0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колко доплатихте ?
« -: Март 25, 2010, 15:20:03 pm »
 Здравейте на всички  :D
Скоро и аз ще правя опит по фонда ( все още не знам в коя клиника ),интересува ме горе доло колко доплатихте за процедура...? Ясно ми е че всеки случай е индивидуален ,и зависи от клиника и от доктора ,но нека тези който имат желание да драснат един два реда...примерно,в коя клиника са били,при кой лекар и колко доплатиха....!?
 Благодаря!!! Ако има такава тема извинете ме  :wink:


Ако на някой му се стори тъпа темата,просто нека да не пише,за мен е важна :wink:
 
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #1 -: Март 25, 2010, 15:23:32 pm »
Тази тема май е такава:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38813.0

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #2 -: Март 25, 2010, 15:35:46 pm »
Ами да видях я ,ама там тук таме е писано кой колко е доплатил,и затова пуснах една по концентрирана главно за доплащане ,ноо става и с тая ....изчетох я цялата вече да...
« Последна редакция: Март 25, 2010, 15:43:21 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #3 -: Март 25, 2010, 17:08:17 pm »
Здравейте,
аз имам 2 неуспешни опита зад гърба си.  Първия ни беше финансиран от фонда. Доплащането ни беще 3500 лв, като не стигнахме до трансфер.
Доста силна ми беше стимулацията , а в доплащането влиза и култивиране на бластоцист, което не се поема от фонда.


Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #4 -: Март 25, 2010, 17:10:04 pm »
Благодаря за отговора,а това в коя клиника беше ? И съжалявам за неуспените ти.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #5 -: Март 25, 2010, 17:22:43 pm »
 Е Мonkey :) надявам се следващия път да е нашия път :)
Пациентка съм на д-р Владимиров.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #6 -: Март 25, 2010, 18:57:59 pm »
На мен ми е много интересно колко се доплаща за трансфер на бластоцист?

Това доплащане го има май само при Владимиров  :?
Поправете ме ако греша!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #7 -: Март 25, 2010, 19:39:10 pm »
Клиника Малинов, Д-р Стаменов, 41 лв доплатих за 1 хормон и ПКК. Стимулацията беше силна, но с уринарни препарати, които са по-евтини.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #8 -: Март 25, 2010, 20:28:06 pm »
Супер ,Исе,че пусна такава тема.Аз лично също ще я следя с интерес,мен също ме интересува доплащането.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #9 -: Март 25, 2010, 22:19:56 pm »
Супер ,Исе,че пусна такава тема.Аз лично също ще я следя с интерес,мен също ме интересува доплащането.
Ми да ама май никой почти нейска да пише  :? :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #10 -: Март 25, 2010, 22:27:25 pm »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #11 -: Март 26, 2010, 06:58:51 am »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)
Може би аз не разбирам, но ... не е ли нормално да се отгледа до 5-я ден ембриона ? В смисъл, че има жени с трансфер на 3-ти ден, но съвсем не е рядкост ЕТ да е на 5-ти ден и не виждам защо за това да се доплаща  :?
Ще се радвам да ми отговориш, защото наистина ми стана интересно  :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #12 -: Март 26, 2010, 07:08:06 am »
Хайде моля ви да пишем конкретно по темата.Молим момичетата,които вече са правили опити по фонда да споделят колко са доплатили.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #13 -: Март 26, 2010, 08:03:18 am »
Здравейте. Аз доплатих с изследванията, които се плащат, -600 лв, после и лекарствата бяха към 200 - около 800. В клиника Селена - Пловдив.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #14 -: Март 26, 2010, 09:09:50 am »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)



Така де - по темата е: Колко се доплаща за "отглеждане" до фаза бластоцист? Това ме интересува мен!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #15 -: Март 26, 2010, 09:26:53 am »
Да не би да става въпрос за култивиране на ендометриални клетки от матката и кокултивирането им след това с ембрионите?
Защото, ако е така, тази процедура не се финансира от фонда, съответно се доплаща.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #16 -: Март 26, 2010, 09:39:57 am »
Да не би да става въпрос за култивиране на ендометриални клетки от матката и кокултивирането им след това с ембрионите?
Защото, ако е така, тази процедура не се финансира от фонда, съответно се доплаща.

Ако е това - да - съгласна съм - редно е да се доплаща!
Но оставам с впечатление, че bgpetya говори точно за отглеждане до фаза бластоцист на ембрионите. Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #17 -: Март 26, 2010, 10:05:30 am »
Здравейте,
Елфи е права - говоря за отглеждане до фаза бластоцист без допълнителни манипулации. Не става въпрос за култивиране на ендометриални клетки.

Доплащането беше между 400-450 лв.( не си спомням колко точно).
Ако някой има допълнителни въпроси, нека ми пише на лични за да не спамим темата.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #18 -: Март 26, 2010, 10:32:52 am »
Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?

с извинение за разводнената тема - виж тук: http://www.ivf.bg/bg/ceni.html
на сайта на клиниката има ценоразпис, написано е кое колко струва, вкл. и това, което те интересува. 430 лв за бластоцист трансфер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #19 -: Март 26, 2010, 10:37:10 am »
Доплатих 4 570 лв. в клиниката на д-р Владимиров.