0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #20 -: Април 22, 2010, 10:36:15 am »
Абе по мои наблюдения си се захабяваха шишетата, а и с колкото и бебешки препарати и меки гъби/четки да ги миеш, все си се надраскват. Не би трябвало това да е опасно, но за всеки случай аз сменях шишета на 3 месеца, бибите на 1 месец. Най-важно е шишетата да са добри, пък макар и по-малко на брой. Сега вече много марки имат и от пластмаса без бисфенол, и от стъкло...

Мидж, честити ви близначета в семейството, да са живи и здрави! Както и всички, пишещи тук  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #21 -: Април 22, 2010, 10:40:35 am »
Папилио на мен ми бяха казали,че и шишета и биберони се сменяли на два месеца.Понеже пазарувам повечето неща на Сияна от един и същи магазин и продавачката ме познава вече,ми каза,че няма никакъв смисъл.Попита ме дали ги изварявам и като и казах,че да ми каза,че няма проблем шишетата да се ползват малко повече,само бибите да сменя.

Днес ни донесоха активната гимнастика,но нещо не я отразяваме.Ще видим дали ще си играе с нея.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #22 -: Април 22, 2010, 10:53:23 am »
хриска, до 2-3 седмици ще видиш, че много ще започне да се занимава с нея детето. Не бъди нетърпелива!  :)

папилио, аз не сменям шишетата. Все още караме със същите. Бибероните ги сменях заради броя на дупките, който расте заедно с детето. До 6 месец стерилизирах. Сега само мия с гореща вода. Не знам дали е правилно, но за момента не сме имали проблеми. Знам, че не трябва няколко деца да пият от едно и също шише (примерно ако имаш още едно детенце, да не пие от същите шишета).

Момичета
, кога да се опитвам да го приучвам да пие от тези чаши? Пробвах веднъж, но се задави здраво дори и с любимото мляко.


Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #23 -: Април 22, 2010, 10:59:21 am »
Мерси за отговорите!!Аз бибероните си ги сменям на около месец защото се захабяват и стават по-големи.Иначе казано се променят видимо. А шишетата си ги мия с гъба на която изрязах стъргащата част, защото тя надира много шишетата и ги съсипва. Затова и се чудех кога да сменям шишетата тъй като по тях няма никакви видими проблеми и промени.
Използвам препарата на Бочко и съм много доволна, а и не знам за други. Я кажете какви други препарати има за миене на бебшката посуда :-)
За активната гимнастика- и нашето девойче в началото хич не и се впечатляваше , но аз упорито всеки ден и я слагах и я занимаах с нея. Сега вече си играе по половин час , че и повече понякога. Бие я, говори и, смее и се- изобщо забавлява се.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #24 -: Април 22, 2010, 12:40:52 pm »
blue_sky,за въпросните шишета мисля че е индивидуално.При една позната дъщеричката й на 6 м. си пиеше,а на друга детето е на 1,3м. и се дави.И аз съм решила сега да купя и да се пробвам.
папилио,браво на твоето дете.Чак ме озадачава.Митко на 3м.го сложих на активната гимнастика и поне 1 седмица само я гледаше умно.
« Последна редакция: Април 22, 2010, 12:43:22 pm от parsi »

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #25 -: Април 22, 2010, 13:32:02 pm »
Днес се разходихме пак до лабораторията. Платих прословутата сума и си взех направо резултатите. Естествено намекнах им, че те са сгафили. Слава богу, че не се наложи да я бодат пак...Аз преди се сещам, че са ми взимали парите още преди да ме убодат, ама незнам - те тия двете бяха много отвеяни. Явно са нови. Преди имаше една много скопосна лелка там. Както й да е де, важното е, че всичко е наред с кръвта, в урината излязоха някакви единични левкоцити :ask:, но това май е нормално...Ще питам утре педиатърът де.
На нас също ни подариха активна гимнастика и започнах да я слагам от втория месец някъде. Е, и тя отначало гледаше "умно", но към края на втория месец също започна първо да ги бие :D
Шишета аз не съм сменяла, само бибите на около месец - два. Но ние имаме много шишета, дори някои вече не ги ползвам, така че не са се изхабили много. А и не съм ги въвеждала в употреба наведнъж.
И нашата мома не иска да пие от чаша, ни от чаша, ни от сламка...Вдигнала съм ръце от нея вече...май накрая ще взема да я уча да пие направо от обикновена стъклена чаша.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #26 -: Април 22, 2010, 16:06:58 pm »
Деси, аз пробвах няколко пъти докато започна да пие от чаша. В началото се давеше, мина време пак  пробвах - така 2-3 пъти и накрая "запи" без проблем, но това беше около годинката. Има 5 чаши различни модели, форми - със сламка, без сламка от всичките пие еднакво добре.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #27 -: Април 22, 2010, 19:02:56 pm »
Малко прясно инфо относно Пентаксим-а, днес брат ми го е взел от една аптека близо до централна гара София. Аптекарката е казала че са внесени 2000 броя, но са давали на аптека по 1-2 бройки.

Блу скай, на 10м взехме на Андата с подобен накрайник, но без дръжки на Нуби. Тя си държи шишетата от много малка. Е това шише го кръстихме смешното шише, само се смее и дъвчи нищо не пие. Вътре има една джаджа дето регулира потока, въртях я на слаб/бърз приток, махнах я - тогава не е необходимо да се смуче ами направо си тече... Никакъв напредък само се смее и си чеше зъбите. Отказах се мислех да и взимам със сламка ама нещо не ми се дават по 10 лева и да се подритват из нас.
от 2-3 месеца и давам да пие от стъклена чаша като се сетя пие без да се дави, но не може да си я държи.



*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #28 -: Април 22, 2010, 23:49:26 pm »
nunu, добре че не са ви боцнали пак, заради тяхната отвеяност.Ние тази седмица също правихме профилактичните изследвания, но Тошето нищо не разбра, изобщо не плака, каката беше много мила и приятна, говореше му и той я гледаше умно.Иначе не съм доволна от резултатите, но то е за друга тема.
Ние от месец и нещо пием АМ, така че не съм сменяла шишенцето.Това за вода съм сменяла, но и нея късно я пропихме.Залъгалките ги сменям доста, харесва ми да са и с различни картинки  :D, после ще се чудим как да ги отучим  :?.
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #29 -: Април 23, 2010, 08:50:12 am »
Минавам само да пожелая успех на всички които кандидатстват за ясли и детски градини. Системата вече е заключена. Утре ще изнесат резултатите.
Александра е в гранична група и ще разчитаме на генерирания код. :? Дано да има късмет детето. Успех на всички!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #30 -: Април 23, 2010, 10:37:52 am »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше очудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Станали сме вече по 6 кг. и по 63-64 см високи:))))))) Слава богу всичко е наред с дечицата.
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
И понеже в края на 5 месец мисля да започа да ги захранвам а трудно ще намеря тиква по това време, има ли проблем ако ползвам пюре тиква предназначено за възраста им разбира се (ако са по-възраст, че не съм се интересувала досега изобщо от този въпрос)
Благодаря ви и лек ден и уикенд:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #31 -: Април 23, 2010, 10:48:08 am »
Лисе, като ги пуснеш на пода и след тях не се налага да чистиш с парцала и ти оближат по веднъж домашните чехли спокойно можеш да спреш да изваряваш
Аз съм захранвала предимно с пюрета, почнах да готвя след 8 месец на Стефи
« Последна редакция: Април 23, 2010, 10:54:45 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #32 -: Април 23, 2010, 10:52:09 am »
Моля ви кажете ми до кога преварявахте вода на децата си и докога изварявахте шишетата? Не, че ми тежи но когато спра ще си е допълнително време за вършене на нещо друго:)
И понеже в края на 5 месец мисля да започа да ги захранвам а трудно ще намеря тиква по това време, има ли проблем ако ползвам пюре тиква предназначено за възраста им разбира се (ако са по-възраст, че не съм се интересувала досега изобщо от този въпрос)
Благодаря ви и лек ден и уикенд:)

аз съм захранвала изцяло с готови пюрета - Хип, Сънвал, Семпер. тиквата ни беше първото зеленчуково пюре.
вода преварявах до към 10-11 месеца, после минахме на розов Девин. шишетата - също изварявах до тази възраст. дори и да ускориш малко раздялата със стерилността, все пак, бих те посъветвала да изчакаш поне да навършат половин годинка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #33 -: Април 23, 2010, 11:08:15 am »
Мини, Джам, много благодаря.
Няма проблем да стерилизирам още 4-5 месеца и да им преварявам вода:)
Ще ходя да гледам за пюрета:)
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #34 -: Април 23, 2010, 11:11:12 am »
Лиско браво на юнаците!Растат сладурковците :)

Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #35 -: Април 23, 2010, 11:45:07 am »
Аз преварявам на малката розов девин.С каква друга вода мога да редувам?

A защо не обикновена чешмяна вода? Аз такава преварявам от самото начало.
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #36 -: Април 23, 2010, 11:53:07 am »
аз съм захранвала изцяло с готови пюрета - Хип, Сънвал, Семпер. тиквата ни беше първото зеленчуково пюре.
вода преварявах до към 10-11 месеца, после минахме на розов Девин. шишетата - също изварявах до тази възраст. дори и да ускориш малко раздялата със стерилността, все пак, бих те посъветвала да изчакаш поне да навършат половин годинка.
И при нас беше точно, както при Джам, с тази разлика, че Мия не харесваше особено пюретата на Сънвал, за сметка на Гербер.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #37 -: Април 23, 2010, 12:32:33 pm »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше учудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Лисе ако имате познати в аптека могат да вземат....
Аз я взех 55лв... Нямам думи просто.

Аз продължавам да се чудя между Превенар и Синфлорикс. Едното изпитано, другото обхваща повече щамове. Имам Месец да реша, че ми се ще да ги сложим 2-те дози преди септември.

Късмет на кандидатстващите в ОДЗ и ЦГ. Сия и ние сме в гранична група с вероятност 25%  :? То честно казано хич не ми се ще и да се класираме там. Щото е чак в Мусагеница, баща и ще трябва да я извозва всеки ден.......


*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #38 -: Април 23, 2010, 13:01:03 pm »
Дано е биола хубава и здрава седмицата ви:)
Ние бяхме на консултация в сряда но без ваксини за съжаление. Търсенето продължава:)
Обаждахме се и в Румъния но за наше учудване там е по-скъпа и едната излиза 52 евро та затова се отказахме да купуваме от там Пентаксим.
Лисе ако имате познати в аптека могат да вземат....
Аз я взех 55лв... Нямам думи просто.

Аз продължавам да се чудя между Превенар и Синфлорикс. Едното изпитано, другото обхваща повече щамове. Имам Месец да реша, че ми се ще да ги сложим 2-те дози преди септември.

Късмет на кандидатстващите в ОДЗ и ЦГ. Сия и ние сме в гранична група с вероятност 25%  :? То честно казано хич не ми се ще и да се класираме там. Щото е чак в Мусагеница, баща и ще трябва да я извозва всеки ден.......
Аз Пентаксим-а досега съм го взимала на 65лв.
Може да ми се скарате ама водата спрях да я изварям от навършване на третия месец и давах само розов Девин.До 6 месеца стерилизирах,а захранвах и аз все със готови пюрета.Любимите са ни Хип и Гербер.

*
Re: Седмицата...19.04-25.04
« Отговор #39 -: Април 23, 2010, 13:05:43 pm »
Чакай и аз да си призная  :lol:
Стерилизирах до навършване на 4м. - когато започна всичко да бута в устата престанах. Водата още преварявам, защото давам чешмяна. Поне до годинка ще си я преварявам.