0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хламидия
« Отговор #160 -: Април 09, 2011, 08:55:52 am »
Добре де,щом като тази гад се качва нагоре тя нетрябвали да даде и други отклонения в общото състояние на организма.Да подскаже че нещо не е наред!
Re: Хламидия
« Отговор #161 -: Април 09, 2011, 13:23:22 pm »
zarina, лекарят при който се лекувах тук в Германия е установил връзката хламидия - спонтанни аборти при изследвания с над 200 свои пациентки. това според него се дължи на hеаt shock proteins покриващи хламидиалната бактерия, които са идентични с тези на ембриона и затова имунната система по погрешка атакува ембриона. аз дадох навремето на  dessi-kk координатите на професора и тя се бе консултирала с него. прочети постовете й. там всичко е обяснено.

това че нямаш тръби не значи, че проблема с хламидията ти е решен! тези антитела се намират и в матката и атакуват ембриона. последиците са трудно зачеване, спонтанни аборти и преждевременно раждане.

за съжаление, доколкото разбирам в БГ не се правят изследвания за наличие на антитела срещу тези белтъци, но е почти сигурно че всеки който е прекарал "невидима" хламидиална инфекция т.е. такава която не е лекувана навреме, ги има!

писала съм и аз по-горе в тая тема точно по същия въпрос - прочети.
*
Re: Хламидия
« Отговор #162 -: Април 16, 2011, 09:40:26 am »
gallardo правят се такива тестове .казват се полимеразна верижна реакция-PCR.
ДНК тест ,който намен ми е правен и е отрицателен. Точно затова е цялото объркване.Този тест показва -отрицателен но кръвния серум за иследване на антитела е положителен. Да знам че има връзка между аборти и наличието на бактериални или вирусни агенти.
И понеже незнам на кой тест да се доверя си пия АБ за всеки случей ,което е гадно ,както знаеш те са нож с две остиета .
Много ти благодаря зза включването
Re: Хламидия
« Отговор #163 -: Април 16, 2011, 14:20:32 pm »
Мисля че не е същото, zarina. Даже си спомням, че и dessi-kk ми беше писала, че HSP не се тестват в БГ. Аз това не мога да го твърдя от опит, но погледнах какво е  PCR - и то съвсем не е HSP тест, който няма нищо общо с изследване на ДНК.
Принципа е друг ми се струва - това е както когато се прави тест за активна/неактивна инфекция с хламидия (т.е. за наличие на антитела ), просто това е допълнително "антитяло". На моето изследване бяха така подредени титрите за хламидия:

CL IGG
CL IAG
CL HSP

В стандартно кръвно изследване за хламидия  не го търсят този белтък, защото той всъщност не носи много  допълнителна информация - просто е индикатор, че тялото си е изградило защита доживот срещу него. т.е. не е необходима терапия в общия случай. ...а и връзката с  неимплантацията и проблемите при бременност май не са широко популярни в мед. среди.
*
Re: Хламидия
« Отговор #164 -: Април 16, 2011, 16:38:46 pm »
Да в стандартното не го търсят но в PCR го търсят така ми го обясниха на мен. Възможно е да е друго между това което си правила ти и аз.Ще прочета за това което си ми писала. Благодаря ти.
Re: Хламидия
« Отговор #165 -: Април 29, 2011, 12:38:14 pm »
Моля за съвет , какво значи това Chlamydia trachomatis IgG 1,18(+)(0,8 > 1,1), a IgA 0,41(-)(0,8>1,1).При мъжа ми и двете са отрицателни , да ли от това не мога да забременея
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #166 -: Април 29, 2011, 15:12:58 pm »
Това значи, че си прекарала хламидии, имаш изградени антитела. Възможно е инфекцията вече да е на горния етаж и да има поражения по тръби и т.н. Лекарят ти какво казва? Направи си цветна снимка. Ако има поражения - да, възможно е затова да не забременяваш. Но разбира се, може и да няма проблем там. От колко време правите опити за бебе? Ако е поне година, потърси клиника по стерилитет и започни изследвания.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #167 -: Април 29, 2011, 15:29:49 pm »
Цветна снимка ми правиха декември месец и всичко беше наред, а имам част за док. другата седмица .От 2 години правим опити и никои до сега не ми беше назначил да правя IgG ,а само IgA което си беше отрицателно .Което ме навежда на мисълта , че може да имам хламидии повече от 2 години. Това много ли е лошо и какви поражения може да е нанесло
*
Re: Хламидия
« Отговор #168 -: Април 29, 2011, 20:08:36 pm »
Aко е имало хламидиална инфекция ,тя поразява тръбите .Това е което лекарите са ми обяснявали за нея.Може да доведе до хидросалпингс . Ти откъде си сигорна че си прекарала хламидия .За да си сигорна си пусни иследвания за трите имуноглобулина.Аз много много не можах да разбера как съм прекарала такава инфекция и кога и не съм разбрала за това си пуснах и трите показателя.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #169 -: Април 30, 2011, 00:07:22 am »
Високите нива на IgG са достатъчен показател, че е прекарана инфекция. Щом цветната снимка е била ок, значи може и да няма сериозни поражения по тръбите. Обсъди нещата с лекаря си, когато се видите. Ние тук можем само да гадаем.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия
« Отговор #170 -: Юни 23, 2011, 15:50:43 pm »
Моля за разчитане на резултат:

Chlamydia trach.IgG 3АЕ    < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach.IgM 5AE    < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.

и двата са отрицателни, но какво значат? С кой титър да проверя дали имам инфекция с хламидия в момента? Дано ми отговорите бързо, че имам хламидия, но изследванията ми досега не я 'хващат'. Правих досега този кръвен тест и с намазка от ц канал. И той отрицателен.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Хламидия
« Отговор #171 -: Юни 23, 2011, 16:38:45 pm »
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.

Това е цитат от стара тема. Дано ти свърши работа.
*
Re: Хламидия
« Отговор #172 -: Юни 29, 2011, 16:12:16 pm »
Да, определено ми помага. Но след като имам три отрицателни теста, а и през годините са ми били отрицателни защо докторът ми твърди след лапароскопия че имам сраствания типични за хламидия и трябва да я излекувам? ВЪзможно ли е той да греши, или аз имам хламидия която не се отчита с тестове!? Не знам как да лекувам нещо, което тестовете не откриват.
*
Re: Хламидия
« Отговор #173 -: Юни 29, 2011, 19:29:05 pm »
Не е задължително да си прекарала хламидия за да имаш сраствания .Може да си прекарала друго полово възпалително заболяване и пак да имаш сраствания.

само немога да си отговоря как срастванията се различават от това дали си прекарала хламидия или нещо друго.

Ако лекаря е прав и има някаква разлика в срастванията от тези при хламидия и други значи смени лабораторията и повтори резултатите.
Мъжът ти иследвали се ???Нека и той се иследва. Еякулат и кръв.
*
Re: Хламидия
« Отговор #174 -: Юни 29, 2011, 19:43:39 pm »
..значи смени лабораторията и повтори резултатите.
Мъжът ти иследвали се ???Нека и той се иследва. Еякулат и кръв.
Изследванията ми са от различни лаборатории. А при положение че при мен не се открива нищо с топ не мога да го закарам да го изследват. Все пак ще опитам.
*
Re: Хламидия
« Отговор #175 -: Юни 29, 2011, 19:54:39 pm »
немога да си обясня че имаш хламидия а лабораторийте не го хващат. Тогава вероятно имаш много силен имунитет но тогава пък не битрябвало да имаш каквито и да е проблеми провокирани от хламидии.

Все пак опитай да го заведеш и него.

Къде си прави иследванията. Тези с цервикалния секрет се правят в Геника по метода на PCR-полимеразна верижна реакция.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #176 -: Юни 29, 2011, 22:50:50 pm »
Доколкото знам, срастванията се получават в следствие на прекарана Тазово-възпалителна болест /ТВБ/, която пък се получава от инфекции, най-често - хламидиални. Мисля че затова лекарят ти е казал, че са ти от хламидии срастванията. Не съм 100% сигурна, че е така, нека някой запознат се включи. Но знам, че хламидиална инфекция на "горния етаж" води до ТВБ, а усложненията от ТВБ са сраствания, хидросалпинкс и други поражения в малкия таз.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия
« Отговор #177 -: Юни 29, 2011, 23:03:08 pm »
Доколкото знам, срастванията се получават в следствие на прекарана Тазово-възпалителна болест /ТВБ/, която пък се получава от инфекции, най-често - хламидиални. Мисля че затова лекарят ти е казал, че са ти от хламидии срастванията. Не съм 100% сигурна, че е така, нека някой запознат се включи. Но знам, че хламидиална инфекция на "горния етаж" води до ТВБ, а усложненията от ТВБ са сраствания, хидросалпинкс и други поражения в малкия таз.
Лекарят беше твърде категоричен, че става дума за хламидия, съдейки по срастванията, въпреки че му обяснявах че изследванията ми са чисти. Истината е, че аз действително имам известни оплаквания, които отдавам на ТВБ, за която лекарите около мен нехаят а аз не знам как да излекувам. Вероятно докторът греши, не е хламидия. Но какво е и какво да го правя - не знам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #178 -: Юни 29, 2011, 23:05:19 pm »
С какви стойности ти е IgG? От колко време редовно се тестваш?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия
« Отговор #179 -: Юни 29, 2011, 23:19:52 pm »
Моля за разчитане на резултат:

Chlamydia trach.IgG 3АЕ    < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach.IgM 5AE    < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.
Тествам се от 15 години, не през точно определен интервал, но не съм имала положително изследване досега. Оплакванията ми (от вероятна ТВБ) са от почти година.
« Последна редакция: Юни 29, 2011, 23:22:00 pm от lili2011 »