0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хламидия
« Отговор #100 -: Септември 17, 2010, 22:30:40 pm »
Ами след това не съм си правила ново изследване, честно казано. Повторих го, но в друга лаборатория, пак беше +, но с други стойности и не мога да го съпоставя. Според д-ра хламидията не пречи на инвитрото, ама пусто като четем такива работи и става една мацаница в главите ни...Ще го повторя сигурно след месец, да видим какво се случва. Дори и да не пречи на инвитрото, не ми се иска да я имам тази гадина, че като гледам какви бели отваря...

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Хламидия
« Отговор #101 -: Септември 17, 2010, 22:37:39 pm »
Според д-ра хламидията не пречи на инвитрото, ама пусто като четем такива работи и става една мацаница в главите ни...
Много вярно...

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хламидия
« Отговор #102 -: Септември 21, 2010, 12:14:35 pm »
   Не бива да се хващаме за неща, които все още не са медицински стандарт, че настава олелия голяма.

Проблемът е там, че отдавна са стандарт в развитите страни като Германия, САЩ, Гърция и др., а в БГ са тепърва експериментални  :wink:
Re: Хламидия
« Отговор #103 -: Септември 21, 2010, 15:29:30 pm »
А за моят въпрос дали ще се  намери някой да отговори? :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #104 -: Септември 21, 2010, 19:29:52 pm »
   Не бива да се хващаме за неща, които все още не са медицински стандарт, че настава олелия голяма.

Проблемът е там, че отдавна са стандарт в развитите страни като Германия, САЩ, Гърция и др., а в БГ са тепърва експериментални  :wink:
Аз говоря по принцип :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия
« Отговор #105 -: Септември 23, 2010, 20:09:42 pm »
А за моят въпрос дали ще се  намери някой да отговори? :oops:

честно да ти кажа, аз не се наемам да давам диагнози, но съм чела разни статии в които се споменава че е възможно да даде фалшив положителен резултат от кръстосано позициониране. Но пък аз не бих лежала само на това ухо както се казва. Бих си пуснала ново изследване в друга лаборатория заедно с PCR например.
Re: Хламидия
« Отговор #106 -: Септември 23, 2010, 21:49:27 pm »
А за моят въпрос дали ще се  намери някой да отговори? :oops:

честно да ти кажа, аз не се наемам да давам диагнози, но съм чела разни статии в които се споменава че е възможно да даде фалшив положителен резултат от кръстосано позициониране. Но пък аз не бих лежала само на това ухо както се казва. Бих си пуснала ново изследване в друга лаборатория заедно с PCR например.
PCR последно беше отрицателен. Ще пускам отново на кръв да видя дали има развитие.
Благодаря  :)
Re: Хламидия
« Отговор #107 -: Септември 24, 2010, 09:28:22 am »
Ами след това не съм си правила ново изследване, честно казано. Повторих го, но в друга лаборатория, пак беше +, но с други стойности и не мога да го съпоставя. Според д-ра хламидията не пречи на инвитрото, ама пусто като четем такива работи и става една мацаница в главите ни...Ще го повторя сигурно след месец, да видим какво се случва. Дори и да не пречи на инвитрото, не ми се иска да я имам тази гадина, че като гледам какви бели отваря...

това съм го обсъждала с деси-кк обширно и хич не съм съгласна, че не пречи. просто много лекари не го знаят. в моята клиника в германия изследват три титъра,CL IGG, CL IAG, CL HSP, като последния ако е над нормата, показва наличие на антитела, агресивни към ембриона. те са причина най-често за липса на имплантация.

разгледайте старите ми постове, ако ви интересува, там съм описала всичко.
Re: Хламидия
« Отговор #108 -: Септември 24, 2010, 17:55:02 pm »
За съжаление никъде в България не се изследват CL HSP, проверявала съм къде ли не. Аз лично се свързах с твоя лекар в Германия и изпращах кръв по куриер за това изследване, слава богу беше отрицателно за CL HSP, но професорът е категоричен, че ако в организма има такива антитела те убиват ембриона в момента или малко след имплантацията.

тук отдолу ви пускам стар мой пост в друга тема, част от статия на английски с превода от мен - просто за информация.
...еven when the disease is treated, its effects may linger. While in a woman’s body, chlamydia causes the production of heat shock protein (HSP). Especially when a woman has a prolonged chlamydial infection without knowing it, her immune system creates antibodies against the HSP. This means that her white blood cells learn to attack HSP, because they associate it with chlamydia. If the woman becomes pregnant, this creates a problem. One of the first proteins made by an embryo is a type of HSP similar to the one made by chlamydia. Because the chlamydial infection trained her immune system to be hostile to HSP, her immune system may react against her baby. This can interfere with the development of the embryo. It can also leave the embryo less protected, making the unborn child more likely to die before implanting in the uterus.
Finally, it can create an inflammatory reaction in the uterus. This may cause a “spontaneous abortion” or miscarriage....
 ...дори и когато болестта се излекува, нейният ефект може да продължи. Докато е в тялота на жената хламидията предизвиква образуване  на HSP, особено когато жената е имала дълго време тази инфекция без да е знаела за нея, нейната имунна система произвежда антитела срещу тези HSP. Това означава, че нейните бели кръвни клетки се научават да атакуват HSP, защото  ги свързват с Хламидия. Ако жената забременее, това би създало проблем. Един от първите протеини образувани от ембриона е вид HSP, подобен на този образуван от хламидията. Поради това че хламидиалната инфекция в миналото на жената е научила нейната имунна система да бъде враждебна към HSP, тя може също да реагира враждебно срещу нейното бебе. Това може да попречи на развитието на ембриона. Може също така да остави бебето незащитено, правейки така че eмбриона да умре още преди да се имплантира.
На последно място тя може да предизвика възпалителна реакция в матката, което може да предизвика спонтанен аборт....
« Последна редакция: Септември 24, 2010, 18:11:18 pm от dessi-kk »
Re: Хламидия
« Отговор #109 -: Септември 24, 2010, 18:42:55 pm »
перфектно  обяснение. osi_9

Re: Хламидия
« Отговор #110 -: Октомври 06, 2010, 22:34:19 pm »
А за моят въпрос дали ще се  намери някой да отговори? :oops:

честно да ти кажа, аз не се наемам да давам диагнози, но съм чела разни статии в които се споменава че е възможно да даде фалшив положителен резултат от кръстосано позициониране. Но пък аз не бих лежала само на това ухо както се казва. Бих си пуснала ново изследване в друга лаборатория заедно с PCR например.
Послушах те и си пуснах ново изследване . И резултата е интересен. Нивата на IgM спадат , а на IgG са се запазили от първото изследване. А още по интересно ми е как стана това, като не се лекувам за хламидия 8O
До края на седмицата ще си запиша час и ще отида на лекар.
Много благодаря :wink:
Re: Хламидия
« Отговор #111 -: Октомври 09, 2010, 11:35:59 am »
IgM   антителата са първият отговор на организма към антигена. Т.е. образуват се веднага или малко след като се заразиш. Показват наличие на свежа, прясна инфекция. (Ако се усетиш по това време и пиеш антибиотици сигурно сагата ти "Хламидия" ще приключи до там. Но като се има предвид, че тази гад често е безсимптомна си е жив късмет да се усети човек на този етап.) Скоро след това, ако не си убила бактерията с антибиотици  организма започва да образува IgA - които вече показват наличие на активна инфекция. На този етап IgM вече не вършат работа и спират да се произвеждат, а с времето започват и да спадат (не е нужно да се лекуваш за да се случи това, организмът сам си ги спира, защото вече образува друг вид - IgA с които да се бори с инфекцията)Според материала на Геника, който постнах по-горе при някои жени дори не се образуват IgM. Значи до тук хламидията все още е в долния урогенитален тракт и ако не бъде спряна там,  след време  тя обхваща и горния етаж на половата систем - ендометриум, тръби, яйчници и т.н. Тогава започва образуването и на IgG.
Така че иди на лекар!  :) Пусни си и IgA! Ако не си се лекувала а тези антитела са ти повишени сигурно има нещо.
Re: Хламидия
« Отговор #112 -: Октомври 10, 2010, 10:59:32 am »
dessi-kk ,
Малко по малко ми се изясняват нещата с хламидията. Благодаря за подробните разяснения. 
Re: Хламидия
« Отговор #113 -: Октомври 12, 2010, 12:28:34 pm »
IgM   антителата са първият отговор на организма към антигена. Т.е. образуват се веднага или малко след като се заразиш. Показват наличие на свежа, прясна инфекция. (Ако се усетиш по това време и пиеш антибиотици сигурно сагата ти "Хламидия" ще приключи до там. Но като се има предвид, че тази гад често е безсимптомна си е жив късмет да се усети човек на този етап.) Скоро след това, ако не си убила бактерията с антибиотици  организма започва да образува IgA - които вече показват наличие на активна инфекция. На този етап IgM вече не вършат работа и спират да се произвеждат, а с времето започват и да спадат (не е нужно да се лекуваш за да се случи това, организмът сам си ги спира, защото вече образува друг вид - IgA с които да се бори с инфекцията)Според материала на Геника, който постнах по-горе при някои жени дори не се образуват IgM. Значи до тук хламидията все още е в долния урогенитален тракт и ако не бъде спряна там,  след време  тя обхваща и горния етаж на половата систем - ендометриум, тръби, яйчници и т.н. Тогава започва образуването и на IgG.
Така че иди на лекар!  :) Пусни си и IgA! Ако не си се лекувала а тези антитела са ти повишени сигурно има нещо.

Според мен твърдението, че като "отиде на горния етаж" хламидията, чак тогава се образуват ИгГ вобще не е вярно. След като ИгМ почнат да спадат, ИгГ се увеличават. ИгГ също се увеличава веднага след лечение. Както и твърдението, че след спада на ИгМ се повишават ИгА-обратното е.

IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.
 osi_9
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 12:32:17 pm от svetlana___12 »
Re: Хламидия
« Отговор #114 -: Октомври 13, 2010, 12:12:22 pm »
svetlana___12 добре е и да споменеш източниците си на информация преди да казваш кое е вярно и кое не, освен ако не си професор гинеколог естествено. :)
след като IgM започнат да спадат първо се увеличават IgA и след това започва образуване на IgG, съответно минава известно време  между образуването на трите вида Ig, а през това време хламидията не спи  :wink: а се си се разпростира нагоре и нагоре. Та започнали ли са да се образуват въпросните IgG значи е минало достатъчно време и значи че бактерията е вече добре настанена на всякъде.
Ще потърся материал за образуването на имуноглобулините. Всъщност мисля, че като изказваме някакво мнение е добре да го подплатим с нещо повече от лично мнение, иначе понякога си остават само празни приказки.
Re: Хламидия
« Отговор #115 -: Октомври 13, 2010, 14:44:41 pm »
Момичета, искам да ви успокоя донякъде ако е възможно - преди години ми откриха хламидии - безсимптомно протичаха при мен. Пихме с приятеля ми 2 вида антибиотици и се излекувахме. 1 година след лечението забременях безпроблемно. Според вирусоложката, която извърши изследването се касаело за стара инфекция, според лекарката ми - за нова. Така че не е задължително хламидията да доведе до стерилитет. Успех!
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 14:46:19 pm от tsveti80 »
Re: Хламидия
« Отговор #116 -: Октомври 13, 2010, 17:37:45 pm »
svetlana___12 добре е и да споменеш източниците си на информация преди да казваш кое е вярно и кое не, освен ако не си професор гинеколог естествено. :)
след като IgM започнат да спадат първо се увеличават IgA и след това започва образуване на IgG, съответно минава известно време  между образуването на трите вида Ig, а през това време хламидията не спи  :wink: а се си се разпростира нагоре и нагоре. Та започнали ли са да се образуват въпросните IgG значи е минало достатъчно време и значи че бактерията е вече добре настанена на всякъде.
Ще потърся материал за образуването на имуноглобулините. Всъщност мисля, че като изказваме някакво мнение е добре да го подплатим с нещо повече от лично мнение, иначе понякога си остават само празни приказки.
[/quote
Не, не съм професор гинеколог, трябва ли да си за да дадеш мнение- ти професор ли си- едва ли. Няма да влизам в излишни спорове :) Успех на всички в борбата с хламидията!
Re: Хламидия
« Отговор #117 -: Октомври 13, 2010, 18:54:39 pm »
Тази хламидия ми разказа играта. 2 поредни години в един и същ месец тестовете за хламидия ми излизат положителни за прясна инфекция. Печелившият месец е Септември :wink:
*
Re: Хламидия
« Отговор #118 -: Октомври 13, 2010, 19:22:42 pm »
Включвам се и аз без никакъв опит, но с едно въпросче. Освен кръвен тест за хламидия IgM , която при мен е 0,7 със референтни граници(0-1,1), кави други изследвания за типовете хламидия и какви типове хладимия има и какви са изследванията при жената за тях?
Re: Хламидия
« Отговор #119 -: Октомври 13, 2010, 19:49:46 pm »
Фанта типовете изследвания за хламидия, които се правят в БГ са два:
 - Кръвен тест - изследват се най-често ИгМ и ИгГ.
 - ДНК анализ на цервикален секрет.

Наколко поста по-нагоре съм публикувала един цитат от листовката на Геника, в който ясно е описано как се диагностицира хламидийната инфекция.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!