0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата...19.04-25.04
« -: Април 19, 2010, 13:11:59 pm »
Хайде пак аз :D със дежурните пожелания за здрави деца,спокойни майки и повече слънце!

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #1 -: Април 19, 2010, 13:22:58 pm »
Хубава и лека седмица на всички!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #2 -: Април 19, 2010, 13:28:38 pm »
Хубава и дай-боже здрава седмица и от нас!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #3 -: Април 19, 2010, 14:03:49 pm »
Слънчева и усмихната седмица!

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #4 -: Април 19, 2010, 15:57:21 pm »
И от мен хубава и здрава седмица, момичета! :)

Искам да ви питам нещо. Който иска, да ми отговори. :wink:

На кого от вас мъжете са ползвали т.нар. отпуск по бащинство, който е 2 седмици от датата на изписването на бебето? Имало ли е проблем от страна на работодателя? Или просто мъжете не се възползват от това, а си пускат платен годишен отпуск?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #5 -: Април 19, 2010, 16:03:30 pm »
Здрава седмица и от нас!

Днес сестрата на мъжа ми роди момченцата си в 37ма седмица. Едната душичка е 2300гр, а другата само 1380гр. Вярвам, че всичко ще е наред и скоро ще ги гушкаме у дома.

Едно притеснение от днес имам. Тео направи нещо като спазъм или пристъп - не знам как да го нарека: сякаш не му стигаше въздух. Така и не разбрах дали се задави или беше нещо като пристъп. Ще звъня на педиатърката, но ще ви помоля за препоръки какъв доктор трябва да го види - пулмолог ли, алерголог ли - и има ли някакви изследвания за които трябва да настоявам. Няма повишена температура, кашлица, хрема.

синьо кокиче, нашият татко си ползва отпуска и нямаше никакъв проблем от страна на работодателя му. Във фирмата, където аз работя, също е практика да се ползват тези отпуски.
« Последна редакция: Април 19, 2010, 16:06:35 pm от midge »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #6 -: Април 19, 2010, 16:12:47 pm »
Синьо кокиче мъжа ми също щеше да ползва отпуска и беше говорил с работодателя(нямаше проблем),само че се случи така че той влезе в болница и така или иначе беше болничен не се наложи да го ползва.

п.с.Беше ни много весело,той на втория етаж в болницата,аз на четвъртия.Цял ден бяхме заедно :D Изписаха го един ден преди мен и Сияна

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #7 -: Април 19, 2010, 17:45:35 pm »
И от мен хубава и здрава седмица, момичета! :)

Искам да ви питам нещо. Който иска, да ми отговори. :wink:

На кого от вас мъжете са ползвали т.нар. отпуск по бащинство, който е 2 седмици от датата на изписването на бебето? Имало ли е проблем от страна на работодателя? Или просто мъжете не се възползват от това, а си пускат платен годишен отпуск?
Защо да ползва платен годишен отпуск като му се полага и такъв? Мъжът ми също ползва, не че не го съчетаваше да ходи по изпити, ама...уж заради детето:oops: Още повече, че този отпуск се изплаща от НОИ,и, ако работи в частна фирма може само фиктивно да се води отпуск и да му го платят от НОИ, а същевременно да си получи и заплатата :wink: Айде да ви светна на далавери и аз... :D
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #8 -: Април 19, 2010, 22:46:46 pm »
Хубава седмица и от нас.
Болните да оздравяват.
И дано и времето да се оправи, че ми писна от този дъжд, днес си играхме на гоненица с облаците и накрая малко ни окъпа :?

Този отпуск за бащите 2009г. ли го въведоха?  :oops:

Наща мома от вчера е с 9 зъба :lol: ей велико зъбоникнене на 4-те горни резци.
Започнало на 12 април 2009 и завършило вчера :?


*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #9 -: Април 20, 2010, 10:19:32 am »
Хубава седмица и от нас.
Болните да оздравяват.
И дано и времето да се оправи, че ми писна от този дъжд, днес си играхме на гоненица с облаците и накрая малко ни окъпа :?

Този отпуск за бащите 2009г. ли го въведоха?  :oops:

Наща мома от вчера е с 9 зъба :lol: ей велико зъбоникнене на 4-те горни резци.
Започнало на 12 април 2009 и завършило вчера :?
Малина, точно от 01.01.2009 го въведоха, затова вие не сте ползвали. Ние обаче "намазахме" великата помощ от държавата, нямам думи просто....
Честито ви озъбване :D Дано да поспиш и ти малко по-спокойно най-накрая...
Ние вече сме здрави, надявам се. Дават го към края на седмицата да се оправи и времето, така че предлагам среща - и Мишанта обеща да е на линия :wink:/айде оспамих.. :oops:/
« Последна редакция: Април 20, 2010, 19:25:31 pm от mini »
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #10 -: Април 20, 2010, 10:39:48 am »
Здравейте и от мен!!!А з вече съм толкова депресирана от този дъжд. Ще взема да си капвам по две капки витамин Д от на бебка за по ведро настроение.
Нашият татко също се възползва от отпуска по бащинство, но за да му е по-дълга отпуската добави и малко от платената.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #11 -: Април 20, 2010, 19:15:39 pm »
Мидж,
не мога да ти дам съвет. :( Дано не се случват повече тези пристъпи.
Стискам палци и на близначетата. Дано всичко е наред!

Благодаря на тези, които ми отговориха за отпуска по бащинство. Включете се. :) Любопитно ми е дали има и други. Мъжът ми се притеснява от това, че за да си пусне молба за въпросния отпуск, трябвало предварително да представи акта за раждане. А знаем, че акта излиза около 2 седмици след раждането. Работи в частна, но голяма корпорация.

Пък да ви кажа как ме издразни родниият ми баща.
Така, Михаела е болна, но не това е проблемът, защото тя никога не е боледувала тежко. Има хрема и зачервено гърло. Казах на баща ми по телефона, че малката е болна, а той ми се изцепи: "И какво и има ПАК?" Ей, че ме ядоса ама! :x Викам му: "Какво значи пак?! Тя за последно беше болна на Нова година. Освен това никога не се е стигало до антибиотик и винаги е боледувала сравнително леко, с чисти дробове. И в болница до сега не е влизала. Да не ти казвам на приятелките ми колко често и сериозно им боледуват децата!" А и самата аз съм била доста болнава като дете.
Ама баща ми пак си знае неговото :x: "То Нова година ей къде беше. Има-няма 3 месеца и пак е болно детето!"
Много знаят да се бъркат иначе! :x
« Последна редакция: Април 20, 2010, 19:40:24 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #12 -: Април 20, 2010, 19:29:06 pm »
Пуска си молба за отпуска по съответния член /вижте го в наредбата/ и след като ви изпишат носи в счетоводството акта за раждане
отпуска започва да тече от деня на изписването на детето от болницата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #13 -: Април 20, 2010, 21:32:28 pm »
Днес ходихме при педиатърката. Според нея не е изключено да е от прах в играчките или да е нагълтал власинки (играеше с плюшена играчка, като го направи). Според нея не е възможно да прави спазъм, а тя да не чува нищо тревожно - дано да е така. Червено му е малко гърлото и смята, че има секрет в носа (според мен няма). Можело и от зъби да е, а да не е настинка. Изписа коларгол за носа и калциев глюконат сироп (и за двете прочетах колко са зле, но ще ги давам за сега). Каза да следя температурата.

Близнаците ни и те са добре - в кувьози са, но дишат сами и двамата!

синьо кокиче, занесохме си акта когато стана готов(няколко дни след началото на отпуска), а отпуска си пусна от изписването.
Да се оправя бързо Мишката, а на баща ти не му обръщай внимание - те изкукват вече, а и ние нататък вървим  :lol:

Поздрави от нас!!!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #14 -: Април 20, 2010, 22:19:01 pm »
Кокиче, по принцип искат служебна бележка от болницата на коя дата е изписано детето. Като им кажеш в болницата за какво става въпрос те знаят. За акт за раждане не си спомням...може и да искаха, но не пречи да го занесеш по-късно както са ти казали момичетата. Той работодателят разрешава този отспуск и няма право да го откаже по принцип. А така или иначе документите се носят в НОИ в началото на следващия месец, след месеца в който започва да тече отпуска. Т.е. ако са ви изписали на 20.04 примерно, работодателят ще занесе документите в НОИ най-рано на 30.04, респ. 01.05.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #15 -: Април 21, 2010, 10:57:50 am »
Привет и от нас в средата на седмицата с пожелания болните бързо да оздравяват! :)

Кокиче, кажи му на твоя баща, че моите и двамата от Нова година до сега са изпили по 3 антибиотика... А иначе не му се връзвай, променят се с годините, моя е и безработен и съвсем се е вкиснал...

А за отпуска по бащинство даже си мисля, че можеше и по късно да се вземе не е задължително да е веднага след раждането на детето, но не съм сигурна, защото моя мъж така и не взе, а и Стефан нали беше 1 месец в болница като се роди...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #16 -: Април 21, 2010, 13:57:52 pm »
Привет и от нас в средата на седмицата с пожелания болните бързо да оздравяват! :)

Кокиче, кажи му на твоя баща, че моите и двамата от Нова година до сега са изпили по 3 антибиотика... А иначе не му се връзвай, променят се с годините, моя е и безработен и съвсем се е вкиснал...

А за отпуска по бащинство даже си мисля, че можеше и по късно да се вземе не е задължително да е веднага след раждането на детето, но не съм сигурна, защото моя мъж така и не взе, а и Стефан нали беше 1 месец в болница като се роди...
Гери, грешиш мила. Идеята на отпуска е таткото да помага за отглеждане на детето веднага след излизането от родилното. Т.е. тия 2 седмици започват да текат от датата на изписването...Затова се взима бележка от болницата на коя дата е изписано детето. Можело е да ползваш отпуска, въпреки, че сте били 1 месец в болницата, той започва да тече след като ви изпишат.
Аз сега да ви се оплача ква щуротия ми се случи днес. Отивам рано сутринта в Цибалаб да да вземат на Дара кръв и урина. Бързам с количката по трамваи, защото таткото ни е с колата извън София...Вземат й кръв, тя оревава света и си тръгваме поживо - поздраво. В лабораторията две патки, които след като й взеха кръв ни дадоха картонче за да си проверим резултатите в интернет, талончето за джипито и нищо повече. Никой не се сети да ни вземе пари за консумативите /бяхме с направление/. А аз детето ли да успокоявам по-напред или да мисля да не съм забравила нещо да платя. По пътя се сетих, естествено, но реших, че за бебетата пък може и да е безплатно като сме с направление....Прибирам се вкъщи и кво да видя - няма резултати, щото не сме си били платили сумата от 4,50 лв.!!! Голяма простотия! Сега не стига, че трябва утре сутринта пак да мъкна детето, ами и искрено се надявам като платим тия прословути 4,50 лв. да са ни обработили материала и да не се налага да го бодат горкото пак...
Хубав ден от нас! Поне времето днес е по-добро!!!
« Последна редакция: Април 21, 2010, 14:04:36 pm от nunu »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #17 -: Април 21, 2010, 20:08:45 pm »
Нуну,не ти ли казаха веднага след взимане таксата,която трябва да платиш 8O.Грешката си е тяхна.Жалко че пак ще се тормози Дари.
На Митко пък онзи ден му взеха гърлен секрет със направление във Рамус и веднага ми казаха да си платя 1лв.

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #18 -: Април 22, 2010, 08:42:40 am »
добро утро!!!!
Искам да ви попитам , колко често сменяте шишетата и бибероните. Аз до сега сменях бибероните горе -долу на месец. Чудя се за шишетата дали да ги подменям на 3 месеца??????
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #19 -: Април 22, 2010, 09:18:41 am »
Слънчева седмица и здрави дечица!

papilio, аз не съм сменяла шишетата изобщо, но ние започнахме да ги ползваме основно към 6-тия месец. Бях ходила на курс за бременни, там се коментира въпроса и лекторката каза, че не е необходимо да се сменят толкова често, това било по скоро рекламна политика на фиримите производителки за да имат повече продажби.
Нека и другите се включат с мнение, пък ти си прецени дали да ги сменяш.

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #20 -: Април 22, 2010, 10:36:15 am »
Абе по мои наблюдения си се захабяваха шишетата, а и с колкото и бебешки препарати и меки гъби/четки да ги миеш, все си се надраскват. Не би трябвало това да е опасно, но за всеки случай аз сменях шишета на 3 месеца, бибите на 1 месец. Най-важно е шишетата да са добри, пък макар и по-малко на брой. Сега вече много марки имат и от пластмаса без бисфенол, и от стъкло...

Мидж, честити ви близначета в семейството, да са живи и здрави! Както и всички, пишещи тук  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #21 -: Април 22, 2010, 10:40:35 am »
Папилио на мен ми бяха казали,че и шишета и биберони се сменяли на два месеца.Понеже пазарувам повечето неща на Сияна от един и същи магазин и продавачката ме познава вече,ми каза,че няма никакъв смисъл.Попита ме дали ги изварявам и като и казах,че да ми каза,че няма проблем шишетата да се ползват малко повече,само бибите да сменя.

Днес ни донесоха активната гимнастика,но нещо не я отразяваме.Ще видим дали ще си играе с нея.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #22 -: Април 22, 2010, 10:53:23 am »
хриска, до 2-3 седмици ще видиш, че много ще започне да се занимава с нея детето. Не бъди нетърпелива!  :)

папилио, аз не сменям шишетата. Все още караме със същите. Бибероните ги сменях заради броя на дупките, който расте заедно с детето. До 6 месец стерилизирах. Сега само мия с гореща вода. Не знам дали е правилно, но за момента не сме имали проблеми. Знам, че не трябва няколко деца да пият от едно и също шише (примерно ако имаш още едно детенце, да не пие от същите шишета).

Момичета
, кога да се опитвам да го приучвам да пие от тези чаши? Пробвах веднъж, но се задави здраво дори и с любимото мляко.


Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #23 -: Април 22, 2010, 10:59:21 am »
Мерси за отговорите!!Аз бибероните си ги сменям на около месец защото се захабяват и стават по-големи.Иначе казано се променят видимо. А шишетата си ги мия с гъба на която изрязах стъргащата част, защото тя надира много шишетата и ги съсипва. Затова и се чудех кога да сменям шишетата тъй като по тях няма никакви видими проблеми и промени.
Използвам препарата на Бочко и съм много доволна, а и не знам за други. Я кажете какви други препарати има за миене на бебшката посуда :-)
За активната гимнастика- и нашето девойче в началото хич не и се впечатляваше , но аз упорито всеки ден и я слагах и я занимаах с нея. Сега вече си играе по половин час , че и повече понякога. Бие я, говори и, смее и се- изобщо забавлява се.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #24 -: Април 22, 2010, 12:40:52 pm »
blue_sky,за въпросните шишета мисля че е индивидуално.При една позната дъщеричката й на 6 м. си пиеше,а на друга детето е на 1,3м. и се дави.И аз съм решила сега да купя и да се пробвам.
папилио,браво на твоето дете.Чак ме озадачава.Митко на 3м.го сложих на активната гимнастика и поне 1 седмица само я гледаше умно.
« Последна редакция: Април 22, 2010, 12:43:22 pm от parsi »

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #25 -: Април 22, 2010, 13:32:02 pm »
Днес се разходихме пак до лабораторията. Платих прословутата сума и си взех направо резултатите. Естествено намекнах им, че те са сгафили. Слава богу, че не се наложи да я бодат пак...Аз преди се сещам, че са ми взимали парите още преди да ме убодат, ама незнам - те тия двете бяха много отвеяни. Явно са нови. Преди имаше една много скопосна лелка там. Както й да е де, важното е, че всичко е наред с кръвта, в урината излязоха някакви единични левкоцити :ask:, но това май е нормално...Ще питам утре педиатърът де.
На нас също ни подариха активна гимнастика и започнах да я слагам от втория месец някъде. Е, и тя отначало гледаше "умно", но към края на втория месец също започна първо да ги бие :D
Шишета аз не съм сменяла, само бибите на около месец - два. Но ние имаме много шишета, дори някои вече не ги ползвам, така че не са се изхабили много. А и не съм ги въвеждала в употреба наведнъж.
И нашата мома не иска да пие от чаша, ни от чаша, ни от сламка...Вдигнала съм ръце от нея вече...май накрая ще взема да я уча да пие направо от обикновена стъклена чаша.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #26 -: Април 22, 2010, 16:06:58 pm »
Деси, аз пробвах няколко пъти докато започна да пие от чаша. В началото се давеше, мина време пак  пробвах - така 2-3 пъти и накрая "запи" без проблем, но това беше около годинката. Има 5 чаши различни модели, форми - със сламка, без сламка от всичките пие еднакво добре.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #27 -: Април 22, 2010, 19:02:56 pm »
Малко прясно инфо относно Пентаксим-а, днес брат ми го е взел от една аптека близо до централна гара София. Аптекарката е казала че са внесени 2000 броя, но са давали на аптека по 1-2 бройки.

Блу скай, на 10м взехме на Андата с подобен накрайник, но без дръжки на Нуби. Тя си държи шишетата от много малка. Е това шише го кръстихме смешното шише, само се смее и дъвчи нищо не пие. Вътре има една джаджа дето регулира потока, въртях я на слаб/бърз приток, махнах я - тогава не е необходимо да се смуче ами направо си тече... Никакъв напредък само се смее и си чеше зъбите. Отказах се мислех да и взимам със сламка ама нещо не ми се дават по 10 лева и да се подритват из нас.
от 2-3 месеца и давам да пие от стъклена чаша като се сетя пие без да се дави, но не може да си я държи.



*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #28 -: Април 22, 2010, 23:49:26 pm »
nunu, добре че не са ви боцнали пак, заради тяхната отвеяност.Ние тази седмица също правихме профилактичните изследвания, но Тошето нищо не разбра, изобщо не плака, каката беше много мила и приятна, говореше му и той я гледаше умно.Иначе не съм доволна от резултатите, но то е за друга тема.
Ние от месец и нещо пием АМ, така че не съм сменяла шишенцето.Това за вода съм сменяла, но и нея късно я пропихме.Залъгалките ги сменям доста, харесва ми да са и с различни картинки  :D, после ще се чудим как да ги отучим  :?.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #29 -: Април 23, 2010, 08:50:12 am »
Минавам само да пожелая успех на всички които кандидатстват за ясли и детски градини. Системата вече е заключена. Утре ще изнесат резултатите.
Александра е в гранична група и ще разчитаме на генерирания код. :? Дано да има късмет детето. Успех на всички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #30 -: Април 23, 2010, 10:37:52 am »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше очудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Станали сме вече по 6 кг. и по 63-64 см високи:))))))) Слава богу всичко е наред с дечицата.
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
И понеже в края на 5 месец мисля да започа да ги захранвам а трудно ще намеря тиква по това време, има ли проблем ако ползвам пюре тиква предназначено за възраста им разбира се (ако са по-възраст, че не съм се интересувала досега изобщо от този въпрос)
Благодаря ви и лек ден и уикенд:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #31 -: Април 23, 2010, 10:48:08 am »
Лисе, като ги пуснеш на пода и след тях не се налага да чистиш с парцала и ти оближат по веднъж домашните чехли спокойно можеш да спреш да изваряваш
Аз съм захранвала предимно с пюрета, почнах да готвя след 8 месец на Стефи
« Последна редакция: Април 23, 2010, 10:54:45 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #32 -: Април 23, 2010, 10:52:09 am »
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
И понеже в края на 5 месец мисля да започа да ги захранвам а трудно ще намеря тиква по това време, има ли проблем ако ползвам пюре тиква предназначено за възраста им разбира се (ако са по-възраст, че не съм се интересувала досега изобщо от този въпрос)
Благодаря ви и лек ден и уикенд:)

аз съм захранвала изцяло с готови пюрета - Хип, Сънвал, Семпер. тиквата ни беше първото зеленчуково пюре.
вода преварявах до към 10-11 месеца, после минахме на розов Девин. шишетата - също изварявах до тази възраст. дори и да ускориш малко раздялата със стерилността, все пак, бих те посъветвала да изчакаш поне да навършат половин годинка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #33 -: Април 23, 2010, 11:08:15 am »
Мини, Джам, много благодаря.
Няма проблем да стерилизирам още 4-5 месеца и да им преварявам вода:)
Ще ходя да гледам за пюрета:)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #34 -: Април 23, 2010, 11:11:12 am »
Лиско браво на юнаците!Растат сладурковците :)

Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #35 -: Април 23, 2010, 11:45:07 am »
Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

A защо не обикновена чешмяна вода? Аз такава преварявам от самото начало.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #36 -: Април 23, 2010, 11:53:07 am »
аз съм захранвала изцяло с готови пюрета - Хип, Сънвал, Семпер. тиквата ни беше първото зеленчуково пюре.
вода преварявах до към 10-11 месеца, после минахме на розов Девин. шишетата - също изварявах до тази възраст. дори и да ускориш малко раздялата със стерилността, все пак, бих те посъветвала да изчакаш поне да навършат половин годинка.
И при нас беше точно, както при Джам, с тази разлика, че Мия не харесваше особено пюретата на Сънвал, за сметка на Гербер.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #37 -: Април 23, 2010, 12:32:33 pm »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше учудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Лисе ако имате познати в аптека могат да вземат....
Аз я взех 55лв... Нямам думи просто.

Аз продължавам да се чудя между Превенар и Синфлорикс. Едното изпитано, другото обхваща повече щамове. Имам Месец да реша, че ми се ще да ги сложим 2-те дози преди септември.

Късмет на кандидатстващите в ОДЗ и ЦГ. Сия и ние сме в гранична група с вероятност 25%  :? То честно казано хич не ми се ще и да се класираме там. Щото е чак в Мусагеница, баща и ще трябва да я извозва всеки ден.......


*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #38 -: Април 23, 2010, 13:01:03 pm »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше учудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Лисе ако имате познати в аптека могат да вземат....
Аз я взех 55лв... Нямам думи просто.

Аз продължавам да се чудя между Превенар и Синфлорикс. Едното изпитано, другото обхваща повече щамове. Имам Месец да реша, че ми се ще да ги сложим 2-те дози преди септември.

Късмет на кандидатстващите в ОДЗ и ЦГ. Сия и ние сме в гранична група с вероятност 25%  :? То честно казано хич не ми се ще и да се класираме там. Щото е чак в Мусагеница, баща и ще трябва да я извозва всеки ден.......
Аз Пентаксим-а досега съм го взимала на 65лв.
Може да ми се скарате ама водата спрях да я изварям от навършване на третия месец и давах само розов Девин.До 6 месеца стерилизирах,а захранвах и аз все със готови пюрета.Любимите са ни Хип и Гербер.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #39 -: Април 23, 2010, 13:05:43 pm »
Чакай и аз да си призная  :lol:
Стерилизирах до навършване на 4м. - когато започна всичко да бута в устата престанах. Водата още преварявам, защото давам чешмяна. Поне до годинка ще си я преварявам.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #40 -: Април 23, 2010, 13:20:58 pm »
Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

A защо не обикновена чешмяна вода? Аз такава преварявам от самото начало.
Офф,тук чешмяната вода е отвратителна :? След изваряването шишетата са толкова бели,че може да пишеш по тях.За това и не ползвам чешмяна вода за Сияна.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #41 -: Април 23, 2010, 13:31:38 pm »
Лиско, аз стерилизирах до шестия месеца някъде.  Както и повечето ми познати.

Малина, аз съм кандидатствала само в детски градини близо до нас. С тия задръствания е абсурд надалече да е.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #42 -: Април 23, 2010, 13:33:08 pm »
Аз също захранвах с готовите пюрета, основно на Хип! Лисе, аз ги пазарувах от Метро основно, че там цената е сносна! Опаковани са по 3 от вид! Понякога ги пускат и на промоция! Не зареждат обаче пълния асортимент! Другото място е Депо центъра на Колхозния пазар и Кауфланд! Гледай им брошурите и според мен ако имат промоции и имаш възможност си купи! Аз и сега за всеки случай гледам да имам резерви! Вики продължава да ги харесва,ако не мога да склоня друго да хапне, Хиппа идва да помощ!! :oops:  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #43 -: Април 23, 2010, 15:02:09 pm »
Прекрасни сте както винаги:)
Много ви благодаря:)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #44 -: Април 23, 2010, 22:55:54 pm »
Аз също захранвах с готовите пюрета, основно на Хип! Лисе, аз ги пазарувах от Метро основно, че там цената е сносна! Опаковани са по 3 от вид! Понякога ги пускат и на промоция! Не зареждат обаче пълния асортимент! Другото място е Депо центъра на Колхозния пазар и Кауфланд! Гледай им брошурите и според мен ако имат промоции и имаш възможност си купи! Аз и сега за всеки случай гледам да имам резерви! Вики продължава да ги харесва,ако не мога да склоня друго да хапне, Хиппа идва да помощ!! :oops:  
А аз се обвинявах , че съм единствената майка, която държи едно-две пюрета за резерва, ако не хареса яденето. Щото туй мойто диване си променя вкусовете сега и ако не му хаеса приготвененото отварям пюре.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #45 -: Април 23, 2010, 23:22:40 pm »
И аз имам резерва пюрета, макар че не ще да ги яде зеленчуковите и тези с месо също. Имаше няколко определени които ядеше, но вече си предпочита мойте манджи и отвреме на време и майка ми и готви като ходим при нея.

Почнах да и готвя малко преди да стане на 1г и от тогава така си хапваме, че сега се обвинявам що не почнах още от началото да и готвя. Не ми отнема кой знае колко време 1 час като не през цялото време вися над печката  :D


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #46 -: Април 24, 2010, 00:03:50 am »
аз стерилизирах до 7-ми месец някъде.Вода никога не съм преварявала,правех млякото с някаква бебешка вода.
Захраних с готови пюрета ,а започнах да готвя като стана на 12м.

Успех на дечицата,очакващи класиране!
<br />
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #47 -: Април 24, 2010, 09:45:46 am »
Някой има ли идея защо се бавят толкова детските?Ако изобщо и на вас се бавят де :D

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #48 -: Април 24, 2010, 10:11:31 am »
Не се бях включвала отдавна, че малко ми беше напечено, но сега съм спокойна - в яслата имаше детенце със скарлатина и докато излязат резултатите бях на тръни, но са отрицателни. Цяла седмица са 4 деца в групата, като 50% са мои  :lol: :lol: :lol: Много се кефят да ходят и вече 2 месеца не са отсъствали (да не чуе дявола). Вчера ми сервираха, че от ХЕИ ги задължавали да носят слипчета върху памперсите - така ли е и при вас? Та сега ще ходя и слипове да купувам.
Лис, пюренца тиква на Хип - мойте диваци най-много тях харесват. На Депото са най-добри цените. И аз си имам запас (особено плодови - така пробутвам някои лекарства  :wink: ) А и когато тръгнем на път незнам дали ще мога да им приготвя нещо. Лиси, ще питам днес свекървата за ваксината и ако можем да намерим ще ти се обадя.
Блу, на мойте около 10мес. им дадох чашки, обаче на Авент с мек накрайник. Имат клапа, която не позволява да тече, ако не дърпат. Научих ги като махах за малко клапата и слагах мляко  :wink: като усетиха вкуса и започваха да пият, после слагах клапата веднага, докато не са забравили за какво става въпрос  :lol: За 2-3 дни се научиха. Имат и на Нук без клапа, обаче като метнат с чашата и навсякъде става мазано.
Като чета, почвам да си мисля че съм ненормална (не че съм си мислила че съм нормална де  :lol: ). Преваявах вода до годинката, като ползвах чешмяна през кана с филтър. До 11 мес. стелиризирах преди всяко ползване, после 1 път на ден, сега шишетата за млякото и чашките с водата на 4-5 дни - ей тъй да изтребя събралите се гъдини  :lol: луда работа като ви казвам  :lol: (като гладенето  :lol: :lol: ).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #49 -: Април 24, 2010, 11:18:25 am »
Парси, не ме карай да ти завиждам ... неблагородно
детски ли- че кой ти взема такива неща  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #50 -: Април 24, 2010, 12:13:09 pm »
Ние трети месец не може да нагласим документите за детските-все нещо не било наред,сега пък измислиха и документ от личния лекар за ваксините,нашия е от Казанлък пък подаваме документи в Горна,на документа пише съответно Казанлък и ще видим в понеделник дали няма пак да ни ги върнат :?
Ако пак се заядат нещо мисля да не се занимавам,че ми писна :x
Момичета да ви попитам с какво мажете лицата на бебетата,на Сияна и е много сухо и имам един крем на бочко но е защитен и я мажа с него само като излизаме?
А и ни се появиха малко крусти-как ги почиствате?

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #51 -: Април 24, 2010, 12:44:07 pm »
Хриска, нахтхерцен балсам на д-р Тайс - идеален за много суха кожа, мисля, че няма проблем и лицето да мажеш. Ние имахме проблеми и го ползвах за тялото - много добре ни действаше. За крустите - можеш да намажеш главичката около час преди да я изкъпеш с бебешко олио и после хубаво и нарешеш косичката с меката четка. После хубаво измиваш с шампоан и те ще паднат полека - лека. Особено ако го правиш поне веднъж в седмицата. :D
Относно детските - аз съм сигурна, че ако ни осигуряваха на това, което вземаме и се вписваме в дохода за детски сме умрели от глад, да не говорим, че едва ли щяхме да си позволим да имаме дете.... :( За съжаление и това е част от действителността в любимата ни държава!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #52 -: Април 24, 2010, 14:07:11 pm »
Парси,
моите детски вчера ми ги преведоха. Честно да ти кажа, не знам за април ли взимам сега или за март?
Но, тъй като, не разчитам кой знае колко на тия 35лв. и не обръщам внимание кога точно ги превеждат. Така или иначе, всеки месец си ги получавам.

Лиско,
аз стерилизирах до 4 месеца. Тя от там нататък и без друго започна да пъха всичко в устата си. това обезсмисли стерилизацията.
А пък вода - ами тя не е пила вода до към 7-8 месеца. давах и розов Девин.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #53 -: Април 24, 2010, 16:19:19 pm »
sia, малина, дано имате добри новини за детските градинки. Lady_11, честито на вас, прочетох те в бг-мамата :) Диманка е приета  в градината на батенцето, но тя беше с 9.2т, та се знаеше предварително.

За водата - и аз преварявах розов девин до 6м, после редувах преварени девин и чешмяна вода до 11-12 месеца. Дотогава и шишетата изварявах. После розов Девин до 2г и сега чешмяна, филтрирана през кана Брита.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 16:26:56 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #54 -: Април 24, 2010, 16:45:59 pm »
Ох Мармотче, не знам дали да се радвам още.
Александра се класира благодарение на генерирания код, 17 е от 20 приети дечица. Късметлийка ми е тя.

Обаче ... Не мога да се сетя дали си обнових информацията в профила. Миналата година бях в отпуск за гледане на дете до 2 години, но сега съм в неплатен за гледане на дете. И май ще имам проблем при записването.  :( Голяма съм патка. Чакам да отключат системата, за да видя дали ще мога да направя нещо. Има вариант и да прекъсна отпуска, предполагам.

Честито на Димана и на Виктор-Никола.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #55 -: Април 24, 2010, 18:52:50 pm »
Ех, преживяхме кампанията, голяма тръпка беше! И ние като Алекс на Сия сме жребийни печеливши, дано е за добро /както се казва в турсите сериали:)/.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #56 -: Април 24, 2010, 19:19:18 pm »
Хайде честито на приетите дечица :) Сия, стискам палци мила!
Ние за съжаление не сме сред тях...бабата ни не е много добре и не знам какво ще правим :(

Парси, аз нямам проблем с превеждането на детските.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #57 -: Април 24, 2010, 21:10:50 pm »
Хайде честито на приетите дечица :) Сия, стискам палци мила!
Ние за съжаление не сме сред тях...бабата ни не е много добре и не знам какво ще правим :(

Парси, аз нямам проблем с превеждането на детските.

И ние не сме приети...Аз не съм и очаквала друго де, при условие, че граничната група е с 8,3 точки, а ние сме с 8,2 :( Сега разчитам на яслата... Дано я приемат там, а после ще му мисля..Баби нямаме. Абе положението е трагично :?
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #58 -: Април 24, 2010, 21:25:45 pm »
И ние не сме приети, генерирания код е твърде голям...
То и аз честно казано реших да си пробвам късмета, е нямаме късмет...
Никак не си представях как ще пътува Анди всеки ден кв.Павлово-Мусагеница.
Да не говорим, че баща и в 10ч излиза за работа и се прибира към 19.30  :x
За съжаление и нашата баба, която е в София не е добре здравословно. Едвам диша и се качва пеш до 3ет. За гледане ще я гледа, но не може да я води на разходка.

Почвам да си харесвам частна и това е. Пък бабата ще я гледа когато е болна. Че моята работа е една, нито отпуска мога да си взема, нито болничен. После ми излизат и двете през носа...




Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #59 -: Април 24, 2010, 22:45:39 pm »
sia, мама Мийя, честито!
sia, не се тревожи, смисъла на тази точка е да си работещ родител - дали в един или друг отпуск за гледане на дете, ти СИ работеща, така че ако ти откажат записване за такова нещо, търси си правата до дупка - отдел Образование, съд ако трябва. Не вярвам, че ще се наложи.

Nadyn
, много ще стискам палци да имате късмет на второ и трето класиране, почти винаги се освобождава някое местенце в 2-те седмици след 1 класиране, дано е за Рая.

Малина, nunu, местата за яслите са много малко, дано имате късмет с чистите ясли. Между другото, Минчева писа в блога си тази седмица, че за догодина обмислят да се дава точката предимство за ясла и на деца, посещаващи частни ясли. Логично е, но не знам колко беше искрено това намерение и дали зависи от нея.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #60 -: Април 24, 2010, 23:00:23 pm »
Боже, боже, като ви чета с тези детски градини ми се изправя косата:(
Много сме далеч от това и макар да съм чувала, за предимството на близнаци и тризнаци при кандидатстване ми настръхва косата. ееех Българио...

Никол и Алекс използват всяка секунда да си налапат пръстите или юмручетата секунди след като са дърпали и скубали одялото си:) Немога да смогна да им чистя боклучетата, които се събират между пръстите:))))) Много сливи щяха да съберат ако имаше кой да събира смет:) Та затова може би и аз ще стерилизирам до към 7 месец и после ще спра. Или им е любимо да ближат чаршафите като са по корем:) Бари нищо не е с неговия език като се мие:)

Мими, благодаря за ангажираноста за ваксините. Все някой ден (тези седмици), трябва да я има налична вече. Педиатърката ни каза, че не е проблем да се отложи.

Честито на всички малки ученици а на неприетите пожелавам да са послушни и мама и тати да намерят вариант за гледане.
« Последна редакция: Април 24, 2010, 23:06:30 pm от Lisko »
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #61 -: Април 24, 2010, 23:05:47 pm »
Нуну благодаря за отговора!

Малко съм притеснена,акуто на малката е много зелено,а нашата педи събота и неделя не можеш да я намериш :? Ще видя утре как ще е и ще видим към кого ще се обърна.Мерих температурата-няма.Според вас на какво може да се дължи?
А и аз нещо се хремавя,дано не я заразя!

За тия детски градини направо не знам какво да кажа,всяка година едно и също!Като знаят,че местата не стигат да отворят нови!Българска работа!

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #62 -: Април 24, 2010, 23:11:15 pm »
Мармотче, не знам и аз вече. В поясненията е наблегнато на осигуровките, а по време на неплатения се плащат само здравни, не и социални. Т.е. аз имам период от 6 месеца, в който не съм плащала осугуровки.
Цитат
Родителят (вкл. и родител извън семейството) трябва да има трудов договор с платени осигуровки в НОИ или да се самоосигурява (едноличен търговец, свободна професия и др.) с платени осигуровки в НОИ.
Принципно, мога да се заям с отпуска по майчинство, който са посочили в условията им, тъй като такъв няма в нормативните документи. Има отпуск за бременност и раждане, отпуск за гледане на дете до 2 години и неплатен отпуск за гледане на дете до 8 години. Все е майчинство. :wink: Ама реших да си прекъсна неплатения отпуск и да си подновя осигуровките и да си внеса изрядни документите. Пък ако тогава се заядат, ще се чуе на далече. :lol:
Едва сварихме да си направим адресната регистрация, съвсем на финала взехме Разрешение за ползване, а сега и това. Ама и с това ще се сборя, надявам се.  :D

Мама Мийя, поздравления и за малката късметлийка Лея! Дано все така да е с късмет в живота.
Надин, стискам палци за следващите класирания!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #63 -: Април 24, 2010, 23:12:12 pm »
Хриска, на тризнаците понякога акуто също е зелено (тъмно зелено). Първия път се притесних доста и се обадих на приятелка:) Успокои ме, че и такива акута има без да е задължително индикация за нещо лошо. Аз все си мислех, че съм ги простудила или претоплила и бях питала педиатърката ни. Каза ни, че е нормално след като децата са видимо добре, нямат температури, не са отпуснати, не плачат различно от друг път.
Дано се оправяш по скоро.

...Но и на мен ми е интересно на какво се дължи при положение, че храната е винаги една и съща засега???
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #64 -: Април 24, 2010, 23:22:09 pm »
Хайде и ние да се похвалим с класиране за детската градина!
Ще ходи чак в Лозен, но в квартала - Изгрев, бяхме без никакъв шанс.

На всички некласирани сега - дано да успеете на второ и трето класиране! На класираните - честито, с желание да ходят децата и малко да боледуват!
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #65 -: Април 25, 2010, 00:10:22 am »
tzvetenze, Супер ще дишат по чист въздух :-)
Мама е от Лозен, там поне е спокойно отколкото в града.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #66 -: Април 25, 2010, 07:26:14 am »
Lady_11, честито на вас, прочетох те в бг-мамата :)
Благодаря, макар че аз незнам как ще я карам с този филиал - два панелни апартамента със смесени групи. Все пак чувам само добри отзиви за персонала, което малко ме успокоява. За ДГ , до която живея, е обратното - много хубави условия и лош персонал /пример дете във втора яслена група се наказва чрез залепване на тиксо върху устата, подмяна на бельо на дете с дрехи на друго и прочие/.

И от мен честито на всички приети. На неприетите - не губете надежда, колкото и минимална да е тя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #67 -: Април 25, 2010, 08:52:54 am »
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
Лиско, противно на общоприетото мнение, шишетата въобще не е необходимо да се стерилизират, освен ако нямаш причина да смяташ, че чешмяната вода има замърсяване с бактерии, което е опасно и за теб. Иначе трябва просто да са добре измити. Ако държиш да стерилизираш и ползваш пластмасови шишета, надявам се поне, че са без BPA ( бисфенол-А), защото от високата температура той изтча по-лесно в съдържанието на шишето.  


Ако четеш английски, тук са събрали какво казват по въпроса различни организации http://babyparenting.about.com/b/2008/06/16/more-on-sterilizing-your-babys-bottles.htm

Б.
« Последна редакция: Април 25, 2010, 08:56:15 am от Bobbie »


  
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #68 -: Април 25, 2010, 09:06:22 am »
Днес като отвориха пак системата, видях че от падащото меню има само едни вариант "Отпуск за гледане на дете" независимо платен или неплатен, така че май притесненията ми ще се окажат напразни. Искат ми служебна бележка че съм в отпуск за гледане на дете, без други уточнения . Извинете, че ви занимавах с моите радини вълнения.
Мармотче, благодаря ти за включването. Още вчера се поуспокоих след отговора ти. А днес вече се диша свободно. :D

Боби, за съжаление в България почти няма шишета без бисфенол.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #69 -: Април 25, 2010, 09:21:52 am »

Боби, за съжаление в България почти няма шишета без бисфенол.
При това положение е по-добре да са стъклени. Аз дори и на тези без бисфенол не им вярвам, защото кой знае какво са сложили сега за заместител, та още се чудя за моето бебче дали да не взема евентуално стъклени, въпреки че вече купих и пластмсови.

Б.



  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #70 -: Април 25, 2010, 10:17:08 am »
Ама като се затюхкате значи  :lol:
Аз пък да ви кажа, съседката е химик. Жената наскоро ми се оплака, че от разните химии и всевъзможни боклуци нищо и няма, обаче като пипне цветя и зеленчуци се изрива  :lol:
Какво знаете вие а :lol:. Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:

Иначе сме добре, Моника расте със страшна скорост. Времето лети.  :)
Пожелавам ви здрави и усмихнати дечица и по малко тревоги. Дано успеете да запишете децата си на градина или ясла. Този проблем тежи ужасно на много млади семейства и е страшно неприятно. 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #71 -: Април 25, 2010, 10:36:39 am »
Ама като се затюхкате значи  :lol:
Аз пък да ви кажа, съседката е химик. Жената наскоро ми се оплака, че от разните химии и всевъзможни боклуци нищо и няма, обаче като пипне цветя и зеленчуци се изрива  :lol:
Какво знаете вие а :lol:. Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:

:good_post: Лиде в 10 та!

Честито на приетите, много ви се радвам!И едно успяло детенце да има е голям късмет!
Митака не е приет, но отказвам да се ядосвам...
Здрави да са, това ми стига!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #72 -: Април 25, 2010, 10:43:41 am »
Абсолютно вярно, Лиде :lol:
Деси от навършване на 2г. пие чиста чишмяна вода без допълнителни обработки :lol:
При елена е малко по различно заради бъбреците, а и е още малка, но тя започна да пие вода след 1г., така че за сега пие розов девин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #73 -: Април 25, 2010, 20:12:40 pm »
Бебчетата ви трябва да посвикват от малки с "екстрите" на съвременния свят. Държите ли ги в инкубатор рискувате да отглеждате все болни деца. Разбира се всичко с границите си. Искам да се хванем на бас, другата година освен конски грип ще има и вредна съставка в стъклените шишета. На халба бира , става ли  :lol:  
Да съгласна съм, че децата трябва да привикват, но в случая говорим за някакви химикали, които скоро са вкарани в употреба и човеът не е имал време да еволюира с тях. Вместо да ги свикване с бисфенол-А, който е доказано вреден, по-добре да не стерилизираме,за да свикнат да живеят с околната среда от микроорганизми, от която няма как да избягат.


  
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #74 -: Април 25, 2010, 20:25:33 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #75 -: Април 25, 2010, 20:30:57 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?
ами би трябвало
ако детето е посещавало ясла се взема от ясленската група при изписването и се носи в градината
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #76 -: Април 25, 2010, 20:49:26 pm »
Момичета, поглед към списъка с документите за записване в ДГ, какво означава:
7.Здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар – оригинал. Това на практика картона на детето ли е или някакъв друг образец?
ами би трябвало
ако детето е посещавало ясла се взема от ясленската група при изписването и се носи в градината


Я па :), че как така се взема от ясленската група, оригиналът при тях ли остава??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #77 -: Април 25, 2010, 21:00:29 pm »
Мирко, купих таквоз чудо от книжарницата в поликлиниката,
попълних я, и личната я завери като допълни ваксините!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #78 -: Април 25, 2010, 21:55:51 pm »
Мирко, купих таквоз чудо от книжарницата в поликлиниката,
попълних я, и личната я завери като допълни ваксините!


да, точно така се прави :)
под оригинал имат предвид да е попълнено, подписано и подпечатано от ЛК, а не да се направи ксерокопие на картона на детето.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #79 -: Април 25, 2010, 22:09:18 pm »
Пиша аз тук в тази тема, дано не е късно, че седмицата изтича, но да питам. Идеята е в ДГ-то да има картон на детето, който да се попълва там, така ли? Аз пък си представих, че им трябва за справка досегашния, който се води още от раждането на детето, или е така?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #80 -: Април 25, 2010, 22:11:08 pm »
да, това е идеята
да имат картон там, отделен от този при педиатъра
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #81 -: Април 25, 2010, 22:12:54 pm »
Мини, злато си ти :bighug:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #82 -: Април 25, 2010, 23:03:32 pm »
Ей, добре че попита, мама Мийя, щото и аз реших, че трябва да нося оригиналния от педиатъра. Утре ще звъня на педиатъра да подготви нещата.