0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, как така доплатихте толкова малко? Аз нямам абсолютно никакъв проблем, само в мъжа ми. Бях на сравнитело лека стимулация- декспетил, после гонал и синарел и накрая прегнил. Може ли някой ако може да ми пише на лични за цените на лекарствата, явно в клиниката която бях цените са доста фрапиращи.
Аз ще напиша за клиниката на Щерев- за ин витро и икси не се доплаща, Гонала, Меногона и Синарела не се доплащат, Декапептил 0.1 по 6.49 на инжекция.Да уточня за ин витро се отпускат 2400лв. за икси 2100лв. от Фонда за лекарства.
Немога да разбера при stoeka71, защо са и отказали замразяване, и как може да се унищожат качествени бластоцисти.
Мнението ми е лично и е продиктувано от това,че при мен от двата ми опита от общо 15 оплодени яйцеклетки само две бяха качествени, и бих дала всичко да имам толкова много качествени(и то бластоцисти),и бих поела риска от размразяването.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Да си кажа честно май и ние не разбрахме. При условие, че имахме 8 перфектни ембриона, ни казаха че ги остават на бластоцист и то без да ни искат съгласие. След това ни извикаха в понеделник за трансфер за 13 часа, дойде понеделник и имам телефонно обаждане  - объркахме датите за вторник сте. Отиваме във вторник при и след близо 2 часа чакане, без обсъждане за каквото и да било ни се заявява 2 бластоциста връщаме, 5 унищожаваме. Какво става с останалият осми не се знае. Не се обеснява и защо унижожават 5-те/ Всичките ни въпроси са останали без отговори. Няма въпрос ще замразявате и т.н. Платена фактура от нас 4000лв. и от фонда 4800лв. Кажете как да си търся правата, като сме подписали всички декларации - поне аз мисля че сме ги подписали, понеже всичко беше - ето тука се разписвате, питаме за какво, след трансфера всичко ще обясним и така.
Немога да разбера при stoeka71, защо са и отказали замразяване, и как може да се унищожат качествени бластоцисти.
Мнението ми е лично и е продиктувано от това,че при мен от двата ми опита от общо 15 оплодени яйцеклетки само две бяха качествени, и бих дала всичко да имам толкова много качествени(и то бластоцисти),и бих поела риска от размразяването.
Да си кажа честно май и ние не разбрахме. При условие, че имахме 8 перфектни ембриона, ни казаха че ги остават на бластоцист и то без да ни искат съгласие.
В клиниката, където stoeka71 е правила опита си не замразяват ембриони на фаза бластоцист, тъй като нямат необходимите условия за това и лекуващият лекар го споделя при решението си да процедира по този начин. Той прилага този вид лечение предимно при жени над 35 години.

*
Моя първи по фонда опит ( и 2-ри по принцип) приключи за съжаление неуспешно.
Бях по къс протокол с Гонал и меногон. Доплатих 416лв - за 7 ампули Цитротид , тъй като фонда поема само 2. Доплащах и няколко пъти хормони , на място , тъй като 10-те от фонда свършиха за 3 дена. Платих и първоначалните хормони преди процедурата.

Някой случайно да е изпращал документите за 2-ри опит по куриер ? Интересува ме какъв е реда? Те ли се обаждат като ги получат и ми казват кой номер съм или ?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!


Някой случайно да е изпращал документите за 2-ри опит по куриер ? Интересува ме какъв е реда? Те ли се обаждат като ги получат и ми казват кой номер съм или ?

в темите за фонда е споделяно, че след изпращане на документи по куриер са получавали обаждане за номера, под който са приетите документите, така, че спокойно, ще ти се обадят. успех следващия път.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Немога да разбера при stoeka71, защо са и отказали замразяване, и как може да се унищожат качествени бластоцисти.
Мнението ми е лично и е продиктувано от това,че при мен от двата ми опита от общо 15 оплодени яйцеклетки само две бяха качествени, и бих дала всичко да имам толкова много качествени(и то бластоцисти),и бих поела риска от размразяването.
Да си кажа честно май и ние не разбрахме. При условие, че имахме 8 перфектни ембриона, ни казаха че ги остават на бластоцист и то без да ни искат съгласие.
В клиниката, където stoeka71 е правила опита си не замразяват ембриони на фаза бластоцист, тъй като нямат необходимите условия за това и лекуващият лекар го споделя при решението си да процедира по този начин. Той прилага този вид лечение предимно при жени над 35 години.
това го знам, но го разбрах след като приключи опита и то от интернет и от вас момичета. С нас лекуващият лекар не ние споделили решението си, нито че нямат условия за замразяване на бластоцист. Мисълта ми беше, че никой не ни информира за нищо! И то след всички въпроси които задавахме.
*
Моя първи по фонда опит беше в клиника Малинов.
По къс протокол, пурегон, меногон и цитротид.
Във фактурата за фонда пишеше че е на стойност около 4300лв.
Аз доплатих само ПКК, дори 10 хормона не можах да използвам, остана ми един.
здравейте, момичета!
И моя първи опит по фонда ( и първи изобщо )приключи. Изобщо не стигнахме до трансфер.Извадиха ми 4 яйцеклетки, които не се оплодиха, защото 2 от яйцеклетките започнали да се делят на 16 час вместо на 40-ят. 
Опита беше ин витро при Владимиров. Фонда пое 4698 ( без трансфер 340 )4358 лв.Ние доплатихме 2498!!! Като бяхме подготвени за около 1000.Дълъг протокол с декапептил, синарел, гонал, мерионал
Не разбирам как в другите клиники не доплащат такива фрапиращи суми-май само при Владимиров. А следващият опит задължително трябва да бъде ИКСИ, което е още по-скъпо
*
Аз приключих опита с в КИРМ без да доплащам нещо кой знае какво, но стимулацията беше сравнително лека. Лекарствата бяха Синарел - 1 оп., Пурегон - 1800 ед., Овитрел - 1 ампула и стандартните изследвания на хормони и УЗИ.
Аз имах предварително всички необходими изследвания и съм доплащала само няколко неща, които не се поемаха от фонда.
Опитът беше първи за мен - ИКСИ и резултатът се вижда.... :D


които не се оплодиха, защото 2 от яйцеклетките започнали да се делят на 16 час вместо на 40-ят. 
А следващият опит задължително трябва да бъде ИКСИ, което е още по-скъпо


eti_1974, нещо не разбирам... как така не са се оплодили, а са започнали да се делят? и защо да се налага ИКСИ? по-ранното делене е проблем, който по-скоро е свързан с протокола за стимулация...


Браво на успелите момичета! Усилията, да се създаде този фонд, са си заслужавали  osi_9

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
здравей, plimeria!
честно казано и аз не знам какво точно значи това делене, но Владимиров ни обясни, че евентуално има някакъв генетичен проблем в яйцеклетката и следващия опит трябва да е икси. на протокола на ембриолозите пишеше- без ЕТ.генетикът при който ни насочи - д-р Савов - направи изследвания при мъжа ми-микроделеция на Y-хромозамата( които се оказа че са в норма)и засега това е.  Пропуснах да кажа че съм с 1 яйчник ( не че има значение ) но Владимиров каза че това което се случи може да е случайно, но ако се повтори и при икси-то трябва да търсим донорска яйцеклетка. подадохме наново документи за фонда (№ 4889) и не знам кога ще ни одобрят, ама може и да сменим клиниката.
eti_1974, не съм човекът, който ще оспорва мнение на лекар и то точно име като Владимиров, просто споделям, защото и аз се мъча с подобни проблеми. Не се сещам с какво ИКСИ ще реши генетичен проблем, хромозомна аномалия и т.н.? И по какво съдят, че е точно генетичен проблем?
Освен това, неприятно впечатление ми прави, че напоследък Владимиров заилва много момичета директно към донорска яйцеклетка, след един опит, дори преди него... Може би си има собствен подход, може би е прав, не знам...
Но тези неща са за друга тема, например http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=39728.0 (тя не е само за ИЯР) ако искаш, сподели там по-подробно, защото ми се иска да те попитам за още някои неща.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
И моят първи опит от фонда приключи за съжаление  с неуспех. Сега какво следва момичета. Какво трябва да взема от клиниката? Изобщо каква е практиката и пътя за подаване повторно на документите? Благодаря предварително за отговорите.
Здравей,doniss!
За съжаление и моят първи опит скоро приключи неуспешно и миналата седмица подадох документи.Трябва да си вземеш епикриза от клиниката.Попълва се декларация,от двамата и това са документите.
Успех!!!
Здравейте на всички, искам да попитам нещо,незнам дали точно тук е мястото, но... Ако първият опит е неуспешен кога най-рано може да се направи втори такъв?
Можеш да правиш по един опит на година.
Благодаря за отговора. Няма значение дали вторият опит е от Фонда или ние си го финансираме?
По Фонда можеш да правиш само по един на година,но ако се финансираш сама когато решиш ти и доктора ти.
*
По Фонда можеш да правиш само по един на година,но ако се финансираш сама когато решиш ти и доктора ти.
Това къде го пише?
Аз си мислех че докато ти дойде втората заповед.
По Фонда можеш да правиш само по един на година,но ако се финансираш сама когато решиш ти и доктора ти.
Това къде го пише?
Аз си мислех че докато ти дойде втората заповед.
Както вървят номерата, втората заповед ще ти дойде след година.:lol: