
Пожелавам ви здрави и усмихнати дечица и по малко тревоги. Дано успеете да запишете децата си на градина или ясла. Този проблем тежи ужасно на много млади семейства и е страшно неприятно. 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #71 -: Април 25, 2010, 10:36:39 am »
Ама като се затюхкате значи  :lol:
Аз пък да ви кажа, съседката е химик. Жената наскоро ми се оплака, че от разните химии и всевъзможни боклуци нищо и няма, обаче като пипне цветя и зеленчуци се изрива  :lol:
Какво знаете вие а :lol:. Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:

:good_post: Лиде в 10 та!

Честито на приетите, много ви се радвам!И едно успяло детенце да има е голям късмет!
Митака не е приет, но отказвам да се ядосвам...
Здрави да са, това ми стига!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #72 -: Април 25, 2010, 10:43:41 am »
Абсолютно вярно, Лиде :lol:
Деси от навършване на 2г. пие чиста чишмяна вода без допълнителни обработки :lol:
При елена е малко по различно заради бъбреците, а и е още малка, но тя започна да пие вода след 1г., така че за сега пие розов девин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #73 -: Април 25, 2010, 20:12:40 pm »
Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:  
Да съгласна съм, че децата трябва да привикват, но в случая говорим за някакви химикали, които скоро са вкарани в употреба и човеът не е имал време да еволюира с тях. Вместо да ги свикване с бисфенол-А, който е доказано вреден, по-добре да не стерилизираме,за да свикнат да живеят с околната среда от микроорганизми, от която няма как да избягат.


  
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #74 -: Април 25, 2010, 20:25:33 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #75 -: Април 25, 2010, 20:30:57 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?
ами би трябвало
ако детето е посещавало ясла се взема от ясленската група при изписването и се носи в градината
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #76 -: Април 25, 2010, 20:49:26 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?
ами би трябвало
ако детето е посещавало ясла се взема от ясленската група при изписването и се носи в градината


Я па :), че как така се взема от ясленската група, оригиналът при тях ли остава??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #77 -: Април 25, 2010, 21:00:29 pm »
Мирко, купих таквоз чудо от книжарницата в поликлиниката,
попълних я, и личната я завери като допълни ваксините!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #78 -: Април 25, 2010, 21:55:51 pm »
Мирко, купих таквоз чудо от книжарницата в поликлиниката,
попълних я, и личната я завери като допълни ваксините!


да, точно така се прави :)
под оригинал имат предвид да е попълнено, подписано и подпечатано от ЛК, а не да се направи ксерокопие на картона на детето.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #79 -: Април 25, 2010, 22:09:18 pm »
Пиша аз тук в тази тема, дано не е късно, че седмицата изтича, но да питам. Идеята е в ДГ-то да има картон на детето, който да се попълва там, така ли? Аз пък си представих, че им трябва за справка досегашния, който се води още от раждането на детето, или е така?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika