0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2011, 12:00:04 pm »
Здравейте,аз бях в клиника"Малинов"бях по дълъг протокол и съм доплатила 32лв.за лукрин депо,и 200 за замразяване на яйцеклетки,това ми беше първи опит там и успешен :D
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #141 -: Март 12, 2011, 09:07:02 am »
Клиника Малинов ,дълъг протокол доплатих само един хормон 18лв и ПКК-18 лв.Опита излезна 4 626 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #142 -: Март 13, 2011, 13:20:15 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #143 -: Април 13, 2011, 12:42:32 pm »
Клиника Малинов, доплатих два хормона 36 лв и за замразяване 200лв.Бях по къс протокол.
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #144 -: Април 13, 2011, 12:48:02 pm »
 В клиника "Малинов" - по дълъг протокол. Платих само един хормон.Имаше разход в движение,единствено за глобулите,които ми предписаха по време на стимулацията за лигавицата ,мисля струваха към 90 лв и накрая си платих за акупунктура , но тя изобщо не е задължителна

 Опита излезе 4,890лв
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #145 -: Април 14, 2011, 09:49:07 am »
В клиника "Малинов" - доплатих 130лв. за неупоген + задължителните спин,васерман,ПКК,на мен и на мъжа ми.Опита излезе 4380 по фонда:)
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #146 -: Април 15, 2011, 11:11:42 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО ЩЕ ПРАВИ
ИНВИТРО В МАИЧИН ДОМ-ВАРНА
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #147 -: Април 15, 2011, 11:25:01 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО ЩЕ ПРАВИ
ИНВИТРО В МАИЧИН ДОМ-ВАРНА
Тук споделят момичетата, които правят процедури в Майчин дом - Варна: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41445.0

Моля, пиши с малки букви.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #148 -: Април 15, 2011, 12:56:35 pm »
благодаря ти много
извинявам се за буквите
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #149 -: Май 28, 2011, 16:21:14 pm »
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #150 -: Юни 15, 2011, 00:16:35 am »
 В клиника "Малинов"  по къс протокол- доплатих 18лв ПКК.А по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман,хепатит Б и C) за мен и мажа ми общо 90лв,не са правени в клиниката.За съжеление беше не успешен  :bfn1: :(                                                                                                                 Опита излезе 3707.89
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #151 -: Юли 18, 2011, 10:19:08 am »
http://society.actualno.com/news_347170.html;
http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/574174043-Zabranyavat_doplashtaneto_za_in_vitro_protseduri_finansirani_ot_darjavata.html
 От кога влиза в сила забраната за доплащането в клиниките?

И на мен ми е интересно дали това е влязло в сила?
И това, че скоро никой не е коментирал в тази тема, дали означава, че е спряло доплащането?!
И тогава кой ще поеме разликата?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #152 -: Юли 30, 2011, 15:56:40 pm »
Бяхме в клиника Малинов/ Надежда. Опитът ни излезе около 3860лв, доплатихме 320 лв за акупункрура, 200 лв за замразяване и 36 лв за два хормона.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #153 -: Август 04, 2011, 22:18:25 pm »
Бяхме в клиника Малинов/ Надежда. Опитът ни излезе около 3860лв, доплатихме 320 лв за акупункрура, 200 лв за замразяване и 36 лв за два хормона.

Здравейте,
и ние подготвяме документи за фонда при Владимиров. До момента сме заплатили само първоначалните изследвания, които не се поемат от фонда. Да разбирам ли, че вече няма да има доплащане или има "дарения" към клиниките?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #154 -: Август 04, 2011, 23:10:08 pm »
Ако се надвиши лимита се заплаща, друго не ми е известно. Има си посочени колко изследвания, прегледи и т.н се поемат, над тази цифра ти си ги плащаш.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #155 -: Август 13, 2011, 16:29:14 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #156 -: Август 14, 2011, 08:56:21 am »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"

Разбира се че ще ги платите,всички тия изсл.които си изброила са задължителни преди процедура и не се поемат от фонда.Не разбрах кое те притеснява,не си излъгана ако е това.Аз лично и тоя опит,който ми е втори по фонда не съм доплащала абсолютно нищо,лекарите си преценяват така прегледите и хормоните,че да се вместиш в отпускания брой от фонда,а лекарствата също така ги беше изчеслила,че всичко си беше достатъчно.Вярно всичко е до организъм и нужди от стимул.,може би при нужда от по-силна стимул.да са необходими по-вече лекарства от това което фонда отпуска/като сума/и тогава вече ще се наложи да си ги купим,но според мен това не е доплащане.Не знам объркано го написах ,но аз това си обяснявам с доплащането.Вече 2 опита имам от фонда и в болницата пари за нищо не са ми искали.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #157 -: Август 19, 2011, 20:10:51 pm »
В клиника Щерев, дълъг прогокол ИКСИ, опитът ми по Фонда беше около 4500 лв. След опита доплатихме 200 лв за извършена фрагментация на сперматозоиди. Преди започване на опита заплатих 2 прегледа, а по време на опита - задължителните изследвания(спин, васерман, кр.група, ПКК и т.н) за мен-94 лв, а за съпруга ми - не ги правихме там, но бяха около 40 лв.

леле,а ние платихме за тези изследвания(спин,ФСХ и още няколко хормона ,хепатит В и С ,кр.група,) 350лв,като 100 за мъж ми(без спермограма) и 250 моите!!!!!!
направихме ги в лабораторията която е точно до Олимед(варна) срещу нея която е,
тъкмо поглеждам името й,"СИТИ ЛАБ"

Разбира се че ще ги платите,всички тия изсл.които си изброила са задължителни преди процедура и не се поемат от фонда.Не разбрах кое те притеснява,не си излъгана ако е това.Аз лично и тоя опит,който ми е втори по фонда не съм доплащала абсолютно нищо,лекарите си преценяват така прегледите и хормоните,че да се вместиш в отпускания брой от фонда,а лекарствата също така ги беше изчеслила,че всичко си беше достатъчно.Вярно всичко е до организъм и нужди от стимул.,може би при нужда от по-силна стимул.да са необходими по-вече лекарства от това което фонда отпуска/като сума/и тогава вече ще се наложи да си ги купим,но според мен това не е доплащане.Не знам объркано го написах ,но аз това си обяснявам с доплащането.Вече 2 опита имам от фонда и в болницата пари за нищо не са ми искали.

Да,знам че това не е доплащане,и че са задължителни изследвания,но явно има страхотна разлика в цените на различните лаборатории,а когато парите за мен са важни,защото само мъж ми работи и естествено искаме да ни стигнат....
Затова се налага да проверявам цените в различните лаборатории.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #158 -: Август 19, 2011, 21:24:22 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #159 -: Август 20, 2011, 00:30:40 am »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.