0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« -: Март 22, 2010, 09:37:12 am »
Хайде на всички - слънчева седмица!  :)
Бъдете здрави! :D

Не ви бях чела няколко дни. Гледам зачекнали сте темата за "лъжата".
мацки, това не е лъжа. :wink: тези крехки създания все още не го правят с умисъл. И това си е нормално за възрастта им. Така пише в книгите. Те си фантазират просто. :)

В една книга имаше пример, как дете казва на майка си: "Мамо, видях тигър на двора!" Майката отива при психолог, защото според нея детето лъже. Истината е, че то вероятно е видяло някоя котка, която му у заприличала на тигъра от книжката му. Или кой знае какво точно е видяло, но въображението му работи. :)

Ето вчера, Михаела беше с баща си при моя баща. Питам я после: "Имаше ли там котета?", защото знам, че има. А тя ми вика: "няма"
"А какво имаше?" - "Баба", което пак не е вярно, тъй като баща ми не живее с майка ми, но върви, че обяснявай.... :?
После ми каза, че имало море, а всъщност, къщата на баща ми е на брега на Дунава.
Но това не са  лъжи, наистина. Те не го правят с умисъл.
Друг пример: "Има ли ако в гащите?" - "Няма!" - казва Мишка. Ама така миришеееее, че е ясно, че има нещо там :lol:
« Последна редакция: Март 22, 2010, 09:39:46 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #1 -: Март 22, 2010, 10:26:20 am »

Не ви бях чела няколко дни. Гледам зачекнали сте темата за "лъжата".
мацки, това не е лъжа. :wink: тези крехки създания все още не го правят с умисъл. И това си е нормално за възрастта им. Така пише в книгите. Те си фантазират просто. :)


Абе при Кристина си е баш лъжа.  :lol:

Слънце и от мен!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #2 -: Март 22, 2010, 10:26:30 am »
Хубава седмица и слънчево настроение на всички!.
И Мия лъже напоследък. Онзи ден като си тръгвала от градината, казала на баща си, че се е била с едно момиченце Далия, че и нагледно показала как е правила бокс с нея -всичко това пред учителката й, която естествено отрекла да е имало каквито и да било спречквания. Тя напоследък е станала по-агресивна, но се бие основно вкъщи. Смятам, че това са нормални неща за тази възрваст и няма нищо страшно.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #3 -: Март 22, 2010, 11:03:47 am »
Честита Пролет и усмихната седмица!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #4 -: Март 22, 2010, 13:23:26 pm »
Честита пролет и от нас,макар на мен хич да не ми е пролетно.Мишо ми довлече от училище в Петък някакъв вирус.От днес и Митачо е с гнойна ангина,жестоки температури и антибиотик :?

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #5 -: Март 22, 2010, 13:31:26 pm »
Най накрая се стопли това време  :lol:

И на Тони са си верно баш лъжи, отделно фантазиите. И понеже зачестиха лъжите, не мога да разбера дали въпросната г-жа Динева, удря силни шамари /защото той много слушал  :wink:/ или е фантазия от случващото се в градината. Определено много аргесия има в моят хубостник, най вече когато е под влияние на силна емоция. Не знам защо, но от малък е така, когато се радва и възхищава на нещой или някой, го избива на агресия. Не може да я контролира все още и веселите спонтанни емоции са по скоро бой от колкото проява на обич.
Аз ще говоря с г-жа Динева, макар и да съм сигурна, че ще бъде отречено това твърдение на Тони, дори и да е вярно. И все пак, мисля че не трябва да замълча.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #6 -: Март 22, 2010, 13:40:42 pm »
Честита пролет, здраве и усмивки от нас!
И бързо оздравяване на болните дечица.

перде, не знам как да разбереш, ако има нещо нередно в градината. Или промяната на поведението с конкретна смяна учителки, или сравняване на разказите на повече деца... Моите и двамата вече са се научили да се правят, че кашлят сутрин, за да не идат на градина. Или се опитват вечер да се пазарят един с друг утре кой ще ходи, че и подкупи си предлагат... Отделно, наистина сега почват с фантазиите. Дани вчера беше с баба и дядо в гората над къщата им и според него, видяли 14 вълка, Дани всички ги набил и те избягали, даже дядо събрал 2 кожи за кожухче на баба :) Това е някакъв негов микс между "Червената шапчица" и "Болен здрав носи".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #7 -: Март 22, 2010, 13:51:52 pm »
Честита Пролет и от нас!!!
Да донесе повече здраве на малки и големи!
Бързо да оздравяват болните!
Много се смях на малките хитрушковци, май и ние натам вървим! :oops:
Вики още не ходи на ясла и не знам другата седмица какво ще правим! Сутринта съобщиха, че във Варна е увеличен броя на респираторните заболявания при деца до 4 г. възраст! Отделно в нашата група има деца с конюктивит. Съседското дете ходи два дни и вчера беше с 39 С температура!
:(
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #8 -: Март 22, 2010, 13:55:00 pm »
Да ви кажа какво се случи при нас малко преди обяд.
Михаела си проби тъпанчето с клечка за уши, но от нашите, а не от бебешките. Естествено, аз съм виновна, че го допуснах. :oops: Тя вижда как ние си почистваме ушите и подражава. И друг път си е почиствала сама ушите, но не е било така фатално.
Този път тъкмо и правех сок (а тя от скоро заобича сок) и съм с гръб към нея и изведнъж чувам някакъв кански писък! Поглеждам - една клечка стърчи от ухото. Дръпнах я, а по нея - кръв. Явно доста я е боляло, защото дълго порева и не можеше да се успокои.
Хайде - в спешното. Гледаха я двама доктори под микроскоп. А там колко много плака - няма да ви казвам. После, като чух диагнозата и аз се разревах пред докторите.
Казаха, пробито тъпанче. Нищо няма да и даваме, освен Нурофен и да не мокрим ухото по никакъв начин. Утре сутрин пак ще я гледат под микроскопа. Питах до колко е фатално. Увериха ме, че бързо щяло да регенерира и че не е фатално. Т.е. ще чува.

Ако при някой се е случвало нещо подобно, кажете ми, как процедирахте. Какво назначи УНГ-то?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #9 -: Март 22, 2010, 14:05:19 pm »
Ох, кокиче, много съжалявам, дано се оправи бързо детенцето и да не я боли много. :(
Не ми се е случвало такова нещо, но не мисля че ще има проблем със слуха от това, проблем би имала ако има увреждане някакво, а тъпанчето ще зарастне и все едно не е било нищо.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #10 -: Март 22, 2010, 14:05:40 pm »
Спокойно мила, не се притеснявай, вярно е че бързо регенерира тъпанчевата еммбрана при децата. Често се случва и при отит,но се възстановяват наистина бързо и безпроблемно. Аз съм с перфорация от 3-ти клас, поради учителска небрежност по плуване. Имаше вариант да не чувам и за операции  ме гласяха, но се възстанових и си чувам, верно че имам намелен слух и много тънка тъпанчева мембрана, но съм си ОК.
Най важното е да не мокриш по никакъв начин ухото.При малките деца бързо и безпроблемно минава всичко. Успокой се.

Пак да се върна на лъжите, че ме провокира кокичето. Тони когато се задържи дълго време у дома, посел малко мрънкоти като трябва да ходи на градината. Обича да си играе с отверки и разни идиотщини, но само под мой контрол. Та лягаме да спим, а на следващият ден трябваше да ходим на градина след 3 седмично отсъствие и той при лягането ми казва "мамо ухоти ми прави вятър ей така фу,фу" питам боли ли те, а той "аз си бъркафх с отверката и сега ме боли" и започва рев, та рев, рев ...
Водих го на УНГ, естествено фантасмагорична постановка си беше.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #11 -: Март 22, 2010, 21:20:05 pm »
честита пролет,да сте здрави и много усмихнати!

Жорето вече 1 месец не е на ясла и няма ни сополи  ни нищо.
Днес обаче 2 пъти ака масленозелено и съм леко притеснена(гъсто е иначе) ,на какво може да се дължи.Не е ял нищо зелено от сряда насам.Утре ще ходим при педиатъра да му слагат ваксина и ще видим ,какво ще каже.
<br />
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #12 -: Март 22, 2010, 22:04:25 pm »
кокиче, много съжалявам, но не си отправяй такива обвинения! Може ли очите ти все да са на сто?! Ще се оправи детенцето.


Желая ви лека седмица и здрави дечица!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #13 -: Март 23, 2010, 07:54:30 am »
Зори,да не му е настинало коремчето нещо на Жори,затова да е зелено акото.Ние днес сме по добре-след включване на АБ.Може да прозвучи тъп въпроса ми но не съм компетентна.След като Превенара е пневмококова ваксина дали ще повлияе на гнойните ангини,които прави Митко?

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #14 -: Март 23, 2010, 09:02:41 am »
Парси, ако причина за ангините е пневмококова инфекция, да, ще повлияе. Това е едно от заболяванията които са посочени в листовката на ваксината, но ако е вирусна ангина например, няма да повлияе.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #15 -: Март 23, 2010, 09:21:00 am »
Хубава седмица и от нас!
Кокиче, наистина много неприятна ситуация..Дано да й минава бързо на Мишка и да не я боли.
Стефиз, явно магазинът за колелетата вече не е там. В момента /ако е това, за което говориш - слиза се по стълбички надолу/ е някакъв магазин за отоплителни системи. Аз затова много се учудих, че не съм го забелязала, а наистина сме изръшнали квартала, както се казва - надлъж и нашир :D
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #16 -: Март 23, 2010, 09:24:49 am »
Уф Кокиче, много неприятна случка. Бързо да се оправя. В студените дни и слагай шапка, за да не е изложено ухото на студен вятър, че така се изостря болката.

Парси, подкрепям СтефиЗ, няма да се повлияе ако е вирусна ангината. Друг е въпроса, че никой не си прави труда да изследва и назначава АБ без оглед дали е вирусна или бактериална. :x На детенцето на моя приятелка скоро извадиха сливиците след 7 вирусни ангини за една зима.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #17 -: Март 23, 2010, 09:42:49 am »
Привет и от нас! :)

Ех, Маги, дано бързо и мине на Михаела и да не я боли! И като знам, че и Ели имаше един период в който искаше сама да си чисти ушите и успяваше да докопа нашите клечки, сега от известно време съм ги прибрала където не стига...

Аз вчера пуснах назален секрет на Стефуняка, да видим какви животни ще поникнат, че ми писна да му хърка носа и аз все да мисля, че може и дробовете му да са.

За лъжите, във филмчето на ВВС, експеримента беше следния - тригодишно дете го оставят само в стая в която има маса а на масата е покрита играчка и му казват, че ако не поглежда какво има под покривката, като се върнат ще му я покажат. Децата масово надничаха и на въпроса после дали са гледали отговаряха с "не" и заключението беше, че на тази възраст лъжата е признак на интелигентност :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #18 -: Март 23, 2010, 12:04:47 pm »
Хо, хо , хооооо значи сме Интилигенция и то голяма :lol: :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #19 -: Март 23, 2010, 12:50:34 pm »
Момичета,
благодаря ви за окуражителните думи. Тя, че ще се оправи, ясно. По-скоро исках да знам дали и на някоя от вас и се е случвало нещо подобно и до колко лечението на тукашния доктор е адекватно. Знаете, че сме предубедени към лекарите извън София.
Явно, не ви се е случвало подобно нещо, за щастие. :wink:

Днес пак ходихме да я гледа под микроскоп и каза, че засега не е започнало да регенерира, в петък пак ще я гледа. Казва нищо да не и правя, да пазя изключително от вода и да давам само Нурофен. Чудех се до колко това е адекватно. Но ще му се доверя поради липса на кой знае какъв избор.

Иначе, малката си е същия бяс. :D Абсолютно нищо и няма видимо. Следобед, както и през нощта спа непробудно като пън! :lol: А в другото време беснее! :D

Парси, Гери, да оздравяват вече дечковците!


А за послъгването - значи трябва да се радваме, че са ни интелигентни дечицата! :lol:

Въпросче към тези, които вземат детски
В кой месец подавате докумнети - в този, в който детето навършва година, две, три и т.н., нали така? Т.е. сега през март детето навършва 2г. и трябва да ида до социалните да подам наново документи? От работодателя от кой до кой месец трябва да искам бележка за дохода? От март м.г. до февруари т.г., нали така?
« Последна редакция: Март 23, 2010, 13:05:17 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)