0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нека да започнем с това къде е проведена процедурата,как е приключила,доволни ли сте от екипа или смятате че се работи рутинно?                                                                                                                                                 
Защо никой не споделя?Все някой е приключил или е в процес на процедура. Нима това не ви интересува?
*
sisisheli, аз съм с приключила процедура по фонда.При Владимиров съм.С процедура която приключи без ЕТ.Само че, не разбрах какво точно те интересува.По принцип има много теми в които са споделени мнения за клиники и лекари.А това дали процедурата е финансирана от фонда или не, не виждам какво значение има.Не мисля, че се работи като на конвеер.Успех! :P
Сигорно sisisheli е имала в предвид, относно финансирането, как е минало, какво са поели от Фонда и какво са доплатили пациентките.

момичета, това наистина е 1 важен въпрос и тези от нас на които им предстои процедура финансирана от фонда ще ви бъдем благодарни ако ни изясните детйлите около документациите и плащанията и дали има разлики в различните клиники. Относно самата процедура също съм на мнение ,че не би трябвало да има има разлика дали е финансирана от фонда или не
Защо никой не споделя?Все някой е приключил или е в процес на процедура. Нима това не ви интересува?
Да, и аз мисля че това е имала впредвид,което ще е много полезно инфо за всички нас които ни предстои.
Момичета,които вче направихте опита по Фонда,споделете,какво пое Фонда,какво додахте вие,въобще всичко каквото смятате за необходимо. :)

Успех на всички. yahoo_17

*
Ще цитирам това което съм споделяла по темата ''има ли вече одобрени''.Ако някой има друго инфо, нека да допълни.пункция-400лв
процедура-1600лв
ЕТ-340лв
УЗД 6 бр.-180лв
хормонални изследвания 10бр.-180лв
замръзяване-200лв.
останалите пари са за лекарствата за стимулация
фонда поема-пуригон пен 900 е 648лв,пурегон 300 е 216лв,пуригон 50 е 36лв ,гонал пен 900 е 757,44лв,гонал пен 450 е 387,7лв.;гонал пен 300 е 261.26 лв,  мерионал75 е 17.41 лв,менагон 75 е 17,41лв,декапептила е 14.56лв,орголутран 0.25 е 76,88лв,утрогестана е 11.56лв 
това са цени описани в моята фактура за извършени дейности и използвани медикаменти по фонд и доколкото схващам важат за всичките клиники, които работят с фонда.Както всички знаем цените за процедурите и лекарствата в различните клиники са различни, разликата между клиниката и фонда си доплаш ти.Има лекарства които се поемат изцяло, а има и такива които се поемат частично или не се заплащат от фонда.Грубо казано това е.
Аз съм си доплатила близо 2000лв за иксито, лекарствата и 450лв за трансфер на бластоцист независимо, че нямаше такъв.Като от тях ми върнаха 290лв.Със стартирането на процедурата съм подписала документ, че стартирам процедура за да преведът част от парите на клиника и след като приключи всичко, че е приключила, разсписано по дати- начало на стимулация, пункция и датата на трансфера и се подписах, че дозите описани в протокола съм ги ползвала.Мисля, че имаше и някакви декларации, но не си спомням добре точно какви бяха.Поради липса на ЕТ ми беше малко като в мъгла всичко.Късмет момичета и нека да има повече момичета с положителни резултатати!  :crossfingers:
« Последна редакция: Август 14, 2009, 19:45:32 pm от tanj74 »
sisisheli, аз съм с приключила процедура по фонда.При Владимиров съм.С процедура която приключи без ЕТ.Само че, не разбрах какво точно те интересува.По принцип има много теми в които са споделени мнения за клиники и лекари.А това дали процедурата е финансирана от фонда или не, не виждам какво значение има.Не мисля, че се работи като на конвеер.Успех! :P
   Здравей tanj74,радвам се ,че все някой се включи в темата,аз също приключих 1 си опит с фонда,иначе ми е 4 по ред икси.Всичките съм ги провела при Йосиф Димитров.Аз самата не намирам разлика в начина на работа в зависимост от това дали си платил или е финансиран от фонда.Не съм доплащала нищо,освен прегнил 10 000.Пуснах темата с надеждата,че все някой е успял с помоща на фонда.Иначе за мен-1 икси завърщи с мисет в 6 сед.и последвал аборт,2,3,и4 никакъв резултат въпреки,че всеки път ми връщаха по 4 ембр. на 4 и 8 клетки ,тъй като в момента сме на по41г.Ние сме с мъжки фактор-олигоастенотератозооспермия,аз съм с 1 запушена тръба,няма ендометриоза или хидросалпнгс.Вече започвам да губя надежда,незнам дали да сменям клиника,дали нещо си изпуска,въобще всеки следващ опит  малко по малко ме изсмуква.При теб защо не се стигна до ЕТ?Много целувки на всички и успех. Дано някой се похвали скоро.
*
Аз приключих моята процедура по фонда. Клиниката, в която правих опита е Малинов. Това ми беше 5 опит, но първи при доктор Стаменов. Нищо не се наложи да доплащам, дори имах няколко хормона над безплатните 10, които не ме накараха да платя. Платих си единствено ПКК. Вниманието към мен беше голямо. Всичко беше много коректно. За мен това е докторът със златни ръце и със златно сърце. И сега добрата новина - бременна съм. Вчера видяхме 2 сакчета. След 15 години борба, все още не вярвям, че това се случва на мен. Така, че мили момичета - НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ МЕЧТИ! Сигурна съм, че ако сте упорити и не губите "дух", ще постигнете мечтите си.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
sisisheli, много съжелявам за неуспехите  :(.Мисля, че трябва да потърсиш второ мнение.Аз също мисля да направя нещо такова.Иначе това ми беше 3 опит икси.Споделяла съм и в други теми, че не стигнах до ЕТ поради стопирали ембриони.
eterna,  честито миличка, много се радвам за теб!Лека бременост ти желая! :P
*
Благодаря ти, tanj74. Освен  :blowingdust: :blowingdust2:, какво друго да кажа. :bighug:
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

Платих си единствено ПКК.
Честито eterna! Искам да те попитам,може би въпросът ми е глупав,но какво е това ПКК и колко плати?
« Последна редакция: Август 16, 2009, 21:05:01 pm от pepssi »
Пепси,не съм Етерна но ще ти отговоря-ПКК е пълна кръвна картина,пуска се ден-два преди пункция.
« Последна редакция: Август 16, 2009, 21:09:28 pm от ninkata1 »

*
аз само ще добавя -23 лева
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Много ви благодаря момичета!!! :bighug:УСПЕХ,УСПЕХ,УСПЕХ на всички!
*
На мене ми предстои тепърва опита по фонда и ме интересува темата!

Етерна честито мила ! Леки 9 месеца и на финала здрави бебоци! Много се радвам за теб!

Аз лично познавам 2 дами дето правиха процедури по фонда , но ще им дам линк за да пишат по-подробно. Едната за съжаление има отрицателен тест , за което много съжалявам , а другата дама си има положителен тест ! И двете са правили опитите в Малонов! До колкото знам , разлика в отношението и в старанието на екипа е нямало!



Аз приключих моята процедура по фонда. Клиниката, в която правих опита е Малинов. Това ми беше 5 опит, но първи при доктор Стаменов. Нищо не се наложи да доплащам, дори имах няколко хормона над безплатните 10, които не ме накараха да платя. Платих си единствено ПКК. Вниманието към мен беше голямо. Всичко беше много коректно. За мен това е докторът със златни ръце и със златно сърце. И сега добрата новина - бременна съм. Вчера видяхме 2 сакчета. След 15 години борба, все още не вярвям, че това се случва на мен. Така, че мили момичета - НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ МЕЧТИ! Сигурна съм, че ако сте упорити и не губите "дух", ще постигнете мечтите си.
eterna,честито за бебетата,радвам се искренно на вашата сбъдната мечта.Имам 1 молба към теб-моля те да споделиш как протече стимулацията при теб,какво изследвахте по време на процедурата,колко емб. трансферираха. Защото при мен изследваха на 2 пъти само естрадиол и LH ,иначе по дни  1- 200 пурегон,2-200 пурегон,3- 200 пур.,4-200 пур.,5-200 пур.,6-200 пур., 7-300пур.,8-300 пур.+оргаметрил,9-400пур. +оргам.,10-300пур.+оргам.11-10000 прегнил,13-аспирация-9 яйцекл.,16-трансфер на 4 ембр.12 дни след това МЦ. Моля те да ми ги опишеш по дни ,ако си спомняш ,защото мисля ,че нещо още се изпуска при мен,а няма от къде да получа тази информ. освен от някой препатил в този форум.Предварително ти благодаря.
*
Разбира се, че ще споделя - и дано съм полезна максимално - та значи първите 5 дни ме стимулираха с пурегон 350, после замениха пурегона с меногон, но незнам в какви еденици (разтваряха ми по 6 шишенца). В два от дните ми слагаха ЧХГ, а през всички 12 дни стимулация хормон на растежа в микроскопични дози. Имах 11 фоликула. На преглед и хормони бях през ден като при мен не изследваха ЛХ, т.като бях по дълъг протокол. Следяха периодично прогестерона, естрадиола и пролактина. Извадиха ми 10 яйцеклетки, които се оплодиха, но до 3 ден останаха само 3 хубавки. Върнаха ми 4. Правиха ми "надраскване" на маточната лигавица предходния цикъл и ми сложиха някакво лепило в деня преди трансфера. Ами това е, което се сещам. Ако има друго - питай, насреща съм.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Разбира се, че ще споделя - и дано съм полезна максимално - та значи първите 5 дни ме стимулираха с пурегон 350, после замениха пурегона с меногон, но незнам в какви еденици (разтваряха ми по 6 шишенца). В два от дните ми слагаха ЧХГ, а през всички 12 дни стимулация хормон на растежа в микроскопични дози. Имах 11 фоликула. На преглед и хормони бях през ден като при мен не изследваха ЛХ, т.като бях по дълъг протокол. Следяха периодично прогестерона, естрадиола и пролактина. Извадиха ми 10 яйцеклетки, които се оплодиха, но до 3 ден останаха само 3 хубавки. Върнаха ми 4. Правиха ми "надраскване" на маточната лигавица предходния цикъл и ми сложиха някакво лепило в деня преди трансфера. Ами това е, което се сещам. Ако има друго - питай, насреща съм.
  Благодаря ти за изчерпателния отговор.Полезна си и то много,но имам още няколко въпроса които изникват сега.За какво се бие хормона на растежа (за чхг-вече четох някъде ,че го използват,което е обяснимо/или е във връзка с някакво заболяване?Ако не те притеснява много би ли ми казала на какво се дължи стерилитета при вас?Благодаря ти за светкавичния отговор.Малко съм `Мара подробната`,но разбрах през годините,че за повичето неща трябва да си набавиш инфо. сам.Благодарна съм на момичета като теб и на форума ,че го има!
« Последна редакция: Август 17, 2009, 22:11:03 pm от Елфи »
Eterna, много се радвам за теб! :D

Не видях другаде да си писала и си позволявам да оспамя тази тема, защото много се радвам, че си успяла най-накря!

Дано всичко вече да е нормално, да бъде лека бременността ти и двете сакчета да пораснат големи и силни дечица!