0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #40 -: Март 29, 2010, 07:44:06 am »
Здравейте и от мен!Аз бях на Гонал 300 ед.и Мерионал 300 ед.,оргалутран и др. и процедурата ИКСИ ми излезе 7500,фонда пое 4850 и аз си доплатих 2650 лв.,направено при доктор Владимиров.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #41 -: Март 29, 2010, 08:44:49 am »
Здравейте и от мен!Аз бях на Гонал 300 ед.и Мерионал 300 ед.,оргалутран и др. и процедурата ИКСИ ми излезе 7500,фонда пое 4850 и аз си доплатих 2650 лв.,направено при доктор Владимиров.
Би ли кзала колко време те стимулираха ? Питам те ,защото аз бях с такава стимулация .
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #42 -: Март 29, 2010, 10:51:47 am »
Здравейте, включвам се и аз - клиника Малинов, доплатих 2 пъти хормони, защото в началото прогестеронът ми беше височък и не знаехме дали ще започнем процедурата въобще. Договорихме се да ми оформят документите, чак когато е сигурно, че започвам опит, иначе щях да си платя сложените лекарства и да използвам фонда в друг цикъл. Стимулацията ми беше с Менопур, сравнително слаба (225 mIU на ден) и блокаж Цетротайд, по 1 инжекция на ден. Ако в началото прогестеронът ми беше ок, нямаше и тези пари да доплатя. От 10-те отпуснати хормонални изследвания, съм изразходвала не повече от 3, защото стимулацията ми беше доста кратка - пункция на 11-ти ден. Така че и от това зависи, някои момичета биват стимулирани значително по-дълго време.
Поздрави и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #43 -: Март 30, 2010, 15:50:26 pm »
Аз бях при др Владимиров и доплатих 2800 лв
Стимулацията ми беше с Gonal f и Puregon по 450 единици + Menogon 300ед , но получих алергична реакция и ми го замени.
Струваха ми се много пари, но като виждам вие колко сте доплатили .... 8O
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #44 -: Април 11, 2010, 22:56:07 pm »
Добър вечер на всички искам да попитам някой знаели колко отпуска фонда за втори опит пак ли до 5000 лева защото днес ми казаха че отпускали половината сума 2500 имали такова нещо или са само слухове ако знае някои да каже че ако е така не знам какво щте се прави.Благодаря ви предварително
pisana73
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #45 -: Април 11, 2010, 23:15:47 pm »
Слухове.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #46 -: Април 12, 2010, 01:41:00 am »
Благодаря успех на всички.
pisana73
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #47 -: Април 12, 2010, 08:38:01 am »
Здравейте, аз бях при д-р. Стаменов. На 35 г. съм и стимулацията ми беше с по-високи дози от нормалното. Доплатих около 700 лв, като 200 от тях бяха за замразяване на ембрионче.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #48 -: Април 12, 2010, 20:56:54 pm »
Здравейте и от мен. :)Искам да попитам тези, които са доплатили някакви суми, кога са доплатили - по време на опита или след приключването му?
Благодаря предварително!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #49 -: Април 13, 2010, 08:50:14 am »
Здравейте и от мен. :)Искам да попитам тези, които са доплатили някакви суми, кога са доплатили - по време на опита или след приключването му?
Благодаря предварително!
Аз доплатих близо 1800 лв ,като бях стимулирана с доста високи дози. Тия пари ги дадох след трансфера,като те включваха и всички лекарства след него ,т.е това което се пие след трансфер.Опита правих в клиника Репробиомед . Като чета някои момичета колко са доплащали в клиника Малинов се успокоявам ,защото вторият си опит ще го правя там .
Успех ти желая!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #50 -: Април 13, 2010, 10:22:38 am »
Аз платих след приключването на процедурите, доти не веднага. прибрах се вкъщи и след около две седмици ми се обадиха да ми кажат какво имам за доплащане. Пратиха ми документите за подпис по куриер / нали дава отчет клиниката на фонда/, а парите дадох , когато отидох за преглед след седмица. Може и по банкова сметка иначе.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #51 -: Април 15, 2010, 07:17:50 am »
Не съм доплащала нищо в клиниката.Не ми стигнаха 500 ед. Пурегон,които си купих,не ги поръчах в клиниката/док.така ме посъветва/ и ще си купя Естрофема,Утрогестана и каквото се взима след трансфер.Инъче за самата процедура,хормони и прегледи,парите отпускани от фонда стигнаха при мен.Бях по къс протокол със силна стимул.-2х200 ед. пурегон и Оргалутран.Но определено зависи от стимулацията,организма и т.н.,лекарствата с малко може да е,но се налага да се допълни нещо.Благодарна съм,че го има фонда.
« Последна редакция: Април 15, 2010, 07:20:50 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #52 -: Април 15, 2010, 16:05:28 pm »
Аз бях в клиника Малинов и доплатих 30лв за прегнил и 200лв за замразяване. Стимулацията ми беше се с Гонал и Меногон.
[/url]
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #53 -: Април 15, 2010, 17:40:56 pm »
Бях в клиника "Малинов" по дълъг протокол доплатих 66лв.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #54 -: Април 16, 2010, 13:47:47 pm »
Момичета имам питанка. Сега си разглеждам протокола от процедурата и на него пише "оплождане ИКСИ" ???? Никой не ме е уведомил че оплождането е било ИКСИ. Спермограмата ни е идеална! Та въпроса ми е дали просто бланката е стандартна или при някоя от вас са го написали "инвитро оплождане"?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #55 -: Април 16, 2010, 14:14:21 pm »
Момичета имам питанка. Сега си разглеждам протокола от процедурата и на него пише "оплождане ИКСИ" ???? Никой не ме е уведомил че оплождането е било ИКСИ. Спермограмата ни е идеална! Та въпроса ми е дали просто бланката е стандартна или при някоя от вас са го написали "инвитро оплождане"?

не може да е стандартна бланката. можеш ли да попиташ лекуващия лекар защо ИКСИ? по принцип, това би следвало да се обсъди преди процедурата... има си специфики и разлики, не би трябвало да се прави ИКСИ без наличие на конкретни показания за това. рискът от малформации е по-голям при ИКСИ - статистически малък, но по-голям от този при ин-витро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #56 -: Април 16, 2010, 17:57:58 pm »
Никой не е споделял за вариант ИКСИ. Определено доста гадничко ми стана. Кофтито е че не съм от СФ., а ако трябва да звъня по телефони едва ли някой ще ми обърне внимание. Ще видим, в 12г.с. ме карат да ходя за фетална морфология. Най-вероятно тогава ще се отбия в клиниката , за да разбера повече по въпроса.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #57 -: Април 16, 2010, 18:02:20 pm »
ileini , преди процедурата би трябвало да си попълнила информирано съгласие, там би трябвало да си писала дали инвитро или икси да е оплождането.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #58 -: Април 16, 2010, 18:08:06 pm »
Ами pop4o там трябваше да попълня, ама ме накараха да го оставя празно. Те щели да го допълнят  :(  Абе смятам, че е станала грешка и напразно се притеснявам. Големи са сладури всички в клиниката, ама от толкова мн работа номално да се допускат грешки. Не ми се вярва да са направили ИКСИ оплождане без да ме информират, а и при условие, че никога не сме имали проблем със спермограмата - даже напротив...
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #59 -: Април 16, 2010, 19:47:38 pm »
Доплатих 440 лв.  в клиника Малинов.
200 лв. замразяване на ембриони и 240 лв. две процедури акупунктура.