0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #20 -: Март 26, 2010, 11:29:17 am »
И аз доплатих горе-долу същата сума в клиниката на Владимиров, при положение че не стигнах до трансфер - 4400 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #21 -: Март 26, 2010, 11:35:43 am »
Доплатих 4 570 лв. в клиниката на д-р Владимиров.
И аз доплатих горе-долу същата сума в клиниката на Владимиров, при положение че не стигнах до трансфер - 4400 лв.
Тия суми наистина ли сте ги ДОПЛАТИЛИ???? Че това си е цяло инвитро. Вече взимам много да се притеснявам.
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #22 -: Март 26, 2010, 11:44:11 am »
galka-malka, нистина сме ги ДОПЛАТИЛИ.....Като извадиш от 10 000-5 000=5 000. От ясно по ясно. И преди същестуването на фонда имам три процедури там в диапазона
8 000-10 000 лв.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #23 -: Март 26, 2010, 11:56:54 am »
вижте, според мен е безсмислено да се сравняваме кой колко е доплатил за процедурата, при положение, че стимулациите са много различни като вид, брой и цена на медикаментите.

какво се чудите, че някой е доплатил 4000 лева, като има жени на максимална стимулация, при които стойността на медикаментите само за 1 ден стимулация е към 600-700 лева! сметнете средно 10 дни стимулация, а може и да са повече, по 600 лева и вижте какво излиза.

а други жени се стимулират с ниски дози, с по-евтини медикаменти и не доплащат нищо.

ако не знаете какво включва лечението на даден пациент, нищо не ви говори факта, че някой е доплатил 50 лева, а друг 5000 лева. това е все едно да сравняваме круши с ябълки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #24 -: Март 26, 2010, 12:26:25 pm »
Да тук наистина става дума за много силни стимулации, от порядъка на 600 ед. на ден било то пурегон или гонал. Но по отношение на цените на лекарствата не може да става дума за разлика защото те са еднакви и са приети от фонда който ги поема.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #25 -: Март 26, 2010, 13:52:34 pm »
Да тук наистина става дума за много силни стимулации, от порядъка на 600 ед. на ден било то пурегон или гонал. Но по отношение на цените на лекарствата не може да става дума за разлика защото те са еднакви и са приети от фонда който ги поема.

под разлика в цените имам предвид, че цената на гонал е една, а на мерионал - друга, примерно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #26 -: Март 26, 2010, 14:12:55 pm »
Да се включа и аз .
Бях по дълъг протокол и доплатих близо 2 000 лв. в клиника "Репробиомед".
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #27 -: Март 26, 2010, 18:42:42 pm »
Чувала съм и друг път, че в тази клиника се практикува доплащане за това по принцип и ми е интересно колко ли е?

с извинение за разводнената тема - виж тук: http://www.ivf.bg/bg/ceni.html
на сайта на клиниката има ценоразпис, написано е кое колко струва, вкл. и това, което те интересува. 430 лв за бластоцист трансфер.


Не мисля, че е разводняване на темата. Точно си е по темата - а тя е: "Колко доплатихте?"
А то май от фонда не се плаща трансфер на бластоцист, така че момичетата, при които ще се практикува в тази клиника, е добре да го знаят!
Благодаря, jam!
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #28 -: Март 26, 2010, 21:13:58 pm »
Здравейте,
Елфи е права - говоря за отглеждане до фаза бластоцист без допълнителни манипулации.
Всъщност, имах предвида точно обратното, не си ме разбрала, питах за кокултивирането, но в крайна сметка стана ясно какво си имала предвид.  :D

Момичета, клиниките си имат ценоразписи, както е посочила jam. Преди да отидете на преглед или да започнете процедура, четете внимателно и си преценяйте. Всички имаме глави на раменете си и можем да преценим какво можем да си позволим и какво не.

Отделно, всеки оргънизъм е различен и се нуждае от различно количество лекарства за стимулацията, така че сравнението на кое момиче колко е излязла процедурата е неуместно.

И както казах, преди да пристъпите към процедури, четете внимателно ценоразписите на клиниките. Някои от тях пък пропускат да упоменат, че в цената на ин витро процедурата не са включени пункция и ембриотрансфер.  :wink:
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #29 -: Март 27, 2010, 19:05:11 pm »
Аз доплатих 89,00 лв. Бях в клиника Малинов - по дълъг протокол.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #30 -: Март 27, 2010, 20:55:34 pm »
В Малинов: доплатих 3-4 хормона и ПКК. От отпуснатите ми средства клиниката е върнала на Фонда към 400-500 лв.
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #31 -: Март 28, 2010, 15:01:27 pm »
Здравеите.Искам да попитам, има ли вече правили инвитро в клиниката в Плевен,одобрени от фонда и колко са доплатили.Аз ще правя там поредния опит и за това питам.Желая на всички успех и здраве. :babyflips:
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #32 -: Март 28, 2010, 17:09:56 pm »
Здравей милли, аз не съм правила в КИРМ Плевен , но имам две познати семейства , които са по фонда и двете са доплатили почти колкото отпуска и фонда. Незнам какви точно са им били проблемите, но и на двете кандидат мами са им правили вливки с Имуновенин , а той е доста скъп.Важното е крайният резултат -и двете са бременни, едната в 5-ти а другата е във 2-ри лунарен месец.Тези суми включват и всички подготвителни изследвания непосредствено преди старт на процедурата.
Стискам палци и ти желая успех!!!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #33 -: Март 28, 2010, 18:31:32 pm »
вижте, според мен е безсмислено да се сравняваме кой колко е доплатил за процедурата, при положение, че стимулациите са много различни като вид, брой и цена на медикаментите.

какво се чудите, че някой е доплатил 4000 лева, като има жени на максимална стимулация, при които стойността на медикаментите само за 1 ден стимулация е към 600-700 лева! сметнете средно 10 дни стимулация, а може и да са повече, по 600 лева и вижте какво излиза.

а други жени се стимулират с ниски дози, с по-евтини медикаменти и не доплащат нищо.

ако не знаете какво включва лечението на даден пациент, нищо не ви говори факта, че някой е доплатил 50 лева, а друг 5000 лева. това е все едно да сравняваме круши с ябълки.
Вярно е,че разликата в стимолациите е голяма,но и при д-р Владимиров е доста скъпо.Повечето други клиники са изравнили цените си с тези на фонда.От там идва и голямата разлика.Аз лично мисля да сменя клиниката.Ако имам 5000лв няма да чакам фонда месеци
*
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #34 -: Март 28, 2010, 18:40:13 pm »
Здравей милли, аз не съм правила в КИРМ Плевен , но имам две познати семейства , които са по фонда и двете са доплатили почти колкото отпуска и фонда. Незнам какви точно са им били проблемите, но и на двете кандидат мами са им правили вливки с Имуновенин , а той е доста скъп.Важното е крайният резултат -и двете са бременни, едната в 5-ти а другата е във 2-ри лунарен месец.Тези суми включват и всички подготвителни изследвания непосредствено преди старт на процедурата.
Стискам палци и ти желая успех!!!
Тези семейства в Плевен ли са правили процедури?
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #35 -: Март 28, 2010, 19:22:20 pm »
здр-те март месец правих инвитро в плевен,и доплатих 136лв,като отделно си плащаш изследванията
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #36 -: Март 28, 2010, 20:19:58 pm »
в клиника малинов - доплатих около 800 лв., отделно за замразяване още 200 лв. и ПИД 1500 лв.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #37 -: Март 28, 2010, 20:49:34 pm »
Аз правих опита в клиника Малинов, по къс протокол. Доплатих 2 хормона по 18 лв. и 182 лв. за менопур. Бях стимулирана с фостимон и менопур.
« Последна редакция: Март 28, 2010, 20:57:05 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #38 -: Март 28, 2010, 23:47:55 pm »
благодаря ти моле за отговора и на всички които писаха.ще се подготвя с оше 5000 лв.и това си е.ще ми бьде 4 опит и силно се надявам да е успешен.стискам палци на всички и ви желая кьсмет. :balk_175:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колко доплатихте ?
« Отговор #39 -: Март 29, 2010, 00:02:08 am »
при д-р Владимиров е доста скъпо.Повечето други клиники са изравнили цените си с тези на фонда.От там идва и голямата разлика.

това не е вярно. ако си дадете труда да проучите ценоразписите на по-популярните клиники с най-много пациенти, ще видите, че цените са приблизително изравнени. само че, някои дават разбита цена на инвитро, отделно пункция, отделно ЕТ, отделно нам кво си. сумарно, разликите в цената на инвитро процедурите в различните клиники са от порядъка на 300 до 500 лева за процедура. това не може да даде разлика от 5000 лева - вече обясних, тези разлики идват от използваните медикаменти като вид и количество.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!