0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #160 -: Август 20, 2011, 10:39:32 am »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #161 -: Август 24, 2011, 19:49:19 pm »
В клиника Малинов по къс протокол опита ми излезе 4350 лв. Доплатих за 3 хормона над нормата 55 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #162 -: Август 26, 2011, 13:52:03 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

ами да,видях цените там,но ми оставаха последните платени изследвания,а трябваше да си взема предните резултати,и не ми се обикаляше,разликата беше 20лв.
Майната им,дано са за добро!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #163 -: Септември 27, 2011, 19:27:52 pm »
Нашата процедура излезе 4226,54лв платихме си изследванията преди да започнем за мен 120лв за мажът ми 90лв
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #164 -: Септември 28, 2011, 16:05:08 pm »
rosicaal , няма ли възможност допълнителните изследванията да ги пускаш в клиниката, в която правиш опита? Обикновено там излиза най-евтино.

напротив,там ми излезе двойно,говоря за олимед варна,после проверих цените в ЛАБОРЕКСПРЕС и бяха доста по ниски цените.
А в Олимед нямат лаборатория,тая която е в двора на клиниката,СИСИ ЛАБ,не е към тях,но яявно си имат игричките защото ме пращат там.

В олимед-Варна по дълъг протокол ми излезе 5013лв,не ми взеха 13-лв!
Нали не искам да им се набивам в очите,отидох там,но за вторите ще отида в ЛАБОРЕКСПРЕС.
В Статус провери ли?По мое мнение май те са най-свястните лаборатории.

ами да,видях цените там,но ми оставаха последните платени изследвания,а трябваше да си взема предните резултати,и не ми се обикаляше,разликата беше 20лв.
Майната им,дано са за добро!

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #165 -: Декември 15, 2011, 11:57:41 am »
В клиника Малинов 1-ви опит ми излезе 4111 лв. Доплатила съм ПКК и 3-4 хормона, хепатит, Спин и Васермана. 200 лв за замразяване на ембриони
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #166 -: Януари 08, 2012, 10:46:58 am »
здравейте,намерих точно колко и за кое фонда отпуска средства:

Какво финансира сумата, отпусната от Фонда?
ЦЕНОРАЗПИС ПРИ КЛАСИЧЕСКО ИН ВИТРО ОПЛОЖДАНЕ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Класическо ин витро оплождане - 1300 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2400 лв.
ЦЕНОРАЗПИС ПРИ ОПЛОЖДАНЕ ИКСИ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Оплождане чрез ИКСИ - 1600 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2100 лв.
Къде мога да прочета нормативните документи за фонда?


надявам се това да помогне на всички поне малко
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #167 -: Януари 08, 2012, 14:31:04 pm »
Правила съм два опита по фонда и нищо не съм доплащала, защото и двата пъти се вместих в отпуснатата сума.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #168 -: Януари 08, 2012, 17:13:59 pm »
Аз правих IVF-ET/ICSI процедурата в клиника "Щерев" - фактурата която подписах беше 5057 лв и някакви стотинки,не ми поискаха допълнително и стотинка тъй като от м. 06.2011 излезе заповед да не се доплаща, и ако някоя жена се оплаче ще прекратят договора м/у фонда и клиниката.
До замразяване не се стигна, но дори и да беше нямаше нищо да доплащам. Всяка клиника, която има сключен договор с фонда изпълнява определен набор от дейности, които предварително е договорила - определен брой прегледи, хормонални изследвания, дози на различните стимулиращи препарати, пункция и ЕТ (включително и замразяване на ембриони). Обясниха ми, че независимо с колко съм надвишила "лимита" ми се полагат всички "екстри" по фонда (в смисъл, че ако замразях ембриони щях значително да надвиша тези 5000 лв.). Може би ако се наложи 2-ри опит от фонда да не ми отпуснат 5000, а 4943.... :ask:


*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #169 -: Януари 08, 2012, 17:16:04 pm »
В клиника Малинов 1-ви опит ми излезе 4111 лв. Доплатила съм ПКК и 3-4 хормона, хепатит, Спин и Васермана. 200 лв за замразяване на ембриони

Обясниха ли ти защо доплащаш след като по фонда отпускат пари и за замразяване, а ти имаш близо 900 лв.?


Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #170 -: Януари 09, 2012, 00:08:57 am »
Аз правих IVF-ET/ICSI процедурата в клиника "Щерев" - фактурата която подписах беше 5057 лв и някакви стотинки,не ми поискаха допълнително и стотинка тъй като от м. 06.2011 излезе заповед да не се доплаща, и ако някоя жена се оплаче ще прекратят договора м/у фонда и клиниката.
До замразяване не се стигна, но дори и да беше нямаше нищо да доплащам. Всяка клиника, която има сключен договор с фонда изпълнява определен набор от дейности, които предварително е договорила - определен брой прегледи, хормонални изследвания, дози на различните стимулиращи препарати, пункция и ЕТ (включително и замразяване на ембриони). Обясниха ми, че независимо с колко съм надвишила "лимита" ми се полагат всички "екстри" по фонда (в смисъл, че ако замразях ембриони щях значително да надвиша тези 5000 лв.). Може би ако се наложи 2-ри опит от фонда да не ми
отпуснат 5000, а 4943.... :ask:

Малко извън темата,но се радвам,че някои клиники явно работят коректно.И аз ще съм в щерев... :D
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #171 -: Март 09, 2012, 11:33:08 am »
Здравейте.
Вярно ли е, че фондът поема изследванията, прегледите и процедурите чак след началото на стимулацията?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #172 -: Март 09, 2012, 12:11:00 pm »
 Да, вярно е и според мен е логично да е така.На практика с началото на стимулацията ти започва и опитът.




My first, my last, my everything!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #173 -: Декември 05, 2012, 12:59:29 pm »
В Клиника Щерев не съм доплащала
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #174 -: Септември 24, 2013, 09:47:16 am »
И аз в Щерев не съм доплащала.  :)
Платих само предварителните изследвания които се правят преди старта и фондът тях не ги поема.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #175 -: Септември 28, 2013, 12:18:24 pm »
Здравейте,нали от 2011 год.нищо не се доплаща за инвитро.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #176 -: Септември 28, 2013, 13:03:19 pm »
От както фонда мина към НЗОК вече се доплаща.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #177 -: Септември 28, 2013, 16:05:16 pm »
А дали се доплаща много,защото чета по назад в темата става въпрос наистина за сериозно доплащане .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #178 -: Септември 28, 2013, 18:54:45 pm »
всичко зависи от това колко ти струват лекарствата. това е индивидуално и затова всеки има различна крайна цена на процедурата. един може нищо да не доплаща, а друг може да доплати доста.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #179 -: Септември 28, 2013, 19:00:18 pm »
От както фонда мина към НЗОК вече се доплаща.
Това не е вярно. Плащат се само изследванията, които ти назначават преди началото на опита - микробиология, СПИН, васерман и т.н. Ако лекарствата за стимулацията надхвърлят като стойност предвиденото от фонда, тогава може да се наложи да доплатиш разликата. Ако решите да направите процедура, подпомагаща инвитро оплождането - ИМСИ,МАКС, Асистиран хетчинг и др. подобни - те също се доплащат.
На мен лично не ми се наложи да доплащам за лекарства. Доплатих единствено за асистиран хетчинг.