0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мпля да ме извините - нещо стана с компа!
*
Сисони, точно така, най-лесно е да се откажем, винаги можем да го направим, но ..... после какво ще разказваме на внуците  :wink:
Виж в подфорума генетични и имунологични - там има много по въпросите, които те вълнуват.
Пожелавам по-скоро да намерите решение и успех :crossfingers: yahoo_17
Бързо възстановяване!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте момичета,
Бих искала да попитам някой знае ли след блокаж какви изследвания се правят и генерално какво точно определя на кой ден след блокажа ще се започне стимулацията. Не би могло да е така субективно: защото блокажа държи 28 -30 дни, та дай да си харесаме един. 

Рина, изследват се стойностите на хормоните за да се разбере, дали е подействал блокажа. По отношение на това, кога се започва със стимулацията, всяка клиника си има своите предпочитания (традиции ;)
Не знам дали си го чела, затова ще цитирам следното материалче:
Протоколи за стимулация при асистираните репродуктивни методи

"Начинът на процедиране тук е различен. Някои клиники само изчакват кървенето и след това започват със стимулацията на яйчниците на 3ти  ден от цикъла. Други изчакват точно определен период от време (често 14 дни) и първо контролират дали подтискането е подействало достатъчно (изследване на LH, FSH и естрадиол)."

В някои случаи зависи и от блокиращото вещество. Аз бях със золадекс и стимулацията ми започна дори един месец след поставянето му. В нашата клиника явно така процедурат...

Довери се на лекарите си - в добри ръце си... :)
Пожелавам ти успешна и лека процедура с положителен финал!  yahoo_17

Sisoni1, мислено ще сме с тебе в петък.
 :bighug:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Привет!
Сега се прибирам от София ...в неделя пак яхвам влака....честит сбор- кака ви имала миома!!!! нема такъв карък....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Днес започва втора серия при мен. Ще стартирам с Гонал Ф и Мерионал.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Днес започва втора серия при мен. Ще стартирам с Гонал Ф и Мерионал.
Успешен старт миличка,аз също........ но ще се отчитам на края.
Привет!
Сега се прибирам от София ...в неделя пак яхвам влака....честит сбор- кака ви имала миома!!!! нема такъв карък....
8O защо чак сега, я видяха тази миома??? дано всичко е наред, не си карък само дето става по най трудния начин,зареди се с търпение и много вяра в успеха! :bighug:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Днес започва втора серия при мен. Ще стартирам с Гонал Ф и Мерионал.
Успешен старт миличка,аз също........ но ще се отчитам на края.
Хайде и аз на хорото с вас,но от утре  :).Стартирам с Меногон.
Успех!
Велче...немога да се начудя...направо съм потресена...била стара работа
викам как стере , аз в последните 2г не съм спирала да се чекна по доктори, само киста имаше нали и я махнаха барабар с тръбите, как може доц. Томов да не я е видял...че после и Бързашки ме гледа, не съм се оставяла с 1 мнение...
Шевкедова ме гледа, казва - възможно е да не я е видял....цирк
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Велче...немога да се начудя...направо съм потресена...била стара работа
викам как стере , аз в последните 2г не съм спирала да се чекна по доктори, само киста имаше нали и я махнаха барабар с тръбите, как може доц. Томов да не я е видял...че после и Бързашки ме гледа, не съм се оставяла с 1 мнение...
Шевкедова ме гледа, казва - възможно е да не я е видял....цирк

Вили не бързай да се ядосваш !Според мен Стаменов предният път като те гледа щеше да я види ... Може Шевкедова да е сгрешила !Чуй мнението и на още някой!!!Според мен не трябва да се оставяш само на нейното мнение , не че я подценявам , но все пак ...
*
New Love, и аз мисля да чуеш още нечие мнение. Късмет и дано да е някое объркване.
Велче, Chares, успех на процедурите. Chares, ти беше в Щерев, нали? Аз ще ходя в неделя (13.06.) за преглед и хормони. Бе то и аз го смятах да започвам от петък, ама късите ми цикли се завърнаха.
Аз този път съм страшно спокойна, чак не е за вярване. Вчера сутринта май беше, гледах в сутрешния блок на Канал 1 д-р Владимиров и той каза, че първите три опита са равнопоставени по успех, което още повече ме успокои.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Момичета,от все сърце ви желая успех.rtfrtf,и аз така се бях настроила,че третия път ще е успешен,но уви,дай Боже при тебе да е трети последен и успешен.Аз съм на 15-ти на преглед,не съм правила генетични изследвания,и ще помоля да пусна едни,доколкото знам се бавят.Моля,някой който е правил,да ми обясни кое точно се изследва.Благодаря ви предварително.
Евче - в интерес на истината той каза нещо "миоми" с първият поглед още...но после взе да ме пита разни работи, аз ревааах и направо пропуснах да го питам и не го коментирахме. Сега го беше отбелязал на листа и Шефкедова си започна по точки да коментира и разяснява каквото той е заръчал.
Аз премислих и се поуспокоих, все пак ако никой до сега не я е видял можеше и по-зле да стане....Каквото ми е писано , трудно ще е ...никога не ми е било лесно на мен...Все пак мисля , че докторите ще се постараят да свършат в срок това за което съм ги потърсила без риск за живота ми....Вярвам  ,че съм на най-доброто място и всяко качване на влака е път към моите сънувани дечица....момиченце и момченце...с черни прави косички , с личица като на баща си...

извинявайте за драматизма , ама неможах да спра....не съм го казвала на глас
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Chares,от кога чакам да се запишеш, този път дано всичко е наред,лека и плодотворна процедура! :P
Виленце,и аз имам чувството че нещо са се объркали, как предният преглед не се видя нищо,а сега стара миома, тоест миома или миомен възел??? защото миома ми звучи като нещо голямо, което се вижда все пак.




писали сме заедно,не се притеснявай всичко ще е наред сега в неделя какво ще правиш?
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 22:12:13 pm от Velka »
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Това за миомата и мен много ме изненада!! как пък няма да видят миома?! поразена съм! При мен пак разтакаване, биопсия, сега три промивки, после лекарство, после контрола......отидохме в септември направо, немам нерви! Ама какво да правя и да давам зор и да не давам все тая не съм лекар, че да предписвам лечение, обаче часовника ми цъкааа
сега в неделя , на 14-ти ден от цикъла, ще се следи миомата и лигавицата(май)....аз пак загубих нейде в пространството въпросите и нищо не можах да попитам....оффф

охооо..Кузмови спечелиха ..браво , аз гласувах за тях...

тази вечер съм ревлива и полях обилно със сополи клавиатурата...ама ми олекна :)

аз се чувствам куцузлия и нищо няма да наричам и пожелавам...ама да знаете  ,че ви се радвам - целувам Ви!


Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
сега в неделя , на 14-ти ден от цикъла, ще се следи миомата и лигавицата(май)....аз пак загубих нейде в пространството въпросите и нищо не можах да попитам....оффф

охооо..Кузмови спечелиха ..браво , аз гласувах за тях...

тази вечер съм ревлива и полях обилно със сополи клавиатурата...ама ми олекна :)

аз се чувствам куцузлия и нищо няма да наричам и пожелавам...ама да знаете  ,че ви се радвам - целувам Ви!




Е какво ще й следят на миомата?! Дали расте ли не ли?! Защо ня е махнат направо?
*
Здравейте момичета !Хубав ден пожелавам на всички!
Rtfrtf  :wink:,там съм.И аз в неделя 8.00 трябва да съм на преглед...аз го смятах,тогава да ми е първата инжекция,ама и моите къси цикли....Така че,тази сутрин си получих  :needleani: ииии съм доволна,започна се.
Велка,ето ме  :D. :crossfingers: успешна и на теб!
New Love ,наистина,миома или миомен възел.Аз съм с миомен възел и според настоящата ми док няма да пречи/правихме хидротубация,за да провери точното местоположение/.И на мен предишната ми лекарка нищо не беше споменала за това и аз се облещих когато на първичният преглед при сегашната ми док,тя го издиктува на сестрата.А м/у последният преглед при старата и първият при новата ,бяха минали около 2месеца.
Успех на всички  :crossfingers:
*
Chares, писах ти на ЛС.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте момичета,
Някоя от вас може ли да ми даде информация от къде мога да си набавя контрастното вещество- "Омнипак350мг./млл,20мл.".Предстой ми хистеросалпингография но понеже съм от провинцията ,всички аптечни дистрибутори в нашия град предлагат 10 пъти по-голяма опаковка,която не ми върши работа.Ще се радвам ако някой ми даде кординатите на аптека в София,която предлага този продукт.
Желая ви успех с процедурите!
Аз започвам от начало. :?
*
Моята пункция ще бъде в неделя.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг