0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли момичета с приключил 1-ви опит / + или -/ ф
« Отговор #100 -: Ноември 08, 2009, 20:59:27 pm »
Силви,на мен д-ра Лалев ми обясни ,че сме автоматично одобрени за 3 опита,т.е не необходимо повторно кандидатстване,а в случай на неуспех просто да се наредим един вид на опашката и да изчакаме отново да ни дойде реда за отпускане на средства
На мен,от клиниката ми подадоха епекризата, декларацията че няма промяна,от първото заявление.След това получих и новият вх.номер с които, ще си чакам реда за отпускане, на сумата за втори опит.Доколкото разбрах,няма да се разглеждат пак документите за одобрение...
Това е добре, но аз няма как да се наредя отново на опашката, защото Силвия ми иска документи за останалите инсета, а аз нямам физическа възможност сега да ходя и да ги търся. При положение, че съм одобрена за три опита, не виждам сега защо тя ме спъва.
Ако става въпрос за Силвето от клиника Малинов, тя по никакъв начин не те спира, а иска да ти помогне, за да не те върнат от фонда...
Не познавам Силвето от клиника "Малинов", когато си избирах клиника, след година проучване, четейки коментарите, във форумите, сама за себе си, стигнах до извода, че "Царя дава, пъдаря не дава." и сега се убеждавам, за пореден път, че малките неща, настина са важни. В смисъл, без са обиждам никой, не виждам причина, дадена служителка да изисква допълнителни документи, след като решението, вече е взето и самата клиника потвърждава, "че няма промяна от първото заявление".
Ами как да не ме спира като няма как да ги подам.По добре от фонда да ме върнат, да си търся документите, като през това време ще имам време, защото все пак ще имам номер за повторно редене на опашката. Все пак за моите  38 г. и полуизчерпан резерв, всеки месец е ценен.Може скоро и хормоните да не са ми в ред, имайки предвид как зле отговорих на стимулацията
Права си, аз мисля като теб, устоявай правата си!

Опитът ми /3-то ИКСИ,1-во по Фонда/ стартира на 09.09.2009г. в клиника "Малинов", сравнително лека стимулация /Фостимон, Цетротид HCG-2х30/, пункция на 7 фоликула на 17.09.09, ЕТ-20.09.09, успешно развиваща се към момента бременност /Дано!/ Цена на процедурата - 3 620 лв. Платих си единствено 17 гл. Виагра, ПКК, медикаменти след ЕТ.

Имам въпрос към момичетата с приключил опит: Изчетох подробно Правилника на Фонда, основно чл.44, но се сещам, че при получаване на заповедта си подписах, че се задължавам да уведомя писмено Директора за резултата от процедурата. С оглед на това да съм коректна, бихте ли отговори дали лично посетихте центъра, каква писмена документация се изисква, подготвя ли се последната от клиниката. Благодаря Ви.
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 15:37:30 pm от tsveti75 »
Току що разговарях с д-р Лалев. Каза, че не са необходими документи за инсеминации про положение ,че веднъж вече сме одобрени. Незнам какво да кажа за моята адашка от клиника Малинов. Освен това, че може би  не съм и симпатична.
*
Имам въпрос към момичетата с приключил опит: Изчетох подробно Правилника на Фонда, основно чл.44, но се сещам, че при получаване на заповедта си подписах, че се задължавам да уведомя писмено Директора за резултата от процедурата. С оглед на това да съм коректна, бихте ли отговори дали лично посетихте центъра, каква писмена документация се изисква, подготвя ли се последната от клиниката. Благодаря Ви.
На мен Силви ми написа известието до директора на фонда за резултата от процедурата и ми се обади по тел. да си го взема от нея. След това само го подписах и го пратих по куриер/или го носиш лично/.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Благодаря за бързия отговор,eterna. Желая ти приятен ден.  :flower:
 
*
И нашият първи опит по фонда приключи. Фонда пое 4800лв., а ние доплатихме 3500лв. Отделно платихме и 530лв, изследвания на мъжа ми и 485лв. за мен. Така опита ни - Икси излезе от фонда 4800лв., от нас 4500лв. Отрицателен резултат, нямаше замрзяване на ембриони, понеже бяхме с трансфер на бластоцист. В клиниката на Владимиров. Не бях силна стимулация, но по дълъ протокол. 17 фоликула, 12 яйцеклетки, 8 оплодени, 5 унижожени, 2 бластоциста върнати. Не знам какво се обърка, но аз все още нямам епикриза, нямам никаква документация за това как протече опита и т.н. Не знам трябва ли да уведомя фонда и по-какъв начин, че опита е неиспешен. И още един въпрос, колко години мога да чакам за да подам документи за втори опит? Вярно е че съм на 38год., но този опит ни срина финасово. Освен че доплатихме 4500лв./ а бяха ни казали до 1500лв./, престоя в София, ни излезе над 1000лв. А за пътните да не говорим.
И нашият първи опит по фонда приключи. Фонда пое 4800лв., а ние доплатихме 3500лв. Отделно платихме и 530лв, изследвания на мъжа ми и 485лв. за мен. Така опита ни - Икси излезе от фонда 4800лв., от нас 4500лв. Отрицателен резултат, нямаше замрзяване на ембриони, понеже бяхме с трансфер на бластоцист. В клиниката на Владимиров. Не бях силна стимулация, но по дълъ протокол. 17 фоликула, 12 яйцеклетки, 8 оплодени, 5 унижожени, 2 бластоциста върнати. Не знам какво се обърка, но аз все още нямам епикриза, нямам никаква документация за това как протече опита и т.н. Не знам трябва ли да уведомя фонда и по-какъв начин, че опита е неиспешен. И още един въпрос, колко години мога да чакам за да подам документи за втори опит? Вярно е че съм на 38год., но този опит ни срина финасово. Освен че доплатихме 4500лв./ а бяха ни казали до 1500лв./, престоя в София, ни излезе над 1000лв. А за пътните да не говорим.
мисля че е редно да уведомиш фонда за стеклите се обстоятелсва, а и не само фонда може би и министъра на здравеопазването. не бива така безотговорно да се пилеят парите на фонда, както и да се унищожават надеждите на пациентите.
имаш моята подкрепа.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
     Здравей, stoeka71, от клиниката трябва да ти подготвят документите, че не е било сполучливо ИКСИ-то, най-малкото са длъжни да ти дадат епикриза.
     Мисля, че не е определено след колко време можеш да подадеш документите за втори път, може да се включи някой по-запознат. Предполагам, че ти трябва време да се съвземеш и финансово, но самото чакане за одобрение отнема доста време, затова, мисля, че щом си подготвиш документите, ги подава. А и след взимане на заповедта не е задължително веднага да се започне, а до 6 месеца.
Успех ти желая.
« Последна редакция: Ноември 16, 2009, 16:51:07 pm от madlen »
*
Момичета, от тук разбирам че след неуспешно инвитро клиниката трябва да ти даде епикриза (което е абсолютно логично), но на мен никой не ми е давал такава...
Пак ли трябва пациента да е инициатор за да получи документите които му се полагат??
Да, ти трябва да им се обадиш и да им кажеш, че искаш да си подадеш отново молба до фонда за 2- ри опит.
*
Само при кандидатстване за 2-ри опит ли дават епикриза?! 8O Не са ли длъжни да ти дадат епикриза при приключване на всяка една подобна процедура, независимо дали е 1-ва, 2-ра или която и да е...!?
Здравейте момичета, регистрирах се току що, но следя форума от 2007-ма година. Аз приключих за жалост неуспешно първият си опит по фонда, а иначе втори и след два дена получих епикризата си от клиниката, след което веднага подадох документи за втория си опит. Не бяха необходими нови изследвания, само попълнихме декларации с партньора ми, че не сме роднини :D и че не сме под запрещение и май това беше всичко. Така, че бъдете настоятелни и експедитивни в исканията си за епикризите...Така или иначе предстои отново чакане с месеци.. Желая успех на всички!!!
Здравейте сладкиши моят опит е като вашия нямам епикриза но,веднага на момента ми подготвиха молбата и досието за фонда, след 2 седмици ми се обадиха да ми кажят че сме 4591 номер,ходихме в Плевен при Доц.Конова и сега чакаме резултати и обаждането на фонда ако мога да съм ви полезна питайте лек ден и много търпение по КОЛЕДА СТАВАТ ЧУДЕСА :occasion10: mc101
Здравейте момичета!
Приключи моя 1 опит ин-витро(ИКСИ) по фонда и то успешно...:)))
Доплащане от наша страна имаше на 400 лв. за лекарства;100 лв. за хормони и кръвни тестове;в началото 80 лв. за изследвания и в средата преди пункцията пак 20лв. за изследвания.Близо 600 лв. като не включвам преди процедурата и пункция на киста-450лв.
Парте нямат значение, важен е разултата и той при нас за щастие е  :bfp:
Опита беше направен в Клиника Щерев при д-р Юнакова.
Днес бях на преглед и се видяха 2 гестационни сака.
Щастието е огромно и го желая на всяка от вас от все сърце....
Тихичко честито за двойната ти радост Малечка!!! Пожелавам ти лека бременност и след девет месеца да се оплакваш от недоспиване, заради грижите по две бебчета!!! :D
Малечка :bighug:много силна прегръдка от мен!Страхотна новина!Пожелавам ти леко бременеене и прекрасен двоен финал :babyflips: :babyflips:!


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
*
Малечка, лека бременност ти желая! А на финала две бебчета да ти поплачат! :D
Честито! Много се радвам. Аз също съм при д-р Юнакова, надявам се и аз да имам като твоя късмет.  :D :D :D
Здравейте момичета!
Приключи моя 1 опит ин-витро(ИКСИ) по фонда и то успешно...:)))
Доплащане от наша страна имаше на 400 лв. за лекарства;100 лв. за хормони и кръвни тестове;в началото 80 лв. за изследвания и в средата преди пункцията пак 20лв. за изследвания.Близо 600 лв. като не включвам преди процедурата и пункция на киста-450лв.
Парте нямат значение, важен е разултата и той при нас за щастие е  :bfp:
Опита беше направен в Клиника Щерев при д-р Юнакова.
Днес бях на преглед и се видяха 2 гестационни сака.
Щастието е огромно и го желая на всяка от вас от все сърце....
ЧЕСТИТО и от мен пожелавам само много ама много лека бременост
*
Момичета, как така доплатихте толкова малко? Аз нямам абсолютно никакъв проблем, само в мъжа ми. Бях на сравнитело лека стимулация- декспетил, после гонал и синарел и накрая прегнил. Може ли някой ако може да ми пише на лични за цените на лекарствата, явно в клиниката която бях цените са доста фрапиращи.