0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #40 -: Март 24, 2010, 13:52:32 pm »
Да се запиша и аз с трепети покрай връщането ми на работа и записването на малката за ясла. Днес пуснахме изследванията, за щастие при нас ги правят на едно място всичките по ЗК. Да питам запознатите васерман и на двамата родители ли тряба или може само на единия? Не ми е ясно защо изобщо е необходим, сигурно има някаква логика, която на мен ми убягва.
Ако всичко е наред, в понеделник Габи ще е ученичка...да си призная много ми е притеснено, от скоро започна да става една любвеовилна и да ме търси, дано бързо свикне.
И само да споделя, че в момента в нашата ясла записват за 2013...! Безумието е пълно.

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #41 -: Март 24, 2010, 13:57:50 pm »
Необходим е Васерман на единият от родителите.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #42 -: Март 24, 2010, 18:30:10 pm »
Джиджи и аз не знам защо така се получава?Много исках да си я кърмя по-дълго но явно няма да стане.
Иначе ще се радвам на всеки един съвет за да мога да продължа повече време да кърмя!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #43 -: Март 24, 2010, 20:26:25 pm »
Хриска,предполагам си чела че колкото по-често слагаш на гърда,толкова повече стимулираш образуването на кърма.Успех!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #44 -: Март 24, 2010, 22:17:18 pm »
Perdeto мерси.
А с какво е необходимо да се подготвя за яслата, мъжа ми ходи на разговор с директорката, но забравил да пита, а и тя нищо не му е казала, та съм в чуденка. Предполагам 2-3 комплекта дрехи, памперси, принадлежности за хранене. Играчки? гърне? друго? Предварително благодаря на споделилите!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #45 -: Март 25, 2010, 09:44:23 am »
Ани, бързо да се оправяте!

Мая, по принцип зависи от яслата, че май и от групата в която е детето. При нас, трябва да има един резервен комплект дрехи в шкафчето и няколко памперса. Пижамката я носим понеделник сутрин и петък следобед ни я дават за пране. В началото носехме и мокри кърпички, сега събират по 5 лева за консумативи в началото на месеца и не носим кърпи. Носим всяка седмица по литър и половина минерална вода. Принадлежности за хранене, играчки и гърнета не носим. Като ново дете обикновено дават да си носи играчката с която спи (Елена отдавна е "дърто" дете, ама още си я носи ;) ), може и шишето от което пие вода, ако не може още от чаша. И все пак е най-добре да говориш със сестрите на групата в която ще е.

Аз да се оплача, че Елена е влязла в някакъв период (поне се надявам да е период), Стефан само да вземе някоя играчка или книжка и тя ходи да му я вземе от ръцете, съответно следва рев от негова страна. Или пък той взема някоя книжка и идва при мен да я гледаме и Ели веднага идва и го изблъсква и си носи някоя от нейните книги - тук в това съзирам ревност, но в горната случка не знам за какво да мисля. Обясняваме и, че трябва да му дава играчките и книжките, да се научи и той на разни неща и да стане умен като нея, ама не минава номера, заплашвахме пак не става, баща и почна, тя като вземе играчка, той да и я взема от ръцете, но 5 минути по късно, Стефан пак реве, че тя му е взела нещо. Другото което прави от скоро е да лапа играчки като брат си - получава се, че наместо той да гледа от нея, тя го копира... Иначе на моменти си играят двамата на гоненица, но като цяло се драчат постоянно.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #46 -: Март 25, 2010, 10:40:46 am »
Гери, период е, докато се напаснат малко. В момента и у нас го има този проблем - Алекс пълзи като Мила, взема й играчките, реве се колективно, блъскат се един друг, борят се за внимание и изобщо е купон. Аз обикновено прибирам играчката, за която се карат или гледам да дам на единия една, на другия друга, за да се отвлече вниманието. Сега ще се копират един друг, няма начин. Трябва ти търпение и здрави нерви :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #47 -: Март 25, 2010, 22:00:28 pm »
Парси,малката суче по един час.Един час след това горе-долу устисква и започва да реве гладна и започваме отново.Та ми се получава,че през час суче.

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #48 -: Март 25, 2010, 22:12:13 pm »
Джиджи и аз не знам защо така се получава?Много исках да си я кърмя по-дълго но явно няма да стане.
Иначе ще се радвам на всеки един съвет за да мога да продължа повече време да кърмя!
Хриска недей да се отказваш от кърменето. При много малко жени кърмата наистина не стига. Щом иска детето на час да суче - няма проблем.Хапвай жито  и кърми нощем.
Не се бях вклювала само в те тая тема :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #49 -: Март 26, 2010, 08:41:07 am »
Хриска, не се отказвай, ако трябва давай добавка когато усетиш, че детенце не се е наяло!
Ще се регулира лактацията!

Аз кърмих Митака точно 3 месеца с добавка АМ и това беше.
Имаше проблем с разгръщането на дробчетата и не биваше да ги натоварваме.
До 15 ден се цедях и давах от шише, а после той така и не засука активно.
Калина обаче е толкова упорита, не даде на кърмата никакъв шанс да спре.
Понякога вечер когато намалява давам добавка, но основно се кърмим.
Друг е въпроса с каква "охота" пие АМ, но това е друга тема!

Прави си варено жито и си го овкусявай както ти харесва.
Аз го правя сладко - захар, лимонова кора, смлени орехи и бисквитки!
И солено със зехтин, копър или магданоз, маслини, праз или кромид!
Има и Български лактогонен чай, той също помага.
Аз не съм привърженик на всичко на всяка цена,
ако стане стане, ако не АМ има в изобилие.
Правиш необходимото, водиш се по детето и всичко ще се нареди.
Имам предвид, че не бива да се прави драма от това
и да се обвиняваш, и видиш ли голям проблем.

Хубав и  :sunshine: ден на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #50 -: Март 26, 2010, 09:05:16 am »
Много съм съгласна с Мишанта.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #51 -: Март 26, 2010, 09:42:47 am »
Хриси, българския лактогонен чай има чудесен ефект! Към 3 месец и аз имах проблем, но започнах да пия редовно, плюс много течности и моята госпожица цоца до 1 г и 1 м. Не пожала да пие АМ, та се наложи да се справим!!! УСПЕХ!!!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #52 -: Март 26, 2010, 09:44:51 am »

Правиш необходимото, водиш се по детето и всичко ще се нареди.
Имам предвид, че не бива да се прави драма от това
и да се обвиняваш, и видиш ли голям проблем.
Хубав и  :sunshine: ден на всички!

Също подкрепям Мишанта! Ние се кърмихме с голям зор до 6-тия месец и то само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ. Не ми беше голям кеф, ама няма как - пробвала съм почти всички методи за подобряване на лактацията, включително и кърмене през час, при което, освен че се изнервяхме и двете, кой знае какъв ефект нямаше...
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #53 -: Март 26, 2010, 10:07:05 am »
Мами, може да ви се стори смешно, пък не го казвам от собствен опит, но ме убедиха в ползата на кромидия лук за лактацията, така че който може да го яде нека опита.
От опит глава не боли.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #54 -: Март 26, 2010, 12:01:46 pm »
[.....само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ.


Ох, и ние имаме същия проблем. Тази гърда още от самото начало създава проблеми. Първо едва я "отпуших", сега и на мен ми се мръщят и ръмжат на нея. Започва да я разпъва и да друса като куче:) Незнам как чайовете и всички неща дето ям за лактация как помагат само на едната гърда 8O


Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #55 -: Март 26, 2010, 12:04:53 pm »
Мами, може да ви се стори смешно, пък не го казвам от собствен опит, но ме убедиха в ползата на кромидия лук за лактацията, така че който може да го яде нека опита.
От опит глава не боли.

От лука е възможна поява на колики!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #56 -: Март 26, 2010, 12:11:27 pm »
Парси,малката суче по един час.Един час след това горе-долу устисква и започва да реве гладна и започваме отново.Та ми се получава,че през час суче.

Възможно е да има проблем с техниката на кърмене и детето така и да не успява да изсуче достатъчно, въпреки дългото време прекарано на гърдата. Как наддава, мокри ли достатъчно пелените?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #57 -: Март 26, 2010, 15:09:40 pm »
Хубава пролет и от нас  :lol:

не знам дали осиновените деца заприличват на родителите си, ама наш Никола ще го правим адвокат   Вчера в градинката 2 колелета - 6 деца... естествено яки скандали, ревове и сополи между джуджетата. Нашия не се натиска за колело, щото няма да се хаби я, ама ходи и води преговори от името на желаещите. Разпределя им времето, ти вече кара, сега си ти - хайде 5 минутки, после еди кой си... Добре че са готини родителите не им се месим - изпопадахме от смях   :jump12:
В очакване ....
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #58 -: Март 26, 2010, 16:21:30 pm »
[.....само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ.


Ох, и ние имаме същия проблем. Тази гърда още от самото начало създава проблеми. Първо едва я "отпуших", сега и на мен ми се мръщят и ръмжат на нея. Започва да я разпъва и да друса като куче:) Незнам как чайовете и всички неща дето ям за лактация как помагат само на едната гърда 8O
И на мен едната гърда ми се пълни по-малко. Първо давай, тази която не иска. Явно и е по-малка стимулацията.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #59 -: Март 26, 2010, 16:37:18 pm »
Фуси,
браво на Никола! :D Възхищавам му се! :) Не знам за юрист, но това са си чисто мениджърски качества, :wink: според мен. Ще бъде добър организатор!

Мешко ми бе писала за детските надбавки. Ходих до социалните тук. Оказа се, че онези 3 месеца, които ги бях пропуснала си остават за моя сметка. Казаха ми, със задна дата не изплащали. Да, оказа се, че трябва да подам декларация 1 година след предходната, в моя случай това е през юли.

Днес пак водих Мишка при ушния доктор. Казва, че поради засъхналата кръв не успява да види дали има регенерация. Продължаваме да пазим от вода и пак ще я гледа следващия петък. Нурофена да и го давам до седмица. Голям стрес изживява по време на самия преглед. :( За да може да работи докторът, три сестри я натискат на операционната, а Михаела се дере от рев, та чак въздух не може да си поеме. :( Док ме уверява, че не я боли, а плаче от стреса. Сестрата се впечатли, че е много силна, а няма и 11кг, но едвам я удържаха. Кошмар беше, наистина. :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)