0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колко доплатихте ?
« -: Март 25, 2010, 15:20:03 pm »
 Здравейте на всички  :D
Скоро и аз ще правя опит по фонда ( все още не знам в коя клиника ),интересува ме горе доло колко доплатихте за процедура...? Ясно ми е че всеки случай е индивидуален ,и зависи от клиника и от доктора ,но нека тези който имат желание да драснат един два реда...примерно,в коя клиника са били,при кой лекар и колко доплатиха....!?
 Благодаря!!! Ако има такава тема извинете ме  :wink:


Ако на някой му се стори тъпа темата,просто нека да не пише,за мен е важна :wink:
 
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #1 -: Март 25, 2010, 15:23:32 pm »
Тази тема май е такава:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38813.0

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #2 -: Март 25, 2010, 15:35:46 pm »
Ами да видях я ,ама там тук таме е писано кой колко е доплатил,и затова пуснах една по концентрирана главно за доплащане ,ноо става и с тая ....изчетох я цялата вече да...
« Последна редакция: Март 25, 2010, 15:43:21 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #3 -: Март 25, 2010, 17:08:17 pm »
Здравейте,
аз имам 2 неуспешни опита зад гърба си.  Първия ни беше финансиран от фонда. Доплащането ни беще 3500 лв, като не стигнахме до трансфер.
Доста силна ми беше стимулацията , а в доплащането влиза и култивиране на бластоцист, което не се поема от фонда.


Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #4 -: Март 25, 2010, 17:10:04 pm »
Благодаря за отговора,а това в коя клиника беше ? И съжалявам за неуспените ти.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #5 -: Март 25, 2010, 17:22:43 pm »
 Е Мonkey :) надявам се следващия път да е нашия път :)
Пациентка съм на д-р Владимиров.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #6 -: Март 25, 2010, 18:57:59 pm »
На мен ми е много интересно колко се доплаща за трансфер на бластоцист?

Това доплащане го има май само при Владимиров  :?
Поправете ме ако греша!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #7 -: Март 25, 2010, 19:39:10 pm »
Клиника Малинов, Д-р Стаменов, 41 лв доплатих за 1 хормон и ПКК. Стимулацията беше силна, но с уринарни препарати, които са по-евтини.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #8 -: Март 25, 2010, 20:28:06 pm »
Супер ,Исе,че пусна такава тема.Аз лично също ще я следя с интерес,мен също ме интересува доплащането.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #9 -: Март 25, 2010, 22:19:56 pm »
Супер ,Исе,че пусна такава тема.Аз лично също ще я следя с интерес,мен също ме интересува доплащането.
Ми да ама май никой почти нейска да пише  :? :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #10 -: Март 25, 2010, 22:27:25 pm »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #11 -: Март 26, 2010, 06:58:51 am »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)
Може би аз не разбирам, но ... не е ли нормално да се отгледа до 5-я ден ембриона ? В смисъл, че има жени с трансфер на 3-ти ден, но съвсем не е рядкост ЕТ да е на 5-ти ден и не виждам защо за това да се доплаща  :?
Ще се радвам да ми отговориш, защото наистина ми стана интересно  :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #12 -: Март 26, 2010, 07:08:06 am »
Хайде моля ви да пишем конкретно по темата.Молим момичетата,които вече са правили опити по фонда да споделят колко са доплатили.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #13 -: Март 26, 2010, 08:03:18 am »
Здравейте. Аз доплатих с изследванията, които се плащат, -600 лв, после и лекарствата бяха към 200 - около 800. В клиника Селена - Пловдив.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #14 -: Март 26, 2010, 09:09:50 am »
До barbaron0708 :
може би аз не съм се изразила много ясно- доплащането не е за това , че се трансферира бластоцист, а само самото култивиране ( отглеждането до 5-тия - при нас беше всъщност 6-ти ден)



Така де - по темата е: Колко се доплаща за "отглеждане" до фаза бластоцист? Това ме интересува мен!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #15 -: Март 26, 2010, 09:26:53 am »
Да не би да става въпрос за култивиране на ендометриални клетки от матката и кокултивирането им след това с ембрионите?
Защото, ако е така, тази процедура не се финансира от фонда, съответно се доплаща.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #16 -: Март 26, 2010, 09:39:57 am »
Да не би да става въпрос за култивиране на ендометриални клетки от матката и кокултивирането им след това с ембрионите?
Защото, ако е така, тази процедура не се финансира от фонда, съответно се доплаща.

Ако е това - да - съгласна съм - редно е да се доплаща!
Но оставам с впечатление, че bgpetya говори точно за отглеждане до фаза бластоцист на ембрионите. Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #17 -: Март 26, 2010, 10:05:30 am »
Здравейте,
Елфи е права - говоря за отглеждане до фаза бластоцист без допълнителни манипулации. Не става въпрос за култивиране на ендометриални клетки.

Доплащането беше между 400-450 лв.( не си спомням колко точно).
Ако някой има допълнителни въпроси, нека ми пише на лични за да не спамим темата.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #18 -: Март 26, 2010, 10:32:52 am »
Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?

с извинение за разводнената тема - виж тук: http://www.ivf.bg/bg/ceni.html
на сайта на клиниката има ценоразпис, написано е кое колко струва, вкл. и това, което те интересува. 430 лв за бластоцист трансфер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #19 -: Март 26, 2010, 10:37:10 am »
Доплатих 4 570 лв. в клиниката на д-р Владимиров.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #20 -: Март 26, 2010, 11:29:17 am »
И аз доплатих горе-долу същата сума в клиниката на Владимиров, при положение че не стигнах до трансфер - 4400 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #21 -: Март 26, 2010, 11:35:43 am »
Доплатих 4 570 лв. в клиниката на д-р Владимиров.
И аз доплатих горе-долу същата сума в клиниката на Владимиров, при положение че не стигнах до трансфер - 4400 лв.
Тия суми наистина ли сте ги ДОПЛАТИЛИ???? Че това си е цяло инвитро. Вече взимам много да се притеснявам.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #22 -: Март 26, 2010, 11:44:11 am »
galka-malka, нистина сме ги ДОПЛАТИЛИ.....Като извадиш от 10 000-5 000=5 000. От ясно по ясно. И преди същестуването на фонда имам три процедури там в диапазона
8 000-10 000 лв.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #23 -: Март 26, 2010, 11:56:54 am »
вижте, според мен е безсмислено да се сравняваме кой колко е доплатил за процедурата, при положение, че стимулациите са много различни като вид, брой и цена на медикаментите.

какво се чудите, че някой е доплатил 4000 лева, като има жени на максимална стимулация, при които стойността на медикаментите само за 1 ден стимулация е към 600-700 лева! сметнете средно 10 дни стимулация, а може и да са повече, по 600 лева и вижте какво излиза.

а други жени се стимулират с ниски дози, с по-евтини медикаменти и не доплащат нищо.

ако не знаете какво включва лечението на даден пациент, нищо не ви говори факта, че някой е доплатил 50 лева, а друг 5000 лева. това е все едно да сравняваме круши с ябълки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #24 -: Март 26, 2010, 12:26:25 pm »
Да тук наистина става дума за много силни стимулации, от порядъка на 600 ед. на ден било то пурегон или гонал. Но по отношение на цените на лекарствата не може да става дума за разлика защото те са еднакви и са приети от фонда който ги поема.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #25 -: Март 26, 2010, 13:52:34 pm »
Да тук наистина става дума за много силни стимулации, от порядъка на 600 ед. на ден било то пурегон или гонал. Но по отношение на цените на лекарствата не може да става дума за разлика защото те са еднакви и са приети от фонда който ги поема.

под разлика в цените имам предвид, че цената на гонал е една, а на мерионал - друга, примерно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #26 -: Март 26, 2010, 14:12:55 pm »
Да се включа и аз .
Бях по дълъг протокол и доплатих близо 2 000 лв. в клиника "Репробиомед".
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #27 -: Март 26, 2010, 18:42:42 pm »
Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?

с извинение за разводнената тема - виж тук: http://www.ivf.bg/bg/ceni.html
на сайта на клиниката има ценоразпис, написано е кое колко струва, вкл. и това, което те интересува. 430 лв за бластоцист трансфер.


Не мисля, че е разводняване на темата. Точно си е по темата - а тя е: "Колко доплатихте?"
А то май от фонда не се плаща трансфер на бластоцист, така че момичетата, при които ще се практикува в тази клиника, е добре да го знаят!
Благодаря, jam!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #28 -: Март 26, 2010, 21:13:58 pm »
Здравейте,
Елфи е права - говоря за отглеждане до фаза бластоцист без допълнителни манипулации.
Всъщност, имах предвида точно обратното, не си ме разбрала, питах за кокултивирането, но в крайна сметка стана ясно какво си имала предвид.  :D

Момичета, клиниките си имат ценоразписи, както е посочила jam. Преди да отидете на преглед или да започнете процедура, четете внимателно и си преценяйте. Всички имаме глави на раменете си и можем да преценим какво можем да си позволим и какво не.

Отделно, всеки оргънизъм е различен и се нуждае от различно количество лекарства за стимулацията, така че сравнението на кое момиче колко е излязла процедурата е неуместно.

И както казах, преди да пристъпите към процедури, четете внимателно ценоразписите на клиниките. Някои от тях пък пропускат да упоменат, че в цената на ин витро процедурата не са включени пункция и ембриотрансфер.  :wink:
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #29 -: Март 27, 2010, 19:05:11 pm »
Аз доплатих 89,00 лв. Бях в клиника Малинов - по дълъг протокол.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #30 -: Март 27, 2010, 20:55:34 pm »
В Малинов: доплатих 3-4 хормона и ПКК. От отпуснатите ми средства клиниката е върнала на Фонда към 400-500 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #31 -: Март 28, 2010, 15:01:27 pm »
Здравеите.Искам да попитам, има ли вече правили инвитро в клиниката в Плевен,одобрени от фонда и колко са доплатили.Аз ще правя там поредния опит и за това питам.Желая на всички успех и здраве. :babyflips:
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #32 -: Март 28, 2010, 17:09:56 pm »
Здравей милли, аз не съм правила в КИРМ Плевен , но имам две познати семейства , които са по фонда и двете са доплатили почти колкото отпуска и фонда. Незнам какви точно са им били проблемите, но и на двете кандидат мами са им правили вливки с Имуновенин , а той е доста скъп.Важното е крайният резултат -и двете са бременни, едната в 5-ти а другата е във 2-ри лунарен месец.Тези суми включват и всички подготвителни изследвания непосредствено преди старт на процедурата.
Стискам палци и ти желая успех!!!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #33 -: Март 28, 2010, 18:31:32 pm »
вижте, според мен е безсмислено да се сравняваме кой колко е доплатил за процедурата, при положение, че стимулациите са много различни като вид, брой и цена на медикаментите.

какво се чудите, че някой е доплатил 4000 лева, като има жени на максимална стимулация, при които стойността на медикаментите само за 1 ден стимулация е към 600-700 лева! сметнете средно 10 дни стимулация, а може и да са повече, по 600 лева и вижте какво излиза.

а други жени се стимулират с ниски дози, с по-евтини медикаменти и не доплащат нищо.

ако не знаете какво включва лечението на даден пациент, нищо не ви говори факта, че някой е доплатил 50 лева, а друг 5000 лева. това е все едно да сравняваме круши с ябълки.
Вярно е,че разликата в стимолациите е голяма,но и при д-р Владимиров е доста скъпо.Повечето други клиники са изравнили цените си с тези на фонда.От там идва и голямата разлика.Аз лично мисля да сменя клиниката.Ако имам 5000лв няма да чакам фонда месеци
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #34 -: Март 28, 2010, 18:40:13 pm »
Здравей милли, аз не съм правила в КИРМ Плевен , но имам две познати семейства , които са по фонда и двете са доплатили почти колкото отпуска и фонда. Незнам какви точно са им били проблемите, но и на двете кандидат мами са им правили вливки с Имуновенин , а той е доста скъп.Важното е крайният резултат -и двете са бременни, едната в 5-ти а другата е във 2-ри лунарен месец.Тези суми включват и всички подготвителни изследвания непосредствено преди старт на процедурата.
Стискам палци и ти желая успех!!!
Тези семейства в Плевен ли са правили процедури?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #35 -: Март 28, 2010, 19:22:20 pm »
здр-те март месец правих инвитро в плевен,и доплатих 136лв,като отделно си плащаш изследванията
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #36 -: Март 28, 2010, 20:19:58 pm »
в клиника малинов - доплатих около 800 лв., отделно за замразяване още 200 лв. и ПИД 1500 лв.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #37 -: Март 28, 2010, 20:49:34 pm »
Аз правих опита в клиника Малинов, по къс протокол. Доплатих 2 хормона по 18 лв. и 182 лв. за менопур. Бях стимулирана с фостимон и менопур.
« Последна редакция: Март 28, 2010, 20:57:05 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #38 -: Март 28, 2010, 23:47:55 pm »
благодаря ти моле за отговора и на всички които писаха.ще се подготвя с оше 5000 лв.и това си е.ще ми бьде 4 опит и силно се надявам да е успешен.стискам палци на всички и ви желая кьсмет. :balk_175:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #39 -: Март 29, 2010, 00:02:08 am »
при д-р Владимиров е доста скъпо.Повечето други клиники са изравнили цените си с тези на фонда.От там идва и голямата разлика.

това не е вярно. ако си дадете труда да проучите ценоразписите на по-популярните клиники с най-много пациенти, ще видите, че цените са приблизително изравнени. само че, някои дават разбита цена на инвитро, отделно пункция, отделно ЕТ, отделно нам кво си. сумарно, разликите в цената на инвитро процедурите в различните клиники са от порядъка на 300 до 500 лева за процедура. това не може да даде разлика от 5000 лева - вече обясних, тези разлики идват от използваните медикаменти като вид и количество.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #40 -: Март 29, 2010, 07:44:06 am »
Здравейте и от мен!Аз бях на Гонал 300 ед.и Мерионал 300 ед.,оргалутран и др. и процедурата ИКСИ ми излезе 7500,фонда пое 4850 и аз си доплатих 2650 лв.,направено при доктор Владимиров.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #41 -: Март 29, 2010, 08:44:49 am »
Здравейте и от мен!Аз бях на Гонал 300 ед.и Мерионал 300 ед.,оргалутран и др. и процедурата ИКСИ ми излезе 7500,фонда пое 4850 и аз си доплатих 2650 лв.,направено при доктор Владимиров.
Би ли кзала колко време те стимулираха ? Питам те ,защото аз бях с такава стимулация .
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #42 -: Март 29, 2010, 10:51:47 am »
Здравейте, включвам се и аз - клиника Малинов, доплатих 2 пъти хормони, защото в началото прогестеронът ми беше височък и не знаехме дали ще започнем процедурата въобще. Договорихме се да ми оформят документите, чак когато е сигурно, че започвам опит, иначе щях да си платя сложените лекарства и да използвам фонда в друг цикъл. Стимулацията ми беше с Менопур, сравнително слаба (225 mIU на ден) и блокаж Цетротайд, по 1 инжекция на ден. Ако в началото прогестеронът ми беше ок, нямаше и тези пари да доплатя. От 10-те отпуснати хормонални изследвания, съм изразходвала не повече от 3, защото стимулацията ми беше доста кратка - пункция на 11-ти ден. Така че и от това зависи, някои момичета биват стимулирани значително по-дълго време.
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #43 -: Март 30, 2010, 15:50:26 pm »
Аз бях при др Владимиров и доплатих 2800 лв
Стимулацията ми беше с Gonal f и Puregon по 450 единици + Menogon 300ед , но получих алергична реакция и ми го замени.
Струваха ми се много пари, но като виждам вие колко сте доплатили .... 8O
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #44 -: Април 11, 2010, 22:56:07 pm »
Добър вечер на всички искам да попитам някой знаели колко отпуска фонда за втори опит пак ли до 5000 лева защото днес ми казаха че отпускали половината сума 2500 имали такова нещо или са само слухове ако знае някои да каже че ако е така не знам какво щте се прави.Благодаря ви предварително
pisana73
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #45 -: Април 11, 2010, 23:15:47 pm »
Слухове.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #46 -: Април 12, 2010, 01:41:00 am »
Благодаря успех на всички.
pisana73
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #47 -: Април 12, 2010, 08:38:01 am »
Здравейте, аз бях при д-р. Стаменов. На 35 г. съм и стимулацията ми беше с по-високи дози от нормалното. Доплатих около 700 лв, като 200 от тях бяха за замразяване на ембрионче.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #48 -: Април 12, 2010, 20:56:54 pm »
Здравейте и от мен. :)Искам да попитам тези, които са доплатили някакви суми, кога са доплатили - по време на опита или след приключването му?
Благодаря предварително!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #49 -: Април 13, 2010, 08:50:14 am »
Здравейте и от мен. :)Искам да попитам тези, които са доплатили някакви суми, кога са доплатили - по време на опита или след приключването му?
Благодаря предварително!
Аз доплатих близо 1800 лв ,като бях стимулирана с доста високи дози. Тия пари ги дадох след трансфера,като те включваха и всички лекарства след него ,т.е това което се пие след трансфер.Опита правих в клиника Репробиомед . Като чета някои момичета колко са доплащали в клиника Малинов се успокоявам ,защото вторият си опит ще го правя там .
Успех ти желая!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #50 -: Април 13, 2010, 10:22:38 am »
Аз платих след приключването на процедурите, доти не веднага. прибрах се вкъщи и след около две седмици ми се обадиха да ми кажат какво имам за доплащане. Пратиха ми документите за подпис по куриер / нали дава отчет клиниката на фонда/, а парите дадох , когато отидох за преглед след седмица. Може и по банкова сметка иначе.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #51 -: Април 15, 2010, 07:17:50 am »
Не съм доплащала нищо в клиниката.Не ми стигнаха 500 ед. Пурегон,които си купих,не ги поръчах в клиниката/док.така ме посъветва/ и ще си купя Естрофема,Утрогестана и каквото се взима след трансфер.Инъче за самата процедура,хормони и прегледи,парите отпускани от фонда стигнаха при мен.Бях по къс протокол със силна стимул.-2х200 ед. пурегон и Оргалутран.Но определено зависи от стимулацията,организма и т.н.,лекарствата с малко може да е,но се налага да се допълни нещо.Благодарна съм,че го има фонда.
« Последна редакция: Април 15, 2010, 07:20:50 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #52 -: Април 15, 2010, 16:05:28 pm »
Аз бях в клиника Малинов и доплатих 30лв за прегнил и 200лв за замразяване. Стимулацията ми беше се с Гонал и Меногон.
[/url]
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #53 -: Април 15, 2010, 17:40:56 pm »
Бях в клиника "Малинов" по дълъг протокол доплатих 66лв.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #54 -: Април 16, 2010, 13:47:47 pm »
Момичета имам питанка. Сега си разглеждам протокола от процедурата и на него пише "оплождане ИКСИ" ???? Никой не ме е уведомил че оплождането е било ИКСИ. Спермограмата ни е идеална! Та въпроса ми е дали просто бланката е стандартна или при някоя от вас са го написали "инвитро оплождане"?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #55 -: Април 16, 2010, 14:14:21 pm »
Момичета имам питанка. Сега си разглеждам протокола от процедурата и на него пише "оплождане ИКСИ" ???? Никой не ме е уведомил че оплождането е било ИКСИ. Спермограмата ни е идеална! Та въпроса ми е дали просто бланката е стандартна или при някоя от вас са го написали "инвитро оплождане"?

не може да е стандартна бланката. можеш ли да попиташ лекуващия лекар защо ИКСИ? по принцип, това би следвало да се обсъди преди процедурата... има си специфики и разлики, не би трябвало да се прави ИКСИ без наличие на конкретни показания за това. рискът от малформации е по-голям при ИКСИ - статистически малък, но по-голям от този при ин-витро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #56 -: Април 16, 2010, 17:57:58 pm »
Никой не е споделял за вариант ИКСИ. Определено доста гадничко ми стана. Кофтито е че не съм от СФ., а ако трябва да звъня по телефони едва ли някой ще ми обърне внимание. Ще видим, в 12г.с. ме карат да ходя за фетална морфология. Най-вероятно тогава ще се отбия в клиниката , за да разбера повече по въпроса.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #57 -: Април 16, 2010, 18:02:20 pm »
ileini , преди процедурата би трябвало да си попълнила информирано съгласие, там би трябвало да си писала дали инвитро или икси да е оплождането.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #58 -: Април 16, 2010, 18:08:06 pm »
Ами pop4o там трябваше да попълня, ама ме накараха да го оставя празно. Те щели да го допълнят  :(  Абе смятам, че е станала грешка и напразно се притеснявам. Големи са сладури всички в клиниката, ама от толкова мн работа номално да се допускат грешки. Не ми се вярва да са направили ИКСИ оплождане без да ме информират, а и при условие, че никога не сме имали проблем със спермограмата - даже напротив...
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #59 -: Април 16, 2010, 19:47:38 pm »
Доплатих 440 лв.  в клиника Малинов.
200 лв. замразяване на ембриони и 240 лв. две процедури акупунктура.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #60 -: Април 16, 2010, 19:54:33 pm »
Ако броим и акупунктурата и аз направих 4 процедури х 80лв. - 320лв, но те са пожелание и затова не съм ги описала.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #61 -: Април 16, 2010, 21:05:52 pm »
Ако броим и акупунктурата и аз направих 4 процедури х 80лв. - 320лв, но те са пожелание и затова не съм ги описала.
Ми разбира се че това не се брои за доплащане към процедурата от фонда.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #62 -: Април 23, 2010, 16:32:13 pm »
Изтрих постовете, които не са по темата.
Моля, въздържайте се от излишен спам.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #63 -: Април 24, 2010, 07:33:08 am »
Аз бях по дълъг проткол, доплатих само 52 лева за 8 ампули декапептил :)
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #64 -: Май 03, 2010, 13:29:31 pm »
Доплатих - 240 лв. в Олимед - Варна!

Не броя интралипида общо 4 вливания по 30лв. :ask:


Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #65 -: Май 11, 2010, 10:18:22 am »
Неи доплатихме 112лв. за 6 хормона.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #66 -: Май 14, 2010, 11:55:05 am »
Аз бях по дълъг протокол и доплатих :

Пурегон 1х900Е  1 х 693.70лв = 693.70лв
Мерионал 75     4 х 26.09лв = 104.36лв
                2 х 8.68лв = 17.36лв
Декапептил 01   22 х 6.49лв = 142.78лв
                2 х 14.56лв = 29.12лв

Общо: 987.32лв
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #67 -: Май 14, 2010, 12:53:27 pm »
Аз бях по къс протокол и доплатих 86,00 лв. за Мерионала, тъй като не се поемал на 100% от фонда. Иначе по описанието, което подписах за извършената процедура ин-витрото ми е излезнало 4000 лв., което Фонда трябва да плати на клиниката.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #68 -: Май 14, 2010, 13:06:44 pm »
Аз бях по фонда, в клиника Малинов и нищо не съм доплащала, опита излезе 4122 лева.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #69 -: Май 28, 2010, 13:27:18 pm »
Клиника "Малинов"- процедурата ми струва общо 4472 лв.
Не съм доплащала нищо освен 3 хормона над позволените 10,ПКК и 200 лв.за замразяване на ембриони /останалата част се поема от Фонда/,както и всчики лекарства,съпътстващи процедурата.

Прекланям се пред лоялността на всички доктори и на останалия екип в Клиниката!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #70 -: Юни 05, 2010, 11:20:32 am »
Ами pop4o там трябваше да попълня, ама ме накараха да го оставя празно. Те щели да го допълнят  :(  Абе смятам, че е станала грешка и напразно се притеснявам. Големи са сладури всички в клиниката, ама от толкова мн работа номално да се допускат грешки. Не ми се вярва да са направили ИКСИ оплождане без да ме информират, а и при условие, че никога не сме имали проблем със спермограмата - даже напротив...

Защо се притесняваш, нали си бременна!? Много често ако яйцеклетките ( например ) са малко се практикува ИКСИ, за да се избегне твърде неприятната новина, че не е настъпило оплождане а повярвай това се случва доста често. Тогава щеше наистина да имаш повод за притеснение. Ембролозите преценят как да постъпят в настоящата процедура.

Ние също имаме прекрасна спермограма но ни се случи по-горно описаната ситуация.

В документите има бланка, в който ти би трябвало да упоменеш, че не желаеш и не разрешаваш ИКСИ оплождане ако не си го направила, няма защо да разсъждаваш сега.

Сори за спама...  :oops:

Аз доплатих 951лв.за процедурата в Клиника "Малинов" отделно се заплаща ако са се използвали и допълнителни лекарства като growth hormone но това е част от лечението, което по принцип не се покрива от Фонда.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 11:30:39 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #71 -: Юни 10, 2010, 18:46:18 pm »
Доплатихме 124 лв в клиника Щерев, отделно си платихме 155 лв за кръвнти изследвания за мен и съпруга ми, за спин, сифилис, тъй като не се поемали от фонда.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #72 -: Юни 10, 2010, 19:06:18 pm »
Аз платих 191,10 лв за прегледите и хомоните по време на стимулацията, която ми беше прекратена и фондът не ми пое нищо.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #73 -: Юни 11, 2010, 09:32:58 am »
Здравейте, аз съм клиника "д-р Щерев". Нямах нищо за доплащане. Сметката ми беше за 3850лв. Платих единствено началните изследвания за мен и съпруга ми, които излезнаха около 160 лв. и за двамата.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #74 -: Юни 12, 2010, 14:50:25 pm »
Привет на нас ни излезе с около 700 лв повече - на съпруга ми му правиха биопсия  (пункция и ПКК - 540 лв) + допълнително за хормони при мен защото фонда поема само 10 хормона по 18 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #75 -: Юни 13, 2010, 15:30:57 pm »
Здравейте.Ние направихме 2 опит по фонда и доплатихме 3640лв.+430 за бласоцист.Вчера ми беше трансфера,дано да си заслужават парите.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #76 -: Юни 13, 2010, 16:34:06 pm »
Момичета, колко струва Декапептил Депо в Малинов? Искам да знам колко горе-долу мога да очаквам като доплащане, че май надвишавам вече? Ако някой не може веднага да ги плати, може ли на части, т. е. разсрочено?
Първия път като правих процедурата доплатих 140 лв.Сега си мислех, че горе долу няма да е много, но съм по дълъг протокол и стимулацията ми ще бъде по-дълга.Затова питам, понеже не разполагам с много средства, да си направя сметка. Иначе ме стимулират с Фостимон 3 бр и Меногон 4 бр.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #77 -: Юни 14, 2010, 10:37:09 am »
а прегледите плащат ли се- след одобрение от фонда в клиника Малинов?
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #78 -: Юни 14, 2010, 10:46:46 am »
Прегледите повреме на стимулацията не се заплащат  :)
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #79 -: Юни 16, 2010, 14:46:41 pm »
Здравейте момичета и аз искам да питам, дали някой е направил ин-витро от фонда в клиника "Селена"-гр. Пловдив и колко е доплатила.
Благодаря ви предварително.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #80 -: Юни 16, 2010, 22:19:28 pm »
Аз бях в клиниката на доц. Щерев. Нищо не допатих слава богу! :balk_48:
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #81 -: Юни 17, 2010, 22:48:11 pm »
В клиника Малинов , бях по дълъг протокол и не съм доплатила нищо.
Подписах се на протокол за изразходвани средства в размер на 4099 лв.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #82 -: Юни 18, 2010, 05:53:12 am »
По фонда бяха усвоени 4700 лв. Доплатихме 2700лв. А преди това 270лв за мен и 500 лв. за мъжът ми - изследванията преди опита - вирусология, МБ, СГ, ДНК - фрагментация и т.н.
клиниката на Д-р Владимиров.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #83 -: Юни 18, 2010, 09:14:22 am »
Аз бях в Малинов и доплатих 36 лв за изследване на хормони,200 лв за замразяване на ембриони.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #84 -: Юни 24, 2010, 08:38:34 am »
Доплатих общо 1400 лв., от които 700лв. за замразяване на ембриони. Използваните лекарства бяха Гонал 450PEN -3бр, Гонал75 -2бр, Цетротаид 0.25 -7бр, Прегнил 5000 и Утрогестан. В сумата не са включени предварителните изследвания преди започване на процедурата - приблизително 800лв. Клиника Владимиров.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #85 -: Юли 09, 2010, 09:13:09 am »
Доплатих в Плевен 171 лв, за декапептил и мерионал. Усвоените средства от фонда бяха 4256 лв. Предварителните изследвания не ги броя. А ембриони за замразяване, за съжаление нямаше.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #86 -: Юли 09, 2010, 10:44:42 am »
Ние бяхме в клиника Малинов,доплатихме 36.00.лв.-хормони.Подписах се на протокол за 4923.00 лв.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #87 -: Юли 09, 2010, 13:19:00 pm »
Ние бяхме в клиника Малинов и се разписах, че са усвоени 4259 лв. По време на стимулацията съм платила само 2 хормона и 1 ПКК- 3 х 18= 54 лв.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #88 -: Юли 09, 2010, 17:12:04 pm »
В клиника Малинов доплатих 26лв за една инжекция, 2x 18лв за хормони (фонда покрива само 10) и 200лв за замразяване на ембриончета (фонда покрива 200лв, в Малинов е 400лв). Подписах се под 2800лв по къс протокол.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #89 -: Юли 09, 2010, 17:18:58 pm »
В неделя ще ми е трансфера и после ще пиша пак. Аз съм в клиника Щерев
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #90 -: Юли 09, 2010, 21:31:36 pm »
За 2 рия доплатих само 6.80 за декапептил (дано го пиша правилно)и 280 за пункцията,за замразяване не съм плащала казахами фонда го поема това е от мен
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #91 -: Юли 16, 2010, 16:20:36 pm »
За 2 рия доплатих само 6.80 за декапептил (дано го пиша правилно)и 280 за пункцията,за замразяване не съм плащала казахами фонда го поема това е от мен

Защо си плащала пункция? 8O Та нали тази процедура влиза в цената до 5000 лв.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #92 -: Юли 16, 2010, 22:12:16 pm »
Добре де, как може на всякъде другаде да не се доплаща или сумата да е скромна, а във клиниката на Владимиров са все големи цифри.
Там с по различни лекарства ли работят? Някакви екстри и процедури, които ги няма другаде ли правят.
Набива се на очи някак.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #93 -: Юли 17, 2010, 14:09:42 pm »
Добре де, как може на всякъде другаде да не се доплаща или сумата да е скромна, а във клиниката на Владимиров са все големи цифри.
Там с по различни лекарства ли работят? Някакви екстри и процедури, които ги няма другаде ли правят.
Набива се на очи някак.
И на мен ми направи впечатление, но някой може да каже, че се заяждаме.
За да не е спам, аз доплатих 440 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #94 -: Юли 18, 2010, 08:57:42 am »
В клиника Щерев доплатих 87лв. Трансферът ми беше на 14,07,2010, Предишният път пак там доплатих 18лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #95 -: Юли 20, 2010, 23:40:33 pm »
Здравейте момичета .Ние бяхме в МАЛИНОВ единственното  което платихме е 71 лева за ПКК(пълна кръвна картина) и 36 лева за хормони, а по принцип по фонда разходите ни бяха 4400 лева. Много сме доволни от екипа и на есен пак сме там

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #96 -: Юли 28, 2010, 09:07:04 am »
 :(В клиниката на д-р Монастирска "Олимед" Варна всичко се плаща. Казват, че не ти достигат парите от фонда. Отиваш на изследване - плащаш, изписват ти лекарства - плащаш, слагат ти стимулиращи инжекции - плащаш. Нищо не видях от фонда. Това е начин за усвояване на пари от клиниките. Не се лъжете.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #97 -: Юли 28, 2010, 09:25:37 am »
Не слагай всички клиники под общ знаменател. Прочете ли цялата тема? Момичетата са изредили колко точно, за какво и в коя клиника са доплатили. Да случва се да се доплати и за лекарствата за стимулация, и за процедурата. Но не плащат цялата процедура. Какво пише в твоите документи - колко от фонда и колко от теб и за какво? За да получат парите от фонда в клиниката трябва да са описали подробно кое колко струва. И май ти се подписваш, че наистина са ти направени тези процедури. А изследвания - само 10 хормона се поемат от фонда, предварителни пък никакви.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #98 -: Юли 28, 2010, 16:31:35 pm »
:(В клиниката на д-р Монастирска "Олимед" Варна всичко се плаща. Казват, че не ти достигат парите от фонда. Отиваш на изследване - плащаш, изписват ти лекарства - плащаш, слагат ти стимулиращи инжекции - плащаш. Нищо не видях от фонда. Това е начин за усвояване на пари от клиниките. Не се лъжете.

Чувала съм и преди, че в Олимед злоупотребяват.... Жалко !
ИЗвинете за спама!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #99 -: Юли 29, 2010, 13:27:44 pm »
Извинете, че се отклонявам малко от темата.
Някой да е чувал как е в Афродита /относно доплащането/?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #100 -: Юли 29, 2010, 14:28:43 pm »
Доплащането (ако има такова) е строго индивидуално, според индивидуалния случай и специфичните нужди от лечение на пациента!

sandrella вместо да се питате помежду си по-добре звънни да питаш в клиниката какво ви предстои (специално на вас)и кое се поема от фонда и кое не.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 14:30:26 pm от Elegance »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #101 -: Юли 29, 2010, 14:37:32 pm »
Добре де, как може на всякъде другаде да не се доплаща или сумата да е скромна, а във клиниката на Владимиров са все големи цифри.
Там с по различни лекарства ли работят? Някакви екстри и процедури, които ги няма другаде ли правят.
Набива се на очи някак.

на мен ми се набива на очи, че има твърде много хора, които са необразовани и не могат да разсъждават.

първо, тук са дали отзиви 10-20 души. как можеш да си правиш изводи за някаква тенденция на база на тоя брой отговорили?

второ, всеки случай инвитро е различен. при една млада жена с нормални репродуктивни функции и запушени тръби, без мъжки фактор, инвитрото ще бъде най-евтино, защото ще я стимулират с много малки дози. при случай на изчерпан яйчников резерв, тежък мъжки фактор, многократни неуспехи, се прилагат много повече, много по-различни медикаменти и техники - цената е съвсем друга. това не са домати, та да сравнявате цените им на Женския пазар и на пазара Римска стена!!!

абсолютно е безсмислено да се правят такива проучвания "колко доплатихте", след като не се знае какъв точно е бил проблема на конкретната двойка. май не си давате сметка, че цените са горе-долу еднакви навсякъде, отклоненията са в рамките на 20%.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #102 -: Септември 20, 2010, 13:39:06 pm »
Бях в Малинов и не съм доплащала.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #103 -: Септември 20, 2010, 21:53:16 pm »
Аз правих опита в Малинов, платих 200 лв. за замразяване на ембрионите, понеже от фонда поемат само 200, а цената е 400. Хормоните ми стигнаха, точно 10  :D. Бях по дълъг протокол и се подписах за 3700 лв.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #104 -: Септември 22, 2010, 15:47:28 pm »
mojeli nqkoi da mi kaje kolko vreme se 4aka za odobrenie sled podavaneto na dokumentite :(za6toto az neznam :(

От модератор: Пиши на крилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Септември 22, 2010, 22:51:17 pm от rally_pat »
sevinko84
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #105 -: Септември 27, 2010, 08:54:42 am »
Горе долу е около 6 месеца!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #106 -: Октомври 13, 2010, 23:01:30 pm »
направих първия опит в ,,Олимед'' и дадох пари само за пункцията и упойката друго нищо не съм доплащала,сега чакам да ми се обадят за втори опит и пак там ще го направя (03.07.2010 първи опит).имам два замръзени ембриона,но незнам при следващия опит с тях дали покрива инвитрото от фонда ако някой знае моля да пише.ще му бъда благодарна.успех на всички да се сбъдне мечтата им за бебче(та) :) :D
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #107 -: Октомври 14, 2010, 00:19:32 am »
Пункцията се финансира от фонда.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #108 -: Октомври 14, 2010, 09:36:53 am »
В Олимед в дена на пункцията се плащат 240лв, мисля, че 120лв за анестезиолог и 120лв на док, който ти прави пункцията, незнам защо е така. На мен ми бяха изписали и рецепта, в която имаше и упойка, дефакто и упойката сама си купих и платих 240лв(това в деня на пункцията). Накрая мисля доплатих само 51лв и нещо за декапептил.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #109 -: Октомври 14, 2010, 10:22:51 am »
Трансфер на замразени емриони не се поема от фонда.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #110 -: Октомври 15, 2010, 22:41:54 pm »
момичета  немога да разбера защо веки доплаща различно? дали е свързано със организма или иследванията които се правят? 8O
sevinko84
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #111 -: Октомври 15, 2010, 23:37:13 pm »
момичета  немога да разбера защо веки доплаща различно? дали е свързано със организма или иследванията които се правят? 8O
зависи от това как ще реагираш на стимулацията и дали ще се вместиш в рамките на одобрените хормони и прегледи. има неща, които фонда не поема и ако се налага да ги правиш следва да си ги платиш.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #112 -: Октомври 16, 2010, 18:11:35 pm »
благодаря :crossfingers:
sevinko84
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #113 -: Октомври 16, 2010, 20:24:55 pm »
Клиника "Малинов"
лекарства - 2015,05 лв.
прегледи - 150 лв.
х. изследвания - 180 лв./ 54 лв. доплащане
пункция - 400 лв.
оплождане - 1600 лв.
ЕТ - 340 лв.
замразени ембриони - 200/ 200 лв. доплащане

ОБЩО: 4875,05
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #114 -: Октомври 16, 2010, 20:45:00 pm »
Клиника Малинов
 лекарства - 2293,40
 прегледи - 180 лв.
 х. изследвания - 180
 пункция - 400
 оплождане ИКСИ - 1600
 ЕТ - 340
 Общо: 4993,40
Доплатих около 89 лв. мисля, за инжекцията Овитрел и един хормон от 18 лв.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #115 -: Октомври 17, 2010, 00:53:17 am »
Клиника "Малинов"
лекарства - 150лв
гонотропин 10*48лв.=480лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #116 -: Октомври 17, 2010, 08:29:21 am »
Аз доплатих само 31лв,за замръзяване на ембриончета още 200лв.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #117 -: Октомври 17, 2010, 09:17:47 am »
Клиника "Малинов"
Общо за Икси - 4350лв.
Доплащане - не!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #118 -: Октомври 18, 2010, 16:04:57 pm »
Клиника "Малинов"
Общо за ИКСИ - 4798лв.
Доплащане - 510лв.( един хормон и лекарства които фонда не поема)
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 16:06:36 pm от tatci »
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #119 -: Октомври 18, 2010, 16:14:07 pm »
Клиника "Малинов"
Доплатих 31 лв за лукрин депо.
Фактурата към фонда беше за около 3700лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #120 -: Октомври 18, 2010, 16:17:53 pm »
Ние доплатихме 1450 лева. Парите които усвоихме от фонда са 4997 лева. Отделно за замръзяване и съхранение на ембриони - 900 лева. Първоначални изледвания - 700лева.

Клиниката е на доктор Владимиров.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #121 -: Октомври 19, 2010, 14:44:13 pm »
Момичета, когато са готови документите Ви това колко е струвала процедурата, се подписват документи и от нас- пациентите ли?
Моят опит беше през м.07.10г., но до момента не са ми звъняли от клиника "Надежда".
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #122 -: Октомври 19, 2010, 15:06:34 pm »
Titi-71  на мен ми ги пратиха по куриер може би месец след процедурата. Подписах документите и обратно по същия куриер ги върнах. Ако имаш за доплащане ги превеждаш по банков път  :D Теб нещо са те пропуснали
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #123 -: Октомври 19, 2010, 20:23:33 pm »
Ще ти се обадят по телефона,нали август почиваха,може да има забавяне
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #124 -: Октомври 19, 2010, 20:48:16 pm »
значи ли това че ако трябва да се доплаща някаква сума без значение каква не се плаща веднага ами след месец така ли???
sevinko84
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #125 -: Октомври 19, 2010, 21:09:01 pm »
значи ли това че ако трябва да се доплаща някаква сума без значение каква не се плаща веднага ами след месец така ли???
Ами при мен беше така за другите момичета не зная.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #126 -: Октомври 20, 2010, 16:09:05 pm »
Благодаря ви за отговорите.
Имам час за 19.11.10г. и ще се кача при секретарките да попитам какво се случва с оформяне на документите пред фонда, относно извършената ми процедура.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #127 -: Октомври 23, 2010, 18:08:40 pm »
В клиника Малинов платих 18 лв за един хормон и 200 лв за замръзяване на ембриончета.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #128 -: Октомври 27, 2010, 11:54:02 am »
Аз момичета нищто не сам плащтала,само ниаколко първоначални иследваниа и сондажа,в клиниката майчин дом -варна, и сега чакам за одобрение за втори,
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #129 -: Октомври 29, 2010, 16:40:09 pm »
Аз доплатих 97лв.за Декапептил 14 ампули.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #130 -: Ноември 05, 2010, 21:03:38 pm »
130лв доплатих в клиника щерев,но не си спомням за какво.
първият опит сама си го финансирах и ми излезе 3600лв. на лимитиран цикъл.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2010, 21:22:45 pm »
Аз бях във Плевен и не доплатих нищо излезе 4700лв. :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #132 -: Ноември 09, 2010, 17:45:22 pm »
В клиника Малинов,18-ПКК и 200лв за замразяване
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #133 -: Ноември 10, 2010, 19:48:14 pm »
Първият път миналата година октомври усвоих 3900лв от фонда и доплатих 900 лв и още 700 за замразяване.Тази година октомври усвоих 3400лв ,доплатих 600лв,плюс 800 за предварителни изследвания и 430 за трансфер на 5 ден.Това е в клиниката на д-р Владимиров
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #134 -: Ноември 11, 2010, 20:19:50 pm »
Усвоих 3800, доплатих 300лв за неупоген след трансфера и 200лв за замръзяване. Това е в Малинов.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #135 -: Декември 13, 2010, 17:03:57 pm »
Клиника "Малинов".Усвоени 4812,68лв , доплатих само един хормон-18лв и ПКК-18лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #136 -: Декември 13, 2010, 19:20:39 pm »
Страшно ми става като чета за суми от 3500 лева в клиниката на Владимиров!Аз също съм подала документи по фонда чрез неговата клиника и се чудя сега дали да не ги издърпам оттам.


от модератор: Моля, въздържайте се от употреба на обидни квалификации!
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 20:36:24 pm от Елфи »
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #137 -: Декември 15, 2010, 11:10:18 am »
зависи колко ще ти бъде стимулацията, според яйчниковия ти резерв и т.н.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #138 -: Декември 15, 2010, 11:30:00 am »
В "Малинов"  не доплатих нищо.
Полу4их по куриер документите във Варна за подпис седмица може би след трансфера за тяхна сметка.Сумата бе към 4800лв. от фонда.
Платих си само имунологи4ни контроли  и СПИН,Васерман и др.  в клниката по време на опита.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #139 -: Декември 15, 2010, 15:10:31 pm »
В клиника Малинов, трети опит и втори по фонда опита ми излезе 4400 лева, с фостимон и меногон.Доплатих един хормон 18 лева, ПКК и една ампула неупоген 150 лева, която започна от първия ден на стимулацията през ден, и 200 лева за замразяване.
След трансфера имах една неупоген 150 лева през ден и фраксапарин 0.4 по 6 лева през ден, достинекс от деня на пункцията по 10 лева, фолиева, нош па, естрофем и утрогестан.
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 15:24:16 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2011, 12:00:04 pm »
Здравейте,аз бях в клиника"Малинов"бях по дълъг протокол и съм доплатила 32лв.за лукрин депо,и 200 за замразяване на яйцеклетки,това ми беше първи опит там и успешен :D
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #141 -: Март 12, 2011, 09:07:02 am »
Клиника Малинов ,дълъг протокол доплатих само един хормон 18лв и ПКК-18 лв.Опита излезна 4 626 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #142 -: Март 13, 2011, 13:20:15 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #143 -: Април 13, 2011, 12:42:32 pm »
Клиника Малинов, доплатих два хормона 36 лв и за замразяване 200лв.Бях по къс протокол.
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #144 -: Април 13, 2011, 12:48:02 pm »
 В клиника "Малинов" - по дълъг протокол. Платих само един хормон.Имаше разход в движение,единствено за глобулите,които ми предписаха по време на стимулацията за лигавицата ,мисля струваха към 90 лв и накрая си платих за акупунктура , но тя изобщо не е задължителна

 Опита излезе 4,890лв
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #145 -: Април 14, 2011, 09:49:07 am »
В клиника "Малинов" - доплатих 130лв. за неупоген + задължителните спин,васерман,ПКК,на мен и на мъжа ми.Опита излезе 4380 по фонда:)
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #146 -: Април 15, 2011, 11:11:42 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО ЩЕ ПРАВИ
ИНВИТРО В МАИЧИН ДОМ-ВАРНА
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #147 -: Април 15, 2011, 11:25:01 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО ЩЕ ПРАВИ
ИНВИТРО В МАИЧИН ДОМ-ВАРНА
Тук споделят момичетата, които правят процедури в Майчин дом - Варна: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41445.0

Моля, пиши с малки букви.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #148 -: Април 15, 2011, 12:56:35 pm »
благодаря ти много
извинявам се за буквите
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #149 -: Май 28, 2011, 16:21:14 pm »
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #150 -: Юни 15, 2011, 00:16:35 am »
 В клиника "Малинов"  по къс протокол- доплатих 18лв ПКК.А по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман,хепатит Б и C) за мен и мажа ми общо 90лв,не са правени в клиниката.За съжеление беше не успешен  :bfn1: :(                                                                                                                 Опита излезе 3707.89
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #151 -: Юли 18, 2011, 10:19:08 am »
http://society.actualno.com/news_347170.html;
http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/574174043-Zabranyavat_doplashtaneto_za_in_vitro_protseduri_finansirani_ot_darjavata.html
 От кога влиза в сила забраната за доплащането в клиниките?

И на мен ми е интересно дали това е влязло в сила?
И това, че скоро никой не е коментирал в тази тема, дали означава, че е спряло доплащането?!
И тогава кой ще поеме разликата?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #152 -: Юли 30, 2011, 15:56:40 pm »
Бяхме в клиника Малинов/ Надежда. Опитът ни излезе около 3860лв, доплатихме 320 лв за акупункрура, 200 лв за замразяване и 36 лв за два хормона.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #153 -: Август 04, 2011, 22:18:25 pm »
Бяхме в клиника Малинов/ Надежда. Опитът ни излезе около 3860лв, доплатихме 320 лв за акупункрура, 200 лв за замразяване и 36 лв за два хормона.

Здравейте,
и ние подготвяме документи за фонда при Владимиров. До момента сме заплатили само първоначалните изследвания, които не се поемат от фонда. Да разбирам ли, че вече няма да има доплащане или има "дарения" към клиниките?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #154 -: Август 04, 2011, 23:10:08 pm »
Ако се надвиши лимита се заплаща, друго не ми е известно. Има си посочени колко изследвания, прегледи и т.н се поемат, над тази цифра ти си ги плащаш.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #155 -: Август 13, 2011, 16:29:14 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #156 -: Август 14, 2011, 08:56:21 am »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"

Разбира се че ще ги платите,всички тия изсл.които си изброила са задължителни преди процедура и не се поемат от фонда.Не разбрах кое те притеснява,не си излъгана ако е това.Аз лично и тоя опит,който ми е втори по фонда не съм доплащала абсолютно нищо,лекарите си преценяват така прегледите и хормоните,че да се вместиш в отпускания брой от фонда,а лекарствата също така ги беше изчеслила,че всичко си беше достатъчно.Вярно всичко е до организъм и нужди от стимул.,може би при нужда от по-силна стимул.да са необходими по-вече лекарства от това което фонда отпуска/като сума/и тогава вече ще се наложи да си ги купим,но според мен това не е доплащане.Не знам объркано го написах ,но аз това си обяснявам с доплащането.Вече 2 опита имам от фонда и в болницата пари за нищо не са ми искали.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #157 -: Август 19, 2011, 20:10:51 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"

Разбира се че ще ги платите,всички тия изсл.които си изброила са задължителни преди процедура и не се поемат от фонда.Не разбрах кое те притеснява,не си излъгана ако е това.Аз лично и тоя опит,който ми е втори по фонда не съм доплащала абсолютно нищо,лекарите си преценяват така прегледите и хормоните,че да се вместиш в отпускания брой от фонда,а лекарствата също така ги беше изчеслила,че всичко си беше достатъчно.Вярно всичко е до организъм и нужди от стимул.,може би при нужда от по-силна стимул.да са необходими по-вече лекарства от това което фонда отпуска/като сума/и тогава вече ще се наложи да си ги купим,но според мен това не е доплащане.Не знам объркано го написах ,но аз това си обяснявам с доплащането.Вече 2 опита имам от фонда и в болницата пари за нищо не са ми искали.

Да,знам че това не е доплащане,и че са задължителни изследвания,но явно има страхотна разлика в цените на различните лаборатории,а когато парите за мен са важни,защото само мъж ми работи и естествено искаме да ни стигнат....
Затова се налага да проверявам цените в различните лаборатории.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #158 -: Август 19, 2011, 21:24:22 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #159 -: Август 20, 2011, 00:30:40 am »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #160 -: Август 20, 2011, 10:39:32 am »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #161 -: Август 24, 2011, 19:49:19 pm »
В клиника Малинов по къс протокол опита ми излезе 4350 лв. Доплатих за 3 хормона над нормата 55 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #162 -: Август 26, 2011, 13:52:03 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

ами да,видях цените там,но ми оставаха последните платени изследвания,а трябваше да си взема предните резултати,и не ми се обикаляше,разликата беше 20лв.
Майната им,дано са за добро!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #163 -: Септември 27, 2011, 19:27:52 pm »
Нашата процедура излезе 4226,54лв платихме си изследванията преди да започнем за мен 120лв за мажът ми 90лв
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #164 -: Септември 28, 2011, 16:05:08 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.

В олимед-Варна по дълъг протокол ми излезе 5013лв,не ми взеха 13-лв!
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

ами да,видях цените там,но ми оставаха последните платени изследвания,а трябваше да си взема предните резултати,и не ми се обикаляше,разликата беше 20лв.
Майната им,дано са за добро!

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #165 -: Декември 15, 2011, 11:57:41 am »
В клиника Малинов 1-ви опит ми излезе 4111 лв. Доплатила съм ПКК и 3-4 хормона, хепатит, Спин и Васермана. 200 лв за замразяване на ембриони
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #166 -: Януари 08, 2012, 10:46:58 am »
здравейте,намерих точно колко и за кое фонда отпуска средства:

Какво финансира сумата, отпусната от Фонда?
ЦЕНОРАЗПИС ПРИ КЛАСИЧЕСКО ИН ВИТРО ОПЛОЖДАНЕ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Класическо ин витро оплождане - 1300 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2400 лв.
ЦЕНОРАЗПИС ПРИ ОПЛОЖДАНЕ ИКСИ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Оплождане чрез ИКСИ - 1600 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2100 лв.
Къде мога да прочета нормативните документи за фонда?


надявам се това да помогне на всички поне малко
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #167 -: Януари 08, 2012, 14:31:04 pm »
Правила съм два опита по фонда и нищо не съм доплащала, защото и двата пъти се вместих в отпуснатата сума.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #168 -: Януари 08, 2012, 17:13:59 pm »
Аз правих IVF-ET/ICSI процедурата в клиника "Щерев" - фактурата която подписах беше 5057 лв и някакви стотинки,не ми поискаха допълнително и стотинка тъй като от м. 06.2011 излезе заповед да не се доплаща, и ако някоя жена се оплаче ще прекратят договора м/у фонда и клиниката.
До замразяване не се стигна, но дори и да беше нямаше нищо да доплащам. Всяка клиника, която има сключен договор с фонда изпълнява определен набор от дейности, които предварително е договорила - определен брой прегледи, хормонални изследвания, дози на различните стимулиращи препарати, пункция и ЕТ (включително и замразяване на ембриони). Обясниха ми, че независимо с колко съм надвишила "лимита" ми се полагат всички "екстри" по фонда (в смисъл, че ако замразях ембриони щях значително да надвиша тези 5000 лв.). Може би ако се наложи 2-ри опит от фонда да не ми отпуснат 5000, а 4943.... :ask:


*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #169 -: Януари 08, 2012, 17:16:04 pm »
В клиника Малинов 1-ви опит ми излезе 4111 лв. Доплатила съм ПКК и 3-4 хормона, хепатит, Спин и Васермана. 200 лв за замразяване на ембриони

Обясниха ли ти защо доплащаш след като по фонда отпускат пари и за замразяване, а ти имаш близо 900 лв.?


Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #170 -: Януари 09, 2012, 00:08:57 am »
Аз правих IVF-ET/ICSI процедурата в клиника "Щерев" - фактурата която подписах беше 5057 лв и някакви стотинки,не ми поискаха допълнително и стотинка тъй като от м. 06.2011 излезе заповед да не се доплаща, и ако някоя жена се оплаче ще прекратят договора м/у фонда и клиниката.
До замразяване не се стигна, но дори и да беше нямаше нищо да доплащам. Всяка клиника, която има сключен договор с фонда изпълнява определен набор от дейности, които предварително е договорила - определен брой прегледи, хормонални изследвания, дози на различните стимулиращи препарати, пункция и ЕТ (включително и замразяване на ембриони). Обясниха ми, че независимо с колко съм надвишила "лимита" ми се полагат всички "екстри" по фонда (в смисъл, че ако замразях ембриони щях значително да надвиша тези 5000 лв.). Може би ако се наложи 2-ри опит от фонда да не ми
отпуснат 5000, а 4943.... :ask:

Малко извън темата,но се радвам,че някои клиники явно работят коректно.И аз ще съм в щерев... :D
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #171 -: Март 09, 2012, 11:33:08 am »
Здравейте.
Вярно ли е, че фондът поема изследванията, прегледите и процедурите чак след началото на стимулацията?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #172 -: Март 09, 2012, 12:11:00 pm »
 Да, вярно е и според мен е логично да е така.На практика с началото на стимулацията ти започва и опитът.




My first, my last, my everything!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #173 -: Декември 05, 2012, 12:59:29 pm »
В Клиника Щерев не съм доплащала
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #174 -: Септември 24, 2013, 09:47:16 am »
И аз в Щерев не съм доплащала.  :)
Платих само предварителните изследвания които се правят преди старта и фондът тях не ги поема.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #175 -: Септември 28, 2013, 12:18:24 pm »
Здравейте,нали от 2011 год.нищо не се доплаща за инвитро.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #176 -: Септември 28, 2013, 13:03:19 pm »
От както фонда мина към НЗОК вече се доплаща.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #177 -: Септември 28, 2013, 16:05:16 pm »
А дали се доплаща много,защото чета по назад в темата става въпрос наистина за сериозно доплащане .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #178 -: Септември 28, 2013, 18:54:45 pm »
всичко зависи от това колко ти струват лекарствата. това е индивидуално и затова всеки има различна крайна цена на процедурата. един може нищо да не доплаща, а друг може да доплати доста.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #179 -: Септември 28, 2013, 19:00:18 pm »
От както фонда мина към НЗОК вече се доплаща.
Това не е вярно. Плащат се само изследванията, които ти назначават преди началото на опита - микробиология, СПИН, васерман и т.н. Ако лекарствата за стимулацията надхвърлят като стойност предвиденото от фонда, тогава може да се наложи да доплатиш разликата. Ако решите да направите процедура, подпомагаща инвитро оплождането - ИМСИ,МАКС, Асистиран хетчинг и др. подобни - те също се доплащат.
На мен лично не ми се наложи да доплащам за лекарства. Доплатих единствено за асистиран хетчинг.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #180 -: Октомври 09, 2013, 15:59:30 pm »
Едно въпросче, колко струва този хетчинг ?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #181 -: Октомври 09, 2013, 21:05:45 pm »
На мен ми струваше 200 лв. в Щерев, незнам в другите клиники каква е цената на процедурата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #182 -: Октомври 09, 2013, 23:05:02 pm »
при Владимиров е 220 лв  - лазерно-асистиран хачинг
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #183 -: Октомври 10, 2013, 10:55:22 am »
Гледам на ембриологичния доклад, че е приложен и при нас този хетчинг, но не сме доплащали за него, та затова се зачудих, дали е същото или нещо различно ...
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #184 -: Ноември 19, 2013, 01:16:32 am »
По време на 1-я си опит (по фонда) от стимулацията до трансфера съм заплатила 500 лв., като в тази сума не се включват никакви лекарства, а прегледи и изследвания на хормон.
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 01:24:53 am от mbggos »
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #185 -: Ноември 19, 2013, 11:56:42 am »
Вие от пункцията до трансфера заплащали ли сте за изследване на хормони?
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 11:59:47 am от mbggos »
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #186 -: Ноември 19, 2013, 12:01:01 pm »
мбггос,

в коя клиника е това? ако не е тайна разбира се.

аз до сега съм платила само два хормона и пкк и протромбиново време (и нещо си - преди пункция)
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #187 -: Ноември 20, 2013, 11:14:26 am »
Аз лично за прегледи и изследване на хормони не съм плащала. Платих само кръвните изследвания преди пункцията, които бяха около 30 лв.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #188 -: Ноември 20, 2013, 20:49:30 pm »
ох,
да се добавя - днес платих още 6.50 за пкк - за след пункцията  :lol:
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #189 -: Ноември 29, 2013, 13:05:42 pm »
162.10 лв. -  хормони,крьвна картина и васерман
45 лв. -  микробилогия и цитонамазка
169.70 лв. -  естрадиол,прогестерон и прегледи извьн касата
268.30лв - други хормони
123.80 - изследвания на мъжки фактор
200 лв. за прегледи преди започване на процедурата
Приблизително общо 970 лева