0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« -: Март 22, 2010, 09:37:12 am »
Хайде на всички - слънчева седмица!  :)
Бъдете здрави! :D

Не ви бях чела няколко дни. Гледам зачекнали сте темата за "лъжата".
мацки, това не е лъжа. :wink: тези крехки създания все още не го правят с умисъл. И това си е нормално за възрастта им. Така пише в книгите. Те си фантазират просто. :)

В една книга имаше пример, как дете казва на майка си: "Мамо, видях тигър на двора!" Майката отива при психолог, защото според нея детето лъже. Истината е, че то вероятно е видяло някоя котка, която му у заприличала на тигъра от книжката му. Или кой знае какво точно е видяло, но въображението му работи. :)

Ето вчера, Михаела беше с баща си при моя баща. Питам я после: "Имаше ли там котета?", защото знам, че има. А тя ми вика: "няма"
"А какво имаше?" - "Баба", което пак не е вярно, тъй като баща ми не живее с майка ми, но върви, че обяснявай.... :?
После ми каза, че имало море, а всъщност, къщата на баща ми е на брега на Дунава.
Но това не са  лъжи, наистина. Те не го правят с умисъл.
Друг пример: "Има ли ако в гащите?" - "Няма!" - казва Мишка. Ама така миришеееее, че е ясно, че има нещо там :lol:
« Последна редакция: Март 22, 2010, 09:39:46 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #1 -: Март 22, 2010, 10:26:20 am »

Не ви бях чела няколко дни. Гледам зачекнали сте темата за "лъжата".
мацки, това не е лъжа. :wink: тези крехки създания все още не го правят с умисъл. И това си е нормално за възрастта им. Така пише в книгите. Те си фантазират просто. :)


Абе при Кристина си е баш лъжа.  :lol:

Слънце и от мен!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #2 -: Март 22, 2010, 10:26:30 am »
Хубава седмица и слънчево настроение на всички!.
И Мия лъже напоследък. Онзи ден като си тръгвала от градината, казала на баща си, че се е била с едно момиченце Далия, че и нагледно показала как е правила бокс с нея -всичко това пред учителката й, която естествено отрекла да е имало каквито и да било спречквания. Тя напоследък е станала по-агресивна, но се бие основно вкъщи. Смятам, че това са нормални неща за тази възрваст и няма нищо страшно.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #3 -: Март 22, 2010, 11:03:47 am »
Честита Пролет и усмихната седмица!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #4 -: Март 22, 2010, 13:23:26 pm »
Честита пролет и от нас,макар на мен хич да не ми е пролетно.Мишо ми довлече от училище в Петък някакъв вирус.От днес и Митачо е с гнойна ангина,жестоки температури и антибиотик :?

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #5 -: Март 22, 2010, 13:31:26 pm »
Най накрая се стопли това време  :lol:

И на Тони са си верно баш лъжи, отделно фантазиите. И понеже зачестиха лъжите, не мога да разбера дали въпросната г-жа Динева, удря силни шамари /защото той много слушал  :wink:/ или е фантазия от случващото се в градината. Определено много аргесия има в моят хубостник, най вече когато е под влияние на силна емоция. Не знам защо, но от малък е така, когато се радва и възхищава на нещой или някой, го избива на агресия. Не може да я контролира все още и веселите спонтанни емоции са по скоро бой от колкото проява на обич.
Аз ще говоря с г-жа Динева, макар и да съм сигурна, че ще бъде отречено това твърдение на Тони, дори и да е вярно. И все пак, мисля че не трябва да замълча.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #6 -: Март 22, 2010, 13:40:42 pm »
Честита пролет, здраве и усмивки от нас!
И бързо оздравяване на болните дечица.

перде, не знам как да разбереш, ако има нещо нередно в градината. Или промяната на поведението с конкретна смяна учителки, или сравняване на разказите на повече деца... Моите и двамата вече са се научили да се правят, че кашлят сутрин, за да не идат на градина. Или се опитват вечер да се пазарят един с друг утре кой ще ходи, че и подкупи си предлагат... Отделно, наистина сега почват с фантазиите. Дани вчера беше с баба и дядо в гората над къщата им и според него, видяли 14 вълка, Дани всички ги набил и те избягали, даже дядо събрал 2 кожи за кожухче на баба :) Това е някакъв негов микс между "Червената шапчица" и "Болен здрав носи".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #7 -: Март 22, 2010, 13:51:52 pm »
Честита Пролет и от нас!!!
Да донесе повече здраве на малки и големи!
Бързо да оздравяват болните!
Много се смях на малките хитрушковци, май и ние натам вървим! :oops:
Вики още не ходи на ясла и не знам другата седмица какво ще правим! Сутринта съобщиха, че във Варна е увеличен броя на респираторните заболявания при деца до 4 г. възраст! Отделно в нашата група има деца с конюктивит. Съседското дете ходи два дни и вчера беше с 39 С температура!
:(
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #8 -: Март 22, 2010, 13:55:00 pm »
Да ви кажа какво се случи при нас малко преди обяд.
Михаела си проби тъпанчето с клечка за уши, но от нашите, а не от бебешките. Естествено, аз съм виновна, че го допуснах. :oops: Тя вижда как ние си почистваме ушите и подражава. И друг път си е почиствала сама ушите, но не е било така фатално.
Този път тъкмо и правех сок (а тя от скоро заобича сок) и съм с гръб към нея и изведнъж чувам някакъв кански писък! Поглеждам - една клечка стърчи от ухото. Дръпнах я, а по нея - кръв. Явно доста я е боляло, защото дълго порева и не можеше да се успокои.
Хайде - в спешното. Гледаха я двама доктори под микроскоп. А там колко много плака - няма да ви казвам. После, като чух диагнозата и аз се разревах пред докторите.
Казаха, пробито тъпанче. Нищо няма да и даваме, освен Нурофен и да не мокрим ухото по никакъв начин. Утре сутрин пак ще я гледат под микроскопа. Питах до колко е фатално. Увериха ме, че бързо щяло да регенерира и че не е фатално. Т.е. ще чува.

Ако при някой се е случвало нещо подобно, кажете ми, как процедирахте. Какво назначи УНГ-то?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #9 -: Март 22, 2010, 14:05:19 pm »
Ох, кокиче, много съжалявам, дано се оправи бързо детенцето и да не я боли много. :(
Не ми се е случвало такова нещо, но не мисля че ще има проблем със слуха от това, проблем би имала ако има увреждане някакво, а тъпанчето ще зарастне и все едно не е било нищо.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #10 -: Март 22, 2010, 14:05:40 pm »
Спокойно мила, не се притеснявай, вярно е че бързо регенерира тъпанчевата еммбрана при децата. Често се случва и при отит,но се възстановяват наистина бързо и безпроблемно. Аз съм с перфорация от 3-ти клас, поради учителска небрежност по плуване. Имаше вариант да не чувам и за операции  ме гласяха, но се възстанових и си чувам, верно че имам намелен слух и много тънка тъпанчева мембрана, но съм си ОК.
Най важното е да не мокриш по никакъв начин ухото.При малките деца бързо и безпроблемно минава всичко. Успокой се.

Пак да се върна на лъжите, че ме провокира кокичето. Тони когато се задържи дълго време у дома, посел малко мрънкоти като трябва да ходи на градината. Обича да си играе с отверки и разни идиотщини, но само под мой контрол. Та лягаме да спим, а на следващият ден трябваше да ходим на градина след 3 седмично отсъствие и той при лягането ми казва "мамо ухоти ми прави вятър ей така фу,фу" питам боли ли те, а той "аз си бъркафх с отверката и сега ме боли" и започва рев, та рев, рев ...
Водих го на УНГ, естествено фантасмагорична постановка си беше.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #11 -: Март 22, 2010, 21:20:05 pm »
честита пролет,да сте здрави и много усмихнати!

Жорето вече 1 месец не е на ясла и няма ни сополи  ни нищо.
Днес обаче 2 пъти ака масленозелено и съм леко притеснена(гъсто е иначе) ,на какво може да се дължи.Не е ял нищо зелено от сряда насам.Утре ще ходим при педиатъра да му слагат ваксина и ще видим ,какво ще каже.
<br />
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #12 -: Март 22, 2010, 22:04:25 pm »
кокиче, много съжалявам, но не си отправяй такива обвинения! Може ли очите ти все да са на сто?! Ще се оправи детенцето.


Желая ви лека седмица и здрави дечица!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #13 -: Март 23, 2010, 07:54:30 am »
Зори,да не му е настинало коремчето нещо на Жори,затова да е зелено акото.Ние днес сме по добре-след включване на АБ.Може да прозвучи тъп въпроса ми но не съм компетентна.След като Превенара е пневмококова ваксина дали ще повлияе на гнойните ангини,които прави Митко?

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #14 -: Март 23, 2010, 09:02:41 am »
Парси, ако причина за ангините е пневмококова инфекция, да, ще повлияе. Това е едно от заболяванията които са посочени в листовката на ваксината, но ако е вирусна ангина например, няма да повлияе.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #15 -: Март 23, 2010, 09:21:00 am »
Хубава седмица и от нас!
Кокиче, наистина много неприятна ситуация..Дано да й минава бързо на Мишка и да не я боли.
Стефиз, явно магазинът за колелетата вече не е там. В момента /ако е това, за което говориш - слиза се по стълбички надолу/ е някакъв магазин за отоплителни системи. Аз затова много се учудих, че не съм го забелязала, а наистина сме изръшнали квартала, както се казва - надлъж и нашир :D
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #16 -: Март 23, 2010, 09:24:49 am »
Уф Кокиче, много неприятна случка. Бързо да се оправя. В студените дни и слагай шапка, за да не е изложено ухото на студен вятър, че така се изостря болката.

Парси, подкрепям СтефиЗ, няма да се повлияе ако е вирусна ангината. Друг е въпроса, че никой не си прави труда да изследва и назначава АБ без оглед дали е вирусна или бактериална. :x На детенцето на моя приятелка скоро извадиха сливиците след 7 вирусни ангини за една зима.
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #17 -: Март 23, 2010, 09:42:49 am »
Привет и от нас! :)

Ех, Маги, дано бързо и мине на Михаела и да не я боли! И като знам, че и Ели имаше един период в който искаше сама да си чисти ушите и успяваше да докопа нашите клечки, сега от известно време съм ги прибрала където не стига...

Аз вчера пуснах назален секрет на Стефуняка, да видим какви животни ще поникнат, че ми писна да му хърка носа и аз все да мисля, че може и дробовете му да са.

За лъжите, във филмчето на ВВС, експеримента беше следния - тригодишно дете го оставят само в стая в която има маса а на масата е покрита играчка и му казват, че ако не поглежда какво има под покривката, като се върнат ще му я покажат. Децата масово надничаха и на въпроса после дали са гледали отговаряха с "не" и заключението беше, че на тази възраст лъжата е признак на интелигентност :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #18 -: Март 23, 2010, 12:04:47 pm »
Хо, хо , хооооо значи сме Интилигенция и то голяма :lol: :wink: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #19 -: Март 23, 2010, 12:50:34 pm »
Момичета,
благодаря ви за окуражителните думи. Тя, че ще се оправи, ясно. По-скоро исках да знам дали и на някоя от вас и се е случвало нещо подобно и до колко лечението на тукашния доктор е адекватно. Знаете, че сме предубедени към лекарите извън София.
Явно, не ви се е случвало подобно нещо, за щастие. :wink:

Днес пак ходихме да я гледа под микроскоп и каза, че засега не е започнало да регенерира, в петък пак ще я гледа. Казва нищо да не и правя, да пазя изключително от вода и да давам само Нурофен. Чудех се до колко това е адекватно. Но ще му се доверя поради липса на кой знае какъв избор.

Иначе, малката си е същия бяс. :D Абсолютно нищо и няма видимо. Следобед, както и през нощта спа непробудно като пън! :lol: А в другото време беснее! :D

Парси, Гери, да оздравяват вече дечковците!


А за послъгването - значи трябва да се радваме, че са ни интелигентни дечицата! :lol:

Въпросче към тези, които вземат детски
В кой месец подавате докумнети - в този, в който детето навършва година, две, три и т.н., нали така? Т.е. сега през март детето навършва 2г. и трябва да ида до социалните да подам наново документи? От работодателя от кой до кой месец трябва да искам бележка за дохода? От март м.г. до февруари т.г., нали така?
« Последна редакция: Март 23, 2010, 13:05:17 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #20 -: Март 23, 2010, 12:58:14 pm »
Перде, ще ти разкажа нещо, което аз съм направила като малка. Много напомня на сина ти. Аз съм се "задавила" с пилешки кокъл и съм го изиграла до такава степен убедително, че горката ми майка е хукнала по пантофи по снега да ме носи на ръце в болницата. Доктора е казал, че ако мина покрай Сатиричния театър веднага ще ме вземат. Мисля си че това е период, който всички деца изживяват, но по-будните в по-голяма степен.Хубав ден.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #21 -: Март 23, 2010, 13:32:09 pm »
Момичета,
благодаря ви за окуражителните думи. Тя, че ще се оправи, ясно. По-скоро исках да знам дали и на някоя от вас и се е случвало нещо подобно и до колко лечението на тукашния доктор е адекватно. Знаете, че сме предубедени към лекарите извън София.
Явно, не ви се е случвало подобно нещо, за щастие. :wink:


Моят хубостник наскоро беше докопал една такава клечка и си я тикнал в ухото, но май не успя да я натика много дълбоко, защото нямаше кръв. Аз реагирах доста бързо и му я извадих, но той вече ревеше. За една бройка да стане белята. Понеже е доста палав и прави всякакви такива щуротии от този род гледам да не оставям да достъпно място такива остри предмети и го наблюдавам непрекъснато. Това се случи, защото си мислех, че таткото го наблюдава. Естествено пак аз излязох виновна..
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #22 -: Март 23, 2010, 13:55:33 pm »
Естествено пак аз излязох виновна..

Дааа, естествено. :wink: И аз съм виновна. :oops: Мъжът ми и друг път ми е казвал да внимавам с тези клечки и да не и ги давам. Но аз... :oops:
Той вчера беше в командировка в столицата и снощи като се прибра, не бързах да му казвам, а започнах с други текущи проблеми.
По едно време ме пита: "А къде сте ходили с колата днес? :)" И аз хъката - мъката, признах си, "ми до спешното, щото така и така..." :oops:
Е, този път не ми мърмори, но мълчанието му и погледът му бяха достатъчни в следващия един час.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #23 -: Март 23, 2010, 13:56:48 pm »

Въпросче към тези, които вземат детски
В кой месец подавате докумнети - в този, в който детето навършва година, две, три и т.н., нали така? Т.е. сега през март детето навършва 2г. и трябва да ида до социалните да подам наново документи? От работодателя от кой до кой месец трябва да искам бележка за дохода? От март м.г. до февруари т.г., нали така?

Кокиче, засича се 1 година от момента, в който си подала документите, а не е по възрастта на детето. При мен е така де. Мия е родена през май, а аз ходя да подавам документи юли, защото явно първата година съм ги подала през юли и така си върви. Работодателят издава справка за 1 година назад при мен. Ако ти си ги подала веднага щом се е родило детето, то тогава ще съвпада с рождения му ден. Социалните пращат някакво уведомително писмо месец преди да ти изтече срока, ако не се лъжа. И да го изпуснеш обаче, не е страшно. Спират ти ги за момента и после ти ги дават накуп.
Дано се въстанови бързо детенцето.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #24 -: Март 23, 2010, 14:04:32 pm »
На нас УНГ специалиста ми е казвал, че при болка в ухото, Нурофен е най подходящ, тъй като освен болокоуспокояващ ефект има и протъвовъзпалитено действие. В това второто обаче не съм много сигурна като действие. По принцип един отит може да мине от само себе си за една седмица, стига обаче да не се усложни и обостри. За регенерация на тъпанчева мембрана не знам обаче.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #25 -: Март 23, 2010, 14:06:02 pm »
Мешко, благодаря ти много, мила. :)
Нашите русенски гадове нито ти напомнят, нито ти изплащат пропуснатото.
Когато се роди детето, беше дълго в болница и аз имах време да се занимая със социалните. И да, подадох документи почти веднага. Но миналата година съм забравила и пропуснах три месеца. Т.е. подадох по-късно документи, но за тия 3 месеца, не ми ги изплатиха на куп, а си останах без въпросните 105лв. просто.
Та, утре ще взема да ида до тях.

Благодаря ти, Перденце! :)
« Последна редакция: Март 23, 2010, 14:08:34 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #26 -: Март 23, 2010, 14:08:57 pm »
Я си потърси правата, в Русе да не работят по други закони...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #27 -: Март 23, 2010, 14:23:16 pm »
Гледам вече пролет при вас :)
Ние сме още в ледниковата епоха (в Естония). Вчера Симеон си навехнал крака в детската градина и трябваще да го носим, че много го болеше. Извиках баща му, че аз не трябва да вдигам тежко заради очите. Тръгнахме и Румен се подхлъзна на леда. Сега той е с подута капачка, Симеон с цицина на главата, освен навехнатото краче, а аз съм с кръвоизлив в едното око, щото все пак се наложи да го нося. Идилия :)
Относно лъгането - Симеон почти всеки ден ме лъже за детската градина. Все твърди, че децата не му давали да си играе, а всъщност той е любимецът на всички. На родителската среща психоложката каза, че имал положително внимание върху групата, защото децата се стремяли да му помагат с яденето, обличането и езика, понеже той е с година по-малък от повечето.
Тук проблем са агресивните и недисциплинирани деца. Имат проблем и със зачитането на авторитет. По принцип никой възрастен не повишава глас, не прави забележки, не налага забрани и не наказва. Мисля, че тактиката им не е много ползотворна, а може просто да не мога да възприема чуждоземния манталитет.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #28 -: Март 23, 2010, 14:24:24 pm »
По принцип документи за детски се подават в месеца, следващ месеца на раждане на детето, когато подаваш за първи път. То е и логично, защото ако детето е родено на 25 март примерно няма да ти изплатят само 5 дена за март, а от април нататък :) Ако обаче си пропуснала и подала по-късно, гледаш една година от датата на подаване на документите. Късмет!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #29 -: Март 23, 2010, 14:28:54 pm »
Успешна,  :sunshine:ва и здрава седмица от нас!

Ех Ани, никое зло не идва само!Бързо възстановаване на  всички ви!

Кокиче, много неприятно!Дано няма усложнения детенце!

За съжаление доста от вещите ни могат да бъдат опасни за тях,
без дори да подозираме за това!
Миналата седмица Митака бутайки един празен кош за пране като камион,
се спъна в краката на баща си, който беше гушнал Калина
и се прекатури вътре огънат на обратна дъга.
И докато аз изтичам от кухнята да го извадя от панера
от устата му вече течеше кръв, но за щастие само с това се оттърва.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #30 -: Март 23, 2010, 14:29:04 pm »
Анииии,
много неприятно е това. Оправяйте се бързо всички.

А за ДГ - аз приветствам техния манталитет - това, че не повишават тон е похвално според мен. Лошото е, че аз самата съм голям нервак и често повишавам тон на детето. После се упреквам за това. :oops:

благодаря ви за съветите за детските и за добрите думи. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #31 -: Март 23, 2010, 14:32:24 pm »
Здравейте!
Да се запиша и аз в новата тема. Дано в нея не се срещат болести и неприятности, а само весели детски истории :)
Искам да попитам нещо. На консултацията на 20-ти ден, педиатърката ни изписа вит.Д х 2 капки сутрин на гладно за един месец. После каза да направим почивка, но нали още главата ми е навряна ....незнам къде, не запомних колко дни 10 ли 20 ли :ask:
а в рецептата не е записано. После пак ги пием и така до юни. Ако може някой да ме осветли  :oops:
За детските и аз знам, че се подава молбата след като изтече една година откакто е подавана предния път. Не знам да дават пари на куп при неподаване на молба в срок. Това мисля, че беше само в началото като се роди бебето първите месеци, защото се предполага, че още може да няма акт за раждане издаден примерно. Може и да греша, ако някой е по-информиран да каже :)


*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #32 -: Март 23, 2010, 14:44:43 pm »
Здравейте,успешна седмица и от мен.
Ани лош късмет да се оправяте бързо.
На всички с проблеми пожелавам по ведри дни до края на седмицата.
При нас нещата се въртят между яслата,работата,къщата.През последните дни се стопли и до 19-20 часа немога да прибера Борето,още повече,че играе с приятелката си от яслата Ани и са толкова неразделни и щастливи,че като решим да ги прибираме с другата майка започвата да реват и се викат една друга.От както го има това приятелство Борето се промени,вече дава всичко,стана по самостоятелна,не ми виси на крака :wink:,приказва много,не се инати и така и аз съм по спокойна,комуникацията ни вече е на друго ниво.С баща и си купихме колелета тези дни ще монтираме седалка и за Борето на колелото на баща и и започваме обиколки на Пловдив  :lol: да влезем във форма след зимата.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #33 -: Март 23, 2010, 14:50:22 pm »
За детските и аз знам, че се подава молбата след като изтече една година откакто е подавана предния път. Не знам да дават пари на куп при неподаване на молба в срок. Това мисля, че беше само в началото като се роди бебето първите месеци, защото се предполага, че още може да няма акт за раждане издаден примерно. Може и да греша, ако някой е по-информиран да каже :)

Ами едната година съвсем бях забравила за това, че трябва да подавам документи. Разбрах го като ми спряха детските, отидох съответно с месец закъснение -през август, вместо юли и септември ми изплатиха и детските за август, които ми бяха спрени. Впоследствие може и да се е сменил правилника, това не го знам, но преди 2 години беше така.
<br />[link=http:
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #34 -: Март 23, 2010, 14:55:40 pm »
За детските и аз знам, че се подава молбата след като изтече една година откакто е подавана предния път. Не знам да дават пари на куп при неподаване на молба в срок. Това мисля, че беше само в началото като се роди бебето първите месеци, защото се предполага, че още може да няма акт за раждане издаден примерно. Може и да греша, ако някой е по-информиран да каже :)

Ами едната година съвсем бях забравила за това, че трябва да подавам документи. Разбрах го като ми спряха детските, отидох съответно с месец закъснение -през август, вместо юли и септември ми изплатиха и детските за август, които ми бяха спрени. Впоследствие може и да се е сменил правилника, това не го знам, но преди 2 години беше така.

Не, аз просто си мисля, че за пореден път се доказва че всеки град си е отделна държава.... 8O


*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #35 -: Март 23, 2010, 17:48:49 pm »
Да се запиша и аз в новата темичка :)
Нещо не мога да се организирам и ми остава малко време за форума.
Доколкото разбрах,не изплащали детски със задна дата,нали сега и ние ще подаваме документи,та питах.
Иначе сме добре,но кърмата ми определено си спира и съвсем скоро ще сме изцяло на АМ :(
Желая успешна седмица на всички!

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #36 -: Март 23, 2010, 19:35:15 pm »
Иначе сме добре,но кърмата ми определено си спира и съвсем скоро ще сме изцяло на АМ :(
Хриска, защо така бе? Много скоро. Няма ли как да се оправят нещата? Аз в началото имах проблеми с кърмата /не че сега всичко е съвсем прекрасно/ и lucrecia ми даде доста полезни съвети как да си я увелича. Мисля, че действително има начини, може да потърсиш и професионална помощ от представители на Ла Лече Лига. Разбира се трябва доста желание и упоритост най-вероятно.


*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #37 -: Март 23, 2010, 21:01:27 pm »
Привет на всички, завихри ни вихрушката на топлото време и не мога да се доредя да ви чета и пиша. Спорна седмица на всички!

Кокиче, много неприятно това! Аз преди време бях успяла да си уцеля ухото с една диадема, за щастие не успях да си докарам голямата беля, но в нета четох доста по въпроса и ми се върти нещо за лепене на тъпанчето. Може и да бъркам или да не се прилага вече.

Парси, в предната седмична питаш за кремче при проблем с брадичката от засилено слюноотделяне - при същия проблем мазах Ники с Гландол  ( http://www.naturpharmabg.com/Glandol_creme.html )по препоръка на педиатърката, 2-3 мазания проблемът изчезна. Много съм доволна.

Да питам за изследванията за ясли: имам си направление както следва: за кръв, урина и 2 бр ако  :lol: (паразити и микробиология). Интересува ме за какво точно се изследва в единия и другия случай акото  :oops: Едната лаборатория в СЗ не правила пълното изследване, но работи със ЗК, в другата се плащало, но правят пълен пакет. Та искам да разбера как да си подредя нещата и да не се мина с направленията  :D
Извинявам се за фекалните подробности...
« Последна редакция: Март 23, 2010, 21:03:05 pm от ani4ka »
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #38 -: Март 23, 2010, 21:35:03 pm »
Аничке, :thankyousign:

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #39 -: Март 24, 2010, 12:46:00 pm »
1 бр. фекална маса трябва за паразити /глисти /и 1 бр. за салмонела, шигела и още нещо ама не помня какво беше.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #40 -: Март 24, 2010, 13:52:32 pm »
Да се запиша и аз с трепети покрай връщането ми на работа и записването на малката за ясла. Днес пуснахме изследванията, за щастие при нас ги правят на едно място всичките по ЗК. Да питам запознатите васерман и на двамата родители ли тряба или може само на единия? Не ми е ясно защо изобщо е необходим, сигурно има някаква логика, която на мен ми убягва.
Ако всичко е наред, в понеделник Габи ще е ученичка...да си призная много ми е притеснено, от скоро започна да става една любвеовилна и да ме търси, дано бързо свикне.
И само да споделя, че в момента в нашата ясла записват за 2013...! Безумието е пълно.

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #41 -: Март 24, 2010, 13:57:50 pm »
Необходим е Васерман на единият от родителите.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #42 -: Март 24, 2010, 18:30:10 pm »
Джиджи и аз не знам защо така се получава?Много исках да си я кърмя по-дълго но явно няма да стане.
Иначе ще се радвам на всеки един съвет за да мога да продължа повече време да кърмя!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #43 -: Март 24, 2010, 20:26:25 pm »
Хриска,предполагам си чела че колкото по-често слагаш на гърда,толкова повече стимулираш образуването на кърма.Успех!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #44 -: Март 24, 2010, 22:17:18 pm »
Perdeto мерси.
А с какво е необходимо да се подготвя за яслата, мъжа ми ходи на разговор с директорката, но забравил да пита, а и тя нищо не му е казала, та съм в чуденка. Предполагам 2-3 комплекта дрехи, памперси, принадлежности за хранене. Играчки? гърне? друго? Предварително благодаря на споделилите!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #45 -: Март 25, 2010, 09:44:23 am »
Ани, бързо да се оправяте!

Мая, по принцип зависи от яслата, че май и от групата в която е детето. При нас, трябва да има един резервен комплект дрехи в шкафчето и няколко памперса. Пижамката я носим понеделник сутрин и петък следобед ни я дават за пране. В началото носехме и мокри кърпички, сега събират по 5 лева за консумативи в началото на месеца и не носим кърпи. Носим всяка седмица по литър и половина минерална вода. Принадлежности за хранене, играчки и гърнета не носим. Като ново дете обикновено дават да си носи играчката с която спи (Елена отдавна е "дърто" дете, ама още си я носи ;) ), може и шишето от което пие вода, ако не може още от чаша. И все пак е най-добре да говориш със сестрите на групата в която ще е.

Аз да се оплача, че Елена е влязла в някакъв период (поне се надявам да е период), Стефан само да вземе някоя играчка или книжка и тя ходи да му я вземе от ръцете, съответно следва рев от негова страна. Или пък той взема някоя книжка и идва при мен да я гледаме и Ели веднага идва и го изблъсква и си носи някоя от нейните книги - тук в това съзирам ревност, но в горната случка не знам за какво да мисля. Обясняваме и, че трябва да му дава играчките и книжките, да се научи и той на разни неща и да стане умен като нея, ама не минава номера, заплашвахме пак не става, баща и почна, тя като вземе играчка, той да и я взема от ръцете, но 5 минути по късно, Стефан пак реве, че тя му е взела нещо. Другото което прави от скоро е да лапа играчки като брат си - получава се, че наместо той да гледа от нея, тя го копира... Иначе на моменти си играят двамата на гоненица, но като цяло се драчат постоянно.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #46 -: Март 25, 2010, 10:40:46 am »
Гери, период е, докато се напаснат малко. В момента и у нас го има този проблем - Алекс пълзи като Мила, взема й играчките, реве се колективно, блъскат се един друг, борят се за внимание и изобщо е купон. Аз обикновено прибирам играчката, за която се карат или гледам да дам на единия една, на другия друга, за да се отвлече вниманието. Сега ще се копират един друг, няма начин. Трябва ти търпение и здрави нерви :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #47 -: Март 25, 2010, 22:00:28 pm »
Парси,малката суче по един час.Един час след това горе-долу устисква и започва да реве гладна и започваме отново.Та ми се получава,че през час суче.

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #48 -: Март 25, 2010, 22:12:13 pm »
Джиджи и аз не знам защо така се получава?Много исках да си я кърмя по-дълго но явно няма да стане.
Иначе ще се радвам на всеки един съвет за да мога да продължа повече време да кърмя!
Хриска недей да се отказваш от кърменето. При много малко жени кърмата наистина не стига. Щом иска детето на час да суче - няма проблем.Хапвай жито  и кърми нощем.
Не се бях вклювала само в те тая тема :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #49 -: Март 26, 2010, 08:41:07 am »
Хриска, не се отказвай, ако трябва давай добавка когато усетиш, че детенце не се е наяло!
Ще се регулира лактацията!

Аз кърмих Митака точно 3 месеца с добавка АМ и това беше.
Имаше проблем с разгръщането на дробчетата и не биваше да ги натоварваме.
До 15 ден се цедях и давах от шише, а после той така и не засука активно.
Калина обаче е толкова упорита, не даде на кърмата никакъв шанс да спре.
Понякога вечер когато намалява давам добавка, но основно се кърмим.
Друг е въпроса с каква "охота" пие АМ, но това е друга тема!

Прави си варено жито и си го овкусявай както ти харесва.
Аз го правя сладко - захар, лимонова кора, смлени орехи и бисквитки!
И солено със зехтин, копър или магданоз, маслини, праз или кромид!
Има и Български лактогонен чай, той също помага.
Аз не съм привърженик на всичко на всяка цена,
ако стане стане, ако не АМ има в изобилие.
Правиш необходимото, водиш се по детето и всичко ще се нареди.
Имам предвид, че не бива да се прави драма от това
и да се обвиняваш, и видиш ли голям проблем.

Хубав и  :sunshine: ден на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #50 -: Март 26, 2010, 09:05:16 am »
Много съм съгласна с Мишанта.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #51 -: Март 26, 2010, 09:42:47 am »
Хриси, българския лактогонен чай има чудесен ефект! Към 3 месец и аз имах проблем, но започнах да пия редовно, плюс много течности и моята госпожица цоца до 1 г и 1 м. Не пожала да пие АМ, та се наложи да се справим!!! УСПЕХ!!!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #52 -: Март 26, 2010, 09:44:51 am »

Правиш необходимото, водиш се по детето и всичко ще се нареди.
Имам предвид, че не бива да се прави драма от това
и да се обвиняваш, и видиш ли голям проблем.
Хубав и  :sunshine: ден на всички!

Също подкрепям Мишанта! Ние се кърмихме с голям зор до 6-тия месец и то само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ. Не ми беше голям кеф, ама няма как - пробвала съм почти всички методи за подобряване на лактацията, включително и кърмене през час, при което, освен че се изнервяхме и двете, кой знае какъв ефект нямаше...
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #53 -: Март 26, 2010, 10:07:05 am »
Мами, може да ви се стори смешно, пък не го казвам от собствен опит, но ме убедиха в ползата на кромидия лук за лактацията, така че който може да го яде нека опита.
От опит глава не боли.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #54 -: Март 26, 2010, 12:01:46 pm »
[.....само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ.


Ох, и ние имаме същия проблем. Тази гърда още от самото начало създава проблеми. Първо едва я "отпуших", сега и на мен ми се мръщят и ръмжат на нея. Започва да я разпъва и да друса като куче:) Незнам как чайовете и всички неща дето ям за лактация как помагат само на едната гърда 8O


Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #55 -: Март 26, 2010, 12:04:53 pm »
Мами, може да ви се стори смешно, пък не го казвам от собствен опит, но ме убедиха в ползата на кромидия лук за лактацията, така че който може да го яде нека опита.
От опит глава не боли.

От лука е възможна поява на колики!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #56 -: Март 26, 2010, 12:11:27 pm »
Парси,малката суче по един час.Един час след това горе-долу устисква и започва да реве гладна и започваме отново.Та ми се получава,че през час суче.

Възможно е да има проблем с техниката на кърмене и детето така и да не успява да изсуче достатъчно, въпреки дългото време прекарано на гърдата. Как наддава, мокри ли достатъчно пелените?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #57 -: Март 26, 2010, 15:09:40 pm »
Хубава пролет и от нас  :lol:

не знам дали осиновените деца заприличват на родителите си, ама наш Никола ще го правим адвокат   Вчера в градинката 2 колелета - 6 деца... естествено яки скандали, ревове и сополи между джуджетата. Нашия не се натиска за колело, щото няма да се хаби я, ама ходи и води преговори от името на желаещите. Разпределя им времето, ти вече кара, сега си ти - хайде 5 минутки, после еди кой си... Добре че са готини родителите не им се месим - изпопадахме от смях   :jump12:
В очакване ....
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #58 -: Март 26, 2010, 16:21:30 pm »
[.....само от едната гърда, другата "произвеждаше" много малко мляко и накрая Дари изобщо не искаше да суче от нея :( От 1-вия месец нататък дохранвах с АМ.


Ох, и ние имаме същия проблем. Тази гърда още от самото начало създава проблеми. Първо едва я "отпуших", сега и на мен ми се мръщят и ръмжат на нея. Започва да я разпъва и да друса като куче:) Незнам как чайовете и всички неща дето ям за лактация как помагат само на едната гърда 8O
И на мен едната гърда ми се пълни по-малко. Първо давай, тази която не иска. Явно и е по-малка стимулацията.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #59 -: Март 26, 2010, 16:37:18 pm »
Фуси,
браво на Никола! :D Възхищавам му се! :) Не знам за юрист, но това са си чисто мениджърски качества, :wink: според мен. Ще бъде добър организатор!

Мешко ми бе писала за детските надбавки. Ходих до социалните тук. Оказа се, че онези 3 месеца, които ги бях пропуснала си остават за моя сметка. Казаха ми, със задна дата не изплащали. Да, оказа се, че трябва да подам декларация 1 година след предходната, в моя случай това е през юли.

Днес пак водих Мишка при ушния доктор. Казва, че поради засъхналата кръв не успява да види дали има регенерация. Продължаваме да пазим от вода и пак ще я гледа следващия петък. Нурофена да и го давам до седмица. Голям стрес изживява по време на самия преглед. :( За да може да работи докторът, три сестри я натискат на операционната, а Михаела се дере от рев, та чак въздух не може да си поеме. :( Док ме уверява, че не я боли, а плаче от стреса. Сестрата се впечатли, че е много силна, а няма и 11кг, но едвам я удържаха. Кошмар беше, наистина. :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #60 -: Март 26, 2010, 16:41:05 pm »
Не пожала да пие АМ, та се наложи да се справим

При нас (сега с Антон) положението беше точно същото. Първитя месец, месец и половина бях в постоянно чудене - стига ли му, не му листига, защо издържа малко, защо суче по много - не издържах и купих АМ с надежда да решим "проблема". Да, ама Антон не пожела шишето и това е. И тъй както уж кърма достатъчно нямаше, вече повече от 5 месеца сме изключително на кърма, расте, наддава и всичко е ок. Е, да - нямаме режими и първите два месеца също ядеше на всеки час, хранехме се дълго време, но в един момент просто спрях да гледам часовника и да пресмятам кога и колко време точно е ял. След това от само себе си се урегулираха нещата и детето след третия месец увеличи паузите м/у храненията. Сега понякога се храним и през 4 часа, яденето приключва за 5-6 минутки  :)

На мен също много ми помага БЪЛГАРСКИЯ лактогонен чай (не на Хип!), както и задължително трябва да поемам повече течности и храна - намаля ли малко яденето (пиенето) - веднага се чувства.

« Последна редакция: Март 26, 2010, 16:43:28 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #61 -: Март 26, 2010, 17:43:44 pm »
Фуси, разбира се, че заприличват, средата и начина на отглеждане на едно дете са много важни за развитието му, ама ти си го знаеш това ;) А Никола е голям образ! :)

Маги, дано се оправи Мишка по скоро! А за пищенето, при прегледа е нормално, като си спомня Елена как се дра като и правиха рентгенова снимка, там със сигурност не боли, но я беше много страх...

А за кърменето и Ели беше така първия месец, ядеше на всеки час и в интерес на истината изобщо не се притеснявах дали и стига, май майка ми беше по притеснена и в края на първия месец беше наддала 1200гр. После разреди храненията на около 3 часа включително и през ноща и имаше нощно хранене до към година и нещо. Кърмила съм я до 10 месеца, когато се отказа от кърменето защото беше голяма жега и не искаше да се гушка. Със Стефан се провалих тотално с кърменето, но там имаше други утежняващи обстоятелства.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #62 -: Март 26, 2010, 20:58:10 pm »
Ние пък се въртим в някакъв кръг от който мисля че никога няма да излезем.Митачо от АБ,който приемаше получи страхотно разстройство.Наложи се да спрем АБ на 4 ден от приема(дано не го повтори).Така...единственото което пиеше беше АМ.Почнах лечебна Хумана успоредно с прахчета и пробиотици,но положението не се променя.Напротив вече почти нищо не иска да яде.За да не се обезводни давам вода на всеки 5 -10 минути.За капак на всичко от следобяд сме с кашлица и хрема.Утре сме на поредния преглед пък да видим.Душата ми се е свила на топка... :?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #63 -: Март 26, 2010, 21:44:54 pm »
Хубава пролет и от нас  :lol:

не знам дали осиновените деца заприличват на родителите си, ама наш Никола ще го правим адвокат   Вчера в градинката 2 колелета - 6 деца... естествено яки скандали, ревове и сополи между джуджетата. Нашия не се натиска за колело, щото няма да се хаби я, ама ходи и води преговори от името на желаещите. Разпределя им времето, ти вече кара, сега си ти - хайде 5 минутки, после еди кой си... Добре че са готини родителите не им се месим - изпопадахме от смях   :jump12:

Айде, давай ми го за стаж Колето, че си търся стажант :D.
Фани, представата ми за теб и Колето още от първите му снимки е майка-син, а не осиновител-осиновен.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #64 -: Март 26, 2010, 22:55:11 pm »
hriska,те в общи линии всичко са ти казали момичетата, но да се намеся и аз, че кърменето ми е болна тема.Не е необичайно на тази възраст детето да суче по един час и много начесто. Наистина е възможо да имате някакъв технически проблем и оттам тя  по-трудно да изсуква необходимото й количество, а може и просто да има нужда от гушкането и допира до теб. Ако има поне 1-2 изхождания по голяма нужда, 10-тина напишкани памперса без остра миризма или тъмен цвят и ако е наддала за първия месец над 500-600 гр., най-вероятно проблем нямате. Не бързай с добавката- пробвай да й даваш толкова често, колкото иска- някои деца бързо се отбиват като свикнат с биберона- на моя красавец му отне точно месец да разбере, че има и лесен начин за хранене и да започне да отказва малко по малко гърдата- вече едвам-едвам избутваме с 1-3 кърмения и цедене, та дано добутаме до заветните 6 месеца.
Ако се окаже, че действително кърмата ти е малко, ще въведеш добавка- докато може.Българският лактогонен чай, билка жабляк, орехи, варено жито, протеинова храна(особено месни супи), достатъчно-поне 2л. течности, сън- всичко помага. На мен ми помагаше и чаят на Хип. Но нещото, което наистина влияе е положителна нагласа, спокойствие, зобравяш за часовника и....сукане- най-добрият стимул. Действително изключително рядко е да има автентичен недостиг на кърма- само си помисли, че аз все още имам , а съм с Хашимото и инсулинова резистентност,за която не си пия лекарствата, потеже се отделят в кърмата.
И...кърменето е страхотно нещо, супер е за детето, но....не може, не бива да се превръща в самоцел и тормоз за майката или детето- ако става- страхотно, ако не- има вече доста добри алтернативи. Нашите деца тук са твърде изстрадани и дълго чакани, за да свеждаме отглеждането им само до кърменето или липсата му. Струва ми се ,че това е лукс за хора, чиито деца са им дошли просто така отгоре и няма за какво друго да се тормозят.
Дано да преодолеете кризата и да се чувствате добре и двете!
Поздрави на всички с пожелание за здрави деца и страхотни разходки в слънчевото време!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #65 -: Март 27, 2010, 00:06:24 am »
Здравейте, дами!
Записвам се в темичката вече като мама на 44-дневна дъщеричка :)
Искам да ви попитам какъв слънцезащитен крем използвате за вашите деца и удачно ли е да прилагам такъв при толкова малко бебе.
Сигурно сте писали по въпроса, но нали знаете как е в началото - няма време за нищо, даже и за форума :)
Благодаря ви!
Хубав уикенд!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #66 -: Март 27, 2010, 07:44:35 am »
Аз намазах навремето Стефания със слънцезащитния на Чико, тя се обрина цялата и спрях
Преслава не съм я мазала с нищо, тука се коментираше, че може би не е удачно да се мажат децата до към 6ти месец с такива продукти. Ползвам слънцезащитни продукти само за плаж, когато откривам голяма част от тялото им. И задължително им обличам бански, защото смятам, че кожата им все още е достатъчн нежна, за да бъде изложена цялата на слънчево въздействие.
Никола ще ме умори някой ден, страхотно дете е.  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #67 -: Март 27, 2010, 08:15:58 am »
Парси бързо оздравяване и възсановяване на адаша.

 :?Три дни, само три дни му бяха нужни на Митака след месец у дома
и пак кашлица и лек секрет от носа.
За този сезон, мисля, приключихме с детските заведения!

Фусита, аз съм респектирана от размаха на Колето! :lol:
А последната реплика на Лейди подкрепям с две ръце!

Северинка от д-р Масларска знам до 6м не се маже с нищо,
просто детето не се излага пряко на слънце!
След това в зависимост от кожата и "личния" тен се преценява.
Митака е с матова кожа ползвала съм 25-30 фактор по нейна препоръка.
Калината обаче е с бяла кожа и когато дойде време ще взема 50 ти.  

Цветенце, това което описваш за Антоан, АМ и кърмене на 100% важи за девойката у дома.
5 вида АМ смених докато русата ми глава разбере, че тя просто не желае шише!
Сега, ако е много гладна и няма кърма първо давам шишето и имам някакъв успех!
За щастие се случва рядко и само вечер.

 :sunshine: и усмихнат Лазаров ден на всички!
« Последна редакция: Март 27, 2010, 09:50:10 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #68 -: Март 27, 2010, 08:24:23 am »
Ох, ами освен 5 вида АМ като смените и 5 вида шишета и диването пак не иска да пие мляко :lol: :lol:
За щастие при нас това стана на 1г., като спрях да я кърмя, но въпреки всичко аз много държа да се пие мляко, та сега пием с най-обикновена сламка и имаме лек успех :lol: За разлика от нея пък, Деси пие като кърмаче... деца.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #69 -: Март 27, 2010, 09:59:13 am »
Ох, ами освен 5 вида АМ като смените и 5 вида шишета и диването пак не иска да пие мляко :lol: :lol:
За щастие при нас това стана на 1г., като спрях да я кърмя, но въпреки всичко аз много държа да се пие мляко, та сега пием с най-обикновена сламка и имаме лек успех :lol: За разлика от нея пък, Деси пие като кърмаче... деца.

Стефи съгласна и шишета сменях... :lol:
Митака пиеше каквото и откъдето му се даде -
кърма от извора, от приятелка и от шише тоже, АМ без проблем от три вида шишета!
Кипра Калина цък по всички параграфи... деца!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #70 -: Март 27, 2010, 11:48:30 am »
О, и Симона цоцаше от каквото й дадеш - гърда, шише на Авент, Нук, Чико - никакви претенции. После, като стана на година, откри сламката и буквално от днес за утре отказа да пие от шише с биберон, малко по-късно пиехме млякото от обикновена чаша.

Ще видим при Антон с големите претенции как ще се развият нещата.
Понеделник го захранвам!  :)
Обяснявам на Мончето, че ще започваме да му даваме пюре от ябълка с малки бебешки лъжички, а тя ми вика "що с лъжички мамо, пюрето няма ли да идва и то от цоцките"  :)

« Последна редакция: Март 27, 2010, 13:11:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #71 -: Март 27, 2010, 12:32:56 pm »
Честит Лазаров ден!
Фусиголям сладур е Никола! :D
Благодаря на всички за съветите.Още веднъж се обеждавам колко сте готини всички! :bighug:
Ще пробвам всичко за да мога да кърмя Сияна колкото се може по-дълго,но в крайна сметка най-важното е,че вече е при нас.Гладна няма да остане.Не е нещо което зависи изцяло от мен.
Започнах да я дохранвам,защото за 20-те дни само на кърма беше наддала само 300гр и беше доста изнервена.Сега вече е друга работа.Но аз я дохранвам само когато видя,че не и стига кърмата-обикновенно към обяд вече намалява,но на нощното и сутрешните хранения е добре.
Педиатърката ни каза вече да махаме едно хранене,но аз мисля да не си тормозя детето и да си прави тя режима.
Сега отиваме на разходка,че времето е страхотно.Желая ви приятен уикенд!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #72 -: Март 27, 2010, 12:39:12 pm »
Хриска още нещо, можеш да кърмиш през хранене.
Аз правех така с Митака, на едното хранене сучеше, на следващото АМ.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #73 -: Март 27, 2010, 14:13:55 pm »
Хриска още нещо, можеш да кърмиш през хранене.
Аз правех така с Митака, на едното хранене сучеше, на следващото АМ.

И аз правех така-беше по удобно :)

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #74 -: Март 27, 2010, 18:17:53 pm »
Ох, ами освен 5 вида АМ като смените и 5 вида шишета и диването пак не иска да пие мляко :lol: :lol:
За щастие при нас това стана на 1г., като спрях да я кърмя, но въпреки всичко аз много държа да се пие мляко, та сега пием с най-обикновена сламка и имаме лек успех :lol: За разлика от нея пък, Деси пие като кърмаче... деца.
Ние сме от тези дето нямат проблем с шишетата...На мен ми се иска, обаче, вече да я уча да пие от чаша. Само че тия накрайници на Авент, които са за първо запознаване с чашата хич не ги доблюбваме...Та се чудя дали да не пробвам със сламка :ask:
Стефиз, ти ми даде идея :D
Относно кърменето и при мен беше така - докъм обяд стига и после вече нъц...
*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #75 -: Март 27, 2010, 21:17:51 pm »
Те тия шишета тип чаша на Авент много пускат.Леле детето на мойта дружка щеше да се удави :D

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #76 -: Март 27, 2010, 22:04:33 pm »
Не знаех,че може да се кърми през хранене?!Мислех,че трябва постоянно.Ще пробвам и този вариант.
Днес като излязохме си взех бълг.чай за кърма.
Още веднъж ви благодаря :)

Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #77 -: Март 27, 2010, 22:43:25 pm »
Хриска, според мен, ако искаш да си увеличиш кърмата си я кърми на поискване. Дохранвай само , ако е изнервена и прецениш , че не й стига. Колкото повече суче, повече те стимулира. При мен също следобяда ми намаля кърмата, но тогава давам по често. Ние все още сме с незная колко на брой кърмения, въпреки че яде и твърда храна. Не премахвай хранене, не натоварваш стомахчето. Ние все още се кърмим и през нощта, понякога през два часа. В момента е 8 кг и нещо. Детето си показва само , поне аз така процедирам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #78 -: Март 28, 2010, 01:02:32 am »
абе нямаше ли консултантска тема на Ла лече лига тук? искате ли да ви направя отделна тема само за кърмене?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #79 -: Март 28, 2010, 18:02:57 pm »
Честит празник на всички именници!
jam ако не те затруднява мисля,че ще ни е от полза.
Особено от такива заблудени като мен :D

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата 22.03 - 28.03. Пролет е! :)
« Отговор #80 -: Март 28, 2010, 18:41:49 pm »
Честит най-цветен празник на всички.
 
Честит Имен Ден на Именячетата.

Да са здрави, весели, засмени и толкова красиви, колкото са всичките цветя.