0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #40 -: Март 15, 2010, 09:12:52 am »
Ами Цеци на хората не им се вярва, че в един малък провинциален град може да има такава клиника с такива доктори. Мен още ме питат, защо съм родила на село :lol:
osi_9
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #41 -: Март 16, 2010, 01:03:27 am »
Цеци, благодаря ти за подробната информация. Благодаря и на теб, nadiava6ta. Цеци, това, че спермоложката е работила при Стаменов си ми е утеха, нямах я тази информация. За техниката на Любчо Бойчев знам, от години съм свидетелка как се развива и какво отношение има и с каква любов се отнася към нея. Но както писах в поста си съм ходила само на профилактични прегледи. Преди месеци след изследването на 8 хормона от моя страна и спермограмата на партньора думите бяха, че аз ставам за инсеминация и да действаме, че нямаме никакво време. Годинките ни са понапреднали доста. Просто ми беше необходима повечко информация и отзиви за самата клиника като практика в тази област. За всичко си много права и абсолютно точна в поста си, за което още веднъж благодаря  :balk_81: Ако може още един въпрос. Поизчетох тук из форума, че преди ЦС се прави задължително микробиология + хламидии и при наличието на проблем се изчаква докато се отстрани. На мен никой не ми е казал такова нещо в клиниката. Какво трябва да направя? Не е ли добре тук в Силистра да пусна една микробиология, защото имам подозрението, че не всичко ми е ок. Изобщо какво бихте ме посъветвали. Имам около 10 дни до МЦ.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #42 -: Март 16, 2010, 08:52:04 am »
Преди ЦС доктора ми взе проба от влагалището,беше отрицателно за хламидия. Пуска и микробиология. По късно при иксито се оказа, че имам хламидии. Установи се с кръвни изследвания. Така или иначе, тръбите ми бяха непроходими и отстранени преди процедурата.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #43 -: Март 16, 2010, 10:43:07 am »
Здравейте момичета!
Искам да попитам - знаете ли сега за кога записват час с направление при д-р Л.Бойчев.Защото аз трябва да се запиша на профилактичен преглед - още не съм ходила след раждането........... :oops:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #44 -: Март 16, 2010, 15:03:48 pm »
Попитай в клиниката. Тел е 086 660 560 след 14-15 часа е най-добре да се обадиш.

Лиза, ЦС правих при доктора в болницата след чисти микробиологични изследвания.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 15:22:44 pm от Lucky »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #45 -: Март 16, 2010, 15:10:28 pm »
Искам да попитам - знаете ли сега за кога записват час с направление при д-р Л.Бойчев.Защото аз трябва да се запиша на профилактичен преглед - още не съм ходила след раждането........... :oops:
За юни.

Лиза ЦС не сме правили. Незнам точно как процедира. Нищо не пречи да си пуснеш една микробиология.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #46 -: Март 16, 2010, 15:18:02 pm »
Правих ЦС февруари.
Преди това не сме изследвали хламидии.
Микробиология имах от м.12
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #47 -: Март 16, 2010, 17:27:28 pm »
Но кой назначи микробиологията, кой взе секрет и къде се прави изследването- т.е. в коя лаборатория. По моята логика би трябвало д- р Бойчев да вземе секрета, да го изпрати в читава лаборатория- до колкото знам той работи с Русенска лаборатория. След това той да назначи лечението, ако има нужда от такова. Същото се отнася и до хламидиите. Аз подозирам, че има проблем. Съдя по спермограмата на партньора ми, в която Ph е около 8,7. Или става въпрос за някаква инфекция или за варикоцеле. Предполагам, че е първото, защото ако беше второто нямаше да има при мен спонтанно забременяване преди малко повече от година. А ако при него има проблем, значи ще го има и при мен.
ЕVIQ, иксито къде е правено. Хламидиите е възможно да бъдат на различни места в тялото, примерно имаше някакъв вид които засягат белите дробове и водят непрекъснато до пневмонии. За това за да се изключи наличието им във влагалището се прави друг тест- секрет се взема по подобен начин на цитонамаската. Кръвния показва наличието им някъде в огранизма. Какво ще ме посъветвате да направя. Не ми се иска да правя ЦС без да съм спокойна, че всичко ми е ок, или ако не е без да е проведено лечение. Същевременно знаете док колко е зает и с колко по- важни неща. Как да го занимавам с този въпрос.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #48 -: Март 16, 2010, 17:34:46 pm »
Именно за това д.р Бойчев взе секрет от влгалището за хламидиите. Понеже инфекцията е много стара предполагам за това беше отрицателен, а титъра от кръвните положителен /той много бавно пада/. В резултат на прекараната инфекция са и запушените тръби. Иксито правих в Плевен. Когато ми се обадиха от клиниката на д-р Стаменов, бях вече бременна в 5 месец :lol:

[/url]
*

    аника

  • *
  • 13
  • Вярвай в чудеса и не спирай да се усмихваш!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #49 -: Март 17, 2010, 12:03:32 pm »
Здравейте :D,намерих днес тази тема и искам да се присъединя към нея.Пациентка съм на др.Л.Бойчев от 2008г. след много дълго(от 2005) лутане при други лекари.При мен се установи СПКЯ,последва лапаро,която освен това установи сраствания и ендометриоза.Възстанових се за седмица,това беше през Октомври 2008,февруари 2009 се случи чудото,а сега бебка е почти на 5 месеца.Просто не ми се вярваше,че всичко това ще се случи толкова бързо.Благодарение на отличната преценка на състоянието ми и адекватното лечение мечтата ми вече е реалност.Пътувала съм всеки месец през тези 2 години по 270км и за миг не съм се усъмнила,че не си заслужава.На кратко,това е моята история,с удоволствие ще следя темата и ще давам отговори на каквото мога.
Zorito_,аз се записах за преглед след раждане в края на Декември за края на Януари (платен),още след като родих док.каза до 3 месеца да дойда на преглед,пък аз нали съм изпълнителна :wink:не вярвам да те оставят чак за лятото(прочетох,че записват за юни)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #50 -: Март 19, 2010, 08:50:57 am »
Браво Аника за чудесния развой при бебеправенето. Доктора винаги е казвал след инсеминация или друга процедура "от тук нататък е Господ".... т.е. случват се понякога и невъзможни по човешки неща. Историята е насърчителна за другите момичета в борба-да не се отказват да вярват.
Аз също всеки месец изминавах това разстояние като теб.Нали сме от една област. И аз родих края на декември, но се записах за април. С двете бебки по-трудно ще пътувам  :D.

Liza тези хламидии нещо не ги разбирам. Аз съм правила само със секрет от влагалището.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #51 -: Април 07, 2010, 07:44:35 am »
Здравейте момичета.
На 13.04 съм на преглед при нашия доктор и ако всичко е наред започваме дългоочакваната процедура. Ще бъда по дълъг протокол и само в началото ще ходим до Тутракан и после отиваме в София.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #52 -: Април 07, 2010, 09:08:55 am »
 :cheerleader: Успех колко време ще ходиш при Бойчев и колко в София.От сърце ти пожелава скоро да се похвалиш с + резултати
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #53 -: Април 08, 2010, 12:05:50 pm »
milokami от сега ако позволиш да ти дам съвет-не се сравнявай с другите и с техните резултати от прегледите и изследванията. Всеки организъм е индивидуален. Ако гледах аз другите то при мен нещата не вървяха добре, но виж резултата. Така ти самата няма да се тревожиш напразно.
Ако нещо те притеснява-насреща съм.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #54 -: Април 09, 2010, 09:10:59 am »
здравейте момичета искам да ви споделя нещо моя приятелка кандидатства за инвитро при това без да има лапаро с една запушена и една отпушена тръба ,одобриха я и на 5.05 трябваше да ходи на първите изследвания но вчера ми се обади  че е бременна това беше голяма новина а на мен доктора ми каза че ако реша да кандидатствам за инвитро трчбва да нямам тръби защо така се получава?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #55 -: Април 09, 2010, 09:32:09 am »
И при мен беше така
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #56 -: Април 09, 2010, 11:22:27 am »
Здравейте момичета,чудя се аз защо никой не пише в старата тема а те къде били?Момичета някоя от вас на ясно ли е как стоят нещата с фонд инвитро на община Русе?Защото аз от 3 години ходя при д-р Бойчев,прави ми лапаро,после лекувахме ендометриоза,последваха 3 неуспешни инсета и сега искам да подам документи за инвитро но въобще не съм наясно със самата процедура по подаване на документи.Много ще съм ви благодарна ако някоя от вас ме насочи.И искрено се надявам че д-ра ще ми помогне в това трудно вече за мен начинание.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #57 -: Април 09, 2010, 22:38:46 pm »
Писах ти на лични,че това за документите няма да е към темата
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #58 -: Април 10, 2010, 18:49:43 pm »
Здравейте и аз съм пациентка на Д-р Бойчев и имама вече два неуспешни опита при Д-р Стаменов.Д-р Бойчев ми направи лапароскопия и ми отстрани лявата тръба а на дясната направи пластика.Нямах никакъв проблем като си подавах документите към фонда.Единият ми от опитите беше точно от фонда.Сега чакам одобрение за втори опит и никой не ми направи проблем,че не са ми отстранени и двете тръби.Незнам,защо ви го казват това нещо,но тръбите нямат нищо общо с документите.Стискам ви палци,може да го препоръчват понеже без тръби имаш много по голям шанс за успешен опит.
Успех момичетата в начинанието.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #59 -: Април 10, 2010, 19:42:20 pm »
здравейте аз съм съвсем нова ходих при доктор Бойчев правихме ЦС и спермограма! От ЦС имам хубави резултати и двете са прохидими, но за сметка на това спермограмата на мъжа ми не е добра и д-р Бойчев каза че по естествен начин почти няма шанс да стане и ни насочи към инсеминация незнам какво следва какво трябва да правя колко струва? цикъла ми е 32-35 дневен каза ми да се обадя на 12-13 тия ден от тогава какво следва някои от вас са минали през това моля споделете ще очаквам отговорите ви с нетърпение!