0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, моми4ета

На 37 г. сам и утре имам 4ас за парви4ен преглед в клиниката на доц.Конова в Плевен.Притеснявам се малко и за това реших да пиша в тази тема.Този пьт ще доведа нещата до край. Лека ве4ер на вси4ки и успех
защо "този път", имало ли е друг опит?
*
Здравей, Кьди!Радвам се, 4е някой ми писа.

Запо4вахме преди 3 години в Тина Киркова, но лекаря при който бяхме по4ина, а скоро след това и двата сьс сьпруга ми останахме без работа - близо  година и половина едва успявахме да си платим сметките, а какво остава да останат пари за АРТ. Но от по4ти 2 години имаме собствен бизнес и се отделя всяка стотинка за нашия си проблем -проблемното забременяване.Приятна ве4ер!
*
detka, успех!  yahoo_17
Разкажи как е минал прегледа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Благодаря rtfrtf!
Определено имама нужда от това.

Лека ве4ер
detka -  при Конова ли отиваш или при някой от лекарите? Кой си избра - Емин или Бързашки...май сега има и още един(със скайп), не му знам името?

Бих те посъветвала да запишеш и час за първичен преглед и в др. клиника(нищо , че ще е след месеци или година), ако в Плевен нещата не потръгнат - една застраховка никога не е излишна. На мен ми дойде мн.добре(записах час при Стаменов и наистина ми дойде навреме, не беше моето място в Плевен, макар и да ми е съвсем близо и бъкано с роднини).

Какви са вашите проблеми, сподели , ако искаш, така ще може всяки да те посъветва от попита си каквото знае, че нали това е целта на форума  :)


Евче - няма сърдити , споко! Шъ съ оправя..изясних си картинката!  :D
« Последна редакция: Август 25, 2010, 15:41:02 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Здравейте, моми4ета!

Преди един 4ас се прибрахме от Плевен, по4инах си малко, ве4еряхме и сядам да пиша!

New Love, 4аса ми беше за д-р Конова - поговорихме с нея и тя ни насо4и - мен кьм д-р Стефанов /той е сьс скайпа/, а сьпруга ми кьм д-р Рил4ева.
Д-ра е внимателен и не бьрза, което за мен е важно.Такьв внимателен и обстоен гинекологи4ен преглед не сам имала до сега.Взеха ми крьв за някои изследвания и си трьгнахме.Сьпруга ми не се среща с Рил4ева,защото е отпуск.
На6ите проблеми за сега са мьжки фактор, но и на мен не са ми правени вси4ки изследвания.
За проблемите на мьжа ми ходихме при д-р Кацаров и той му прави операция от варикоцеле, но няма резултат.

В клиниката ми хареса 4е са внимателни и не предлагат веднага ин витро или икси.
Д-ра предложи пьрво инсеминация и след това ин витро или икси.
Като отидохме нямаше ток, но имаше организация и 4асовете се спазваха. 4аках за ехографският преглед около 4ас,но аз нямах 4ас за гинеколог.
Не ми хареса само , 4е не дадоха касова бележка за сумата,която платихме, но за сметка на това д-р Конова ни направи 20% намаление - защо така и не разбрах.На други правила ли е такава отстьпка? и дали е за всеки пьт или е инцидент?

Та с други думи сьм доволна и си мисля,4е по4ваме добре - с положителни емоций.
Дано сме на правилното място този пьт.
Поздрави и лека ве4ер на вси4ки!

Извинявам се за дьлгия пост, но трябваше да споделя

Споделяй не се притеснявай. Винаги дават касова бел., може би, защото не е имало ток . Конова е определено мн. мила в началото, поне моето впечатление е такова, после те подминава като пътен знак и все няма време. При нас, след като първо се поинетересува какво желаем и как ще го заплатим, веднага почна да дава нареждания на Гонкова и акушерките...Ще речеш , че сме някакви ехее... момичетата ни гледаха като паднали от Марс...После нещата доста ни приземиха...ама нейсе.. казвам си всяко зло за добро...

За това те съветвам, колкото и розови да ти се виждат нещата сега, запиши си час и в др. клиника.
Често да ти кажа , щом Кацаров не ви е помогнал съществено ,не виждам пък Рилчева как ще го направи. Тя не видя значителни проблеми при мъжо и разширени вени също... Ако при съпруга ти нещата са проблемни в голям процент ст еза ИКСИ и не виждам защо трябва да се харчат пари и да се пилее време с инсеминации. Казвам го от опит. Съпругът ти пие ли нещо? И ако не те притеснявам - на колко години сте двамата и от колко време се борите с безплодието?

Стискам ти палци нещата да ви се решат възможно най-лесно и безпроблемно.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Здравей Detka, Напълно съм съгласна с New Love за инсеминацията при мъжки фактор - само губене на време и не малко пари. Ние също минахме по тоя път и през Кацаров и накрая стигнахме до ИКСИ. Но все пак зависи и до каква степен е лоша спермограмата. А и лечението, което назначава Кацаров дава резултат минимум след 3 месеца, ако има такъв...


*
Здрасти Детко, и аз трябва да се присъединя към НюЛав и Мгстра - при сериозен мъжки фактор не си губете времето с инсеминации, накрая ще ви излезе финансово колкото ИКСИ, но ще изгубите болезнено много нерви и време! Никому не го пожелавам. Ние сме така, правих 2 инсеминации, лечение при Кацаров (3 месеца чакане, без резултат, но то просто нямаше смисъл, ние сме с 4% в най-добрите дни, не че на доктора нещо му имаше, той отначало си каза, че шанса е миниатюрен). Сега правихме 1 ИКСИ и за момента сме с  :bfp:
Стискам палци да сте попаднали на правилния лекар за вас. Но вижте и друго лекарско мнение, преди да ви почнат с инсеминации за едното нищо, доста лекарства са си все пак, да не говорим за разочарованието. Много успех!
Nadine- къде направихте ИКСИ-то, при кой лекар?

« Последна редакция: Август 26, 2010, 12:36:23 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
detka , аз нямам впечатление за клиниката в Плевен ,но  да напомня за друго  - не видях да си писала  дали сте кандидаствали  пред ФАР.

Щом сте с мъжки фактор  и ако отговаряте на изискванията  за финансирне от Фонда , подавайте документи.
Докато чакате , в това време разбира се,  може да правите изследвания ,инсета или самофинансирате опит.

Да не те  отчайвам и аз , но щом сте минали през Кацаров, оперирали варикоцеле и няма резултат , едва ли има  много варианти за избор.

Успех!
« Последна редакция: Август 26, 2010, 12:35:56 pm от nimika »


*
Здравейте момичета, след лутане къде да пиша, май това е моето място  :D Надявам се да ме приемете 

Аз съм вече на 37, с три неуспешни опита - два ИКСИ и един със сладоледчета. След третия неуспешен сменихме клиниката. Д-р Стаменов ми направи оперативна хистероскопия и установи аденомиоза. След две инжекции Декапептил депо, сега, дай боже през септември ще започваме нова процедура.

Успех на всички  :D :D :D :D и дано от септември да се "чуват" само хубави новини  :D :D :D :D


Здравейте момичета, след лутане къде да пиша, май това е моето място  :D Надявам се да ме приемете 

Аз съм вече на 37, с три неуспешни опита - два ИКСИ и един със сладоледчета. След третия неуспешен сменихме клиниката. Д-р Стаменов ми направи оперативна хистероскопия и установи аденомиоза. След две инжекции Декапептил депо, сега, дай боже през септември ще започваме нова процедура.

Успех на всички  :D :D :D :D и дано от септември да се "чуват" само хубави новини  :D :D :D :D

В коя клиника са предните опити!
*
бяхме в Репробиомед, при Николов и Табакова, но това вече е зад гърба ми

от март тази година ходим при Стаменов  :D :D :D


*
Nadine- къде направихте ИКСИ-то, при кой лекар?



в "Щерев", при Савова.
*
Здравейте, моми4ета!

Сега запо4ваме с изследванията и веднага щом са готови ще подадем документи за фонда.

New Love, Konova не ни е питала как ще се финансираме.Аз си знам , 4е сме за Икси, но не сме правили вси4ки изследвания.След като излезе спермограмата ще 4уем и още едно мнение на андролог.

Благодаря Ви за сьветите моми4ета и ще Ви пи6а

Успех на вси4ки
luce, detka - успех!!!
И ние бяхме още преди 6 години с мъжки фактор и Кацаров ни каза - ИКСИ, но ние решихме да се опитаме да променим нещата - е, това ни отне около 4 години и накрая пак на ИКСИ-то "кацнахме". Да, спермограмата се попромени, но не толкова, че да стане без намеса,малко съжалявам за изгубеното време и най-вече за похабените нерви и мъката. Сега нищо и никого не чакам, искам поне още едно детенце и ще правя пак ИКСИ, само от фонда да си взема заповедта.
*
biserche, благодаря за пожеланията  :D

Надявам се с Detka скоро да се похвалим  :D и да повлечем крак  :D :D :D

И при нас двата опита бяха ИКСИ защото моят приятел е с лека астенозооспермия. И при него имаше леко подобрение от едната до другата спермограма, но и аз съм на мнение, че не трябва да се губи време. Да не говорим за изхабените нерви и притеснения.

biserche, дано по-бързо ти излезе номера  :D :D :D Ти от кой опит ИКСИ успя  :)


*
Успех Luce и 4ул те Господ!