0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2010, 00:26:07 am »
Здравейте на всички.
Цеци много се радвам, че вече всички сте си в къщи. Как мина прегледа в четвъртък? Надявам се че всичко е ок. :D
Аз си получих заповедта от фонда и сега си чакам прегледа при нашия любим доктор на 05.03.2010, когато се надявам ще определим точно кога започваме.
Незнам къде се губят всички, но каквото и да правите ви пожелавам много вяра и късмет.  :bighug:

[/url]
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2010, 09:16:19 am »
Здравейте и от мен, момичета!

Какво да ви кажа - проблема при нас за сега се оказа високото ТСХ, така че си пия Еутирокса и чакам да вляза в норма. За първи път от 12г. доживях да чуя, че ЦС и СГ показват добри резултати 8O Предвид вече много напредналите ни годинки, даже в клиниката ни казаха за СГ "учудващо добри резултати". За СГ разбирам, но за тръбите не знам какво би могло да се промени към по-добро. Явно различна гледна точка на докторите. Бойчев определено не изрази притеснение - каза, да - понагънати, но все пак проходими. Даде ни големи надежди. Пия си фолиева, омега 3, даже започнах да си водя графика :lol:
За д-р Бойчев не мога да кажа нищо друго, освен че наистина е Уникален. Можем само да се чувстваме богопомазани, че ни е дадена възможност той да се погрижи за нас. 

Прегръдки за всички Вас - кандидат-мами, мами и сладки нови попълнения  :bighug:
 
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2010, 09:22:43 am »
Имам един въпрос към вас - надявам се, че ще ми помогнете. Пациентка съм на д-р Стаменов и трябва да направя биопсия следващия месец. Както знаете, нужно е да се проследи овулацията. Миналия месец правих фоликулуметрията в Русе, но тукашния ми лекар се оказа, че не знае какво точно трябва да направи - имах задържан фоликул - и изпуснахме момента. Дали д-р Бойчев ще се съгласи да ме приеме? Не съм ходила никога при него.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2010, 09:34:29 am »
Лите,

На 99% съм сигурна, че ще те приеме приоритетно.
Запиши се за преглед, най-добре да се обадиш в следабедните часове и да обясниш на док. за какво става въпрос, ако нямаш тел. ще ти пратя.
Е, разбира се, подготви се за повечко чакане в клиниката, но смятам ще стане.
Успех!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2010, 11:13:24 am »
Хайде де за мамите проявявам разбиране, но като чета в предната темата колко сте били активни... Включете се.
Аз бях доста активна, но и тогава беше разгара на борбата за бебетата и имах постоянно информация за доктора като все бях в клиниката  :wink:. А ти как си?

ralitka  в четвърък всички съмнения бяха отхвърлени и сега само остава да проследи офталмолога развитието на ретината на Боги, но мисля няма да има проблеми. Неонатоложката ни разясни за ваксините при Боги (ще върви месец назад от Маги). И двете са добре-растат яко. Имаме си и командирована прабаба от село да помага, че не е лесно  :D но ви пожелавам по две бебчета.
Дано доктора хареса положението при теб и даде старт за процедура.

 Snegina браво за чудесните резултатите. Вярата и оптимиза винаги помагат. Радвам се, че си доволна от доки.

Liteto аз също мисля,че ще те приеме. Имам приятелка като теб за биопсия и ходеше на прегледи при Б.Бойчев и със Стаменов си коментират за пациентите. Така че се обади на регистратурата.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2010, 12:30:11 pm »
Хайде де за мамите проявявам разбиране, но като чета в предната темата колко сте били активни... Включете се.
Аз бях доста активна, но и тогава беше разгара на борбата за бебетата и имах постоянно информация за доктора като все бях в клиниката  :wink:. А ти как си?

 Благодаря ти добре съм. Чакам си деня за лапарото и се моля всичко да е наред. Всъщност аз отидох при Бойчев с диагноза двустранен хидрослпингс от Варненски лекари, а док като видя снимката и се  osi_12 . Каза че според него няма токова нещо, но ще видим и много ме окуражи, а така се бях сдухала. Да е жив и здрав и Господ да го пази!
 А за теб и твойте дечица мн се раздвам. Дано всичко е наред и ще видиш че Боги ще надмине Маги, то с такава силна мама няма начин.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2010, 18:25:01 pm »
Момичета и ние често ще се виждаме с доктора. :wink:
Обадих се на акушерката да й кажа че сме одобрени и сме си занесли заповедта в "Малинов", и тя ми каза, че ще ходя при тях за инжекциите.
Много се радвам! :lol:
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2010, 21:33:30 pm »
Аз искам само да споделя нещо - моят син вече от около една седмица казва баба,
ам - ам и ... мама :) много е хубаво като го чуеш от устата на това малко съкровище - пожелавам на всички ви да изпитате скоро това чувство :)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #28 -: Март 01, 2010, 23:51:02 pm »
Зори представям си колко си щастлива от тези думички  :lol:.Нашата Мануелка пък почна да издава едни звуци като гукане и направо умирам от смях,щастие и чак се просълзявам.Много емоции. :oops:

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #29 -: Март 02, 2010, 00:20:56 am »
 Ехх колко ви завиждам, благородно разбира се! Вярвам, че и аз един ден ще чуя думичката МАМО. Хмм чак аз се развълнувах. :D
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #30 -: Март 03, 2010, 10:02:36 am »
Еее как се радвам за Зорито.... Майчето я следва плътно.... ние сме на етап заглеждане и даване на скромни усмивки  :D.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #31 -: Март 03, 2010, 12:29:58 pm »
И аз съм от тези,които завиждат благородно.Много ви се радвам момичета.Бъдете все така щастливи и се радвайте на рожбите си.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #32 -: Март 04, 2010, 11:36:33 am »
и аз се присъединявам с благородното завиждане и с пожела ние да са ви живи и здрави рожбите и вие покрай тях :bighug:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #33 -: Март 04, 2010, 18:35:37 pm »
Радвайте се на малките бебоци и си поспивайте с тях, че когато започнат да щъкат и обръщат къщата с главата надолу, няма почивка :lol:.
На борещите се момичета, ще успеете и вие. В най- добрите ръце сте. osi_9. Имайте вяра в себе си и на доктора до вас.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #34 -: Март 05, 2010, 09:30:32 am »
Радвайте се на малките бебоци и си поспивайте с тях...
Звучи добре  :wink: но малката ни Боги има страхотни колики и е все на ръце. В същото време от няколко дни не може и да ака. Аз и помагам с термометъра, но защо така се получава? Само на кърма е... да ли отминава този момент. Аз също много се съобразявам какво ям. Маги пък има през ден колики  :D, но като че ли тя се справя по-добре и е по-спокойна.
Хубав ден на всички!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #35 -: Март 05, 2010, 09:54:43 am »
Цеци, пратих ти на лични, за да не спамя темата.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #36 -: Март 13, 2010, 17:43:56 pm »
Здравейте, момичета. Аз от много години съм пациентка на д- р Бойчев, но преди съм ходела само на профилактични прегледи. Преди няколко месеца започнахме изследвания, поради не ставане на бебе. СГ на партньора беше много зле, моите хормони долу- горе в норма. Директно ни предложиха инсиминация. Опитахме с добавки и по нормален начин, но явно няма да стане. Така че стигаме до това, за което док говори.
Искам да ви попитам първо като цяло за инсиминацията като процедура. Първо ще правим ЦС за проходимост на тръбите, от там нататък ще говорим с него на естествен или на стимулиран цикъл ще пробваме. Какво знаете вие за клиниката като успеваемост при инсеминации, има ли много мами сдобили се с бебче по този начин в тази клиника? Имам леки притеснения, или по- скоро липса на информация относно лабораторията. Добрите лаборатории и един здрав и подвижен сперматозоид да има мъжа успяват да го изолират. Тази в Тутракан нямам идея от кои е.
Виждам, че от много време не се е писало в темата. Има вероятност тези които проявяват интерес да не могат да я намерят и на мен ми беше трудно.
Ще бъда благодарна на всяко споделено мнение, дори не вие да сте го изпитали, друг да ви е разказал пак ми върши работа. Аз в него като човек и лекар нямам никакво съмнение на какво високо ниво е. Но за тежката артилерия се чудя това ли е най- доброто решение за нас.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #37 -: Март 14, 2010, 10:21:42 am »
здравей Liza
инсеминацията е изключително лека и щадяща процедура.Съпругът дава материал,след което го обработват и ти го поставят съвсем внимателно и те оставят да полежиш около 30 мин.при мен нямаше никаква болка и дискомфорт.след което чакаш резултат.аз лично имам 2 опита,за съжаление неуспешни и мисля да опитаме още 1 път,нък ще видим.......
относно успеваемостта нямам никаква идея 8O
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #38 -: Март 14, 2010, 11:42:28 am »
Здравей Liza- ами обикновено плана при проблем със забременяването е сходен-СГ,ЦС,хормони.При леки отклонения инсеминацията е следващата стъпка. Самата процедура вкл. проследяване на овулацията, даване на материал и поставяне на обработената сперма в матката като обикновен преглед (само че в друга стая-не в кабинета който приема доктора). Спермоложката в клиниката работеше в София при доктор Стаменов. Знам защото тя ни прави първата спермограма преди 2 год. и същото момиче е вече в Тутракан. Това означава, че има добър опит. А за лабораторията като техника не се наемам да коментирам. Едва ли би работил при лоши условия имайки предвид, че разполага с апаратура на ниво.
Самата инсеминация като цяло не е с висока успеваемост. Не само при Бойчев, но и навсякъде. Но пък има по-голям шанс отколкото правенето на опити по естествен начин. Аз лично родих в един ден с едно момиче бременно от трето инсе при Бойчеви. А в старата ни тема има едно момиче Мартео, която също си има момче отново от трета процедура. Знам и за друга жена родила близнаци и като лежах в болницата чух и за други две жени. Сега статистика незнам, но това като информация съм сигурна защото се познавам с момичетата. Успеваемостта е различна т.к. всеки организъм е строго индивидуален.
Доктора няма да те мотае в излишни опити ако счете, че нямате добър шанс. Аз самата имам три неуспешни опита, като третета инсеминация я направихме по мое настояване. Иначе ни беше препоръчал инвитрото още след второто инсе. Ние си имаме близначета от първо инвитро при Стаменов, но бременността я изкарах в Тутракан. Бях в клиниката почти цели три години и затова имам толкова информация,че в друг под форум се усъмниха че съм част от персонала и правя реклама на докторите. Всеки си решава на кого да се довери и си преценява + и -.
Засега се сещам затова. Успех и търпение в битката. :D
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #39 -: Март 14, 2010, 21:06:37 pm »
Ами Цеци на хората не им се вярва, че в един малък провинциален град може да има такава клиника с такива доктори. Мен още ме питат, защо съм родила на село :lol:

[/url]