0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хламидия
« Отговор #120 -: Октомври 14, 2010, 16:44:19 pm »
Здравейте момичета!Аз бях с много силна инфекция,от която цялата ми дясна страна е мн зле и тръбата и жлъчката (след лапараскопия ми го сервираха).20 дни пих вибромицин и 6 сумамед.3 месеца след това всички тестове са ми отрицателни igg igm (само пише негативен,няма никакви стойности),секрет дадох също така.Малко съм притеснена след всичко което чета ,хората се лекуват с години..дали не трябва да ги повторя?
Re: Хламидия
« Отговор #121 -: Октомври 14, 2010, 16:55:26 pm »
alana, щом всичките ти изследвания са отрицателни значи сте преборили хламидийната инфекция.
Имала си късмет и или сте я уцелили навреме или просто лекаря е бил добър е провел правилно лечение.
Проблем се явява в случаите когато не е проведено адекватно лечение или когато трудно падат титрите на ИгГ.
А що се отнася до повтарянето, то е хубаво профилактично да се проверява за наличието на тази инфекция, защото протича най-често безсимптомно и само пофилактика му е майката :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хламидия
« Отговор #122 -: Октомври 15, 2010, 21:41:52 pm »
svetlana___12 не, не съм професор, мисля че в поста достатъчно ясно съм се изразила и обосновала, жалко (за теб), че не си ме разбрала.
пък и като ти гледам мнението...съмнявам че си е твое,   срещала съм го в други по-стари теми,   та по-ми прилича да си го копи-пейстнала от там тук! така, че кой знае колко не помагаш. сори ако ти звучи грубо, не се сърди  :wink:
« Последна редакция: Октомври 15, 2010, 21:47:41 pm от dessi-kk »
Re: Хламидия
« Отговор #123 -: Октомври 16, 2010, 00:21:14 am »
svetlana___12 не, не съм професор, мисля че в поста достатъчно ясно съм се изразила и обосновала, жалко (за теб), че не си ме разбрала.
пък и като ти гледам мнението...съмнявам че си е твое,   срещала съм го в други по-стари теми,   та по-ми прилича да си го копи-пейстнала от там тук! така, че кой знае колко не помагаш. сори ако ти звучи грубо, не се сърди  :wink:

Извинявай  :youwoman:

Само, че знаеш ли, аз мисля че бих могла да съм полезна, защото успешно се излекувах от тъпата хламидия, най-малкото, което мога да направя ако някой го интересува, е да напиша и моя опит не е ли така? Не правят ли останалите така? Не е ли надежда това, че се излекувах от първия курс, ако напиша една добра, топла дума на момичетата, няма ли да се успокоят поне мъничко, аз бих!
Не не си груба миличка, мен вече никой не може да ме нагруби или нарани, камо ли мнение от форума -не се сърди  :wink: :)
Re: Хламидия
« Отговор #124 -: Октомври 17, 2010, 23:26:00 pm »
момичета, извинявам се, че се включвам директно с въпрос.
бях си правила всички изследвания за какво ли не и всичките, освен тсх бяха ок. ходих и на имунолог и се оказа, че имам леки отклонения в супресор Тклетки. както и да е, имуноложката ми каза да си направя микробиология (изрично ми каза не генетични - предполагам, за да ми спести пари) изследвания за хламидия. та си потърсих изследванията от март и на микробиологичните пише: IgG 1:32 (+)пол. и  IgA( -) отр. Изследванията са правени в Репробиомед. От това, което прочетох в темата, разбирам, че резултатите ми означават, че някога съм имала хламидия. Мислите ли, че трябва да повторя теста, кръвен или да направя генечичен. Имам чувствотто, че се вманиячавам, но понеже ми предстои инвитро, не ми се иска да пропускам нещо. благодаря ви
Re: Хламидия
« Отговор #125 -: Октомври 18, 2010, 12:34:35 pm »
Здравей dinamilo, и аз бях така ИгГ полож, ИгМ-отриц. , наистина означава че те е "минала", но за разлика от други инфекции, това положително ИгГ не означава, че вече нямаш хламидия, още повече ако не си я лекувала. Да ти кажа как беше при мен, след това изследване, ми предписаха антибиотик, след 2 месеца си пуснах отново ИгГ и ИгМ, съответно ИгМ се беше понижило, а ИгГ - повишило, това вследствие на лечението. След 20 дни повторих само ИгГ, беше почнало да спада (това означава, че лечението е било успешно). Според мен си пусни отново кръвни ИгГ+ИгМ - виж каква е картинката, ако трябва да се лекуваш, и пак повтори изследването. 
Ако бъркам нещо, моля някой да ме поправи.
Успех ти желая миличка.
Re: Хламидия
« Отговор #126 -: Октомври 18, 2010, 15:23:26 pm »
Светлана, благодаря за информацията. ще го повторя....мислех днес да дам кръв, но се обадих на имуноложката и тя каза, че е по-добре да е влагалищен секрет, така че отложих.
на мен ИгМ не са ми изследвали - доколкото знам то е признак за скорошен имунен отговор. но ми казаха, че не могат да ми дадат антибиотик след като в момента няма инфекция. антибиотик може да третира хламидия, когато я има в момента, но не може да се бори срещу антителата, които организма някога си е произвел.  благодаря за помощта.
Re: Хламидия
« Отговор #127 -: Октомври 18, 2010, 15:32:06 pm »
Светлана, благодаря за информацията. ще го повторя....мислех днес да дам кръв, но се обадих на имуноложката и тя каза, че е по-добре да е влагалищен секрет, така че отложих.
на мен ИгМ не са ми изследвали - доколкото знам то е признак за скорошен имунен отговор. но ми казаха, че не могат да ми дадат антибиотик след като в момента няма инфекция. антибиотик може да третира хламидия, когато я има в момента, но не може да се бори срещу антителата, които организма някога си е произвел.  благодаря за помощта.

Мойта инфекция, също не се знаеше откога е. Но я лекувах. Това, че ИгГ е положително, не означава, че нямаш хламидия. На мен ми беше обяснено, че дори да ми вземат цервикален секрет, това ще покаже, дали в момента имаш хламидия, ако резултата е отрицателен, това не значи, че нямаш хламидия. Най-вероятно ако ИгГ е положително и при отрицателна стойност на изследване на цервикален секрет, говори,че е вече на горния етаж инфекцията (която трябва да се лекува). Аз точно заради това не пуснах цервикален секрет, а правих само кръвни. При положение, че ИгМ, ИгА са отрицателни, би следвало и изследването на церв. секрет също да е отрицателно.
Успех!
*
Re: Хламидия
« Отговор #128 -: Октомври 18, 2010, 16:35:36 pm »
Момичета бих искала консултация от вас - направих IgM - резултат 0,7, а референтни стойности са (0,0-1,1). Има ли ли сте подобни резултати , само това ми е написано на листа , на мен ми се вижда висок , можете ли да кажете нещо?  :?
Re: Хламидия
« Отговор #129 -: Октомври 18, 2010, 16:43:04 pm »
Момичета бих искала консултация от вас - направих IgM - резултат 0,7, а референтни стойности са (0,0-1,1). Има ли ли сте подобни резултати , само това ми е написано на листа , на мен ми се вижда висок , можете ли да кажете нещо?  :?
Здравей, ИгМ ти  е отрицателно, но то така или инъче с времето си спада само, трябва да пуснеш ИгГ, ако и то е отрицателно-значи нямаш хламидия, ако е +, мисля че ще е необходимо лечение. :)
*
Re: Хламидия
« Отговор #130 -: Октомври 18, 2010, 16:57:00 pm »
Благодаря  :)
Да , решила съм че ще си пусна всички видове хламидия при жената,, пръво да си говоря с док, но знам че и тя няма да има нищо против. Аз така и очаквах резултата да е отрицателен но в началото не се справих с разчитането. И ИгГ ще пусна...
Re: Хламидия
« Отговор #131 -: Октомври 18, 2010, 17:00:31 pm »
ще говоря с док тази седмица. май ми идва, така че няма да мога да дам секрет за изследване:(. а лечението гинеколог ли трябва да го изпише или трябва да видя друг специялист.
Re: Хламидия
« Отговор #132 -: Октомври 18, 2010, 17:06:40 pm »
ще говоря с док тази седмица. май ми идва, така че няма да мога да дам секрет за изследване:(. а лечението гинеколог ли трябва да го изпише или трябва да видя друг специялист.
При мен гинеколожката ми го изписа.
Re: Хламидия
« Отговор #133 -: Ноември 03, 2010, 20:49:03 pm »
 Мили съфорумки,
Влизам да Ви информирам до какво доведе моето търсене на истината -  Имам или нямам хламидия.
В предишни постове Ви бях питала дали е възможно т.н. кръстосано позициониране при изследване на кръв / серология/ за хламидия. Последните ми изследвания за хламидия на секрет + уреа и микоплазми са отрицателни.  Пуснала съм ДНК на тези заболявания в лаборатория Геника. Нямам хламидия , което си е супер. Да видим до кога :lol:
 
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 20:56:03 pm от питка - любопитка »
Re: Хламидия
« Отговор #134 -: Ноември 30, 2010, 10:53:06 am »
Здравейте, искам да ви попитам нещо. Преди 16 дни започнах лечение с Вибрамицин за Хламидия.Лекаря каза да ги пием двамата с мъжът ми 15 дни и след още 15 дни да отида на преглед. Добре, но цикълът ми закъснява с 15 дни и се оказва, че съвпада с приемането на Вибрамицин.А в листовката пише да не се приема от жени който искат да имат дете или са бременни.На всичкото отгоре и станах кръводарител. Незнам дали да се радвам или притеснявам от това, че ми закъснява.......
Re: Хламидия
« Отговор #135 -: Декември 03, 2010, 12:52:59 pm »
Здравейте, искам да ви попитам нещо. Преди 16 дни започнах лечение с Вибрамицин за Хламидия.Лекаря каза да ги пием двамата с мъжът ми 15 дни и след още 15 дни да отида на преглед. Добре, но цикълът ми закъснява с 15 дни и се оказва, че съвпада с приемането на Вибрамицин.А в листовката пише да не се приема от жени който искат да имат дете или са бременни.На всичкото отгоре и станах кръводарител. Незнам дали да се радвам или притеснявам от това, че ми закъснява.......
Здравей, ще ти кажа при мен как беше, след като приемах Авелокса, ми закъсня 2 седмици ако не се лъжа, доста се бях шашнала, защото освен че е опасно за плода, съм чувала, че трябва и извесно време пазене след като се спрат лекарствата.
Сега видях, че си писала на 30.11-какво стана, има ли някакъв резултат?
Re: Хламидия
« Отговор #136 -: Март 15, 2011, 12:23:13 pm »
Здравейте момичета,моля да ми дадете съвет за следният проблем:през август м.г.разбрах че  имам хламидия.Докторът каза,че е стара инфекция IgG-1/32,антитела и нямало проблем.Изписа ми лекарство само за мен еднократно на прах Зимакс. За мое огромно щастие в момента съм бременна в 5 месец,това което не ми дава мира е може ли тази стара инфекция да предизвика увреждания на плода,и опасно ли е ако раждането е по естествен път.В държавата ,където живея не правят много подробни изследвания,много неща се оставят на принципа каквото Бог дал,и тук не можеш дори на частно да си избираш по какъв начин да раждаш.Преоритет е  естественното ражадане,само при сериозен проблем секцио. Та точно това ме "човърка" при такав резултат с наличие на антитела за хламидия(Кръвен тест) има ли опасност за бебето,и има ли опасност при естественно раждане? Благодаря ви предварително,всяко мнение или съвет ще ми е от полза!
*
Re: Хламидия
« Отговор #137 -: Март 15, 2011, 16:21:48 pm »
Дарси,много е хубаво че хламидията не ти е оставила никакви трайни последици!След като си я лекувала и в момента няма инфекция не би трябвало да се притесняваш.Ако ще се почувстваш по-спокойна си направи тест ,за да си сигурна че нямаш действаща инфекция в момента.Лека бременност ти пожелавам и много здраво бебе на финала!
Re: Хламидия
« Отговор #138 -: Март 16, 2011, 11:33:05 am »
Благодаря ти алана,в петък имам час при доктор и ще искам такова изледване.До момента карам една прекрасна бременност,моля се и се надявам и с бебето всичко да бъде добре.
*
Re: Хламидия
« Отговор #139 -: Април 02, 2011, 14:39:26 pm »
Здравейте,Момичета ще ви бъда Благодарна ако някой ми помогне в разгадаването на резултата ми за хламидия. М - е отрицателен ,обаче А и Г са положителни малко над границата но са положителни. Това сега стара инфекцияли е или нова.Също така генитичните ми иследвания на вагинален секрет са отрицателни .
И дали някой знае Повишените АФА имат ли връзка с някаква инфекция в организма например хламидия. Доста четох ама нищо конкретно не намерих.
Имам два големи спонтанни аборта и търся накаква връзка .